Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Headless válasza btz (#8400) üzenetére


Headless
őstag

Ha ssh-n hozzáférsz csinálj magadnak ;) nem egy bonyolult. De ha gondolod segíthetünk benne.

Habár php alapú... És BB-hez ajánlják, gnokki hiánya miatt.[link]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8402) bigrock válasza Headless (#8397) üzenetére


bigrock
addikt

Egy TP-LINK TL-WR1043ND routerrel gondoltam megcsinálni, ez a tutorial alapján. Ha jól értem, az alap WAN porton kívül valamelyik LAN portot kell bekonfigolni WAN2 portnak?

(#8403) Headless válasza bigrock (#8402) üzenetére


Headless
őstag

Igen egyik lan portot le kell választanod. Hogy melyik port mi használd az openwrt wikit a routerek nagy töbségénél be van írva melyik port melyik.

Bár nem néztem végig a videót de szerintem hamarabb célbaérsz ezzel.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8404) vargalex válasza bigrock (#8396) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mielőtt feleslegesen belevágnál: mekkora csomagokról beszélünk?

Alex

(#8405) Pulsar válasza spgabor (#8399) üzenetére


Pulsar
veterán

Mi van megadva, honnan frissítse az IP-t? WAN-rol? Ő az egyetlen, vagy legalábbis az első router a rendszerben?
Mi van ha át állítod külső azonosításra, és mondjuk a whatismyip.com-t megadod URL-nek?

(#8406) bigrock válasza vargalex (#8404) üzenetére


bigrock
addikt

ööö, bocsánat, hülyén érzem magam, de nem teljesen értem a kérdést... :F :)

(#8407) Headless válasza bigrock (#8406) üzenetére


Headless
őstag

Hát azt kérdezi, hogy mekkora helyet foglalnak a szükséges csomagok, de szerintem nem fontos legfeljebb extrootot csinálsz az egész előtt. 1043-on van usb szóval hely az nem probléma szerintem. Meg szerintem ha egy csupasz openwrt-t raksz fel, és nem kell dlna, transmission stb, akkor felfér az mwan3.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8408) spgabor válasza Pulsar (#8405) üzenetére


spgabor
aktív tag

Így állítottam be. a haladó beállítások pedig ezek. Próbáltam kézzel is konfigurálni a fájlt, de úgy sem jó. Szerintem valamit rosszul állíthatok be, mert működnie kellene. Bár ha jól emlékszem, amíg a CC futott a routeren, nem a BB, akkor a beállítás után nem írt hibát. De azt akkor nem is ellenőriztem, hogy az IP-t frissíti-e.

Update: beállítottam újra az egészet, meg töröltem a magyar csomagokat, mert idegesített (bár ez nem hiszem, hogy befolyásolná) és kívülről indítottam el, így a logja szerint befrissült. Ha pingelem, akkor kb 2 perc után már a jó IP-t is adta vissza. Úgyhogy ez rendben van. :)

Akkor már csak két dolgot kell megoldanom és tökéletes lesz. Az egyik a VPN szerver befejezése, ahol a kulcsok elkészítésénél elakadtam, valamint a WOL-t, hogy a NAS-omat kívülről fel tudjam ébreszteni. Ez utóbbi a könnyebb, úgyhogy azzal folytatom. :)

[ Szerkesztve ]

(#8409) bigrock válasza Headless (#8407) üzenetére


bigrock
addikt

Ja, OK. Szóval semmi extra nem kell, a mwan kivételével. Suste firm-öt gondoltam felrakni, csak nem tudom, hogy a gyári csomagokat el tudom-e távolítani a mwan javára. Ha nem, akkor meg megy a szűz OpenWrt, legvégső esetben az extroot.

(#8410) vargalex válasza Headless (#8407) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem, én azt kérdezem, hogy milyen net csomagokról van szó. Ugyanis Digi 200 Mbps, vagy felette szinte esélytelen OpenWrt-vel még önmagában is, nemhogy dual wan-ban.

Alex

(#8411) Headless válasza bigrock (#8409) üzenetére


Headless
őstag

Eltávólítani squashfs fw-ből nem tudsz semmit. és nem tudom mekkora az mwan3 így nem tudom, hogy felfér-e. Extrootal biztos. Az openwrt wikiben le van írva milyen csomagok kellenek. De általában a luci-app-ok függőségeiként feltelepedik minden.

vargalex: akkor félreértettem :) Bár félreérthető volt :D

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8412) bigrock válasza vargalex (#8410) üzenetére


bigrock
addikt

Egyelőre nem tudom, milyen csomagban lesz a Digi, de a 100 Mbps esélyes. Esetleg leírnád 2 bővített mondatban, hogy miért nem fog menni 200 Mbps felett az OpenWrt ill. a multiwan?
Köszi!! :R

(#8413) tobias40 válasza Intruder2k5 (#8393) üzenetére


tobias40
veterán

Nem gondoltam hogy ennyire fos az admin felülete.
Még barátkozom vele, nem olyan rossz router ez főleg úgy amennyiért megtudtam venni :Y (30.-at megért!?)
Asust akartam venni de ezt találtam jó árban!
Az a baj hogy nincs saját magyar nyelvű topic-ja, lenne bőven kérdésem mert elég bonyolult nekem az angol nyelvű felület, gyenge az angolom... :W

(#8414) Intruder2k5 válasza tobias40 (#8413) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A milyen routert topikban belinkeltem neked az emulátort, még mielőtt megvetted a routert, ott láthattad nagyjából az admin felületet.

Azt nem mondom, hogy nyiss neki egyet, mert jó eséllyel úgysem lenne ott túl sok ember, de általános kérdésekkel, annak jellegétől függően, fordulhatsz a...

Router gondok
Otthoni hálózat és internet megosztás
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

...topikba. Sokkal inkább mint ide, mert itt teljesen off ez a téma.

(#8415) Headless válasza bigrock (#8412) üzenetére


Headless
őstag

Hardveres NAT hiánya. A nélkül a processzor kifuj elég hamar főleg egy PPPoE nettel, nemhogy, még két NAT egyszerre. Szóval gyári fw-n kívül nincs esély 2-300 mbps-nél többre a mai router hardverekkel, legalábbis ebben az árkategóriában. BB kicsit lassabb olyan 150 a vége, AA-ban vargalex 300 körül mért. CC-ben megint javulás látszódik mértek vele 240-et. Trunkot még nem láttam teszten.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8416) vargalex válasza bigrock (#8412) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Egyszerűen az olcsóbb routerek (a több magos ARM SoC-al szereltek már nem ide tartoznak) nem tudnak nyers procierőből ekkora sebességet NAT-olni. OpenWrt alatt pedig nincs (és nem is lesz) HW NAT támogatás.

Alex

(#8417) tobias40 válasza Intruder2k5 (#8414) üzenetére


tobias40
veterán

Igen láttam a felületet amit belinkeltél, de élőben bíztam benne hogy barátságosabb lesz!
Nem baj, jó kis router ez, egy pár évig nem avul el a hardvere.. .
Magyar ddwrt topicot nem találok.... :U

(#8418) bigrock válasza vargalex (#8416) üzenetére


bigrock
addikt

Értem. Nos, mivel az ár nem elsődleges szempont, szóba jöhetne esetleg egy Archer C7 (720 Mhz CPU) openwrt-vel, vagy inkább javasolok célhardvert? A TP-LINK 40K körül árul multiwan routert. Esetleg Mikrotik? (De ez már offtopic téma..)

[ Szerkesztve ]

(#8419) btz válasza Headless (#8401) üzenetére


btz
addikt

Nem idegenkedem a ilyen dolgoktól, volt már dolgom a phpval, sh scriptekkel, de most az időmből kifolyólag jobban örültem volna egy instant telepíthető dolognak, bár gondolom ha lenne, akkor már megtaláltam volna.

ⓑⓣⓩ

(#8420) Headless válasza bigrock (#8418) üzenetére


Headless
őstag

Archer c7 egy az egyben megegyezik teljesítményileg egy 1043nd v2/v3-al. Ugyanaz a SoC, csak van egy ac vezérlő is mellette.

Előrelépés tp-link vonalon és közeljövőben várható rá openwrt támogatás (ha még nem lenne), az az archer c2600. Ha nagyon fontos a stabilitás/tempó, akkor biztos hogy valami céleszköz kéne, ezek az eszközök mind SOHO kategóriába tartoznak.

Btz: gnokki működik? Letudod kérdezni shellen keresztül az sms-eket? Amúgy a ROOter fw-ben mintha lenne valami hasonló, de lehet rosszul emlékszem.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8421) syler123 válasza Headless (#8415) üzenetére


syler123
veterán

Ezt érdemes bekapcsolni Openwrt alatt? Vagy nem véletlen van alapból kikapcsolva? (Xiaomi Router mini)

[ Szerkesztve ]

(#8422) Headless válasza syler123 (#8421) üzenetére


Headless
őstag

Érdekes, pandoraboxban megoldották volna a hw-es natot? Attól függ mekkora az internet csomagod, ha teljes mértékben visszakapod azt, akkor felesleges. De mintha úgy rémlik a xiaomi az csak 10/100-as (nem néztem most utána) akkor meg teljességgel felesleges, mert nem a nat lesz a gyenge pont, hanem a switch.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8423) syler123 válasza Headless (#8422) üzenetére


syler123
veterán

Persze, megkapom ami kell, mármint nem de az nem a router hibája, hanem a szolgáltatóé :). Csak gondoltam ha csökkenti a cpu használatot, az csak jó lehet. De én nem vettem észre komolyabb terhelést még transmission alatt sem.

Köszi a help-et.

[ Szerkesztve ]

(#8424) Headless válasza syler123 (#8423) üzenetére


Headless
őstag

Hát pedig torrentel elég könnyű megdönteni a routert. 2-3-as load nálam mindig van letöltéskor. Bár amikor az egyik hdd-ről másolok a másikra (cp-vel), akkor 4-5 sem megvetendő.

Torrent letöltési sebesség nálam olyan 3-4 mbyte/s persze nagyon kevés szálon(10) van elengedve teljesen a letöltési sebesség. Ehhez jó seederek kellenek.

De persze bekapcsolhatod, és ha a tűzfal szabályoknál nem veszel észre anomáliákat, akkor maradhat bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8425) vargalex válasza Headless (#8422) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem lennék meglepve, ha a forrást megnézve nem lenne mögötte funkcionalitás. :)

Alex

(#8426) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

a tp-link 3600 totyikban már rákérdeztem, de szembe jutott, j itt lenne célszerűbb... hogyan kell kivitelezni egy olyan igényt OpenWrt alatt, h egy Upc Free wifire csatlakozzon a router és natoljon a lan felé, tehát kifelé egy kliensként mutassa magát, miközben a kliensen egy része wifin, egy része pedig kábelen csatlakozna?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#8427) suste válasza Magnat (#8426) üzenetére


suste
veterán

Ezt hivjuk repeater modnak.
Altalaban wifi tovabbszoraskent keresik, de az ethernet is LAN-on van....
Openwrt wiki, vagy vargalex youtube video, vagy a mi repeater feluletunk segit a beallitasban.
De a wifi autentikacio meg plusz melo, mert az upc fee wifihez nem eleg a wpad-mini...

(#8428) Magnat válasza suste (#8427) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi a választ, ebben az OpenWrt wikiben néztem, de nincs is repeater címszó csak client, de ott nem találtam olyan ami natol is és a madzagos portok is használhatóak maradnak ... a Upc Free hogy autentikál, radius szerverrel?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#8429) vargalex válasza Magnat (#8428) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

wpad-mini helyett fel kell tenni a wpad csomagot. Majd a videoban látottakhoz hasonlóan scan-elsz, kiválasztod a wi-free-t, majd megadod a kapcsolódási adatokat (wpa2-eap, peap, mschapv2, username, password) és kész.

Alex

(#8430) Magnat válasza vargalex (#8429) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, közben a videót is meglestem, este remélhtőleg tudom tesztelni :R

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#8431) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok!

Melyiket javasoljátok openWrt-re?
TL-WR842ND
TL-WR841ND
TL-WR841N

Utóbbi kettő között mi a különbség? (Árban nagy...)

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8432) suste válasza Magnat (#8428) üzenetére


suste
veterán

egyébként itt megtalálod az összes fajtát: [wds/repetaer/client/relayd]

(#8431) amstro555

ha bármi terved van USB-vel, akkor 842 (transmission, minidlna, ftp, samba, pen, hdd, nyomtató, szkenner, modem, webkamera, sok szolgáltatás telepítése, stbstb)

D = levehető antenna

[ Szerkesztve ]

(#8433) amstro555 válasza suste (#8432) üzenetére


amstro555
tag

Akkor USB-s :)

Fura, hogy a levehető antenna miatt ekkora a felár (50%). Vajon megéri? Amúgy pont hullámhossznyira van a két antenna. Vajon miért? Ha külsőt raknék rá, azokat is ilyen távolságra illik? És amelyiken 3 antenna van?

Köszi még egyszer!

(#8434) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ezt írja az router, csak ssh jelszó istenért nem jut eszembe

/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:284: No valid theme found
stack traceback:
: in function 'assert'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:284: in function 'dispatch'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8435) suste válasza enginev3.0 (#8434) üzenetére


suste
veterán

Ssh jelszo ua mint a luci :).
Milyen fw es mit csinaltal? (Uj temat telepitettel? Ha igen milyet?)

(#8436) enginev3.0 válasza suste (#8435) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sikerült, már jó

Hogy tudok openvpn-t csinálni TCP 443 porttal?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8437) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

841n tplinken most openwrt van, a legújabb, hogy tudok openvpn-t csinálni rajta tcp 443mas port kéne néhány droidos telefonnak.

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8438) Headless válasza enginev3.0 (#8437) üzenetére


Headless
őstag

Ugyanúgy, ahogy 1192-esre csak átírod a port számot és protokollt. Openwrt wiki... De lehet keresőt is használni, és felesleges a dupla post.

Bár 841-re szerintem sehogy max ha sajátot forgatsz, mert kevés a hely és még usb sincs.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#8439) enginev3.0 válasza Headless (#8438) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, ezt olvastam hogy nem fér rá :(

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8440) amstro555 válasza suste (#8432) üzenetére


amstro555
tag

WR842N v3 is jó? A v1 és a v2 szerepel csak a listában és itt is csak v1-et találtam.

(#8441) suste válasza amstro555 (#8440) üzenetére


suste
veterán

Mar v3-ast arulnak?
Nem nezegettem a 842-est mostanaban.
De pl 1043-bol is most jon ki a v4...

Nem igen latok v3-ast: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8442) amstro555 válasza suste (#8441) üzenetére


amstro555
tag

WR842N 3.0 00000000

well you have a V3.0, while dd-wrt supports only V1.X, so it will never work.

also, seems that it has only 2MB flash, so forget about any custom firmware.

Ez szívás, mert megvettem... :((((

(#8443) suste válasza amstro555 (#8442) üzenetére


suste
veterán

Ez valami kinai cucc lesz, mert euban csa ndv2 van

(#8444) amstro555 válasza suste (#8443) üzenetére


amstro555
tag

Igen, kínai. Nem gondoltam, hogy ez probléma lehet. Akkor mit vegyek helyette?

Itt van v3 is: http://www.tp-link.com/en/download/TL-WR842N.html

[ Szerkesztve ]

(#8445) Intruder2k5 válasza suste (#8443) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

TL-WR842N(EU) v3

[ Szerkesztve ]

(#8446) amstro555 válasza Intruder2k5 (#8445) üzenetére


amstro555
tag

Az EU-s verzióra Flash size: 16 MiB

Hol tudom megnézni, hogy az enyém melyik?

Erre nem hasonlít.

Viszont erre igen.

A linkelt oldal szerint csak a v1-et és a v2-t támogatja. Megpróbáljam azért felrakni? Tönkre tehetem?

Status
Firmware Version:
3.16.9 Build 150921 Rel.47886n
Hardware Version:
WR842N v3 00000000

[ Szerkesztve ]

(#8447) Intruder2k5 válasza amstro555 (#8446) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne próbáld meg felrakni!

A pontos típus a router alján lévő címkén van felírva.

(#8448) amstro555 válasza Intruder2k5 (#8447) üzenetére


amstro555
tag

ott ez van: Model: TL-WR842N Ver:3.1
S/N:215B474000290

(#8449) Intruder2k5 válasza amstro555 (#8448) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre szerintem most nem fogsz találni custom fw-t. Túl friss még, talán pár hét és lesz, de ezt nem tudni biztosan előre.

(#8450) suste válasza amstro555 (#8446) üzenetére


suste
veterán

Jo kis elorelepes lenne a 650mhz/16mb/64mb! (Mar majdnem utoleri az OYE-0001-et :) )
Es mivel atheros, valszeg lesz openwrt ra, csak varni kell ra kicsit.

Mennyi volt egyebkent?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.