Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) tkazmer válasza _Petya_ (#2450) üzenetére


tkazmer
addikt

Köszi :R Ahogy elnézem a leírásokat, valóban van rá lehetőség, h sokáig fog tartani, de így első ránézésre tetszik a dolog...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2452) tkazmer


tkazmer
addikt

Még 1 kérdésem lenne: van olyan linux, amely nem foglal több helyet, mint a DOS? Mert találtam itthon egy talán '92-es IBM noteszt, viszont dosom nincs hozzá, ami meg rajta volt, úgy tűnik, megsérült, mert állandóan boot floppyt keres. A gép hardverkiépítését sajnos nem ismerem.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2453) ngabor2 válasza tkazmer (#2452) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mekkora vinyó, mennyi mem? első körben Vector, vagy Puppy linux. esetleg damn small linux.

(#2454) user12 válasza tkazmer (#2452) üzenetére


user12
őstag

Ami még számodra érdekes lehet, az a LOAF (Linux On A Floppy)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#2455) bambano válasza _Petya_ (#2446) üzenetére


bambano
titán

Ennél sokkal rosszabb a helyzet. Az unideb a megye legnagyobb munkáltatója és az ország egyik legnagyobb kutató-oktató klinikája. Tessék belekalkulálni a helyzetbe évi sok tíz-százezer beteg teljes személyes adatát is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2456) steveetm válasza _Petya_ (#2446) üzenetére


steveetm
őstag

És te ezt miből szűrted le?
Azt irta hogy van egy saját szervere és egy domain neve(konkrétan aldomainje).
Mi köze egy domainnek egy egyetemi vagy akár az unideb hálózatához? Semmi? ja...

Itt max annyit róhatsz fel a kérdés feltevőjének, hogy picit pontatlan volt, de ha már van egy szervered vhol(akár egyetemi hálón) arra azért legyen már jogod telepíteni. Ha meg a alapból nincs tiltva a belső hálóról az smpt akkor annyi openrelay szervert csinál ahányat nem szégyell, max belátható időn belül blacklistre kerül az ipje.

Üdv.: steveetm

(#2457) steveetm válasza bambano (#2455) üzenetére


steveetm
őstag

Ez zsir, és hogy jön ez a domainhez az aldomainhez a szerverhez és az smtp szerverhez?
Üdv.: steveetm

(#2458) VladimirR


VladimirR
nagyúr

van egy hdd-m, 3 particioval
hda1 - swap
hda2 - ext3
hda3 - ext3 boot

a hda2 es hda3 egy-egy telepitett rendszer

milyen program a legalkalmasabb a kovetkezokre
-hda3 torlese
-szabad terulet belegyurasa a hda2-be (hda2-n ne legyen adatvesztes, mukodjo tovabb a rendszer)
-boot atallitasa hda2-re

ha jol latom, sima fdisk nem tud ilyet
mi az, amit meg tudnom kell, mielott belekezdek (kell pl valamit unmount-olni?)

jah, debian etch

(#2459) VladimirR válasza VladimirR (#2458) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jah, meg a grub-nak hogyan mondmo meg, hogy a hda2-n levo /boot/grub konyvtarban levo menu.lst-t hasznalja?

(#2460) ngabor2 válasza VladimirR (#2458) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha ext2/3 van rajta, akkor resize2fs. ha reiser... akkor nem nyert. a hda2-t és hda3-t is umountolni kell. egy live cd-vel a legegyszerűbb megoldani.

a grubot meg a hda2-n levő rendszerről tedd fel, és akkor azt a menu.lst-t fogja használni.

(#2461) bambano válasza steveetm (#2456) üzenetére


bambano
titán

Semmi baj nincs azzal, hogy nem olvastad el, hogy az unideb tűzfalában alapból tiltva van minden port. Egy domainnek meg annyi köze van pl. az unideb hálózatához, hogy ha nem felel meg valamilyen okból a gép, akkor megszűnik az aldomain/gépnév delegáció és pont.

Egyetemi hálózat nem olyan, hogy jogod van telepíteni. Nem játékszer. Törvények, szabályok, rendeletek vonatkoznak rá.

Szerintem zárjuk le a témát, mert itt mindenki hajtogatja az igazát és csak a hozzá nem értésére ad bizonyítékot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2462) bambano válasza VladimirR (#2459) üzenetére


bambano
titán

A grub filerendszer szinten keresi a menu.lst-t (ellentétben a lilo-val). Ha összeolvasztod a két partíciót. akkor annak a partíciónak, amit a másik végéhez csapsz, megszűnnek egyes rendszerterületei (gyökérkönyvtár), ezért csak egy /boot dired marad, azt fogja használni.
Én kimenteném mindkét partíciót és utána egybeolvasztanám, újraraknám az egészet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2463) ngabor2 válasza bambano (#2462) üzenetére


ngabor2
nagyúr

valszeg ezt akarja elkerülni...

bár valóban ez lenne a legkultúráltabb módszer, de lehet, hogy helyben nincs annyi háttértér hirtelen, amire mindent ki tudna menteni.

a legszebb, hogy nem is kell újratelepíteni mindent. tar-ral leszedni a hda2-ről a rendszert, partíció-egyesítés, majd vissza az új hda2-re a be-tarolt rendszert.

ha ftp-n viszi a tart, akkor arra érdemes figyelni, hogy 2 gb-nál nagyobb file-okkal nem boldogul, tehát érdemes darabolni (split), aztán egyesíteni (cat).

(#2464) VladimirR válasza ngabor2 (#2463) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha a debian ntinstall le tudott venni bizonyos meretu teruletet a hda2-bol adatvesztes nelkul, majd letrehozott rajta egy hda3-at, ne kelljen mar visszafele se tulbonyolitani

(#2465) bambano válasza ngabor2 (#2463) üzenetére


bambano
titán

ghost for linux jó erre.
egyébként szerintem rendes ftp szerver átvisz 2g-nél nagyobb fileokat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2466) VladimirR válasza bambano (#2462) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ebben (marmint a post elso feleben) biztos vagy?
mert miutan a grub ''error 22''-vel leallt, s nem hozta be a menut, megneztem, s ez a ''no such partition'' hibauzenet kodja, illetve talaltam leirast, mely szerint a grub telepitese soran (ha nem a grub install-t hasznaljuk), meg kell adni, mely particion talalhato a /boot/grub/stage1

(#2467) ngabor2 válasza VladimirR (#2464) üzenetére


ngabor2
nagyúr

biztos, hogy adatvesztés nélkül? nem lehet, hogy amiatt írt a grub hibát? ráadásul a netinstall cd-ről futott, tehát a partíciók ''szabadon voltak''.

df-re a hda2-re mennyi helyet ír ki? amekkora a hda2, vagy amekkora volt a netinst előtt? ha ez utóbbi, akkor fdisk is elég, törlöd a hda3-t, a hda2-t megnöveled, majd e2fsck (megintcsak live-ról, újraindítás után).

(#2468) VladimirR válasza ngabor2 (#2467) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, biztos, hogy adatvesztes nelkul
azota mar sikerult megoldanom

(#2469) bambano válasza VladimirR (#2466) üzenetére


bambano
titán

Mérget nem vennék rá. Sok baromságot csinált nekem a debian mostanában, az ellenkezőjét is elhiszem bárkinek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2470) TomiFiu


TomiFiu
tag

Sziszatok!
Én tegnap töltöttem le az Ubuntu Linux 6.10-es verziót és meglepődve vettem tudomásúl, hogy a CD image egy Live CD és a telepítő egyben.
Nagyon nagyon jónak tartom és ezen hozzászólásomat is a munkahelyi gépemen az Ubuntu Live módban Firefox alól írom! :)
Nagyon pöpec ez a fele:)
Hajrá linux!

(#2471) _MaSTeRFoXX_


_MaSTeRFoXX_
csendes tag

Sziasztok!
Meg szeretném kérdezni hogy meg lehet-e találni valamhol a linuxban azt a részt/parancsfájlt/scriptet vagy akármit amit a számítógép leállításakor futtat le....
Át szeretném szerkesztgetni, és ki szeretném belőle törölni a hálókártya leállítását. Mert egyszerűen úgy lekapcsolja hogy a windows nem tudja visszakapcsolni. Teljesen kikapcsolja, a routeren kialszik a LED-is, mintha a kábelt is kihúzták volna.
(SUSE linuxot használok. 10.2-est)
:F :Y

(#2472) ngabor2 válasza _MaSTeRFoXX_ (#2471) üzenetére


ngabor2
nagyúr

linux alatt nem 1 file van, hanem több. neked valószínűleg elég lenne a /etc/rc.0 és rc.6 (vagy valami hasonló, suse már rég volt a kezeim között) könyvtárnól a networking linkeket törölni. kicsit(?) gány megoldás, de biztos: nem állítja le a hálót.

ha privátban dobsz egy ls -l /etc/ kimenetet, akkor talán többet tudok mondani. azért pü-ben, mert egy kicsit hosszú...

(#2473) _MaSTeRFoXX_ válasza ngabor2 (#2472) üzenetére


_MaSTeRFoXX_
csendes tag

Köszi!
Holnap megpróbálkozok vele.
nem baj ha gány, csak működjön :DDD
Mert nem egészséges a linuxról resettel kilépkedni.....

(#2474) _MaSTeRFoXX_


_MaSTeRFoXX_
csendes tag

Ngabor2, akkor beillesztem a privát üzenetet:
(meg odairom a neveket hogy egyértelműen látszódjon a beszélgetés)

Masterfoxx:
,,,,Találtam még az etc mappát ezen belül rc.d mappát amiben van sok fájl, meg még az RC0.d RC0.d RC2.d.....RC6.d RCS.d. Ezekben vannak reboot, meg boot meg ilyen parancsfájlok.... Az RC.2-ben találtam egy k17network fájlt, Lehet hogy ez az.
Újraindítom most a gépet és figyelem hogy mikor kapcsol ki a hálókártya, meg mit ír ki ilyenkor a gép. Hátha ad valami támpontot....

Ngabor2:
az RC2.d-ben levő network indítja. valahol le van írva, hogy az egyes futási szintek mit jelentenek.
1: egy user, asszem háló nélkül. leginkább admin dolgokhoz
2,3: normál futás, az egyik alapból grafikus, a másik nem.
4,5: ezek általában nincsenek használva
6: reboot
0: halt, kikapcsolás

tehát az RC6 és RC0 kt-kban is illene lenni network file-nak, abból kellene (ideiglenesen) elmozgatni.

milyen kártya amúgy ez? egy lspci kimenetet is dobhatnál, de azt akár a topikba is. ha oda teszed, akkor ezt a pü-t is tedd be, hogy lehessen látni, hogy mire jutottunk eddig.

--------------------------------

Szóval, a hálókártya az alaplapi integrált, AsusP4P800 delux alaplapban.
az lspci szerint:
02:05.0 Ethernet controller: Marvell Technology Group Ltd. 88E8001 Gigabit Ethernet Controller (rev 13)

Elkezdtem szerkesztgetni az RC2.d-ben található k17network fájlt, megkerestem azt az üzenetet amit kiír akkor amikor úgy gondoltam hogy leállítja a hálókártyát. A láthatóság kedvéért lefordítottam magyarra :)
majd az utána következő sorokat ''hatalmas'' programozói tudásommal egészen egy reload) parancsig ki ## kommenteztem, arra számítva hogy majd így nem veszi figyelembe a hálókártya leállítást.

De csak azért is leállítja...



(#2475) _MaSTeRFoXX_ válasza _MaSTeRFoXX_ (#2474) üzenetére


_MaSTeRFoXX_
csendes tag

Ne kövezzetek meg!...... :B :U :DDD :D

Felaktam a legújabb drivert a hálókártyához win alatt, és megoldódtak a problémák.... ;] :)
De köszi a segítséget! :C :R

(#2476) _Petya_ válasza _MaSTeRFoXX_ (#2474) üzenetére


_Petya_
őstag

Elkezdtem szerkesztgetni az RC2.d-ben található k17network fájlt

Az rcX.d könyvtárakban csak symlinkek vannak, általában az /etc/init.d könyvtárbal lévő ún. init szkiptekre. Ha a symlinket ''szerkeszted'', akkor azt a file-t szerkeszted, ahová mutat, vagyis a /etc/init.d/networking -et. Ebbe nem egészséges közvetlenül belenyúlni. Tehát egyszerűen töröld le a KXXnetworking -et az rc0.d és az rc6.d könyvtárakból, így nem hívódik meg leállításkor a script.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#2477) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ugye jól tudom, hogy az /etc/crontab-ban a köv. sor:
*/5 * * * * ngabor programnév
5 percenként futtatja ngabor user neve alatt az adott programot?

mert ha igen, akkor valamit vagy elírtam, vagy nem tudom, mi van...

(#2478) bambano válasza ngabor2 (#2477) üzenetére


bambano
titán

miért nem az ngabor user cronjába írod bele, amit akarsz?
arra vigyázni kell, hogy nem feltétlenül ugyanazt a környezetet kapod cronból mint login shellből.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2479) ngabor2 válasza bambano (#2478) üzenetére


ngabor2
nagyúr

jó pap is holtig...

leginkább azért, mert erről még nem hallottam, illetve nem volt rá szükségem, mert így is működött. de most nem igazán akar, lásd a hálózatos topikot [link]. lehet, hogy emiatt? mindegy, idén már haza nem megyek emiatt.

(#2480) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Hi!

Wine segítség kellene!
Szeretném működésre bírni a starcraft/broodwar játékomat debian etch alatt.
A gép nem túl erős ezért a cedegat hanyagolnám, viszont a wine-hoz nem értek. feltelepítettem a sima wine-t és az xwine-t és kb ennyi.
Erre nagy nehezen feltettem a starcraft-ot és a broodwar-t is, de amikor indítani akartam a játékot nem találta a cd-rom-ot.
Hogy tudom beállítani a cd-rom elérését?
ill. lehet hogy directx -et is kell telepíteni, de azt még ne tudom, odáig még nem jutottam el... : (

Előre is köszi!

Forest

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#2481) Forest_roby válasza Forest_roby (#2480) üzenetére


Forest_roby
őstag

cd-rom probléma megoldva:
wine-utils telepítése és ott a winecfg -vel be lehetett állítani a dolgot.
A probléma az, hogy még mindeig nem akar működni a starcraft.
Amikor indítom a progit, a starcraft ezt írja ki:
direct draw error ....
viszont a terminalban a wine ezt írja ki:
err:ddraw:DDRAW_Create Couldn't load WineD3D - OpenGL libs not present

pedig a directx5 fel van telepítve, a starcrafttal eggyűt telepűlt.
Mi lehet mégis a probléma? Lehet, hogy fel kell vmi drivert telepítenem a videokartyahoz? ( mert ezt eddig nem hiszem, hogy csináltam volna )

Előre is köszi!

Forest

[Szerkesztve]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#2482) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Hi!

Up az előzö kettőre, de felteszek máshogy is kérdéseket:

Hogy tudom megállapítani, hogy fel van -e rendesen telepítve a vga?
lspci:
01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Rage XL AGP 2X (rev 65)

Ill. hogy tudom megnézni, hogy az OpenGL lib fel van -e telepítve? ( gondolom a vga-val eggyüt telepűl, nem? )

Előre is köszi!

Forest

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#2483) Sianis válasza Forest_roby (#2482) üzenetére


Sianis
addikt

glxinfo | grep direct, ha azt mondja, hogy Yes, akkor működik a 3D-s gyorsítás.

Sianis

(#2484) Forest_roby válasza Sianis (#2483) üzenetére


Forest_roby
őstag

debian:/home/forest# glxinfo | grep direct
bash: glxinfo: command not found

:(

(akkor most mit tegyek :F )

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#2485) dabadab válasza Forest_roby (#2484) üzenetére


dabadab
titán

apt-get install mesa-utils

DRM is theft

(#2486) Forest_roby válasza dabadab (#2485) üzenetére


Forest_roby
őstag

thx!

Akkor módosul a válasz:

debian:~# glxinfo | grep direct
direct rendering: No
OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect

Hogy lehet ati drivert telepíteni etch -re? :B

:R :R :R

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#2487) Forest_roby válasza Forest_roby (#2486) üzenetére


Forest_roby
őstag

megnéztem ezt:
apt-get install xserver-xorg-video-ati
és már fel volt telepítve, de lehet, hogy az xorg.conf -ba nincs beállítva.
A file-t feltöltöttem webre: [link]
Megnéznétek, hogy jó -e ez így és ha nem akkor segítenétek a módosításában?

Előre is köszi!

Forest

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#2488) dabadab válasza Forest_roby (#2487) üzenetére


dabadab
titán

Az xorg.conf jonak tunik, bar biztos, hogy tenyleg a framebufferen keresztul akarod hasznalni? Lehet, hogy az kavar be. Probald meg kikommentezni a ''useFBDev'' sort, hatha segit.
Ha megse, akkor rakd fel a /var/log/Xorg.0.log nevu logot is, hatha abbol kiderul vmi.

DRM is theft

(#2489) ngabor2 válasza Forest_roby (#2487) üzenetére


ngabor2
nagyúr

apt-cache search fglrx
mit mond?

mod: megnéztem a debian.org-on... nincs semmi róla.
de a google ilyet talált. [link] egy próbát megér. sőt, [link]. ez frissebb.

mod2: még egyszerűbb: a sources.list-be felveszed a testing ágat, ebből is a non-free repository-t, majd apt-get install fglrx-kernel-src fglrx-driver-dev fglrx-control (a drivert azért nem, mert ahoz a kernelt is frissíteni kellene a testing-ben levőre... azt meg első körben nem ajánlanám).

(#2490) bambano válasza Forest_roby (#2487) üzenetére


bambano
titán

A wine-nak is van egy opengl-től függő darabja, azt is fel kell tenni. libwine-gl csomag.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2491) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Hi!

Először is köszi a segítségeket!
( újévi punnyadás, van és hát remélem nincs harag, de máshonnan is kértem segítséget, többek között Jester01 -től és egy konkurens linuxos oldaltól )

Kicsit előrehaladotabb a dolog, a xorg log -jából kiderűlt, hogy hiányol a gép vmi mach64 modult, ami nincs is benne ebben a kernelben ( kiszedték biztonsági okokból ) és csak az jó neki. [ez kell a 3d gyorsításhoz]
Jester annyit mondott, hogy kernelt kell fordítani, viszont a másik oldalon ezt a linket adták:
[link] ez még nem tudom miről szól, de remélhetőleg megoldaja a problémámat ( még nem olvastam el, csak belenéztem )

Mindenesetre szívesen fogadom a segítségeket, mégegyszer köszönöm az eddigieket!

üdv:

Forest

:R :R

mod:
dabadab: Ja, kiderült! : ) érdekel még? ha igen:[link]

#2489, #2490: Majd megpróbálom, ha még mindig aktuális. Most sajna nem otthon vagyok.

[Szerkesztve]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#2492) Sipi


Sipi
addikt

Fenébe, elnézést, kis memória-frissítésre szorulok.
Melyik az a parancs, amivel meg lehet adni, hogy egy szöveges kimenet melyik oszlopait írja ki?

Köszönettel,
Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2493) bambano válasza Sipi (#2492) üzenetére


bambano
titán

cut

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2494) Daneey


Daneey
tag

Lehet, hogy hülyének néztek, de én megkérdezem:

Éppen Openoffice.Org-t telepítettem Debian alá (xfce4). alien-nel átkonvertáltam az rpm csomagokat, majd telepítettem őket. Viszont ilyenkor még sehol sem volt a ''menüben'' (hülye WIndows szokás >> ''hol van a menüben? :D:D''). Volt egy desktop-integration deb csomi is, azt is feltettem, és lámlám, lett egy Office menü.

Kérdésem az lenne: (tudom mazochista vagyok) ''miért ilyen egyszerű az egész?'' Most álltam át végleg linux-ra (3 napja linuxozok), idáig problémát sikeresen megoldottam (fórumokat, google-t bújva) (a legnehezebb az X telepítése volt >> kétszer telepítettem ugyanazon a gépen, egyszer működött, másodszor NEM), és most csak egy kis deb csomi van, amit ha felteszel lesz menü a window-managerben. Ez a deb file mit hol állít be? hova állítja be a symlinkeket? Milyen conf fájlokat szerkeszt át (xfce4 esetén persze). Egyáltalán, hogy csinálja? Kézzel is megcsinálhatnám (persze, de hogy?)

Ezekre lennék kíváncsi,

Előre is köszi...


P.S. tudom, nem kell mondani, hülye vagyok :DDD

(#2495) ngabor2 válasza Daneey (#2494) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor én meg felteszek egy hülye kérdést: miért nem volt jó az apt-get install openoffice.org? szerintem deb alatt is van...

(#2496) Daneey válasza ngabor2 (#2495) üzenetére


Daneey
tag

Mert unmet függőségeket dobott ki, és nem is a legfrissebb (ha jól tudom) van a debian package-index-ében...

(#2497) ngabor2 válasza Daneey (#2496) üzenetére


ngabor2
nagyúr

dist-upgrade testing-re/unstable-re? :) ha nem szerver, akkor az se rossz. mondjuk egy beletanulónak nem feltétlenül jó ötlet...

viszont az aliennel átalakított csomag se az igazi, akkor inkább a .bin telepítőt szedd le, ne csomagokat.

(#2498) Daneey válasza ngabor2 (#2497) üzenetére


Daneey
tag

etch van már

Nem, nem szerver, hiszen laptopon van

És bin telepítőt nem találtam (jelenleg) az openoffice.org hivatalos oldalán...

De megnézem, pill


Szerk.: megnéztem, én legalábbis nem találtam official bin fájlt.

[Szerkesztve]

(#2499) Daneey válasza ngabor2 (#2497) üzenetére


Daneey
tag

Viszont van pár alapvető kérdésem:

pl. parancssoros lejátszóból (jelen esetben flac123) hogy lehet kilépni hogy még a számnak nincsen vége, meg úgy általánosságban, egy-egy parancssoros programból?

(#2500) ngabor2 válasza Daneey (#2499) üzenetére


ngabor2
nagyúr

általában ctrl-c

[link]

erre is hibát ír ki? most nem tudom leszedni, de ha a hibaüzenetet bedobod, talán tudunk valamit mondani (a leszedett debeket dpkg-val telepítetted?)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.