Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) labi83


labi83
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segitséget szeretnék kérni, mivel elég kezdő vagyok Openwrt témában! Adott egy WR1043ND V2 router ezen Openwrt fut! csak ebből routerbe csatlakozik a T-home IPTV set box és igy blokkolja vagy nem engedélyezett.. Olyasmit találtam hogy IGMP proxy-t kell beállitani.. de azt hogy kell...... ebben szeretnék hozzáértő segitséget kérni!!!!! :R

(#9802) vargalex válasza labi83 (#9801) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Soha nem IPTV-ztem, de ezt olvasd el.

Alex

(#9803) labi83 válasza vargalex (#9802) üzenetére


labi83
csendes tag

Igen ezt, közben én is megtaláltam.. de azokat a parancsokat hová kell beírni?? Putty -val lépjek rá és oda?

(#9804) wigyori


wigyori
tag

vargalex figyelmebe ajanlva: https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=68624 :)

Udv,
-w-

(#9805) vargalex válasza wigyori (#9804) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem vagyok én OpenWrt fejlesztő, de azért köszi. És lehet, hogy írok is, csak még ki kellene találni, hogy mire használnám...

Alex

(#9806) wigyori válasza vargalex (#9805) üzenetére


wigyori
tag

Remekul supportalod itt az usereket, "hats off", szoval ha mvebu-ra is at akarnal lepni ar71xx-rol, akkor sztem hajra. :) (Teny, hogy itthon az mvebu-s cuccok a "qrva draga" kategoriaba esnek, de... :) )

-w-

(#9807) Chal


Chal
addikt

Én is beleugrottam az Edigitalos akciós Zyxel Armor Z1-be mint sokan mások, egyelőre elégedett vagyok nagyon, és várom hogy legyen rá "szűz" owrt port :) Viszont feltűnt egy érdekesség, ami kapcsán furdalja az oldalamat a kíváncsiság. Kíváncsi vagyok, hogy van e valakinek tippje vagy ötlete hogy mi okozhatja a lent vázolt jelenséget.

Előzmények: a Z1 előtt egy TP-Link WDR4300-am volt. Már nagyon érett a csere, és miközben az utódot nézegettem, elkezdtem méregetni a régi routert. Főleg a wifi sebességekre voltam kíváncsi.

OpenWRT CC esetén az alábbi volt a szitu:

- 160Mbit-et mértem a router és a wifi kliens között maximum
- 120Mbit-et ugyanezzel a setup-al, de a wan porton keresztü néztem a befelé irányt

A mérés mindkét alkalommal iperf-el zajlott, az egyik esetben a routeren futott egy iperf szerver, a másik esetben egy hostingon levő szerveren (jó BIX-es sávval). Kábelen "kintről" 190-200Mbit-et tudtam csinálni (bár ez lényegtelen)

Tehát valahol eltűnt a wifi és a WAN port között 40Mbit a routeren belül (mert a wifi tudott 160-at ugye "belül", és a router switch-ére dugott kábeles mérés igazolta, hogy a WAN port sem limitál). Nyomozgattam kicsit, de aztán nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, betudtam a gyenge SoC-nak a dolgot.

Aztán jött a Zyxel Armor Z1. Erről a cuccról tudni kell, hogy gyárilag egy módosított OpenWRT AA fut rajta. Erre építkezett a Zyxel, fejlesztett rá saját GUI-t, pár webappot, de az OWRT repok nem érhetőek el, illetve szűz Chaos C. sincs rá, se egyéb régebbi stock OpenWRT.

Megismételtem a fenti mérést, az alábbi eredmények jöttek ki:

- A és B PC között 240Mbit, ahol A kábelen lógott, B wifin
- B PC és BIX-en lógó szerver között 200Mbit
- kábelen lógó PC és BIX szerver között 240Mbit

Tehát a jelenség ugyanaz: felszívódik 40Mbit a routeren belül a wifi és a WAN port között valahol :) A vas teljesen más, egyetlen dolog közös, az pedig az OpenWRT (bár a verziók erősen eltérnek ugye).

Mitől lehet ez? :)

(#9808) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, számomra a csomagok frissítése még nem teljesen tiszta. Security vonalról jövök, szóval pl. ez erősen érdekelne:

root@OpenWrt:/etc/config# opkg update

root@OpenWrt:/etc/config# opkg list|grep dropbear
dropbear - 2015.67-1 - A small SSH2 server/client designed for small memory environments.

Ezzel szemben a legfrissebb verzió a 2016.74: https://matt.ucc.asn.au/dropbear/

Oké, értem, senki sem csinált belőle OpenWRT csomagot, ezért nem is érhető el frissebb a csomagkezelővel. Akkor ha pl. ezt frissíteni szeretném, nyúljak a manuális fordításhoz, telepítéshez? make, gcc, stb? Vagy hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#9809) suste válasza vzozo (#9808) üzenetére


suste
veterán

miért ne lenne újabb? [link]
persze az architektúrának megfelelőt kell keresni

(#9810) vzozo válasza suste (#9809) üzenetére


vzozo
senior tag

Akkor az opkg update lófüttyöt sem ér?

(#9811) suste válasza vzozo (#9810) üzenetére


suste
veterán

Az a parancs a beállított repoból tölti le a csomaglistát.
Az alapértelmezett a build alapértelmezett repoja, de azt állítasz be amit akarsz, persze vannak szabályok amiket ismerni kell......
Szóval olvass utána a frissítésnek, ha ennyire fontos neked a frissítés :).
Vagy készíts saját repot vagy saját buildet, amiket akkor frissítesz amikor akarsz :)

(#9812) wigyori válasza vzozo (#9808) üzenetére


wigyori
tag

CC-ben valoban 2015.67 a legutolso, trunk-ban van mar 2016.74 - viszont koszi, hogy felhivtad erre a figyelmet... :)

-w-

(#9813) vzozo válasza suste (#9811) üzenetére


vzozo
senior tag

OK, világos, köszönöm! Mondom, hogy tanulnom kell még ezt.:)

(#9814) vizimento


vizimento
senior tag

Sziasztok,

Adott egy Asus RT-AC56U tipusu router. Eddig gyári szofttal használtam, és tökéletesen meg voltam vele elégedve.
A probléma ott kezdődött, hogy ahol lakok vezetékes net max 10Mbps érhető el. Ezt cseréltem (volna) le korlátlan mobilnetre, amin a 4G-nek közsönhetően sokkal nagyobb sebesség érhető el.
Egyből gépre kötve jött is a sebesség, de routeren keresztül egyszerűen nem. Kiderült, hogy nem támogatja a router az adott 4G modemet (D-lint DWM222). Természetesen próbáltam custom fw-ket is, meg mindenféle beállítást, az Asus supporttal is próbálkoztam, de nem sikerült megoldani.
Ekkor jött egy 4G modem csere egy olyanra ami már rajta van a kompatibilitási listán (Huawei E3272). Ám meglepetésemre ezzel se jött routeren keresztül, csak 15-20Mbps, míg közvetlen a gépre kötve 65-95Mbps.
Asus support ugyszint nem tudott segíteni, és kiderült, ez egy ismert probléma az Asus routerek körében, és persze megoldás nincs rá...
Ettől függetlenül tovább próbálkoztam, és találtam is egy módot, ahogy routeren keresztül is jött a normál sebesség: "Of Modems and Men" fw.
Ami miatt most ide írok, hogy ez tudtommal OpenWRT alapú, és kifogott rajtam a beállítása.
Hol tudom a wifit bekapcsolni és beállítani?
Hol/hogy/mit kéne beállítanom, hogy a rácsatlakoztatott HDD-t hálózati meghajtóként lássam? (ahogy a gyári fw-ben működött is) (USB3 porton van)

Köszi a segítséget, és bocsi a hosszú hsz-ért.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#9815) Headless válasza vizimento (#9814) üzenetére


Headless
őstag

Először is fel kell csatolnod a hdd-t. (Remélem ext fájlrendszer). Luci/rendszer/csatolási pontok (UUID alapján érdemes). Majd ha ez megvan nem néztem utána, de szerintem telepítve van alapból a samba is és a luci appja is, ezért luci/szolgáltatások/hálózati megosztás menüben konfigolhatod azt.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#9816) suste válasza vizimento (#9814) üzenetére


suste
veterán

Wifi: luci/hálozat/wireless (gondolom luci van rajta)

Azt jó volna tudni milyen csomagok vannak telepítve (usb3 kezeléshez, fajlrendszer kezeleshez, stb). Luci/renszer/szoftver alatt látható.
Utána lehet beszélni a samba, ftp, transmission, minidlna, stb dolgokról, hogy mi kell neked....

(#9817) vizimento válasza suste (#9816) üzenetére


vizimento
senior tag

Nincs wireless menüpontom a hálózat fülön.

A képen látható melyik luci van fent. Csomagot nem tettem fel pluszba és nem is töröltem, minden úgy van, ahogy felraktam a routerre, csak a modemet állítottam be, meg a passwordot.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#9818) suste válasza vizimento (#9817) üzenetére


suste
veterán

Ok, de ettől még nem tudjuk milyen csomagok vannak fent!
Luci/rendszer/szoftver!

Wifivel az a gond, hogy lehet nincsen támogatás a wifi chiphez, vagy nem uci configos.
Ennek olvass utána az openwrt fórumon, wikin, vagy google...

Openwrt wiki:[link]

Works with Chaos Calmer 15.05 without 802.11ac support

[ Szerkesztve ]

(#9819) vizimento válasza suste (#9818) üzenetére


vizimento
senior tag

Az installált csomagok:

"Works with Chaos Calmer 15.05 without 802.11ac support"
Ez azt jelenti, hogy a wifi nem is fog működni?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#9820) wigyori válasza vizimento (#9819) üzenetére


wigyori
tag

Nincs a radio supportalva CC-ben.

[ 17.601512] Loading modules backported from Linux version master-2015-03-09-0-g141f155
[...]
[ 18.044785] b43-phy1 ERROR: FOUND UNSUPPORTED PHY (Analog 12, Type 11 (AC), Revision 1)

Ugyanez igaz 15.05.1-re, abban is ugyanaz a brcmfmac driver van me'g. Trunk/snapshot-tal futhatsz egy kort, abban 2016-01-25 van, de az ugye bleeding edge. :)

-w-

[ Szerkesztve ]

(#9821) suste válasza vizimento (#9819) üzenetére


suste
veterán

van usb2 + ntfs/vfat/ext támogatás, így a kézi csatolás mehetne

vagy ha nem vagy otthon benne, akkor érdemes lehet a mi egyedi felületünket és az automountunkat kipróbálni, de akkor előtte telepítsd a "blkid" csomagot, majd tedd fel a basic és format mentésünket a luci/rendszer/mentés és frissítés/mentés visszatöltésnél [link]
utána ha rádugod a HDD-t, akkor egyből felcsatolja

(#9822) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek, mert lassan belecsavarodom.
Már egy órája kattintgatok, és még mindig nem megy a DLNA.
Pontosabban megy, de nem kínál fel fájlokat...

Adott egy pendrive, gyökerében ZENE mappa.
Bedugtam, router szépen látja.
Filesystem: /dev/sda1
Mount point: /mnt/sda1

SMB megosztás bekapcsolva, szépen írok rá.

Feltettem a miniDLNA csomagot, Luciban látom, tudom konfigolni.
Media directories: A,/mnt/sda1/Zene
vagyis media_dir=A,/mnt/sda1/Zene
Database directory: /var/run/minidlna
Log directory: /var/log

És azt mondja 0 audio fájl!
Mit csinálok rosszul???

Kerestem a neten parancsot, hogy force-oljam, ezt találtam:
# /usr/bin/minidlna -f /tmp/minidlna.conf -d -R
Putty kapcsolódás, oké, kiadom, de azt mondja, hogy már fut, és exitel.

Ááá.
Csak zenét akartam csinálni a gyerekszobába...
Mi a forcolás helyes szintaxisa az esetemben?

(#9823) suste válasza mckay (#9822) üzenetére


suste
veterán

adatbázis hova van irányítva?

(#9824) mckay válasza mckay (#9822) üzenetére


mckay
aktív tag

uhh, reboot volt, most már látszanak a zenék, hurrá!
szól a muzsika a gyerekszobában!
:-)

ellenben a Luci még most is azt írja, hogy 0 file serving
:N

nincs valami jó kis fejtágító ehhez a dlna csomaghoz, amit olyan is megért, aki még nem látott linuxot?
:U

(#9825) mckay válasza suste (#9823) üzenetére


mckay
aktív tag

ő, miért, irányíthatnám a pendrive-ra is?
igen, ezt magam is olvastam itt, a tippeknél:
https://wiki.openwrt.org/doc/uci/minidlna
de nincs szó nagy adatbázisról, másrészt nincs linux gépem, hogy azon elkövessem az építést

(#9826) suste válasza mckay (#9825) üzenetére


suste
veterán

de ha pl router flashbe van irányítva, akkor ott nagyon kevés hely is lehet, így hamar megtelhet
ramban meg mindig újraépíti ha újraindul
de te tudod

(#9827) vizimento válasza suste (#9821) üzenetére


vizimento
senior tag

Köszi, de ha nincs wifi, akkor nem kell a HDD se :)

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#9828) mckay válasza suste (#9826) üzenetére


mckay
aktív tag

hát épp ez az, hogy én nem tudom
:B

épp ezért minden javaslatot szívesen veszek
de pl tisztázzuk: nekem most hol van az adatbázisom?
ha ennyiből nem látszik, mit nézzek meg?

(#9829) vargalex válasza mckay (#9828) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Neked most a /var-ban van, ami egy RAMDRIVE.

Alex

(#9830) mckay válasza vargalex (#9829) üzenetére


mckay
aktív tag

ramdrive az jó lehet nekem, gondolom
de az zavar, hogy restartolni kellett a routert, hogy menjen a buli
hogy-hogy nem tudtam forcolni az szkennelést?
:o

(#9831) mckay válasza mckay (#9830) üzenetére


mckay
aktív tag

találtam forrásokat, ahol azt írják, hogy a notify_interval= érték az nem a fájlok újraszkennelésének gyakorisága, hanem hogy milyen gyakran hirdeti magát a hálózaton a DLNA szolgáltatás

hanem az inotify= érték mutatja, hogy milyen időközönként keres új fájlt, de hogy ezt nem a miniDLNA csomag tudja, hanem a Linux kernel maga, feltéve ha a fájlrendszer tudja és támogatja ezt a funkciót

akkor nekem most FAT32 helyett valami másra kéne formáznom a pendrive-ot ahhoz, hogy flottul menjen?
ha igen, mire?

(#9832) Chal


Chal
addikt

Egy Zyxel Armor Z1-en szeretném a firmware recoveryt tesztelni. A routernek semmi baja (még), de szeretném egy kicsit hackelgetni, és jó lenne ha brick esetén lenne B terv. JTAG elvileg van benne, de nincs feliratozva, a föld/táp huzalozás alapján max tippelgetni tudnék, és nem is biztos hogy jtag csati az, amire gondolok, szóval ezzel csak végső esetben szórakoznék. A neten nulla infó van, nem annyira régi típus, és nem adtak el belőle sokat, jobbára csak sírást lehet találni hogy nincs rá stock openwrt, meg hogy de jó lenne ha lenne.

Szóval amit eddig tudok: a bootloader u-boot, sikerült is kidumpolnom, sok-sok tftp string környékén vannak benne ilyenek hogy:

file_prefix= nbg6816_
ipaddr=192.168.1.1
serverip=192.168.1.99

Ezen felbuzdulva kötöttem rá egy gépet ami a .99-en hallgat, néztem boot közben tcpdump-al a forgalmat, de semmi próbálkozás, illetve a .1 sem pingett. Próbáltam az összes porton, reset és WPS buttont nyomva tartva, de nulla a reakciója az eszköznek, szépen bebootol egy idő után minden esetben, tftp-zni előtte nem akar.

Próbáltam persze fordítva is, .99-re vagy .1-re tftp put nbg6816_.... stb.. de ennek sem volt eredménye.

Szerintetek mivel lenne még érdemes próbálkozni? Már azon túl, hogy elkönyvelem hogy nincs vagy nem működik a bootloaderében online recovery feature.

(#9833) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv .
Adott egy Tp-link Tl-wr841n (ver.11.1).Szeretném rátenni a openwrt,ha így megoldható lenne hogy wifin kapja a netet és azt továbbítsa wifin és lan-on.
Hol találom a"rávalót"?

(#9834) Chal válasza korcsillio (#9833) üzenetére


Chal
addikt

https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr841nd

Itt megtalálod a megfelelő imaget.

Nekem van egy 7.2 hw verziós, az abban levő SoC nem tudja az általad írt funkciót, viszont szoftveres rásegítéssel tökéletesen működik, gyakran használom. A relayd csomag telepítése szükséges hozzá, meg némi config. Találsz hozzá egy csomó tutorialt a neten. Ha eltérő a hw verziód, azért próbáld ki hogy megy e relayd nélkül is a wifi client bridge, lehet hogy más SoC-al tudja.

(#9835) woodworm válasza Chal (#9834) üzenetére


woodworm
veterán

A v11-esnél kezdőként azért lehet egy pár izzadós pillanat.

(#9836) korcsillio válasza Chal (#9834) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszönöm :R
Elég tudatlan vagyok a témában lehet hogy ma már nem fogok bele...

(#9837) suste válasza Chal (#9834) üzenetére


suste
veterán

Atheros nem tudja relayd nélkül a NAT nélküli repeater funkciót. (NAT-olt repeater működik!)
De a WDS működik, ha a fő wifi is azonos chip.

Viszont a Broadcom chipesek tudják a sima NAT nélküli repeatert is.

[ Szerkesztve ]

(#9838) Chal válasza suste (#9837) üzenetére


Chal
addikt

Aham, azért is írtam hogy nézze meg előbb, mert az újabbakban már úgy látom hogy Qualcomm van (fogalmam sincs hogy az tudja e) :)

(#9839) woodworm válasza Chal (#9838) üzenetére


woodworm
veterán

Felvásárolták az Atherost.

(#9840) suste


suste
veterán

A héten vargalex -szel tesztelgettük kicsit a routereink processzorait.
Annyira belemélyedtünk, hogy csináltam egy webes felületet hozzá, ahol nagyon könnyű a teszt futtatása, és az eddigi eredményeket is mutatja.
Jó lenne ha tudnátok adni pár adatot.
Készült egy mentés amit akár luciban is fel lehet rakni, és utána elérhető lesz egy ilyen weboldal:

Vagy lehet közvetlenül SSH-n is tesztelni:

measure() {
I=0
while [ $I -lt "$loopcount" ]; do
I=$((I+1))
done
}
loopcount=100000
board=$(cat /tmp/sysinfo/model|tr 'a-z' 'A-Z'|tr '/ ' '-')
owrt=$([ -f /rom/etc/openwrt_release ]&&ROM="/rom";grep DESCRIPTION $ROM/etc/openwrt_release|sed "s/.*=//"|tr -d "\"'")
echo $board
echo $owrt
echo " "
for j in $(seq 1 4); do
echo "Started $j process(es)"
start=$(awk '{print $1}' /proc/uptime)
for i in $(seq 1 $j); do
measure > /dev/null &
done
wait
end=$(awk '{print $1}' /proc/uptime)
elapsed=$(echo $start $end | awk '{ print $2-$1 }')
echo Elapsed time: $elapsed sec
echo " "
sleep 2
done

start=$(date +%s)
end=$(($start+30))
szam=0
while [ "$start" != "$end" ];do
szam=$(($szam+1))
start=$(date +%s)
done
echo "Started 30s counting (0->)"
echo $szam

A táblázatban lehet oszlop szerint sorbarendezni, így jól ki lehet elemezni a különbésgeket.
A teszt eredményt ha elküldi valaki nekem, akkor berakom a táblázatba.
Ilyesmit kell visszaadnia a weboldalnak és SSH-n is: (a lassabb routerekkel eltart egy darabig!)

D-LINK-DIR-860L-B1
OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1

Started 1 process(es)
Elapsed time: 5.37 sec

Started 2 process(es)
Elapsed time: 5.37 sec

Started 3 process(es)
Elapsed time: 6.62 sec

Started 4 process(es)
Elapsed time: 7.58 sec

Started 30s counting (0->)
6879

Köszönet annak, aki szakít rá időt!

(#9841) Zirowe válasza suste (#9840) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Xiaomi mini wifi
Strangeorange OpenWrt/PandoraBox 14.09 r1696 / LuCI (0.12+git-4d0a20b)

Started 1 process(es)
Elapsed time: 10.73 sec

Started 2 process(es)
Elapsed time: 19.96 sec

Started 3 process(es)
Elapsed time: 36.9 sec

Started 4 process(es)
Elapsed time: 47.04 sec

Started 30s counting (0->)
4050

Ment közben a transmission 1MB/s-el és sambán filmet néztem, load luciban 3 felett volt.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9842) suste válasza Zirowe (#9841) üzenetére


suste
veterán

köszi, beírom, de így azért sok értelme nincsen egy teljesítmény tesztnek :)
próbálj majd akkor is mérni, amikor viszonylag kicsi a terhelés (0-hoz közeli) :R

(#9843) Zirowe válasza suste (#9842) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nah, leállítottam mindent, rá két percre ez volt az average load luciban: 0.27, 0.61, 0.74

Started 1 process(es)
Elapsed time: 9.09 sec

Started 2 process(es)
Elapsed time: 18.07 sec

Started 3 process(es)
Elapsed time: 27.36 sec

Started 4 process(es)
Elapsed time: 36.51 sec

Started 30s counting (0->)
5563

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9844) suste válasza Zirowe (#9843) üzenetére


suste
veterán

na így midjárt más, egyből a helyére került a listába, a többi MT7620 mellé :)
köszi!

Régebben volt arról szó, hogy a NEXX3020 hasonló-e teljesítményben a Tplink3600-hoz. Hát ezeka mérések is bizonyítják, hogy nem hogy megközelíti, hanem gyorsabban is számol...

[ Szerkesztve ]

(#9845) SztiviVander válasza suste (#9840) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nem tudom van-e már ilyened. Eredetileg Archer C5 v1.2 de szerintem nem oszt szoroz, hw ugyanaz.

TP-LINK-ARCHER-C7-V2
OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1

Started 1 process(es)
Elapsed time: 8.75 sec

Started 2 process(es)
Elapsed time: 22.96 sec

Started 3 process(es)
Elapsed time: 37.24 sec

Started 4 process(es)
Elapsed time: 51.62 sec

Started 30s counting (0->)
5510

[ Szerkesztve ]

(#9846) suste válasza SztiviVander (#9845) üzenetére


suste
veterán

köszi!
még nem volt c5/c7, mert az enyémet már eladtam :)

(#9847) mckay válasza mckay (#9831) üzenetére


mckay
aktív tag

ti mire szoktátok formázni a pendrive-ot/hdd-t, ha rádugjátok a routerre DLNA céljából?
:B

(#9848) Headless válasza mckay (#9847) üzenetére


Headless
őstag

Egyértelműen ext2,3,4 a többi lassabb. Valamint az általad említett inotify is fontos.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#9849) mckay válasza Headless (#9848) üzenetére


mckay
aktív tag

és az openwrt képes megformázni a diszket, érdem ilyen parancs után kutatnom a neten?

vagy feltétlenül egy linuxos gép kell, ami ezt megcsinálja?

(#9850) Headless válasza mckay (#9849) üzenetére


Headless
őstag

Hát ez attól függ telepítve van-e fstools, meg stb. Ha vargalex/suste fw-t használsz azokban van fstools és egy formázó webes felelüet is ami direkt erre van. Meg lehet parancssorból is csinálni nem is nehéz, fdisk-el particionálod, mkfs-el létrehozod a fájlrendszert. GPT particiós táblát nem tud létrehozni ehhez egy linuxos gép kell.. de ha gui mániás vagy akkor szerintem legegyszerűbb egy live linux + gparted. Vagy ha a fent említett fw-k valamelyikét használod, akkor annak a használata... suste fw esetén routerip:9092-es porton, vargalex esetén routerip:8081.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.