Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) VladimirR válasza bambano (#2842) üzenetére


VladimirR
nagyúr

megneztem dstat-tal, ugy tunik, hogy a merevlemezrol olvasas miatt nagy az iowait erteke
a mysql rendelkezesere bocsajtott tobblet memoria nem segitett (mas esetben javult a sebesseg, a jelenleg problemas script-nel nem), de igy, hogy tudom, mi volt a gond, kicsit atirva a script-et sokat javult a sebesseg

viszont ez felvetett bennem egy masik kerdest is: biztos, hogy az ext3 a legmegfelelobb filerendszer egy tobb szaz megas (tobb millio soros) adatbazis ala?

(#2852) bambano válasza Jester01 (#2847) üzenetére


bambano
titán

A 80-as portot rendszerint transzparens proxyba tolják ilyen helyeken, azon tuttira nem megy át az ssh.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2853) bambano válasza ngabor2 (#2850) üzenetére


bambano
titán

A htc és a hts progikkal majdnem biztosan ki tudsz jutni.
Az engedélyezett portokat az nmap-pal lehet megtalálni, de vigyázz vele, mert ha van behatolásellenőrzés a tűzfalban, lebuksz és kihajítanak :)
frisshusinak beírod, hogy http tunnel és ad egy halom találatot, abból kirostálod, ami connect metódussal megy, a többit érdemes megnézni. Pl. a socks over http-t.

A frisshusi itt van: [link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2854) bambano válasza VladimirR (#2851) üzenetére


bambano
titán

Ha olvasás baja van, akkor át kell faragni az sql lekérdezést (mint ahogy tetted:) mysql-t nem ismerem, postgresben van egy explain nevű utasítás, ami a mögé írt sql kifejezés végrehajtása helyett elmondja, hogy hogyan fogja megcsinálni. Addig kell faragni az sql-t (néha tök értelmetlen módon is), amíg a sequential scan-ból index search és hasonlók nem lesznek. Érdemes még indexeléssel is foglalkozni.

Hogy az ext3 jó vagy sem, erre nincs érdemi válasz. Mi a fontosabb számodra: gyors hibahelyreállítás vagy gyors normál működés. Az ext3 naplózó rendszere miatt az ext2 brutálisan sokkal gyorsabb, viszont ha lezakkant a gép, az ext2-t ellenőrizni kell és az órák hosszat is eltarthat. Ha otthon szöszmötölsz, akkor lehet ext2, mert ki bírod várni a rebootot, ha céges adatok, akkor kizárt.

Egyébként ha van lehetőséged áttérni postgresre, akkor javasolnám. A 8.2-es mostani tesztek szerint nagyob megveri a mysql-t, főleg több kliens esetén. Ráadásul amikor utoljára néztem, a mysqlben nem volt open source tranzakciókezelés, ami számomra kétségessé tette az adatbáziskezelő kifejezés használatát.

A több száz mega az relatív, nekem volt olyan postges táblám, amiben 240 millió rekord volt, több tíz gigás, és jól ment. Ha nem bírja a diszk szuflával, próbáld meg több meghajtón elhelyezni az adatokat. Elvileg a kernel is tud raid-et, ami gyorsíthatja az adatkezelést, másrészt amikor utoljára néztem, a mysql tudott tábaszintű raidet (a mysql saját maga tudta, nem oprendszer), ezzel szét lehetett osztani a terhelést sok diszkre és ez sokat javított. Én próbáltam anno 8 diszkes mysql-t, érezhető volt a javulás.

De indexeléssel próbálkoznék először, az szokott a legtöbbet dobni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2855) VladimirR válasza bambano (#2854) üzenetére


VladimirR
nagyúr

az sql lekerdezessel sok mindent nem tudok csinalni, egyetlen feltetel van benne es kesz (azon meg van index)
igazabol most sem a lekerdezesen valtoztattam, hanem azon, hogy ritkabban van select, aminek az eredmenyet a php tarolja egy tomb-ben
szoval magan a lekerdezesen nem igazan tudok mar tovabb csiszolni

az adatok nem cegesek, egy hobbioldalhoz vannak, es ha elkeszulok vele rendesen, lesz rola napi mentes is
lehet, hogy megprobalkozom az ext2-vel

postgres-t is meg akarom majd nezni, csak ahhoz meg irnom kell egy osztalyt

(#2856) bambano válasza VladimirR (#2855) üzenetére


bambano
titán

A postgres nekem csinált olyat, hogy akkor is végigment az egész táblán, ha volt hozzá index. Egy teljesen agyament feltétel hozzáillesztésétől pedig elkezdte használni az indexet, ettől sokat gyorsult. pl. ha van dátumra indexed, akkor egy datum>'1900-01-01 01:00' időnként képes megmagyarázhatatlan csodákra.

Miben írod?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2857) VladimirR válasza bambano (#2856) üzenetére


VladimirR
nagyúr

keretik nem megkovezni, php-ban
kuld egy http request-et, kap egy html-t, kivalogatja a lenyeget (1-tol 10000 darab rekodr lehet), majd adatbazisba pakolja

az emlitett select annyi, hogy select mezo1, where mezo2 = ertek; (ezert tudok csak az adatbazis fizikai meretere gondolni, mint hibaforras)
mezo1 es mezo2 is egesz tipus, mindkettore van index (bar itt csak a mezo2-es szamit)

(#2858) bambano válasza VladimirR (#2857) üzenetére


bambano
titán

PHP-ban nem olyan nagy durranás a mysql-t átírni postgresre...
Az index típusa sem mindegy, lehet, hogy egy hash jobb lenne, nem tudom.
Azt nem értem, php-ban mindek osztályt írni, de ez már az én magánügyem :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2859) VladimirR válasza bambano (#2858) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, tudom, hogy nem nagy kaland, de ahhoz, picit az adtabazisopn is kell majd miatta alakitani (ha jol remlik, a postgres-ben nincs olyasmi, mint az enum mysql-ben)
az osztaly meg azert jo, amiert mindenhol mashol is

(#2860) Batman


Batman
őstag

[link]

Itt talán nagyobb sikere lesz a kérdésemnek.
Előre is köszi.
üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2861) pawee


pawee
tag

Sziasztok

Lehet nem ide kellene feltennem a kérdésem, de mind1!
szval, be van mountolva az egyik partícióm ami fat32 (azért volt erre szükség mert azt tudja írni a lin és a win is) de lin alatt nem tom írni vmi miatt, pls segítség!
fstab-ban defaults-ra van állítva és -ro nincs is beírva szval nem tom miért nem működik?

Minden input az ördögtől érkezik!

(#2862) Batman válasza pawee (#2861) üzenetére


Batman
őstag

Hello!

Most már linu alatt is viszonylag buztonságosan lehet írni az ntfs partíciót.
Az fstab-ban írd be a következőt ''rw'', ezzel mondod meg , hogy olvasható és írható legyen a partíció.

üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2863) bambano válasza pawee (#2861) üzenetére


bambano
titán

-ha olyan fájlrendszert keresel, amit mindkét oprendszer tud rendesen írni-olvasni, akkor az ext2-t javaslom
- egy mount parancs kimenetét idemásolhatnád.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2864) pawee válasza Batman (#2862) üzenetére


pawee
tag

köszi majd este referálok, hogy működik-e most otthon vagyok a gépem meg szegeden!

a mount parancs nem csinál semmit, azaz csak azt amit kell, bemountolja a amit adok neki ahova kell.

Minden input az ördögtől érkezik!

(#2865) pawee


pawee
tag

A másik gond az az, hogy nyomtam egy apt-get dist-upgrade -t egy apt-get upgrade-t.
debian sarge 3.1 r4 volt fenn és gondolom update-telte etch-re
azóta nem indul az x, bekapcsolom a gépet tölt minden rendbe bejön az egér meg a debian jel kb 6x egymás után és kék képernyő azt írja hogy legalább 6x leállt az x 1,5percen belül vmi hiba van, rábökök az ok-ra és 2perc múlva eljátsza megint de peresze semmi
próbáltam a dpkg-reconfigure xserver de azt írta nincs ilyen file vagy kvtr
gondolom az lehet a baj hogy a stable az xorgot a testing meg xfree-t használ, nem?

:F nah mitévő legyek??? :F

Minden input az ördögtől érkezik!

(#2866) bambano válasza pawee (#2865) üzenetére


bambano
titán

Jaja, csak fordítva. Az etch használ xorg-ot. dpkg-reconfigure xserver-xorg

apt-get dist-upgrade után apt-get upgrade felesleges. a jó sorrend az apt-get update, apt-get dist-upgrade
(majd fejvakarás, csomagok kézzel leszedése, visszarakása, hümmögés, pánikreakció a prohardver fórumon, stb. :)) )

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2867) pawee válasza bambano (#2866) üzenetére


pawee
tag

az apt-get-ek kiemenetét inkább nem raknám be mert k hosszú, viszont a dpkg-reconfigure xserver-xorg kimenete vmi ilyesmi nem pontos, nem volt hajlandó kimenteni, nah szval:
az alábbi csomag xserver-xorg nincs telepítva vagy nincs info róla
/usr/sbin/dpkg-reconfigure xserver-sorg nincs telepítve nahh erre nyomtam egy apt-get install xserver-xorg-ot annak a kimenete érdekesebb, mert mostanában (még az egész dist-upgrade előtt) szaraxik, kiírja hogy ez meg ez a függősége, de nincs megjelölve a függőség telepítésre :( :((( :(( nah a kimenet:


Csomaglisták olvasása...
Függőségi fa építése...
Néhány csomagot nem lehetett telepíteni. Ez talán azt jelenti, hogy
egy lehetetlen állapotot kértél vagy ha az unstable disztribúciót
használod, akkor néhány igényelt csomag még nem készült el vagy ki
lett mozdítva az Incoming-ból.

Mivel csak egyetlen műveletet kértél, ez nagy valószínűséggel arra utal
hogy a csomag egyszerűen nem telepíthető és egy hibajelentést kellene
kitölteni a csomaghoz.
A következő információ talán segít megoldani a helyzetet:

A következő csomagoknak teljesítetlen függőségei vannak:
xserver-xorg: Függ ettől: xserver-xorg-core (>= 2:1.1.1-11) de az nincs telepítésre megjelölve
Függ ettől: xserver-xorg-video-all de az nincs telepítésre megjelölve vagy
xserver-xorg-video-1.0
Függ ettől: xserver-xorg-input-all de az nincs telepítésre megjelölve vagy
xserver-xorg-input
Függ ettől (előfüggés): x11-common (>= 7.0.0-0ubuntu3) de az nincs telepítésre megjelölve


/etc/apt/source.list :


#deb file:///cdrom/ sarge main

deb ftp://ftp.hu.debian.org/debian/ etch main
deb ftp://linux.inf.elte.hu/pub/debian/ etch main
deb ftp://debian.blueyonder.co.uk/pub/debian/ etch main
deb ftp://mirrors.geekbone.org/debian/ etch main
deb ftp://debian.osuosl.org/debian/ etch main

deb-src ftp://ftp.hu.debian.org/debian/ stable main

deb http://security.debian.org/ etch/updates main


[Szerkesztve]

Minden input az ördögtől érkezik!

(#2868) bambano válasza pawee (#2867) üzenetére


bambano
titán

Én a contrib és a non-free csomagokat is szoktam használni. Nem valószínő, hogy ez az oka, de ki tudja.
deb ftp://ftp.hu.debian.org/debian/ etch main contrib non-free

ugyanez a többi sorra is.

szerk:: az az ubuntu-s dolog hogy kerül oda?

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2869) pawee válasza bambano (#2868) üzenetére


pawee
tag

az ubuntu-t én sem vágom... :D
pill és kipróbálom, remélem menni fog...

Minden input az ördögtől érkezik!

(#2870) bambano válasza pawee (#2869) üzenetére


bambano
titán

Ha sarge-ról upgradeltél (volt ott egy sarge cd bejegyzés), akkor lehet, hogy régebben felraktál rá egy ubuntu-s x szervert, mert azok frissebbek voltak. Esetleg
dpkg --list|grep ubuntu

és amit kilistáz, azt egyesével kézzel leszedni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2871) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok !

Probált valaki suse linuxot telepiteni p5b deluxa alaplapra ?
Szeretnék feltolni egy openSuSE 10.2-t, le is szedtem a DVD image-et, kiírtam, bootol is szépen, majd közli hogy nincs benne az 1. CD. Valami driverprobléma miatt nem találja ?
a cdt sem tudja beilleszteni igy nem látja a meghajtot
a régi gépre(abit ic7-g) simán felment a 10es
erre a mostanira sem a 10 sem a 10.2nem megy fel, lehet gyári külsö ide megoldás nem tökéletes ? remélem nem kurt*k el asusék illetve remélem nem lett sz*r az 965ös csipszet

valaki tud valami megoldást ? :F

(#2872) pawee válasza bambano (#2870) üzenetére


pawee
tag

sikerült, meg csinálni köszönöm a segítséget

apt-get update
apt-get dist-upgrade
apt-get install xserver-xorg
reboot
és ment is :) thx :R

Minden input az ördögtől érkezik!

(#2873) Rive


Rive
veterán

Nullbites szubjektív kérdés: a 3D melyik linux alatt (Mandriva v. RedHat) és mifajta (NV vagy ATI) kártyával a legegyszerűbb?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#2874) Batman válasza Rive (#2873) üzenetére


Batman
őstag

Amelyik disztorban van graf felület ott, lehet 3D-t beállítani, az nvidia jobban támogatott.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2875) kalló


kalló
aktív tag

helló!
azt szeretném kérdezni hogy valaki meg tudja mondani hogyan took 3dés kocka,elforgós deszktopot varázsolni a opensuse 10.2 x86 linuxomba???ja meg olyan füzetlapszerű váltást(Alt+TAB)???mert sajnos nagyon láma vok a linuxhoz... még :F :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#2876) pawee válasza kalló (#2875) üzenetére


pawee
tag

mondjuk használj fedora-t abban alapból benne van a kocka, az alt+tab nekem müxik és az képernyők közt meg ctrl+alt+jobbra/balra nyíl de én debian-t használok

Minden input az ördögtől érkezik!

(#2877) Batman válasza kalló (#2875) üzenetére


Batman
őstag

Ha jól tudom az ubuntu is alapból lehet ugy telepíteni, de amit ajállani tudok az sok olvasás.Jó leírások találhatók a neten a telepítéséről és beállításárol.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2878) pawee válasza kalló (#2875) üzenetére


pawee
tag

hallod, kallo, már válaszoltam a kérdésedre de, pls had ne írjam le minden topicba ahová feltetted(legalább 3)...
de ha annyira láma vagy akkor mondjuk a man parancsot tanuld meg elsőnek, meg bánni a google-val, nem árt!!!

Minden input az ördögtől érkezik!

(#2879) kalló válasza pawee (#2878) üzenetére


kalló
aktív tag

bocsi!ismerem a mant meg a guglit is csak az(na meg nem tudtam mit keressek de mostmár toom''XGL'':))és angolom kúva kevés :O a magyar leírás meg ritka mint a fehér holló :O ja és azért raktam be 3topicban hogy minél hamarabb minél több választ és alternatívát kapjak de senki nem mondta hogy nem tehetek fel 1kérdést 3topicba :( és szerintem ezért nem kellene leszolni!na de mind1 köszönöm a segítséget
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R
sikerült fel tenni :C :C csak nem toom hol kell bekapcsizni a pluginokat meg efekteket de csak rájövök valahogy :W :W :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#2880) kalló


kalló
aktív tag

ez lenne a cél:)
[link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#2881) bambano válasza kalló (#2880) üzenetére


bambano
titán

Szép cél... fotonoknak földművelő szemébe juttatása.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2882) pawee válasza kalló (#2879) üzenetére


pawee
tag

nem leszólásnak szántam!
csinos a srác desktopja...csak kell sztem alá egy vas is...bár nem tom mennyit zabálhat

Minden input az ördögtől érkezik!

(#2883) kalló válasza pawee (#2882) üzenetére


kalló
aktív tag

nem toom hogy mennyire igényes azt irta a srác hogy 6600gt meg valam pentium 4 et használ
de bízok benne hogy az én gépem(sempron2600@ 2,25,9600pro) is eléglessz ha másnem szaggatós lessz csak tudnám hogy lehet kipróbálni :O :O

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#2884) bambano válasza pawee (#2882) üzenetére


bambano
titán

Ha rendesen megy a vason a hardveres 3d gyorsítás, akkor egyáltalán nem kell komoly cucc hozzá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2885) snowflake válasza VladimirR (#2835) üzenetére


snowflake
tag

a kerdesem az lenne, hogy mi okozhat ekkora iowait-et, illetve hdd cseren kivul mikeppen tudom ezt orvosolni?

Elképzelhető, hogy az ide vezérlőt a kernel nem tudja optimálisan használni ezért nyúlnak meg a várakozási idők. Kernel fordítás, scsi használata, alaplap csere...
Az is lehet, hogy a 256MB -ból kifut a rendszer és veszettűl tolja ki az anyagot a swap-re.
pl. vmstat 5 -el érdemes lenne monitorozni..

(#2886) ngabor2 válasza snowflake (#2885) üzenetére


ngabor2
nagyúr

via epia sp13000g lap, vt8237r déli híddal, sata vinyóval. azt elvileg támogatja a linux elég jól.

(#2887) snowflake válasza ngabor2 (#2886) üzenetére


snowflake
tag

btw, sata...
Nem véletlenül sata II-es vinyó van ezen a via-s vezérlőn?
Csak mert ez a chipset alapból nem támogatja a sata II vinyókat...
[link]

szerk: Ez Vladimir-nek szólna, csak a tiedre repliztem.. ;)


[Szerkesztve]

(#2888) ngabor2 válasza snowflake (#2887) üzenetére


ngabor2
nagyúr

sata1-es seagate vinyó van rajta. gondolkodtam rajta, hogy egy sata2-es samsungot tegyek-e bele, sata1-re jumperelve, de végülis emellett döntöttem. a másolási/írási sebessége normális volt, mikor teszteltem (legalábbis 30-40 MB/s számomra normálisnak tűnt).

(#2889) snowflake válasza ngabor2 (#2888) üzenetére


snowflake
tag

Értem... és mizujs a swappel? Mert korábban mintha azt olvastam volna, hogy 1GB -ből 800MB free, azaz ~200MB-ot használ.
Mivel a fizikai memória is csak 256MB, így a processzek fele kit van a swappen...
vmstat 5 ?

(#2890) VladimirR válasza snowflake (#2889) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha hihetunk a munin-nak, akkor a rendszer alig hasznalja a swap-ot
Bovebben: [link]
Bovebben: [link]
(mondjuk most mindossze egy rtorrent fut, ha az adatbazist piszkalom, akkor sokkal nyunyabb a rozsaszinu resz)

majd nezek mindjart vmstat-ot is

(#2891) VladimirR válasza VladimirR (#2890) üzenetére


VladimirR
nagyúr

vmstat is szinte vegig 0-t mond a swaphasznalatra (nagy ritkan betol egy 1-2-3 szamot is, de tenyleg nem jellemzo)

kozben azt is megneztem, hogy a fenti munin grafikon a /proc/vmstat alapjan keszul

(#2892) snowflake válasza VladimirR (#2891) üzenetére


snowflake
tag

Ezekszerint az sql query-k most nem futnak be a géphez és nem gyalázzák.
Jól lenne látni amikor ágyútűz alatt tartja az sql szerver a disket, akkor hogyan alakulnak a dolgok. A korábban említett dstat olyankor milyen értékeket mutat a disk forgalomnál?
Olyankor használja-e a swapet a rendszer (vmstat)?

(#2893) rokefeller válasza kalló (#2883) üzenetére


rokefeller
senior tag

no, a youtube -os videóban ott a válasz a kérdéseidre -> beryl:) beryl az ablakkezelő, egy compiz fork-ból lett project... fedorán out-of-the box van compiz, ami kicsit kevesebb pluginnel megy, a beryl-t egy yum install beryl-gnome teszi fel gnome alá (kde majdnem ugyanez csak...) suse-n nem tudom hogy kell feltenni, de mivel rpm alapú, a yast biztos ugyanilyen egyszerűen megoja,ha meg nem, akkor keresd meg a csomagokat a beryl-project fórumaibn, és pakolászd fel őket.
hardverigény, csakhogy eloszlassam az esetlegesen még meglévő kételyeid:
- intel gma945, akadásmentes egy egy 1,6-os mobile celeronnal, meg sok rammal
- radeon7000 32mb ram, 1100-as duron, 256 sd-ram, simán megy
a lényeg hogy legyen jó driver...

A télapó nem a régi már...

(#2894) kalló válasza rokefeller (#2893) üzenetére


kalló
aktív tag

köszönöm a választ :R :R: R :R :R :R
opensüsüre feltettem a berylt csak nem ment elhasalt és vissza lőtte az alapértelmezett kde ablak kezelőt :O ,semilyen driverrel,tök mind1 hogy xgl vagy aiglx
olyan hibát dobott amit googleba betettem és csak 2találat jött (nem akartam elhinni)és ott sem oldották meg :O ezért hirtelen felindulásból felraktam a fedora core 6 ot és most faxa csak néha belassulok mint a xar és csak a berly kikapcsolása segít azt hallotam hogy jobb a ''radeon'' driver mint az ''fglrx'' ezért fedora alap radeondriverét használom aiglx!de lehet bepróbázom az ati drivert hátha jobb lesz:)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#2895) kalló


kalló
aktív tag

nin :R :R cs valakinek tipje hogy lehet a linux memória éhségét visszafogni 1 kicsit mert csak 512 ramom van és egy firefox 10lappal megette az összes memót 3mega maradt:(
alapból megeszeik vagy 480-490:(

előre is köszönöm :R :R :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#2896) ngabor2 válasza kalló (#2895) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egyrészt kevesebb smiley is elég.

másrészt mire vetted a memet: hogy üresen álljon, vagy hogy a gép használja? a memhiány miben jelentkezik? sokat swap-pel? belassul? kidobja a progikat? ha nem... akkor a gép értelmesen használja a memet. egy free kimenetet dobjál, és lássuk, az 512MB-ból mennyi a cache. azt le lehet vonni a használtból, mert azt bármikor fel tudja szabadítani.

(#2897) magic7


magic7
tag



Sziasztok !

Most sikerült feltennem egy suse 10.00-t. Kérdésem az, hogy miképpen tudom felinstallálni az X-micro wifi drivert, illetve ha fenn a driver, hogyan indul el ezek után a wifis netem. Magyarul sehol nem találtam erről leírást, más nyelvet nem ismerek
Eddig azt tapasztaltam, hogy gyors a Linux, bár a hangkezelésével 80%-ban vagyok elégedett, lehet nem a legjobb lejátszót használom.
Az installálással kapcsolatban: soha nem raktam fel Linux-ra semmit eddig, így pontosan írd meg légy szives akár privátban is, hogy hol és mibe és mit írjak? Ha találtam volna magyarul leírást, már régen elolvasom, de így nem megy egyedül, pedig nagyon szeretném lecserélni egyszer s mindenkorra a windózt.

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#2898) 3psilon válasza magic7 (#2897) üzenetére


3psilon
aktív tag

A süsünek jó a hardvertámogatása, szóval, ha nem megy magától akkor ndiswrappert kell használnod.
Ezzel képes vagy windowsos drivert használni linux alatt.
[link]
Itt egy lista a támogatott kártyákról. Ott van, milyen verzió kell, és honnan szerzel drivert.
(az lspci parancs egy halom infót ad a rendszerről, de a yastban is keresgélhetsz, hogy megtudd a pontos típust)
Először próbálj a süsü lemezről telepíteni, aztán rpmfind (ha lehet suses verziót keress), végül marad a fordítás.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#2899) Batman válasza ngabor2 (#2896) üzenetére


Batman
őstag

Hali!

Egy kis kérdésem lenne, ubuntuhoz.

Fel volt telepítve gépre , de ujra lett rakva win, természetesen grub elszált.
A leírások alapján ,hogyan kell visszaállítani ubuntun grubot, livedvd-vel belogg,
és ott átváltok a boot promtra majd beírom rescue , utána meg grub-install /dev/hdxx.

Kérdés mivel kell átváltani root promt-ra lehet rosszul csinaltam már azt :)
Másik rescue beírása után azt írja no invalid kernel, vagy valami hasonlót.Szal nem tud áttérni, tehát már itt elbukott a dolog.

Kubuntu live dvd-vel próbáltam , de szerintem ez mindeg vagy nem?

előre is köszi , üdv

ui:privinek akartam szánni de ha már íg alakult akkor itt hagyom is meghagyom.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2900) GD


GD
őstag

üdv!

samba + lan kérdés:
van egy mainpc ami 2 mappát oszt rw joggal sambán
a két mappa lanban hálózati meghajtóként be van csatolva egy xp-nek ami egy noti wifin
a köv a jelenség: egyik mappából másikba másolva vagy áthelyezve (ugye ez helyben történik a mainpc-n) vhogy körbe megy a hálózaton és wifi sebességel történik..
hogy lehet rávenni hogy vegye úgy hogy helyben játsza le, ne menjen egy kört a lanban a file?
:F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.