Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) Daneey válasza ngabor2 (#2500) üzenetére


Daneey
tag

Én az angol verziós tar.gz-t töltöttem le, de szerintem a magyarban is az rpm-ek vannak.

(#2502) ngabor2 válasza Daneey (#2501) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a debs-ben? azt furcsálnám...

(#2503) Daneey válasza ngabor2 (#2502) üzenetére


Daneey
tag

Hopp, azt nem láttam, de holnap megnézem.

Ha angol verzió is lenne ebből ,majd megnézem, akkor az tökéletes lenne...

(#2504) dabadab válasza Daneey (#2496) üzenetére


dabadab
titán

Az unmet az erdekes, az max akkor johetne elo (foleg, ilyen fontos csomagnal), ha unstable-t hasznalsz, de azt irod, hogy etch van, ott egyaltalan nem szabadna ilyesminek elofordulnia.
Egyebkent a testingben OOo 2.1 van, ami a legfrisebb verzio.

Ha meg az erdekel, hogy mit csinal vmelyik package, akkor alapjaba veve ket dolgot erdemes megnezni:
1. a dpkg -L <csomagnev> kilistazza, hogy milyen file-okat pakolt fel
2. a /var/lib/dpkg/info/<csomagnev>.postinst script fut le install utan, ez szokta intezni a mindenfele beallitasokat

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#2505) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Én inkább az FSF oldalán lévő OO 2-t ajánlom. Állítólag gyorsabban frissül és a magyarítás is jobb benne. Amúgy ott .deb csomagok is vannak, nem kell rpm-ből konvertálni...

(#2506) ngabor2 válasza Daneey (#2503) üzenetére


ngabor2
nagyúr

van angol verzió is, www.openoffice.org-ról kiindulva megtalálod, ott tudod a nyelvet kiválasztani.

(#2507) Daneey válasza dabadab (#2504) üzenetére


Daneey
tag

Na akkor sorban válaszolok:

re: #2504: Egyebkent a testingben OOo 2.1 van, ami a legfrisebb verzio.
Ok, ezt nem tudtam, akkor elnézést. Akkor lehet, hogy valamit eleve elállítottam azért kaptam ''találkozhatatlan'' (milyen jó magyar szó ez...) függőségekkel...

Köszönöm a parancsokat, pont ilyenekre voltam kíváncsi! Kösz mégegyszer! Apropó: lehet más script nyelvben is ilyet írni? Szerintem elkezdem tüzetesen tanulmányozni az X szerkezetét, beállítási lehetőségeit + még egy ablakkezelőt is jól kivesézek, és akkor már minden király lesz :D.

re: #2505: tudod, Windows-nál is úgy voltam, hogy mindent a hivatalos helyről... Tehát ezt is :D (ha az apt-get nem működne...)

re: #2506: ok, megnézem és legközelebb már azt fogom választani... köszike

(#2508) Daneey válasza Daneey (#2507) üzenetére


Daneey
tag

Egyébként még nagyon szemezek a Gentoo disztribbel is, nagyon vonz az ''eleve minden forráskód'' elve... Szerintetek majdan érdemes lenne megpróbálnom?

(#2509) Daneey


Daneey
tag

Akadt egy kis problémám,

X alatt (xfce4) a fontok eléggé csúnyácskák... Vagy túl kicsik, vagy nem megfelelő az olvashatóságuk. Anno az X telepítésnél (bár elindult az X) is probléma volt a fontok meglétének kérdése.

A xorg.conf-ban vannak deklarálva a path-ok, de ott biza egyetlen font sincs... Most telepítettem az xfonts-biznet-100dpi és *base csomagokat és nem tud konfigurálódni, mert az /usr/lib/x11/fonts/100dpi does not exist... Léterhoznám a könyvtárat, majd dpkg-reconfigure xfonts-biznet-100dpi és letörli a könyvtárat, amit az előbb épp' létrehoztam.

Mivel lehetne orvosolni a problémát?

(#2510) bambano válasza Daneey (#2509) üzenetére


bambano
titán

debian topicban 1639-es hsz
[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2511) Daneey válasza bambano (#2510) üzenetére


Daneey
tag

Ezt a hsz.-t már olvastam, hiszen nekem mondtad. De mikor installáltam ezeket, akkor kiírta, hogy az említett könyvtár nem létezik... Ezenkívül lehet, hogy telepítette ezeket, de akkor van valami beállítási lehetőség?

(#2512) Jester01 válasza Daneey (#2511) üzenetére


Jester01
veterán

Mert a fontok átköltöztek a /usr/share/fonts alá. Írd át az xorg.conf-ot.

Jester

(#2513) Daneey válasza Jester01 (#2512) üzenetére


Daneey
tag

Köszönöm, most azért javult a dolog, most utánanézek valami smoothing segítő módszernek.

(#2514) bambano


bambano
titán

tud valaki működő freebsd fórumot?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2515) ngabor2


ngabor2
nagyúr

az everesthez hasonló összetett cucc létezik linuxra? vagy valami cucc, ami pl. a memidőzítéseket meg hasonló nyalánkságokat kiírna?

(#2516) Daneey


Daneey
tag

Új kernelt fordítottam (2.6.19). Mivel laptopra ment, ezért suspend2 correct version-ra való patchelés megtörtént. Konfigolás szintúgy. compile, majd modules compile, majd grub menu fájl szerkesztés...

Lehet izgulni, mit alkottam, ugyanis jól megkonfigoltam a kernelt, minden felesleges drivert kihagytam belőle, ami meg kell, azt meg beleforgattam a kernelbe...

A lényeg az, hogy elindul, csak nincs konzol... vagyis képernyő... sötét mint most az éjszaka...

Viszont tudom, hogy működik, mert látatlanban beírom a felh.accot és jelszavamat, látom, hogy dolgozik a winyó, majd beírom startx, és lám-lám, most is ezalatt írok.

Tehát a konzolos képernyő nincs meg, pedig ez már a második fordítás...


Vajon melyik lehet a problémát kiváltó ok? Egyéb ötlet esetleg javaslat?

Mindent szívesen fogadok...

Köszönöm előre is...

(#2517) VladimirR


VladimirR
nagyúr

hi

szuksegem lenne ketto dologra:
-egy, a darkstat-hoz hasonlo halozati forgalomfigyelore, csak olyanra, ami mukodik is (darkstat kicsit osszekeveri nalam a fel es a letoltest)
-vagy drakstat3-bol debian csomagra (valamiert nem sikerul leforditani, ha forrasbol tennem fel)
-pure-ftpd-mysql webes felhasznalo manareg-re (ez (Bovebben: [link]) egesz jo lenne, ha nem kellene atirni a kodot, hogy menjen kicsit szigorubb (normalisnak mondhato) php beallitasokkal)

[Szerkesztve]

(#2518) Jester01 válasza Daneey (#2516) üzenetére


Jester01
veterán

CONFIG_VGA_CONSOLE

Device drivers -> graphics support -> Console display driver support -> VGA text console
Bár ez elvileg alapból be van kapcsolva.
És/vagy a megfelelõ framebuffer befordítása.
Esetleg felteheted vhová a .config fájlt.

Jester

(#2519) VladimirR válasza VladimirR (#2517) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jajj, igen - iptables-hez is kellene egy web-es adminfelulet, ha van ilyesmi

(#2520) Jester01 válasza VladimirR (#2517) üzenetére


Jester01
veterán

Fordítottam neked egyet, remélem menni fog a p1-en ;) [link]

MOD: amúgy nem tudom milyen részletességgel akarsz hálózatot figyelni, mi a munin-t használjuk de az nem olyan részletes. Cserébe viszont sokminden mást is lehet vele nézegetni.

[Szerkesztve]

Jester

(#2521) VladimirR válasza Jester01 (#2520) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nekem ez nem (sem) akar menni
a forditassal nekem az volt a gondom, hogy a ./configure kimenete szerint elavult a gepemen levo libpcap
checking for pcap_get_selectable_fd in -lpcap... no
------------------------------------------------------------

Your libpcap doesn't implement pcap_get_selectable_fd()
This is indicative of an outdated libpcap.

A workaround for this has been enabled (in cap.c) which may
or may not work in your situation. Either way, I would
suggest that you upgrade the libpcap on your system and
re-run configure.

------------------------------------------------------------

debian etch-ben levo libpcap-dev van felteve

szoval ez, amit csinaltal (amiert koszonet) felmegy, de elindulni mar nem hajlando (errol viszont nincs semmi hibauzenet, kiirja, hogy Starting darkstat network daemon: darkstat., viszont az vagy nem indul el, vagy egybol le is all

egyebkent annyira kellene, hogy lassam a napi/heti/havi/eves forgalmat

(#2522) Jester01 válasza VladimirR (#2521) üzenetére


Jester01
veterán

/usr/sbin/darkstat -h mit ír?
Nekem:
darkstat 3.0.540 using libpcap 2.4

És a libpcap-0.8 csomagot tettem fel. A sima libpcap-ra azt írja, hogy valami transitional package.

Jester

(#2523) bambano válasza VladimirR (#2521) üzenetére


bambano
titán

a pcap csomaghoz nem kell valami kernel támogatás?
packet socket kapcsoló a networking optionsban, ha modulba fordítottad, lehet, hogy be kellene tölteni. nem emlékszem, milyen kerneled van
illetve ha a a darkstat iptables-en keresztül méri a forgalmat, akkor azt is meg kellene nézni. ezt nem ismerem, de van másfajta forgalom ellenőrző, ami ezt csinálja (berak log targetre szabályokat, azzal lehet mérni az aktuális forgalmat)
ha minden kötél szakad, a /sys/class/net/eth0/statistics/ alatt találsz interfész statisztikát és megfaraghatod kézzel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2524) VladimirR válasza Jester01 (#2522) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ezt nem is figyeltem! valoban regebbit, 0.7-est tett fel nekem, a 0.8-cal mar jobb, de meg mindig nem hajlando /etc/init.d/darkstat start-ra indulni, csak ha kezzel inditom a binarist

viszont azt hiszem nezek valami mast, a 3-as meg rosszabb, mint a 2-es volt

az mrtg-vel szemeztem meg, de az meg sajna nem fog menni dinamikus ip-vel
megnezem ezt a munin-t is

(#2525) Jester01 válasza VladimirR (#2524) üzenetére


Jester01
veterán

Muninból ilyesmi grafikonokat kapsz:

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

[kép] [link]

Jester

(#2526) Daneey válasza Jester01 (#2518) üzenetére


Daneey
tag

Már félsiker van, letöröltem a kernel paraméterek közt a vga=0x318 sort, és így már elindul szöveges módban is, igaz gyatra az előzőjöz képest :DD

Itt van a config fájlom (bocs, uw most ideiglenesen nem üzemel):
[link]

(#2527) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Hi!

2 kérdésem lenne:

-tegnap telepítettem vmi chess progit ( apt-get install brutalchess ) a manualja bejön,de maga a játékot nem tudom leindítani. bash: brutalchess: command not found
Hogy tudom megtalálni, hogy milyen paranccsal kell elindítani a játékot?

-Telepítettem mplayer -t a gépre és amikor el akarok indítani egy filmet, behoz egy Fatal error ablakot:
Error opening/initializing the selected video_out ( -vo ) device.

Pedig a xine tökéletesen műxik ( csak dvd lejátszására nem a legalkalmasabb )
Hogy lehetne ezt a problémát megoldani?

Előre is köszi!

Forest

op: Debian Etch

[Szerkesztve]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#2528) ngabor2 válasza Forest_roby (#2527) üzenetére


ngabor2
nagyúr

1: ldd `which brutalchess` mit mond? ha ott kiírja, hogy melyik libeket nem találja, akkor tovább tudsz lépni.

2: mplayer -vo help mit mond? azok közül tudsz válogatni. a ~/.mplayer/config file-ba írd bele valamelyiket (nálam pl. vo=xv van benne). a gui.conf-ba pedig vo_driver = ''xv''

(#2529) dr_strange válasza Forest_roby (#2527) üzenetére


dr_strange
senior tag

mplayer -vo help megadja az elérhető video-out eszközök listáját, azok közül válogass, melyikkel megy a lejátszás
az mplayernek rendkívül részletes magyar dokumentációja van

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2530) Forest_roby válasza ngabor2 (#2528) üzenetére


Forest_roby
őstag

1:
debian:/home/forest# ldd `which brutalchess`
ldd: missing file arguments
Try `ldd --help' for more information.


2:
~/.mplayer/config file tök üres, beírtam ezt vo=xv rámentettem és ugy indítottam el az mplayer-t, de ugyan az lett a végeredmény.
A gui.conf file-t nem találtam...

mplayer -vo help:
MPlayer 1.0rc1-4.1.2-DFSG-free (C) 2000-2006 MPlayer Team
CPU: Intel Pentium III Katmai/Pentium III Xeon Tanner (Family: 6, Model: 7, Stepping: 3)
CPUflags: MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 0 3DNow2: 0 SSE: 1 SSE2: 0
Compiled with runtime CPU detection.
Available video output drivers:
xmga Matrox G200/G4x0/G550 overlay in X11 window (using /dev/mga_vid)
mga Matrox G200/G4x0/G550 overlay (/dev/mga_vid)
tdfxfb 3Dfx Banshee/Voodoo3/Voodoo5
3dfx 3dfx (/dev/3dfx)
xv X11/Xv
x11 X11 ( XImage/Shm )
xover General X11 driver for overlay capable video output drivers
dga DGA ( Direct Graphic Access V2.0 )
sdl SDL YUV/RGB/BGR renderer (SDL v1.1.7+ only!)
fbdev Framebuffer Device
fbdev2 Framebuffer Device
svga SVGAlib
aa AAlib
caca libcaca
directfb Direct Framebuffer Device
dfbmga DirectFB / Matrox G200/G400/G450/G550
xvidix X11 (VIDIX)
cvidix console VIDIX
null Null video output
xvmc XVideo Motion Compensation
mpegpes Mpeg-PES to DVB card
yuv4mpeg yuv4mpeg output for mjpegtools
png PNG file
jpeg JPEG file
gif89a animated GIF output
tga Targa output
pnm PPM/PGM/PGMYUV file
md5sum md5sum of each frame


[Szerkesztve]

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#2531) Forest_roby válasza Forest_roby (#2530) üzenetére


Forest_roby
őstag

sikerült az mplayer-t beüzmelni. Köszi!

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#2532) ngabor2 válasza Forest_roby (#2530) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a brutalchess egy bináris, vagy egy indítószkript? ha ez utóbbi, akkor érthető. sőt, visszább megyek. biztos, hogy ez a neve a binárisnak? nézd meg a csomagban.

az mplayert meg ezexerint már megoldottad. ettől függetlenül mplayert, vagy gmplayert indítottál? mert nem ugyan az a konfig file-juk.

(#2533) Forest_roby válasza ngabor2 (#2532) üzenetére


Forest_roby
őstag

a brutalchess -ről nem tudok semmit, csak amit már leírtam.... Nem is tudom, hogy hogyan tudnék róla többet kidaríteni. Egyébként az egész nem fontos, csak akartam egy normális sakkprogramot a gépre.... ugy néz ki, hogy ez nem jött be.

mplayer -t indítottam.
a megoldás: megtaláltam a gui,conf -ot és átírtam benne a vo_driver -ot xv -re ( vo_driver = ''xv'' ) és a config -ba beírtam a megfelelő sort: vo=xv

Ezután működött.

Nem akarok vitát kellteni, de nekem a xine sokkal jobban bejött. Több érv is a xine mellett szól, de nem baj ha van 2 player a gépemen, a dvd-khez majd ezt használom.....

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#2534) ngabor2 válasza Forest_roby (#2533) üzenetére


ngabor2
nagyúr

/usr/games/brutalchess a bináris, man brutalchess (vagy man 6 brutalchess) a manual oldala.

[link], [link]

a xine vs. mplayer: én se akarok vitát nyitni, különösen azért, mert a xine-t nem ismerem. kb. 1 éve fordítottam utoljára mplayert, azóta azt használom. amit kell, azt tudja. dvd-t nem ezzel szoktam nézni, hanem ogle-vel. már amennyit nézek vele...

lehet, hogy ki fogom próbálni a xine-t is, veszíteni nem lehet vele.

(#2535) Daneey


Daneey
tag

Esetleg, ha valakit érdekel, megoldottam a problémát. Jester01 javaslatára bekapcsoltam a framebuffert, meg egyéb dolgokat, majd lefordítottam... A régi kernelemhez képest ennek a bootideje egy álom. A lapimon 22s-ig eljut a login-ig. Nagyon jó, verziója: 2.6.19.1


Viszont kérdésem lenne: időnként, boottime-kor bejön egy ún. fsck nevű parancs, ami ellenőrzi a main / fs-t. Állítólag 30x mount után csinálja mindig. Ez kernel feature vagy valahogy kernelújrafordítás nélkül is le lehet tiltani? Vagy ne tiltsam le, mert ez kell?

(#2536) ngabor2 válasza Daneey (#2535) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ez nem bug, hanem feature :D ext3 fs esetén szokta csinálni. tune2fs-sel ki lehet kapcsolni.

(#2537) VladimirR


VladimirR
nagyúr

van a gepemen egy apache2, meg most felraktam melle a perl modult is
/etc/apache2/modules-available es modules enabled konyvtarakban latni is a perl.conf es perl.load file-okat (symlinkeket), viszont a .pl file-okat nem hajtja vegre, hanem megjeleniti sima text-kent (vagy felkinalja letoltesre)

php eseteben erre az volt a gyogymod, hogy megadtam a php5.conf-ban, hogy
<ifmodule mod_php5.c>
addtype application/x-httpd-php .html .php
</ifmodule>


perl eseteben mit kell allitanom, hogy mukodjon?

(#2538) Daneey válasza ngabor2 (#2536) üzenetére


Daneey
tag

Értem, kösz a tippet, utánanézek.

Csak egy apró kérdés: csak nekem tartott bő 2-3 órába a kernel részletes, mindenre kiterjedő konfigurálása (unneeded drv-k kiszedése, mivel laptop ezért bizonyos interface-k letiltása, még modulként sem... semmi modul nincs szinte lefordítva, ami meg van pár essential drv, az meg bele van forgatva...), vagy másnak is? Körülbelül 2 és fél óra volt míg mindent pontosan, precízen beállítottam... Megért ennyi időt? :D:D

Szerintem biztos :D:D

(#2539) Jester01 válasza VladimirR (#2537) üzenetére


Jester01
veterán

Ha simán cgi-ként akarod futtatni ahhoz nem kell mod-perl. Ezt olvasd el szerintem: [link]

Jester

(#2540) VladimirR válasza Jester01 (#2539) üzenetére


VladimirR
nagyúr

koszonom
nem hiszem el, hogy ket sor lett volna az egesz, en meg orak ota ezzel szoptam

p.s.: a munin egesz megtetszett, kosz a tippert

(#2541) ngabor2 válasza Daneey (#2538) üzenetére


ngabor2
nagyúr

2.4-nél nekem is 1.5 óráig tartott az első beállítás. 2.6-ot meg nem csípem, azt nem fordítottam túl sokszor, de annak a konfigja nagyobb, úgyhogy simán lehet ennyi idő. a laptopra lehet, hogy én is fogok egyet fordítani.

(#2542) bambano válasza ngabor2 (#2536) üzenetére


bambano
titán

ext3 esetén kevésbé, az naplózó, ext2-nél inkább

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2543) bambano válasza Daneey (#2538) üzenetére


bambano
titán

Később már nem kell mindent végigszöszölni újra, ha eltetted a régi konfigot.
Egyébként elég sok, sok tapasztalattal is van 20-30 perc úgy, hogy az ember millió kernelt fordított már kézzel és vakon üti az opciókat :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2544) VladimirR


VladimirR
nagyúr

van egy ilyen sorom, amit a cron.d-be kellene beadagolnom
3,33 * * * * www-data [ -x /usr/lib/cgi-bin/awstats.pl -a -f /etc/awstats/awstats.conf -a -r /var/log/apache/access.log ] && /usr/lib/cgi-bin/awstats.pl -config=full-domain-name -update >/dev/null

az elejet (idozites, user) es a veget (tenyleges parancs) tudom mit csinal, viszont mire valo a szogletes zarojelben levo resz?
az awstats oldalan a faq-ban az nem szerepel (sot, a user sincs megadva), csak a vege

(#2545) ngabor2 válasza VladimirR (#2544) üzenetére


ngabor2
nagyúr

man test, abban lesznek a kapcsolók. így ránézésre csak ellenőrzi, hogy megvannak-e a megfelelő file-ok. igazából csak biztonsági dolog, ha nincs meg, akkor nem futtatja a parancsot.

(vagy ha tudtad, hogy a [ egy symlink a test-re, akkor nem szóltam.)

(#2546) VladimirR válasza ngabor2 (#2545) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem tudtam, sot, elkepzelesem sem volt, hogy mi lehet az
igy mar minden tiszta (az is, hogy ha igy beirtam volna, az eletben nem indult volna el, mert nem jol szerepelnek az eleresi utak)

(#2547) REDeath


REDeath
őstag

Ez lehet a linux miatt, vagy mindenképp szolgáltató? :(
[link] #4647

dhcp az szolgáltató szerintem is, de ez a ''netszakadozás''? azért kérdem, hogy linux miatt lehet-e egyáltalán ilyen jelenség, hogy ki lehessen zárni, így 100% lenne, hogy ez is a szolgáltató hibája...

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#2548) Daneey


Daneey
tag

Visszatértem fiúk, lenne pár kérdésem :D :

A friss, ropogós kernelemet a következők szerint konfigoztam:

ATA/ATAPI/MFM/RLL support <*>
Enhanced IDE/.../... support <*>
Include IDE/ATA-2 DISK support <*>
SCSI emulation support <*>
Include IDE/ATAPI CD-ROM support <M>


SCSI device support:
SCSI disk, generic, CD-ROM support <*><*><*>



Most próbáltam egy DVD-t mountolni, és azt mondja, hogy nincs HDC device... Na mondom anyád. :D Megnéztem a kis kernel.configomat és láttam, hogy (fogalmam sincs miért, de) az ide/atapi cd-rom támogatás modulként van lefordítva... Nekem se kellett több, azonnal modprobe ide-cd, aztán újra próbálkoztam..... sikertelenül :D Kicsit gugliztam és rájöttem, ha scsi supportot is beleforgattam, akkor megpróba a /dev/scd0 paraméterrel... És ÍGY SEM MEGY :D Így már kiírná (mert mindig elfelejtem kitenni a -r kapcsolót) hogy read-only device, de most meg kiírja, hogy bad fs, fs type, bad block, bla bla bla....

Két kérdésem lenne:
<1> Először is, hogyan lehetne ezt a problémát orvosolni?
<2> Olvastam valahol, hogy a cd/dvd-írás nem nagyon fog működni, ha egyszerre van (NEM modulként) beleforgatva az atapi/ide és a scsi cd-rom támogatás... Ez igaz lenne? forgassam újra?


Köszi előre is.

(#2549) Jester01 válasza Daneey (#2548) üzenetére


Jester01
veterán

Scsi emuláció már egy ideje nem kell, dobd ki. A mountolásnál pedig add meg a fájlrendszer típusát: -t iso9660 vagy -t udf

Jester

(#2550) Daneey válasza Jester01 (#2549) üzenetére


Daneey
tag

Sikerült megoldanom, köszönöm a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.