Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) wigyori


wigyori
tag

Udv,

PocketCHIP-el innen valaki? Igenyfelmeres, hogy barkit erdekelne-e rajta egy OpenWrt port.

Koszi,
-w-

(#9702) bigrock válasza suste (#9699) üzenetére


bigrock
addikt

Köszi szépen!
Időközben beruháztam egy, a fórumban korábban említett D-Link 860 B1 routerre. Esetleg arra is fel lehet tenni a firm-et hasonló módon?

[ Szerkesztve ]

(#9703) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Megcsináltam. Telepítéskor hibát írt, sajna nem fotóztam le, de most ezt látom, remélem jó így:

(#9704) suste válasza bigrock (#9702) üzenetére


suste
veterán

Fw-nk nincsen rá, de a 9092-t fel lehet tenni.
És van egy mentésem, amiben fel vannak telepítve az fw- ben lévő csomagok.
Ha kell akkor este felrakom a szerverre.

(#9705) woodworm válasza suste (#9704) üzenetére


woodworm
veterán

Azt én is megköszönném, a xiaomi mellett még nem volt időm vele foglalkozni.

(#9706) bigrock válasza suste (#9704) üzenetére


bigrock
addikt

Megköszönöm! (Némi readme.txt nem ártana hozzá, mert hát... )

(#9707) suste válasza woodworm (#9705) üzenetére


suste
veterán

fent van a szerveren: CC/Dlink-860/suste-headless-0.8.2-backup-Dlink860l-.......
van md5 és readme(ke), de el ne merjétek olvasni :))

JA! Csak szűz rendszerre rakjátok fel, rögtön a CC után!

[ Szerkesztve ]

(#9708) woodworm válasza suste (#9707) üzenetére


woodworm
veterán

Readme-t olvasni, minek azt! :)

Köszönöm szépen!

(#9709) kovbandi82 válasza woodworm (#9697) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

A torrentek nem lépnek ki hibával, futnak, a letöltés még néha ugrándozik, de az is jobb.
Viszont a logban benne van még ez a hiba, adtam a vinyónak külső tápot pedig, szval nem ott a gond:

Nov 9 19:44:22 OpenWrt kern.info kernel: [ 584.740000] usb 1-1: reset high-speed USB device number 2 using ehci-platform

Elég sok, kb 2-3 percenként kidobja

(#9710) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok!
Na nekem most a core -s letoltes ,seed helyreallt.
Azt hiszem nem nalam volt a hiba.
De most nezegettem a rendszernaplot a roueteren es ilyen dob fel
OpenWrt daemon.warn dnsmasq-dhcp[2744]: DHCP packet received on eth0.2 which has no address

nagyon nagyon surun.
Mi lehet a hiba?
router
TP-Link TL-WDR3600 v1
openwrt
OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 / LuCI Trunk (trunk+svn9655)

Net: diginet 200/100 kabel

Koszonom a segitseget
Udv

(#9711) bigrock válasza suste (#9707) üzenetére


bigrock
addikt

Akkor, ha jól értem, az
/Openwrt_Chaos_Calmer/D-LINK-DIR-860L-B1/
mappából először felrakom a
openwrt-15.05.1-ramips-mt7621-dir-860l-b1-squashfs-factory.bin-t
majd újraindulás után a biztonsági mentés címszóval feltöltöm a
suste-headless-0.8.2-backup-Dlink860l-2016-11-05.tar.gz
állományt?

(#9712) vargalex válasza Hali1975 (#9710) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A wan oldalra érkeznek olyan dhcp kérések, amiknek nincs Mac címük. 2 dolgot tehetsz:

1. Nem foglalkozol vele
2. Wan oldalról blokkolod tűzfallal a DHCP kéréseket. Ha jól emlékszem, ezt egyébként egy külön szabály engedélyezi, úgyhogy elég azt kikapcsolni.

Alex

(#9713) Hali1975 válasza vargalex (#9712) üzenetére


Hali1975
tag

OK, koszonom:-)!
akkor nem foglalkozom vele.
Udv

(#9714) suste válasza bigrock (#9711) üzenetére


suste
veterán

majdnem, közben kiegészítettem a readme-t :)
luci nem képes visszatölteni sajnos

0: Download "basic-LAST.tar.gz" and "suste-headless-0.8.2-backup-Dlink860l-2016-11-05.tar.gz" from my server,
Luci:
1: System/Backup Flash/Restore: "basic-LAST.tar.gz"
Winscp:
2: Copy "suste-headless-0.8.2-backup-Dlink860l-2016-11-05.tar.gz" to "/tmp/BACKUP/".
192.168.1.1:9092:
3: 9092/SYSTEM/Backup/Restore Backup: "/tmp/BACKUP/suste-headless-0.8.2-backup-Dlink860l-2016-11-05.tar.gz" Restore

[ Szerkesztve ]

(#9715) woodworm


woodworm
veterán

Végre itthon, tudnék foglalkozni a kütyükkel, erre egész napos áramszünet. :W

(#9716) woodworm válasza suste (#9714) üzenetére


woodworm
veterán

Mivel ott volt kéznél, az oldaladról töltöttem le a gyári fw-re való bin-t. Az md5 rendben lefutott, de valami nem százas az fw-vel, már a luci is nehezen röffent be, viszont egyszerűen nem fogad jelszót. Hiába írom be, folyamatosan ott a figyelmeztető szöveg és nem tudok mozogni a felületen.

(#9717) vargalex válasza woodworm (#9716) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gyári firmware-ra tetted fel a factory.bin-t,vagy OpenWrt-re? Utóbbi okozhat gondot.

Alex

(#9718) woodworm válasza vargalex (#9717) üzenetére


woodworm
veterán

A gyárira raktam, ezért választottam a factory-t.
Érdekes volt, mert egyszerűen nem akarta elfogadni a jelszót, előtte volt a 1043v1 a te buildeddel és ugye flash után egyezett az ip. Eddig soha nem volt még problémám belőle, flash közben most sem volt rádugva a wan kábel. Késő bánatként hiába töröltem a böngésző előzményeket, cahce-t, nem segített. Muszáj volt telneten bejelentkezni, jelszavazni és a lan-t áttenni másik tartományba.

(#9719) suste válasza woodworm (#9718) üzenetére


suste
veterán

Én csak pc-vel összedugva csináltam, dhcp-vel. Semmi gond nem volt.
De ott a dlink recovery -je az újrakezdéshez!

(#9720) woodworm válasza suste (#9719) üzenetére


woodworm
veterán

Végül megoldódott egy kis ssh matatással és a böngésző törlésével.

(#9721) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Dual wan módot valaki próbálta már? Elvben ha jól láttam wifin rá lehet ugorni másik netre, ilyenkor lekezel 2 netelérést?
Pl egyik oldalról lanon jön be a net, mint AP, wifin wanon, akkor ki lehet osztani, melyik gép mit használjon, vagy alapfeltétel, hogy mindkettő elérés wan porton jöjjön?

(#9722) Toto00


Toto00
tag

Sziasztok!
a probléma a következő. kb 1 hete jelentkezett. A router nem engedett fel a wifire. kábelen minden tökéletes volt. Wifin először csak a net ment el, később fel se ment rá és semmilyen csatlakozási hibát nem írt ki. kábellel rácsatlakozva láttam a, hogy a bitráta csak 1 általában vagy kérdőjel van a helyén és ilyenkor a kiadott jelszint is 0%. majd felugrik a jelszint 90% körülre, tehát normál szintre, majd pár másodperc mulva megint le. 1 hete a router teljes újratelepítése segített, ma azonban újra ezt csinálja. amint a laptoppal akartam felcsatlakozni. lehet ez vírus???

(#9723) Toto00


Toto00
tag

Egyre érdekesebb. Úgy tűnik a hiba akkor generálódik ha a laptoppal is csatlakozok a wifire.... és ha bekapcsolva marad a laptop és úgy indítom újra a routert akkor nem működik. viszont a a laptop ki van kapcsolva akkor minden jó lesz a router ujraindítésa után....

(#9724) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

A Transmission nagyon lassan tölt továbbra is :( A másik, hogy a logban folyamatosan azt írja, leszakad a vinyó.
Említették a fsck ellenörzést, azt hogy kell végrehajtani?

(#9725) Headless válasza kovbandi82 (#9724) üzenetére


Headless
őstag

Az fsck-t nem a leszakadásra írtam, hanem az az utáni bejegyzésre. De leszakadásra az aktíb hub/külső táp. Ahogy szerintem ott is átbeszéltük már ezt, maximum nem írtam le mégegyszer, mert azthittem az már egyértelmű.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#9726) kovbandi82 válasza Headless (#9725) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Külső tápon van. Direkt bedugtam

(#9727) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Újraraktam a rendszert, akkor is szórakozik.
A ház teljesen új. Windowsra feldugva se volt gond

(#9728) bigrock válasza suste (#9714) üzenetére


bigrock
addikt

Üdv,
basic-LAST.tar.gz
hol található? Nem lelem sehol...
Köszi!

(#9729) Headless válasza bigrock (#9728) üzenetére


Headless
őstag

értelmezd a LAST szót :D nyilván a legutolsóra gondolt.[link]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#9730) bigrock válasza Headless (#9729) üzenetére


bigrock
addikt

jóvanna, szó szerint értettem... :DDD
thx

(#9731) sutszi válasza suste (#9684) üzenetére


sutszi
veterán

Tehát a 2,4Ghz teljesen off-on van, és csak 5Gghz AC-s hálózat van? Tapasztaltál más anomáliát a 2.4-es Wifi-n kívül?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9732) suste válasza sutszi (#9731) üzenetére


suste
veterán

így van
a 2,4ghz-et a tplink841 szórja, ami ethernet kábelen LAN-on lóg a dlinken

sajnos belefutottunk egy másik problémába is
a vsftpd és a vsftpd-tls verzió sem működik rendesen
így ftp nem megy
vargalex kipróbálta LEDE-n is, saját builddel is, de sajnos nem megy, valami kernel bug lesz
én a CC openwrt-s csomagokat próbáltam, és régebbi hasonló architektúrás csomagokat, de nem megy egyik sem

de erre is a tplink841 volt a megoldás:)
dlnik megosztását felcsatoltam a 841-ben, és a 841-en fut a vsftpd, így működik az ftp :))
remélem majd egyszer ezt is javítják

(#9733) woodworm


woodworm
veterán

Sziasztok!

Pandoraboxos xiaomi mini nem akar csatlakozni kliensként wep titkosítással. Ez vajon pandorabox hiba vagy általános openwrt? A titkosítás adott, jelenleg nem változtatható és a készülékkel sem lehet túl sokat kezdeni openwrt verziók terén.

(#9734) bigrock válasza suste (#9732) üzenetére


bigrock
addikt

Szerintetek van rá esély, hogy a közeljövőben javítják ezt a két hibát? Nemrég vettem ezt a D-LINK routert, de még van esélyem visszaküldeni...

(#9735) suste válasza bigrock (#9734) üzenetére


suste
veterán

én biztos nem küldeném vissza!
ha veszel mellé egy másik olcsó 2,4ghz-es routert (pl tplink841), akkor még mindig nagyon olcsón megúsztad a többi USB3-as többmagos routerekhez képest (nézz körül!!!)
és a hibákat meg csak kijavítják egyszer

de persze vissza is küldheted, ha úgy érzed, hogy ez nem éri meg neked

(#9736) Zirowe válasza suste (#9735) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mondjuk ha a xiaomi minibol indulok ki, ami azert mar egy ideje kaphato, de a wifije nem okes se cc, se dd alatt, akkor a lelkesedes egy kicsit alabb adodik..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9737) suste válasza Zirowe (#9736) üzenetére


suste
veterán

én még mindig azt mondom, hogy az se érdekelne, ha soha nem tudnám bekapcsolni a 2,4ghz-es wifijét:)
a 4 LAN port úgyis kevés, így + eszköz úgyis kell, akkor meg már lehet egy + router (wifivel, +4 ethernet, stb)

a xiaomi mini teljesen más sztori, mert az számomra egy utazó mini mindenes ami mellé nem cipelnék még másikat is, otthoni fő routerként meg szóba nem jöhetne nálam a kevés ethernet miatt
így max kiegészítő eszköz lehetne, pl az USB-jét sokmindenre lehetne használni (nyomtató, mobilnet, szkenner, stb), akkor meg már a wifi nem biztos hogy létszükséglet....

szóval az örök igazság, hogy attól függ mire.... :) (és hogy mennyiért!)

(#9738) vargalex válasza Zirowe (#9736) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ahogy korábban már írtam, LEDE alatt stabilan 120 Mbps körül megy a 2,4 GHz-es wifi. Fordítottam CC-ből egy MTK wifi-s verziót is, az is ugyan ezt a sebességet tudta. Ott viszont az 5 GHz wifi térereje nem volt fényes.
Ezért is írtuk az elején rögtön, hogy annak ajánljuk (legalábbis még most), akinek nem fontos a wifi. Úgy viszont szerintem továbbra is brutálisan jó vétel.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9739) sutszi válasza vargalex (#9738) üzenetére


sutszi
veterán

LEDE alatt a 120Mbps nekem mondjuk elég is lenne 2,4Ghz-en. Ugyanezen build alatt az 5Ghz jó tudott maradni, vagy CC-hez hasonlóan átment gyengébe?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9740) suste válasza vargalex (#9738) üzenetére


suste
veterán

gondolom lehetne használni a 2 drivert külön...erről beszéltünk is
csak a configot kellene jól beállitani, hogy melyik eszköz melyik driverrel működjön
5Ghz maradna az alap CC-s, a 2,4ghz meg lenne az MTK-s

a CC-s 2,4ghz-es MTK-sat fel lehet tenni az eredeti CC-re? (kernel szám?)

[ Szerkesztve ]

(#9741) Zirowe válasza suste (#9737) üzenetére


Zirowe
nagyúr

+vargalex

Nagyjabol most elegedett vagyok a xiaomi minivel, egyedul a procijat erzem neha lassunak.

Ki fogom most probalni vargalex altal emlitett LEDEt, eddig meg nem volt szerencsem hozza. :)
Amugy meg turelemmel varom a fejlemenyeket, csak csodalkozva latom, hogy openwrt forumon egyaltalan nem foglalkoznak a temaval, asszem osszesen 1 topicban ha volt rola szo par hszmerejeig tavasszal.

Masik kerdes: erdemes a hd-idlet hasznalni?
Nyaron vettem egy 500gb-s 2.5" hddt.
Ment nalam osszesen 76napot, ezalatt kb 2000 leallas/indulast csinalt az en felhasznaloi szokasaimmal es 10percre beallitott hd-idlevel, amit igy hirtelen soknak tartok, de lehet megsem olyan nagy szam.
Most lecsereltem egy 1tbs wd10jpvx vinyora, amit szeretnem hogy sokaig szolgaljon.
A torrentezes nem olyan intenziv, napkozben nulla, max este filmnezes kozben, neha ejjel.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9742) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sajna az alábbi hibát nem tudom kigyomlálni :(
[ 643.950000] usb 1-1: reset high-speed USB device number 2 using ehci-platform
Rendeltem USB hubot, majd ha megjön kiváncsi vagyok. Kérdés szerintetek ez nyírja-e a merevlemezt, avagy sem?
Esetleg rápróbálok még egy 3.5-es lemezre, annak is van külső tápja.
Másoknak a logban nincs benne ilyen?

Más: ütemezett feladatoknál időszakonkénti rebootot hol lehet hozzáadni?

(#9743) suste válasza kovbandi82 (#9742) üzenetére


suste
veterán

reset high-speed USB...
ez nem normális, ilyennek nem kéne lennie, nálam sosem volt pl
lehet akár inkompatibilitás is
másik hdd, vagy akár hub

ütemezett feladatoknál időszakonkénti rebootot hol lehet hozzáadni?
fura a kérdés, mert pont ott :)

(#9744) kovbandi82 válasza suste (#9743) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Jah, csak hogy :D

(#9745) suste válasza Zirowe (#9741) üzenetére


suste
veterán

én totál hülyeségnek tartom a hd-idle-t, ha valaki torrentezik (egy 10k-s feltöltés is folyamatosan ébren tartja egész nap, ami lehet hogy sokkal jobb, mint a leállítgatás)
én mindig olyat keresek, ami nem is áll le :)
2-3-5 évig eddig mindig elmentek, utána meg úgyis lecseréled nagyobbra

sima backup hdd-nél esetleg lehet értelme (ritka backupnál), de oda meg eleve olyan hdd-t vennék, ami maga intézi

(#9746) suste válasza kovbandi82 (#9744) üzenetére


suste
veterán

a "hol" volt a kérdés :)
ha egyszerűen akarod, akkor tedd fel a basic mentésünket
vagy wikiben olvasd el a cron részt, a parancs meg reboot

(#9747) Zirowe válasza suste (#9745) üzenetére


Zirowe
nagyúr

:R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9748) kovbandi82 válasza suste (#9746) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

A 3.5-es vinyót nem ette meg, Revoltec ház, külső táp, No Drive found, 64 gigás pendrive-t megint csak nem, 16 gigásat nem csatolja, szóval marad a "nem veszek tudomást a hibáról állapot", és várok, hogy a drága kicsi távol keleti barátaink küldjék a HUB-ot. (külső tápos, nem vacak, de kínai :D)

(#9749) kovbandi82 válasza suste (#9746) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Ha jól olvastam, ezzel a cronnal lehet ütemezett feladatokat létrehozni. A kód áll a 5 db * az időt lehet beállítani, majd nálam elég egy reboot parancs. Így éjfélkor rebootol a rendszer.

00 00 * * * reboot
Így nézzen ki?

[ Szerkesztve ]

(#9750) suste válasza kovbandi82 (#9748) üzenetére


suste
veterán

milyen fw-t használsz?

cron:
0 0 * * * reboot

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.