Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) btz


btz
addikt

A *****-squashfs-factory.bin fájlal gyári fw-ről frissítenek
A *****-squashfs-sysupgrade.bin fájlal a meglévő openwrt-s cuccot lehet frissíteni.

Lehet láma kérdés de a *****-initramfs-uImage.bin file-al mint szoktak csinálni?

Azért kérdezem mert lehet, hogy egy dlink dir-600 revB5-nél ezt kéne használni.

Az eszköz openwrt oldala szerint a routert először is valami emergency módba kell tenni, ezután nem tudom melyik verziót kéne telepítenem, mert ehhez az eszközhöz nincs factory verzió, viszont a DIR-300 B5/B6/B7-el közös sysupgrade fájlt kéne használni, de nem nagyon tudom elképzelni, hogy ez rögtön mehetne rá.
Nem lehetséges, hogy először ezt az initramfs-es fájlt kéne felrakni?

Találtam egy - két netes leírást a Dlink DIR-600 B5E modell openwrt-sítéséhez, de ezek egy kicsit "más" elképzelés szerinti telepítések. Az elsőnél pl DIR-610 A1-hez tartozó .bin fájlal van megoldva. A másodiknál pedig az initramfs fájl is a 610-es modellhez tartozik.
De ha jól olvasom, akkor az általam talált 2 installálási megoldás nem használja az openwrt wiki által javasolt emergency web interface módot, hanem egy busybox valamit telepít a routerre először, utána azzal kell "operálni".

Kérdés: Szerintetek járható út az installáláshoz, hogy a hivatalos wikit követve, elindítom a routert ebben az emergency web interface módban, aztán a DIR-300 B7-hez initramfs fájlt azzal rakom fel, utána a szintén a 300 B7-es sysupgrade fájlal befrissítem?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#8952) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Van lehetőség OpenWRT-vel arra, hogy a NAS-om adatforgalmát vissza tudjam nézni? Látni szeretném, hogy pl adott napon mennyi volt az átlag UPS és feltöltött mennyiség. Sajnos Synologynál nem látok ilyet.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8953) suste válasza TheProb (#8952) üzenetére


suste
veterán

Szerintem Gargoyle -ban alapból van ilyen statisztika ip alapján (tipp!).
Alap openwrt-vel külön interfészre tenném a NAS-t, és úgy könnyen mérhető....

(#8954) TheProb válasza suste (#8953) üzenetére


TheProb
veterán

A valós idejű grafikonok->forgalom tab alatt látható grafikont nem lehet testre szabni, hogy ne csak 6perces intervallumot mutasson?

Ez a külön interfészes dolog, hogy van a gyakorlatban?

ui.: Most nézem a VnStat már egész elfogadható infót ad.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8955) suste válasza TheProb (#8954) üzenetére


suste
veterán

De ezek full forgalmak, nem csak NAS!

(#8956) TheProb válasza suste (#8955) üzenetére


TheProb
veterán

tudom, de a forgalom nagy részét úgy is a torrent teszi ki.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8957) suste válasza TheProb (#8956) üzenetére


suste
veterán

Akkor kipróbálhatod a miénket is: [link]
statset.tar.gz
Luciban mentés vissza töltése.
Ez legalább elmenti az adatokat. Persze legalább egy pendrive-ot rá kell dugni...

(#8958) Gyurka6 válasza Mr Dini (#8950) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Az 500-as, rtn16/18 ezekhez van owrt (mips proc), luci a webes felület kb.

Gyurka

(#8959) Mr Dini válasza Gyurka6 (#8958) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Köszi a választ!

Sajnos nekem n12-d1-em van...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#8960) Intruder2k5 válasza Mr Dini (#8959) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ITT azt írják, hogy 15.05 van hozzá. Itt is van a letölthető fw...

openwrt-15.05-brcm47xx-mips74k-asus-rt-n12-d1-squashfs.trx

Sőt, Gargoyle is van brcm47xx-re, bár ez csak egy generic fw, nem tudom menne-e rajta.

gargoyle_1.9.0-brcm47xx-generic-squashfs.trx

Viszont mivel van recovery mód a routerben, tulajdonképpen kockázat nélkül megpróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

(#8961) TheProb válasza suste (#8957) üzenetére


TheProb
veterán

Tieteket használom kezdetek óta, igaz nem a legújabb van fent, hanem egy jó 1éves build (14.07). Nemtom azóta lényegi változás volt-e, mert nincs gondom a mostanival sem.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8962) suste válasza TheProb (#8961) üzenetére


suste
veterán

pontosan melyik fw van fent?
a 0.8 óta van új saját (headless:) )statisztika készítés, azt érdemes cserélni, mert sokkal többet tud mint a vnstat
de megoldható fw csere nélkül is, csak az extra 9092-es oldalt is lehet frissíteni, ha van elég hely....

(#8963) Mr Dini válasza Intruder2k5 (#8960) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az szuper lenne. Tud az oWRT dnsmasq-t? Ha igen, akkor szerintem lecserélem a mostani tomato-t.

Illetve ez a Gargoyle miben jobb?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#8964) Intruder2k5 válasza Mr Dini (#8963) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem vagyok OpenWrt-s, de egész biztos vagyok benne, hogy igen.

A Gargoyle is OpenWrt, csak a webes felülete más, nem LuCI, hanem Gargoyle. Az alap viszont ugyanaz, kb. mint amikor desktop Linux-ra KDE helyett Gnome-t raksz.

(#8965) suste válasza Intruder2k5 (#8960) üzenetére


suste
veterán

és működik a wifi openwrt alatt???

(#8966) Intruder2k5 válasza suste (#8965) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz! Te vagy az OpenWrt-s. :)

(#8967) TheProb válasza suste (#8962) üzenetére


TheProb
veterán

Ennyit látok luci-ban:

Tűzfal verzió suste@OpenWrt Barrier Breaker 14.07 / LuCI 0.12 Branch (0.12+git-15.037.36195-f1e2a26)
Kernel verzió 3.10.49

Összességében amúgy Luci Vs gargoyle között mi a különbség és melyik a jobb? Bár gondolom luci, mert az van kb minden openwrt-n.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8968) suste válasza Intruder2k5 (#8966) üzenetére


suste
veterán

Te linkelted a wikit, ahol az van írva, hogy nem működik :)
nem tudom, hogy javították-e....

(#8969) suste válasza TheProb (#8967) üzenetére


suste
veterán

a luciban ne a status fülön nézd, hanem a fejlécben (0.6-tól), vagy a 9092-n a fejlcécben is benne van(0.8-tól)

ha egyik helyen sincsen, akkor csak a banner-ben fogod látni (luci/rendszer/runcommand: "cat /rom/etc/banner" , elküldés gomb)

(#8970) TheProb válasza suste (#8969) üzenetére


TheProb
veterán

fejlécben nem volt, banner: BARRIER BREAKER (14.07, by suste@0.5)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8971) suste válasza TheProb (#8970) üzenetére


suste
veterán

huhh, az elég régi, azóta sokmiinden változott
ott még ráadásul a 8081-en volt az extra weboldal (most már a 9092-n van)
mennyi szabad hely van? (luci/rendszer/szoftver)

(#8972) TheProb válasza suste (#8971) üzenetére


TheProb
veterán

112KB, de akkor 7végén lehet felrakom a legfrissebb fw-t, van valami normális backup lehetőség a NAT és egyéb szabályok, beállítások migrálására? Vagy az adott fájlokat scp-vel átmásolom az újra?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8973) suste válasza TheProb (#8972) üzenetére


suste
veterán

tedd fel a neked készült mentést innen: [TheProb.tar.gz]

ez bőven felfér
tartalmazza:
-a 9092-es weboldal alapjait
-statisztika készítést (esetleg kipróbálhatod még a régi rendszeren is)
-alapbeállításokat segítő oldalt (9092/setup/basic: Quick Connect/Backup/Restore Network Status), ahol a netbeállításokat egy gombbal elmentheted, és majd az új rendszeren akár luciból is felrakhatod

(#8974) vargalex válasza Mr Dini (#8963) üzenetére


vargalex
Topikgazda

OpenWrt alatt a dnsmasq a default DNS és DHCP szerver.

Alex

(#8975) TheProb válasza suste (#8973) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#8976) Mr Dini válasza vargalex (#8974) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az nagyszerű! :C

Mostmár csak az riaszt vissza, hogy nem lesz wifim elvileg... :/

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#8977) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Kissé off a kérdés, de nem találtam külön entware fejllesztő topikot... Így gondoltam talán itt kaphatok választ, mivel sok OS builder jár ide, akik tudnak segíteni. :)

Szóval szeretném ha futna a routeremen a chillispot. De ez nincs benne az entware repóban és nem is akarják beletenni, mert nemcsak otthoni célra lehet használni.

Szóval nekiálltam az openwrt buildroottal egy cross compile-nek. A csomag kész, szépen összeraktam, viszont egy install után a router ezt dobja, ha kiadom a chilli parancsot:

root@TomatoUSB:/# chilli
-sh: chilli: not found
root@TomatoUSB:/# ls /opt/sbin/chilli -la
-rwxr-Sr-x 1 root root 414060 Jun 16 14:33 /opt/sbin/chilli

Igen, Tomato, de nem az a lényeg, mert az entware-s csomagok itt is openwrt BR-rel készülnek. Csak a mips a lényeg...

Mi lehet a gond?

Én arra tudok tippelni, hogy nem uCLibc-s a toolchain... De olyan toolchaint hogy tudnék készíteni? Köszi! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#8978) vargalex válasza Mr Dini (#8977) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Esetleg így:

/opt/sbin/chilli

Alex

(#8979) Mr Dini válasza vargalex (#8978) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ugyanaz, már próbáltam... :(

De most jut eszembe, h ez noob error lesz valószínűleg, mivel elfelejtettem futtathatóvá tenni. :DDD

Szerk.: áhh, az sem segít. Ráadásul az ls is jelezte a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#8980) g0dl


g0dl
addikt

A suste/headless@OpenWrt@0.8.1 -hez létezik valami gui openvpn server beállítására, vagy kézzel kell összerakni?

(#8981) Mr Dini válasza Mr Dini (#8979) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Lehetséges, hogy valami függőség hiányzik? Bar akkor Can't load xy-t kéne dobnia, nem NF-et...

Az openwrt toolchainnél egyébként a MIPS (qemu)-t választottam, majd lebuildeltem az os-t és a kész toolchain-t beraktam a PATH elejére.

Majd a chillispot forrásából ezt adtam ki ./configure --prefix=/opt --host=mips-linux

Ezt követően sima makekel lefordítottam és felraktam a kész csomagot egy tmp mappába, majd megcsináltam ipk formátumúvá...

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#8982) Gyurka6 válasza g0dl (#8980) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Nem látni a leírásban, 9092-őn sem látok ilyent.

Gyurka

(#8983) suste válasza Gyurka6 (#8982) üzenetére


suste
veterán

Logoutomon changelogban?

(#8984) Gyurka6 válasza suste (#8983) üzenetére


Gyurka6
őstag

Azt hiszem ott nem láttam (van?).

Gyurka

(#8985) vargalex válasza Mr Dini (#8981) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mit mond egy

file /opt/sbin/chilli
?

Alex

(#8986) suste válasza Gyurka6 (#8984) üzenetére


suste
veterán

Szerintem nem ott nézted: 9. frissítés

De nem 100%-os, és csak egy egyszerű konfigot tartalmaz...

[ Szerkesztve ]

(#8987) Gyurka6 válasza suste (#8986) üzenetére


Gyurka6
őstag

A kérdés ez volt: @OpenWrt@0.8.1 -hez létezik, innen innen ezt olvastam: "3. frissítés" ....... "16MB:
-"libffmpeg-full" cserélve "libffmpeg-mini" -re
-openvpn eltávolítva"

A az utolsó bejegyzés = "8. frissítés, suste@openwrt@BB@0.8.1, (2015.11.29)" ezekben nem láttam újra...
Azt gondoltam, napra kész...

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#8988) suste válasza Gyurka6 (#8987) üzenetére


suste
veterán

Én még ezért írtam, hogy logoutomon...
Újabb fw nincs.

(#8989) Gyurka6 válasza suste (#8988) üzenetére


Gyurka6
őstag

Letölteni honnan lehet/tudom, nálam az ipdns nem működik, a 9-10-es frissítést nem tudom elérni.
A ddns ip ellenőrzéskor is újítja a címet (ipdns.hu), (ugyan más forrásból feltett is ugyanúgy tesz), ez meg lett oldva esetleg, ill. hol találom ezt a részt? (Cseréltem a routert (a ddns beállításokat ugyanúgy hagytam, és rácsodálkoztam a 3ezer fölötti frissítésre.)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#8990) Mr Dini válasza vargalex (#8985) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

root@TomatoUSB:/# file /opt/sbin/chilli

Killed

Asszem megpróbálom az uclibc buildroottal is lefordítani....

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#8991) suste válasza Gyurka6 (#8989) üzenetére


suste
veterán

Ezek csak mentésként felrakható frissítések.
9090/system/backup: download 0.8.1-repair + 0.8.2-repair, aztán restore....
Vagy logoutomon vanak szerver linkek, és luciban is felrakható.

[ Szerkesztve ]

(#8992) Mankó


Mankó
veterán

Srácok OpenWrt-n hol kell letiltani az IPv6-ot?
Xbox One-on úgy néz ki össze akad a az IPv4-el és emiatt nem tudunk fifázni online egy cimborámmal.
Előre is köszi a segítséget!

(#8993) Gyurka6 válasza Mankó (#8992) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Úgy gondolom, hogy ha a hálózat/interfészek menüben letiltod a wan6 -ot, megszűnik a kapcsolat is.

8991 Suste: köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#8994) Mankó válasza Gyurka6 (#8993) üzenetére


Mankó
veterán

Letöröltem a wan6-ot, a lan alól tiltottam az ipv6 kapcsolatot és a dhcpv6 szolgáltatásokat. Router újraindítás után megszűntek az ipv6 kapcsolatok.
Kérdés, hogy megoldódik e ezzel az Xboxos problémám, illetve, hogy a későbbiekben, ha szükségem lesz az ipv6 kapcsolatra, akkor gond nélkül vissza tudom e állítani majd az ipv6-ot?
Továbbá, hogy látok e majd valami észlelhető, érzékelhető különbséget az ipv6 megszűnésével?

(#8995) Gyurka6 válasza Mankó (#8994) üzenetére


Gyurka6
őstag

Egyenlőre nem hiszem, hogy kellene az ipv6, vissza kellene tudnod állítani, X-boxom nincs...

Gyurka

(#8996) vargalex válasza Mr Dini (#8990) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ennek semmi köze a buildroot-hoz. A file parancs a routereden van, azt nem most fordítottad. Szóval, ha ez az eredmény, akkor az a tomato hibája.
Akkor nézd meg a binárist PC-n, úgyis ott fordítottad.

Alex

(#8997) Intruder2k5 válasza vargalex (#8996) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato-ban nincs alapból file parancs, pedig én AIO (All In One) buildet használok, még Mr. Dini valami kisebbet, lévén nem USB-s a routere. Ha van telepített entware / optware, arra utólag feltehető a file, de egyébként nincs.

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# type file
file is /opt/bin/file
root@INT-ROUTER:/tmp/home/root#

szerk.:
Van egy RT-N12 D1-em, amin a Max build van fent, ez a legnagyobb, nem USB-s összeállítás.

root@RT-N12:/tmp/home/root# type file
file: not found
root@RT-N12:/tmp/home/root#

[ Szerkesztve ]

(#8998) Mr Dini válasza vargalex (#8996) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

PC-n exec format error-t dob, mivel nem mips, hanem x64 arch.... Max qemuval lehetne ezt is futtatni, de annyira még nem ismertem ki az openwrt buildrootot, h tudjam hogy kéne.

Szerintem az lesz a gond, hogy a PC-n glibc van, míg a routeren uClibc. A nasomon is volt hasonló gondom, de ott kicsit beszédesebb volt a kimenet. Nem is értem, hogy miért dobja az a not found-ot, amikor az ls kimenetében szépen látszik a fájl és futtatható is. De a biztonság kedvéért a make install és a manuális ipk-s telepítés helyett fogtam és kézzel átmásoltam a kész chilli binárist a helyére, hogy teljesen kizárhassam a broken symlinket. De ugyanaz a hiba... Tomato hiba lenne? Akkor miért megy a többi bináris? Illetve Szerinted ha a bin mappába tenném, akkor máshogy viselkedne?

Illetve az esetleg gond lehet, hogy az entware (tehát a /opt) egy nfs csatolás? Minden megy flottul, csak ez nem.

@Intruder2k5

Ott a pont! :) Ahogy Te is említetted, entware-ng alól tettem fel.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#8999) g0dl válasza suste (#8991) üzenetére


g0dl
addikt

Annak mi lehet az oka, hogy a frissen telepített rendszerben a Szolgáltatások/WWW_SUSTE elképesztően lassú, (1-2 perc egy oldal) és nem is talál letölthető mentés frissítést?

Ha közvetlenül szólítom meg a 9092 porton, akkor csak homokórát kapok.

(#9000) suste válasza g0dl (#8999) üzenetére


suste
veterán

Alap szerver nem megy, és nem frissítettél (logoutomon: BB frissítés!), így a többi szervert nem látja....

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.