Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) Zirowe válasza vargalex (#9550) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Bocs, elkerülte a figyelmem. :)
Akkor még van remény, hogy hosszú hétvége előtt megjöjjön, hogy legyen mivel babrálni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9552) suste válasza Zirowe (#9549) üzenetére


suste
veterán

Trunk: a luci hiánya csak egy dolog, és könnyen orvosolható, de a csomagok folyamatos változása sokkal nagyobb problémát tud okozni!

Nekem is 1,5-2 munkanap volt a szállítás.

(#9553) vargalex válasza suste (#9552) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Trunk-al sincs gond, ha:

- saját build-et csinálsz
- rögtön felrakod az összes szükséges csomagot (legalább a kernel függőségeket)

Alex

(#9554) suste válasza vargalex (#9553) üzenetére


suste
veterán

ezért írtam azt: hogy ha tényleg tudja mivel jár :)
1-2 hónap múlva (vagy később), ha kiderül hogy kéne valami aminek van kernel vonzata ami nincsen meg, akkor elég nagy macera újraflashelni, majd mindent újra felpakolni, beállítani...
míg stabil builddel csak egy sima csomagtelepítés
szerintem ezt sokan nem tudják :(

(#9555) woodworm válasza vargalex (#9536) üzenetére


woodworm
veterán

Mintha ugyanez a wifi chip lenne a xiaomi miniben is. Alap openwrt esetén nem tökéletes a wifi, bár a jelerősség ot sem tűnik gyengének. Van hozzá patch, és másik csomagot használnak a wifijéhez az egyéni buildek.

(#9556) vargalex válasza woodworm (#9555) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, ezt néztem én is. Viszont még nem keresetem utána, így ha konkrét linkeket tudnál adni, akkor azt megköszönném.

Alex

(#9557) woodworm válasza vargalex (#9556) üzenetére


woodworm
veterán

Elvesztem a végén a különböző buildekben, ennél nézegettem talán, hogy nem az alapértelmezett drivert használják a wifihez. A pandorabox a gyári openwrt-hez hasonló stabilitással működik, de régi már. A strangeorange-zsal voltak az első indítással problémák, de ahogy olvasgattam a többiek visszajelzését, a firstboot parancssal javítható.

Talán syler123 többet tud mondani, mert szerintem az említett hasonló routeren a minit értette.

(#9558) syler123 válasza woodworm (#9557) üzenetére


syler123
veterán

Igen nekem van a mini router. Az openwrt az itt közölt driverrel ment rendesen.

390-es hozzászólás, a packages file-ban benne vannak a driverek külön. Bár nekem maga az openwrt nem lett stabil, de a wifi igen. Egyedül a pandorabox megy rendesen a Xiaomi routeren.

(#9559) sutszi válasza suste (#9539) üzenetére


sutszi
veterán

Ahogy látom alakul a wifi stabilitás... Ha ez a probléma megoldódik akkor megfontolom. :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9560) suste válasza sutszi (#9559) üzenetére


suste
veterán

Sajnos a CC driverrel teljesen használhatatlan a 2,4ghz.
Az 5ghz stabil volt, amíg nem kapcsoltam be a 2,4-et, utána az 5ghz is behalt.
Túl szép lett volna, ha minden egyből jó lenne.
De ettől még bestbuy, mert elég mellétenni egy olcsó 2,4ghz-es routert, és még együtt is nagyok olcsó lesz a rendszer a többi hasonló tudású routerhez képest.
Én egy Tp-link 841-gyel próbálom majd ki, hogy hozza-e a C5 wifi teljesítményét.

Fogyasztásmérővel alaphelyzetben (wifi nélkül) szinte meg sem tudtam mérni (2W).
HDD-vel, wifivel 7-9W-ot mutatott, terhelve már nem néztem, mert bosszankodtam a wifin.
A 30Mbites netem lazán kihajtotta a TM, miközben 1-es load fölé nem ment. A 4 mag miatt a 4-es load felel meg 1-nek!

Ha vargalex-nek sikerül összehozni egy jó 2,4ghz-es drivert, akkor teljes lesz az öröm :).

(#9561) syler123 válasza suste (#9560) üzenetére


syler123
veterán

Akkor én még várok, mert a legtöbb eszközöm csak 2,4ghz-es wifit tud.

Nem úgy volt hogy 2 mag van csak és 4 szál? Mert ha így van akkor ez így ebben a formában nem igaz "A 4 mag miatt a 4-es load felel meg 1-nek!". Openwrt oldala 2 magról árulkodik.

Nem tudom így teljesítményben mennyivel lenne jobb mint a xiaomi mini router, maga a gigabites port ami erre a dlink-re vinne engem, de ha nem jó a wifi, akkor nálam kilőve. Lehet soha nem lesz rá normális wifi driver (2013-as termék és még mindig nem jó a wifi).

[ Szerkesztve ]

(#9562) suste válasza syler123 (#9561) üzenetére


suste
veterán

2mag + virtual magonként.
A kernellogban 4 magnak látja:

[ 0.000000] SLUB: HWalign=64, Order=0-3, MinObjects=0, CPUs=4, Nodes=1
....
[ 0.216000] Brought up 4 CPUs

(#9563) vargalex válasza syler123 (#9561) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ahogy korábban írtam, a mips MT pont olyan, mint az Intel hyperthreading. Azaz a kernel 4 magnak látja. Tehát teljes terhelésen a 4-es load a 100%.
Teljesítményben szerintem nem összevethető a két router. A Xiaomi Mini-ben egy 580 MHz-es 1 magos MT7620A SoC van. Ebben 2x880 MHz (ráadásul ugye Mips MT-vel). A két eszközben csak a WiFi azonos. Abban pedig bízom, hogy sikerül megoldani.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9564) syler123 válasza vargalex (#9563) üzenetére


syler123
veterán

Ha jó lesz a wifi én is cserélek erre, szóval majd írjátok meg mire jutottatok. Amit linkeltem wifi driver kipróbálhatnátok, mert nekem azzal jó volt a xiaomi router mini.

Mondjuk aki ezt kinézetet tervezte a routernek tuti nem volt százas. Ezt prezentálva az egyetemének feljogosítaná hogy visszaigényelje a teljes tandíjat. Mint egy gagyi kulacs és egy termosz szerelemgyereke. Nevetséges...

[ Szerkesztve ]

(#9565) vargalex válasza syler123 (#9564) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Persze, a wifi-vel mindenképpen fogok próbálkozni, de leghamarabb csak a jövő héten. A kinézete tényleg inkább egy termoszra hasonlít, de ha nem tudod a funkcióját, akkor akár egy díszítő elemnek is elmegy a szekrényen/asztalon. Nem szokványos, az biztos...

Alex

(#9566) sutszi válasza syler123 (#9564) üzenetére


sutszi
veterán

Lehet bennem van a hiba de nekem tetszik.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9567) suste válasza sutszi (#9566) üzenetére


suste
veterán

Nekem kifejezetten tetszik!
Főleg, hogy kisebb alapterületen elfér. És valószínűleg egy HDD is el fog férni benne...

(#9568) g0dl válasza suste (#9567) üzenetére


g0dl
addikt

Benne? Erre kifejezetten van hely, vagy barkácsolni kell?
Én a szép nagy antennákat hiányolom, persze belül lehetnek.

(#9569) Headless válasza g0dl (#9568) üzenetére


Headless
őstag

"Szép nagy"

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#9570) suste válasza g0dl (#9568) üzenetére


suste
veterán

természetesen barkácsolni kell, de elég sok szabad hely van benne szerintem, egy 2,5-es HDD meg elég pici
az usb kábelt meg nem egy nagy meló visszavezetni a házba, vagy esetleg eleve a csatlakozó belső érintkezőit használni....
ha belekezdek, akkor valszeg egy USB HUB-ot is belemókolok, és akkor a gyári csatin lenne szabad USB is:)
esetleg lehetne még az aljára egy kicsi, kisfordulatú ventit is tenni, ami szépen kiszellőztetné a felső lukakon a routert, így lehetne tolni neki rendesen:)
pont ezek miatt tetszik jobban ez a ház a hagyomásnyos router formánál

azt nem értem, hogy ezeket az apró módosításokat miért nem teszik meg a drágább routereken :F
egy plusz belső USB csati, meg egy kis tartó a hdd-nek, meg esetleg utólagos venti hely nem hiszem hogy nem fér bele a 60K-ba
de pl + pár ezres ennél is beleférne.......

[ Szerkesztve ]

(#9571) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Tegnap nap közben nekem is megjött a dir-860l, de sajnos nem volt sok időm tesztelni.
15.05.1 felment, egyelőre csak repeaterként próbáltam, 2,4ghz-n kb ugyanúgy fogadja a netet, mint a xiaomi mini (pandorabox és strangeorange fw-vel), 5ghz-n viszont 100 feletti csatornán nem megy, 160mhz szélességen meg egyáltalán nem, viszont alsóbb csatornán és 80mhz-vel erősebb a lakásban, mint a kis xiaomi.

Feltelepítettem minden csomagot, ami nekem kell, és még így is maradt kb 3mb, szóval ez is okés.

Egyedül a vinyót nem sikerült még csatlakoztatni rendesen, mount pointsnál rendesen felcsatolom (tehát eleve látja), ahogy eddig mindig, de utána nem mutatja felcsatoltként, reboot után se, pedig minden szükséges csomag fent van.
Na mindegy, majd ma este remélhetőleg lesz rá időm, hogy tesztelgessem.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9572) vargalex válasza vargalex (#9531) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ugyan a wifi-vel még nem volt időm foglalkozni, de egy újabb kis adalék a D-Link DIR-860L rev B1 teljesítményéről. Ma behoztam a munkahelyre egy 250GB-os Seagate Momentus Thin notebook HDD-t egy USB3.0-ás külső ház társaságában. A HDD-t ext4 filerendszerre formáztam. Notebook USB3-as portjára kötve kb. 105 MB/s olvasási sebességet tudott. Routerre kötve samba megosztáson keresztül:

gavarga@gavarga-e5540 ~ % sudo mount -t cifs //192.168.22.1/mnt /mnt/test
Password for root@//192.168.22.1/mnt:
gavarga@gavarga-e5540 ~ % df -h
Fájlrendszer Méret Fogl. Szab. Fo.% Csatol. pont
dev 3,9G 0 3,9G 0% /dev
run 3,9G 1,3M 3,9G 1% /run
/dev/mapper/VG--E5540-root 50G 18G 33G 35% /
tmpfs 3,9G 186M 3,7G 5% /dev/shm
tmpfs 3,9G 0 3,9G 0% /sys/fs/cgroup
tmpfs 3,9G 172K 3,9G 1% /tmp
/dev/sda1 300M 43M 257M 15% /boot
/dev/mapper/VG--E5540-home 30G 24G 6,2G 80% /home
/dev/mapper/VG--E5540-mnt 50G 29G 22G 58% /mnt
/dev/mapper/VG--E5540-srv 80G 76G 5,0G 94% /srv
tmpfs 790M 20K 790M 1% /run/user/120
tmpfs 790M 40K 790M 1% /run/user/1000
//192.168.22.1/mnt 229G 11G 219G 5% /mnt/test
gavarga@gavarga-e5540 ~ % ls -la /mnt/test
összesen 10486788
drwxr-xr-x 4 root root 0 okt 28 09.50 .
drwxr-xr-x 9 gavarga gavarga 4096 okt 2 09.39 ..
drwx------ 2 root root 0 okt 28 09.41 lost+found
-rw-r--r-- 1 root root 10737418240 okt 28 09.46 test.img
drwxr-xr-x 5 root root 0 okt 28 09.50 transmission
gavarga@gavarga-e5540 ~ % dd if=/mnt/test/test.img of=/dev/null bs=1M status=progress
10713300992 bájt (11 GB, 10 GiB) másolva, 109,005 s, 98,3 MB/s
10240+0 beolvasott rekord
10240+0 kiírt rekord
10737418240 bájt (11 GB, 10 GiB) másolva, 109,263 s, 98,3 MB/s

Ez a 98,3 MB/s nagyon durva! A végére valamennyivel 1 fölé ment a load a routeren de az még nem vészes.

Transmission-t is próbáltam, de itt a cégnél több router mögött is vagyok, így csak passzívként. Viszont elég kevés peer-hez tudott kapcsolódni. Azért a sebesség felment 6 MB/s fölé, a load viszont 1 alatt maradt.

Alex

(#9573) suste válasza Zirowe (#9571) üzenetére


suste
veterán

repeaterként mint kliens nálam is jó volt
rá nem kapcsolódtam más eszközzel, csak elérésre használtam a wifit

akkor jöttek a gondok, amikor ap-ként akartam használni több iface + több kliens használatával....

mount:
miért nem használod a mi automountunkat???
nálam egyből felcsatolta rádugás után az "mnt" nevű ext4-es hdd-t!

(#9574) vargalex válasza vargalex (#9572) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Úgy látszik, hogy a HDD a szűk keresztmetszet. Egy másik (szintén 10 GB-os) teszt file másolásakor 102 MB/s-et mértem. Írásnál pedig 40 MB/s környékén.

Alex

(#9575) vargalex


vargalex
Topikgazda

Kollégám behozta a fogyasztásmérőjét, így én is mértem párat:

Idle (HDD nélkül): 3,7 W
Idle HDD-vel: 5.4 W
HDD írás: 8,4 W
HDD olvasás: 8,9 W

Szóval egyáltalán nem vészes.

Alex

(#9576) woodworm


woodworm
veterán

A topik ráugrott a témára és kifogyott a készlet? Tegnapelőtt rendeltem a 1043v1 leváltására és többszöri módosítás után jelenleg 4-e a visszaigazolt időpont, de még nincs csomagolva. Ennyire nem kavarhat be az ünnepi hétvége.

Nem szeretném, ha elővakarnának a raktár mélyéről egy A1 revíziót.

[ Szerkesztve ]

(#9577) gandol


gandol
csendes tag

Sziasztok!

Egy pici segítséget kérnék!

Sitecom WLR-7100 X7 AC1200 v1001 router-em van, melyre szeretnék OpenWrt-t tölteni. Igazából nekem csak a stabilitás miatt kellene, mert van egy másik routerem OpenWrt-vel ami évek óta megy és szinte azt sem tudom, hogy létezik. Nem fagy, nem lassul, teszi a dolgát! Ezt szeretném ezzel a Sitecom routerrel is elérni...

Tud valaki ajánlani hozzávaló, egyszerű, kellemes kezelőfelületű firmware-t? :)

Miért nem akar egyetlen eladó sem árat mondani? Te adsz el, Te mondod az árat! A "Mondj egy árat Te"-re: "Köszönöm, ajándékba elfogadom."- a válasz! :-)

(#9578) g0dl válasza vargalex (#9575) üzenetére


g0dl
addikt

Köszi, ez az eredmény rendben van.

(#9579) Zirowe válasza suste (#9573) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Közben megoldódott, az automount kavart be. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9580) suste válasza Zirowe (#9579) üzenetére


suste
veterán

Sejtettem.
Pedig az automount jobb mint a kézi beállitas, mert mindig ugyan oda csatol.
Logout, readme-k, csak hogy ismétejem magam :).

(#9581) lócitrom


lócitrom
őstag

a Gargoyle elhalmozott ilyen üzenetekkel. pontosan mit takar? szakadás lett az eredménye, aztán helyreállt. mi okozza?:

Oct 30 00:32:32 TL-WR741ND kern.info kernel: [2361788.310000] eth1: link down
Oct 30 00:32:34 TL-WR741ND kern.info kernel: [2361790.210000] eth1: link up (100Mbps/Full duplex)

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#9582) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Már vagy' 2 éve használom a Suste féle openWRT-t és Headless segítségével belőttem anno a Knockd-t abból a célból, hogy felébreszthessem a PC-t távolról. Egy ideje viszont nem működik a dolog, nem ébred fel a gép.
A Knockd logjában ez történik amikor megkopogtatom:

[2016-10-31 06:14] Knockd_wolan_185.10.124.97_7777 closed.
[2016-10-31 06:14] 185.10.124.97: wolan: Stage 1
[2016-10-31 06:14] 185.10.124.97: wolan: Stage 2
[2016-10-31 06:14] 185.10.124.97: wolan: Stage 3
[2016-10-31 06:14] 185.10.124.97: wolan: OPEN SESAME
[2016-10-31 06:14] wolan: running command: /bin/uciknockd open-port "Knockd_wolan" 185.10.124.97 7777

Ezen kívül még ki kéne valamit írnia ha működőképes lenne?

(#9583) Headless válasza Melorin (#9582) üzenetére


Headless
őstag

Valószínűleg webes felületen módosítottad a parancsot és kivetted véletlenül az ébresztést, mert ez bizony csak a portnyitás. Képet adj a konfig fájlról. De a végéről biztos hiányzik valami ilyesmi

/bin/uciknockd open-port ...... && etherwake -i br-lan xx:xx:xx:xx:xx

Az etherwakes parancsot luciból a legkönnyebb kimásolni.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#9584) Melorin válasza Headless (#9583) üzenetére


Melorin
addikt

Melyik konfig fájlról adjak képet?
Milyen Luci-ból másoljak miféle etherwake parancsot?
Hihetetlen, hogy ennyire bele kell mászni a dolgokba ahhoz, hogy egy wol-t aktiváljak... :D

(#9585) suste válasza lócitrom (#9581) üzenetére


suste
veterán

Pont azt jelenti amit írtál: eth1 interfész leállt, majd elindult.
A miért ebből nem derül ki, lehetne akár vezeték elmozdulás is....

(#9586) Melorin válasza Headless (#9583) üzenetére


Melorin
addikt

Luciban nem tudom milyen configról beszélsz, de kimásoltam az etherwake configját:

Ide kéne azt a parancsot beírni amit mondasz?

(#9587) #51736960


#51736960
törölt tag

sziasztok,

egy TL-WR741ND (4.22) routert használok a legfrissebb Gargoyle-el, viszont az a gondom, hogy nem tudok vele UPC WiFree-re csatlakozni, mivel nincs benne WPA2-Enterprise opció.

mire lenne érdemes lecserélnem a Gargoyle-t szerintetek? lehetőleg az utódnak is legyen grafikus felülete, nem szeretnék parancssorban sokat pötyögni :)

(#9588) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Xiaomi routerem, de ami fontosabb, hogy egy OpenWRT fut rajta (PandoraBox). Ezzel a kombinációval el lehet érni azt, hogy a Port 0 és Port 1 ethernetek külön vlanban legyenek, és ne lássák egymást, de persze internetezni tudjanak? (Egy kicsit fura a kütyü, itt a fizikai WAN port a Port 4.)

A switch menüpontban találtam vlan sorokat, és ott taggelni meg untaggelni meg offolni lehet. Be is állítottam így, de cak nagyon kis részben jó: valóban nem látja a vlan1 a vlan3-t, de ugyanakkor a Port 0 (vlan3) internetezni sem talál ki, sőt, még a routert sem látja:

Természetesen nem csak itt a Switch menüben csináltam meg az új vlan3 sort, hanem a Lan menüben is bepipáltam, hogy részt vegyen a lan-ban:

Mit csinálok rosszul?
:F
Ha visszateszem a Port 0-t a vlan1-be, akkor persze okés, és van internet a Port 0-án is...
:R

(A kérdést feltettem a Xiaomi topikban is, de azt gondolom, hogy én igazából az OpenWRT logikájával nem vagyok tisztában, ezért most egy általános topikban is felteszem e kérdést. Köszi.)

[ Szerkesztve ]

(#9589) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!

Megszólítottak az ipdns.hu-ról, hogy túl gyakori a frissítésem, az alábbi két szoftwer fut:

Attitude Adjustment 12.09-rc1 / LuCI 0.11.1 Release (0.11.1) Asus 500gp
TpLinkWDR3500 | suste/headless@OpenWrt@0.8.1 Barrier Breaker 14.07

A gondom, hogy csak az ellenőrzés volna gyakori (amióta digi van, rendszertelenül újraindul/lefagy a tp-link).
Mind a két szerkentyűvel ugyan az a helyzet (a Tp-link és néha a modem is meghal) a frissítés 72ó
(ugyan lehetne 0-is) az ellenőrzés volna a gyakoribb, de akkor is frissít.
(Asus 500-ennek kellene a gyakoribb ellenőrzés, ez van a tp-link után. Ez már nem veszi észre, ha a tp-link újraindul.)

Tudja valaki a gyógymódot? (Amennyiben érthetően írtam...)

Gyurka

(#9590) vargalex válasza Gyurka6 (#9589) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Gondolom nálad is ez a probléma.

Alex

(#9591) Gyurka6 válasza vargalex (#9590) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!

Köszi, átállítom!

Gyurka

(#9592) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#9591) üzenetére


Gyurka6
őstag

Közben néztem:
A routernél fölösleges is az ellenőrzés talán a pppoe miatt.
Az asus "szervernél" meg nincs wan port,ott csak url lekérdezéssel derülhet ki az ip változás,amennyiben jól gondolom. Ott meg lekérdezés helyet frissítést kér ezek szerint, így jártam. Az upc-nél nem volt ilyen gond, vagy az újabb verziós o-wrt ilyen esetleg ? (Már nem tudom megnézni az upc-n.)

Gyurka

(#9593) ÁrPi2


ÁrPi2
senior tag

Sziasztok , ha valakit érdekel

lesz holnap (november 3. csütörtök) 19:00 órától egy ingyenes webinar előadás a Linuxakadémia remek előadójától:

Profi IPv4 és IPv6 VPN router Linux/OpenWrt segítségével ingyenes online képzés

"Ezúttal a Turris Omnia 2 készüléken (ami elsőként gyárilag OpenWrt rendszerrel érkezik)
lépséről lépésre megmutatom a Digi PPPoE IPv4 és IPv6 szolgáltatásának beállításán keresztül egy tipikus otthoni/kisirodai WiFi router elkészítését (5 Ghz és 2,4 Ghz hálózatokkal, vendég hálózattal), nem elfelejtkezve a rendszergazda alapvető igényéről: az SSH és az OpenVPN távoli elérésről."

Az online ingyen követhető élő képzés időpontja: 2016. november 3. csütörtök, 19:00.
Oktató: Czakó Krisztián

[ Szerkesztve ]

(#9594) mckay válasza ÁrPi2 (#9593) üzenetére


mckay
aktív tag

na de jó, köszi
még az is lehet, hogy vlan-okról is lesz szó, és választ kapok a lenti kérdésemre...
:-)
szóval jelentkeztem, hátha nem lesz túl kínai
:-)

(#9595) Gyurka6 válasza mckay (#9594) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!

Nekem a /etc/config/network tartalmának a kb idevágó része:
wdr-3500-on.
config interface 'lan1'
option force_link '1'
option type 'bridge'
option proto 'static'
option netmask '255.255.255.0'
option ipaddr '192.168.0.254'
option _orig_ifname 'eth0 wlan0 radio1.network1'
option _orig_bridge 'true'
option ifname 'eth0.1'
option ip6assign '60'
option gateway '192.168.0.254'
option broadcast '192.168.0.255'
option dns ' 193.110.57.4 193.110.56.8'

config switch
option name 'switch0'
option reset '1'
option enable_vlan '1'

config switch_vlan
option device 'switch0'
option vlan '1'
option vid '1'
option ports '0t 3 4'

config interface 'lan2'
option proto 'static'
option netmask '255.255.255.0'
option type 'bridge'
option ipaddr '192.168.1.254'
option _orig_ifname 'eth0'
option _orig_bridge 'true'
option ip6assign '64'
option ifname 'eth0.2'

config switch_vlan
option device 'switch0'
option vlan '2'
option vid '2'
option ports '0t 1 2'

Nem tökéletes, eddig jutottam, a config átírása nélkül csak a soros porton tudtam többször visszahozni,a Luci felületén nem tudtam működésre hozni. Nálam a wi-fi beállítása "ragadt" be, az ifconfig kicsit érdekeset mutat.
(Egy-három hónapja kérdeztem én is hasonlót, de nem volt reakció.)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#9596) vargalex válasza Gyurka6 (#9592) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha jól emlékszem, akkor a másik topictárs is digi-s. Nem nálatok van valami gond a névfeloldással, vagy a checkip elérésével? Mert, ahogy a másik topicban is írtam, batyamnál hibátlan. Nála T-s Kábelnet van, az OpenWrt-s router szolgáltatói HGW mögött van, ami router üzemmódban megy. Az OpenWrt-s router pedig switch módban.

Alex

(#9597) vargalex válasza mckay (#9588) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ennek így nincs semmi értelme. Mondjuk ettől függetlenül működnie kellene, mégpedig úgy, hogy a vlan1 és vlan3 látják egymást, mivel bridge-elted.
Neked így kellene, hogy a vlan3-at egy új interface-ba teszed be (pl. Lan2). Így önálló IP tartománnyal rendelkezhet. Ehhez egy önálló tűzfal zóna is kell és be kell állítani a zónák közötti átjárást is a lan-hoz hasonlóan.

Alex

(#9598) mckay válasza vargalex (#9597) üzenetére


mckay
aktív tag

Köszi!
:R

Azt hittem, sikerült felfognom, hogy mit írsz, és tényleg, a menüben kotorászva összeállt a kép. Szóval megcsináltam. Többször is, de mindig csak arra jutok: nem jó.
:(
Egyrészt a külön vlan-ba tett porton sem megy a net, sőt, még a DHCP sem.
:F
Másrészt amikor mintegy utolsó mozzanatként kitöltöm az új interface címét és átjáróját is, akkor még a eredeti vlan-ban hagyott porton plusz a wifiken is leáll a net.
:W

Talán lesz időd ránézni, és kiszúrsz valamit, hogy Te ezt nem is így gondoltad, ezért feltöltöm a Luci képeket.
Szóval én így próbálom, mi a gáz?
(Talán mondanom sem kell, az ETH0.1 esetében is ugyanezek az ip címek, és ugyanez a dhcp értékek vannak...)

Előre is köszi, hogy ránézel!

[ Szerkesztve ]

(#9599) vargalex válasza mckay (#9598) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Most call mobilról néztem rá, de egy biztos: az új interface-nak teljesen más IP-t adj! Így az zavarja meg, hogy 2 interface-nak azonos az IP-je. Tehát legyen pl. 191.168.2.1.
A gateway és broadcast IP-ket pedig ne add meg. Gateway úgyis a WAN interface lesz.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9600) lócitrom válasza suste (#9585) üzenetére


lócitrom
őstag

fasza. akkor találgathatok életem végéig gondolom. most ismét hasonló gond akadt, de most ellenőriztem mindkét végről a kábelt. végtelenségig csinálná, ha jól sejtem:

Nov 3 07:50:14 TL-WR741ND kern.info kernel: [227331.720000] br-lan: port 1(eth0) entered disabled state
Nov 3 07:50:14 TL-WR741ND kern.info kernel: [227332.140000] eth0: link up (1000Mbps/Full duplex)
Nov 3 07:50:14 TL-WR741ND kern.info kernel: [227332.140000] br-lan: port 1(eth0) entered forwarding state
Nov 3 07:50:14 TL-WR741ND kern.info kernel: [227332.150000] br-lan: port 1(eth0) entered forwarding state
Nov 3 07:50:14 TL-WR741ND kern.info kernel: [227332.260000] eth0: link down
Nov 3 07:50:15 TL-WR741ND kern.info kernel: [227332.640000] eth0: link up (1000Mbps/Full duplex)
Nov 3 07:50:15 TL-WR741ND kern.info kernel: [227332.760000] eth0: link down
Nov 3 07:50:15 TL-WR741ND kern.info kernel: [227333.140000] eth0: link up (1000Mbps/Full duplex)
Nov 3 07:50:15 TL-WR741ND kern.info kernel: [227333.420000] eth0: link down
Nov 3 07:50:16 TL-WR741ND kern.info kernel: [227333.640000] eth0: link up (1000Mbps/Full duplex)
Nov 3 07:50:16 TL-WR741ND kern.info kernel: [227333.720000] eth0: link down
Nov 3 07:50:16 TL-WR741ND kern.info kernel: [227334.140000] eth0: link up (1000Mbps/Full duplex)
Nov 3 07:50:16 TL-WR741ND kern.info kernel: [227334.150000] br-lan: port 1(eth0) entered forwarding state
Nov 3 07:50:16 TL-WR741ND kern.info kernel: [227334.220000] eth0: link down
Nov 3 07:50:17 TL-WR741ND kern.info kernel: [227334.640000] eth0: link up (1000Mbps/Full duplex)
Nov 3 07:50:17 TL-WR741ND kern.info kernel: [227334.650000] eth0: link down
Nov 3 07:50:17 TL-WR741ND kern.info kernel: [227334.720000] br-lan: port 1(eth0) entered disabled state
Nov 3 07:50:17 TL-WR741ND kern.info kernel: [227335.140000] eth0: link up (1000Mbps/Full duplex)
Nov 3 07:50:17 TL-WR741ND kern.info kernel: [227335.140000] br-lan: port 1(eth0) entered forwarding state
Nov 3 07:50:17 TL-WR741ND kern.info kernel: [227335.150000] br-lan: port 1(eth0) entered forwarding state
Nov 3 07:50:18 TL-WR741ND kern.info kernel: [227335.700000] eth0: link down

a rádugott eszköz egy laptop gigabites aljzattal. akármelyikbe csatlakoztatom ugyanez van. de újraindítgatni meg nem szeretném. nem lehet valami paranccsal újralőni az aljzatokat külön net bontása nélkül?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.