Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom az időzített leállítással! Ezt a parancsot használom: /sbin/shutdown -h +30.
A gond a következő: ha kiadom a parancsot, akkor kilövi a grafikus felületet, és terminálon várakozik. Nekem olyasmi kellene, hogy amíg le nem jár az idő addig lehessen használni a gépet.(pl.:este tv nézésnél)

Milyen parancsot kell használnom?

Köszi szépen!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#7002) ngabor2


ngabor2
nagyúr

megoldható 4 vinyóval és 2 db 2-portos sata-kártyával a raid5? magukban a kártyák, különösen az olcsóbbak, mindössze csak adnak 2 sata portot, nem is nevezném igazi raid-kártyáknak őket (0, 1, jbod-t tudnak, de ezek imho elég alapjai a raid-nek, nem túl megterhelőek).

hardveres raid-vezérlőt, amin memória is van, és házon belül intéz mindent, nem tudok venni, mert drága, annyit nem ér meg. 2 db 5-6k-s pcie1x-es kártyát meg tudok venni.

(#7003) Nkboy válasza Nkboy (#7001) üzenetére


Nkboy
senior tag

Közben megoldódott! osd_cat-al kiírattam képernyőre, csak az osd_cat parancsot nem jó helyre írtam!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#7004) n0_gAboR válasza Sanyix (#6997) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Ha vmi ujabb nvidia kartyad van lehet h az a para hogy meg nem ismeri a regi 8.04 beepitett drivere.
Szedjel le minden nvidias cuccot.
Toltsd le a legujabb drivert az nvidiatol (ha 8, 9, GX200 szerias geforceod van, akkor a 180 betat egyelore)

Kelleni fog a kerneled forrasa vagy headerjei, build-essential csomag (ez berantja a forditashoz szukseges cuccokat). Ezeket tedd fel.

Menj at "melykonzolba" CTRL+ALT+F1

sudo /etc/init.d/gdm stop

Nyird ki az Xorg-ot, GDM-et. Ha nem akarnak meghalni, akkor killall paranccsal ra lehet segiteni.

sudo sh ./NVIDIA-stbstb...stb.run

parancssal inditsd el az NVIDIA telepitojet. Next next oke modon generaltasd le a kernel modult.

Gondolom a xorg.conf-od is jol ossze van hackelve a probalkozasoktol. Tisztitsd meg:

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

Itt ha lehet valassz drivernek nvidiat, ha nem, akkor manualisan ird at a Driver Section-ban az "nv"-t "nvidia"-ra az xorg.conf-ban.

(#7005) Sanyix válasza n0_gAboR (#7004) üzenetére


Sanyix
őstag

nincs is beépített driver. A minimal netről települőshöz úgy néz ki nem jár. Egyébként ez csak egy sima gf2mx400. Ahhoz képest hogy milyen "szar" ati driverek vannak linuxhoz, már 2 éve is 10 perc alatt megvolt a full hardveres gyorsítás radeon 9600pro-val... a "nagyonjó" nvidiával meg itt szopok.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#7006) sh4d0w válasza Sanyix (#7005) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Linux alatt már jó ideje nincs különbség közöttük. Néha az ATi-t nehéz felrakni, az nV driver meg automatice beállítja a kártyát a létező legmagasabb felbontásba, aminek a következménye kikapcsolt monitor...

https://www.coreinfinity.tech

(#7007) bambano válasza Sanyix (#7005) üzenetére


bambano
titán

Nekem debianon sose volt semmi bajom az nvidia-val... Mintha a lennyben meg benne is lenne gyárilag, de ezügyben lehet, tévedek.

#7006: na már megint rosszul csinálok valamit, hogy nekem nem állítgat ilyet? :)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7008) sh4d0w válasza bambano (#7007) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hiszem, nekem sincs bajom az ATi-m beállításával: csak pipa a korlátozottakhoz és kész. Ettől még a fórumok tele vannak az ilyen bejegyzésekkel...

https://www.coreinfinity.tech

(#7009) Jester01 válasza Sanyix (#7005) üzenetére


Jester01
veterán

Egy másik kollega meg az ati 9600-al szopik, mert a full hardveres gyorsítás rosszul működik és/vagy fagy. Nekem is az x550 kapásból fagy, ha 3d-be kapcsolok. Nvidia 6600GT illetve 8600M-GT meg simán megy. Azt hiszem erre mondják, hogy egyik kutya másik eb, avagy YMMV.

Az lenne a jó, ha mindkét driver open source lenne. Nem is tudom, hogy áll az ati a dokumentáció publikálásával, vajon. :F

Jester

(#7010) VaZso válasza Sanyix (#7005) üzenetére


VaZso
senior tag

bocs, dupla

[ Szerkesztve ]

(#7011) VaZso válasza Sanyix (#7005) üzenetére


VaZso
senior tag

Nálam az fglrx (ati) telepítésével nem szokott gond lenni...
...viszont van egy nVidia-s gép, amire sehogysem akart felmenni a driver, de már arra is gondoltam, lehet, hogy a kártya szar... 2D-ben működik.

...szóval én egyiket sem látom sokkal "szarabbnak" mint a konkurens gyártóé...

Szerk.: Nekem a régebbi videokártya miatt nem volt jó a kattintgatós megoldás és kellett az ati-hoz mennie érte, újabb kártyákkal elvileg az is met volna (ki is írta, hogy ez a baja).

Az nVidia, ami nem működik momentán, szintén egy régebbi kártya.

Ja, és tényleg kiadhatnák ezeket a drivereket nyíltként... :K
...de egyhamar biztos nem fogják... :O

[ Szerkesztve ]

(#7012) Sipi válasza Sanyix (#7005) üzenetére


Sipi
addikt

A nagyon régi iNivia kártyák nem mennek a legújabb driverekkel. Ezt egyébként az nVidia oldalán is el lehet olvasni - miket támogat, miket nem.
A régiekhez (és úgy rémlik, az MX már az) a legacy driver kell.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#7013) Sipi válasza VaZso (#7011) üzenetére


Sipi
addikt

Pedig hidd el, az Ati fényévekkel szarabb. Egy kellően összerakott, tesztelt, régio programokat használó és népszerű disztróban nem lesz vele gond, mert addig keresnek hozzá való XServert, kernelt és beálíltásokat, amíg megy - és gyorsan kiadják.

De az, hogy egy adott ati-driver gyakolratilag csak egy adott verziójú kernellel és xorg-serverrel hajlandó futni, nonszensz. A Mobility Radeon 9600-asomon még sosem ment rendesen a zárt driver, az új kerneleket egyik driver sem ismeri, a régieket többnyire már nem szokta, az xorgom neki katasztrófa. Kb. 5 verzióváltás után eljutott odáig, hogy legalább a 2.6.2x-es sorozatú kernelen hajlandó lefordulni a legújabb - igaz, modprobe-olni ezt sem lehet, hiszen maga a modul hibás lesz.

nVidia-val ez szokott lenni, hogy igazából kétféle driver van, a legacy a régi (de elég durván régi) kártyákhoz, és a sima minden máshoz.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#7014) Vladi válasza Sipi (#7013) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az ati nyűgre az egyetlen megoldás a nyílt forrású driver. Szerencsére partner ebben az ati. Remélem lesz belőle prédikációs halott belátható időn belül.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7015) Juhtúró


Juhtúró
tag

Tudtok ajánlani egy kis hardverigényű linux disztrót, amivel adslt is lehet haszálni és lehetőleg kis méretű?

[ Szerkesztve ]

http://linuxtutorialok.blogspot.com/

(#7016) Vladi válasza Juhtúró (#7015) üzenetére


Vladi
nagyúr

Milyen gépre kellene attól függ.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7017) n0_gAboR válasza Juhtúró (#7015) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Archlinux ha kicsit ertesz (vagy szeretnel) a dolgokhoz.

(#7018) n0_gAboR válasza VaZso (#7011) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Azert szopsz, mert csak a Legacy driver jo a kartyadhoz - viszont mintha az nem tamogatna az uj Xorgot (de lehet h adtak mar ki belole ujabb verziot) - ez gond lehet Ubi 8.10 es kortarsai alatt.

(#7019) VaZso válasza n0_gAboR (#7018) üzenetére


VaZso
senior tag

Elvileg a kártyához való meghajtót szedtem le az nVidia-tól és úgy rémlik, egy másik esetben, hasonló videokártyával (talán ugyanolyannal) viszont működött.

Megnézem majd még később, már nem emlékszem a részletekre.

A rendszer egyébként Mandriva 2008.1 rajt.

(#7020) bambano válasza Juhtúró (#7015) üzenetére


bambano
titán

debian.
ahhoz kaphatsz segítséget.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7021) Juhtúró válasza bambano (#7020) üzenetére


Juhtúró
tag

először is köszönöm a válaszokat!
vladi: egy 333mhz-es celeronhoz kellene.
bambano: debian elfut egy ilyen gépen?

http://linuxtutorialok.blogspot.com/

(#7022) sh4d0w válasza Juhtúró (#7021) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Sima ügy, én 266-os PII-esen hajtottam.

https://www.coreinfinity.tech

(#7023) bambano válasza Juhtúró (#7021) üzenetére


bambano
titán

a "network storage"-m otthon egy p1@200Mhz, 64M ram, 1T diszk.
Ezen elfut. Nem villám, mert egy pci busz van benne, de nekem megfelel.

A legkisebb gép, amin valaha debianoztam, egy 386sx20 volt, 4 mega rammal. Futni azon is futott, szerették a felhasználói, de azon a kernel fordítás már nehézkes volt :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7024) Vladi válasza bambano (#7023) üzenetére


Vladi
nagyúr

Várjál, tippelek: 3 napig fordult. :DDD

Juhtúró!

Inkább ram kérdése a dolog. Nomeg türelem. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7025) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok..
Egy kérdésem lenne, hátha tudtok segíteni..
Hogyan lehet behívni, milyen parancsal a grafikus felületet egy linux-nál?
A választ elöre is köszi..

(#7026) Jester01 válasza Janix12 (#7025) üzenetére


Jester01
veterán

startx, /etc/init.d/xdm start, /etc/init.d/kdm start, /etc/init.d/gdm start valamelyike.

Jester

(#7027) Janix12 válasza Jester01 (#7026) üzenetére


Janix12
aktív tag

Esetleg speciálisan PS2-re írt linuxon is használhatók?
Gondolom majdnem egyformák az alapok... :B
Amúgy köszi.. tesztelem mindjárt ha nemjó kérdezek még...

[ Szerkesztve ]

(#7028) Psych0


Psych0
őstag

Sziasztok!

Ihletet keresek.:) Azt szeretném elérni, hogy egy dualboot rendszerben, csak akkor indítsa el a grubot, ha bentvan a pendrive(vagyis a pendriveon van a grub), de ha nincs bent, akkor xp induljon mindenféle grub nélkül.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#7029) Jester01 válasza Psych0 (#7028) üzenetére


Jester01
veterán

Hát ez elég egyszerű. A biosban beállítod, hogy usb boot először, vinyó másodszor. Ha nincs bedugva a pen drive akkor nyilván nem fog grub indulni, hanem az xp. Ha be van dugva, akkor a grub fog indulni. Mi a probléma :F

Jester

(#7030) Psych0 válasza Jester01 (#7029) üzenetére


Psych0
őstag

hogy telepítsek úgy ubit, hogy ne túrja fel az mbr-t és a grub a pendrivera települjön?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#7031) Jester01 válasza Psych0 (#7030) üzenetére


Jester01
veterán

Na ez jó kérdés, én is meglepődtem, hogy az ubuntu tiszta windows kezd lenni, szó nélkül ledózerolta az mbr-t. Mindenesetre ha ubi telepítés idejére lehúzod a vinyót, akkor biztos nem tesz ilyet :C

MOD: hacsak nem a vinyóra akarod az ubuntut is és csak a grub-ot a pendrivera? Akkor meg telepítés után felrakod a grubot a pendrivera, és xp-t bootolva visszaállítod az mbr-t (fdisk /mbr)

[ Szerkesztve ]

Jester

(#7032) VaZso válasza Jester01 (#7031) üzenetére


VaZso
senior tag

[OFF]Szerintem XP-n fdisk /mbr-t nem lehet futtatni, csak W9x és DOS alól, annak meg más a betöltője.

WinXP telepítőről a recovery console-t futtatva ki lehet adni, hogy fixmbr (vagy mbrfix?), ez biztosan működik. - soha nem tudom, a kettőből melyik, az egyik kakukktojás :)) [/OFF]

"startx, /etc/init.d/xdm start, /etc/init.d/kdm start, /etc/init.d/gdm start valamelyike."
Volt már, hogy leírtam itt a fórumon, hogy ati telepítéshez úgy lövöm ki a display managert, hogy belerondítok az xorg.conf-ba. Akkor is ajánlották, hogy /etc/init.d/...-al állítsam le... viszont nekem azóta sincs ott ilyen file, sőt, eddig máshol is csak könyvtárat találtam... pedig valahol kéne lennie, de lehet, hogy mást keresek...

Hol lehet ez még? Mandriva, KDE ...egyelőre nem értem
...bár az init.d-ben van egy gm, ami gyanús... lehet, kilövöm egyszer aztán megírom, mire jutottam... :DDD

Szerk.: Jelentem, ez az... de miért simán csak dm? Valami spec, ami sem gnome, sem pedig kde tartozék? :F

Ja, ezt az off kapcsolót pedig sohasem értem... kell valami különleges tudás a használatához? Hol jó, hol nem...

[ Szerkesztve ]

(#7033) VaZso


VaZso
senior tag

Volna egy kérdésem...
...adott egy Lenovo N200-as gép (pontos hw infot most nem tudok adni róla, mert megint elfelejtettem csinálni). Az a gond vele, hogy a 2.6.27-es kerneltől kezdve nem működik rajta rendesen valahogy a power management.

A probléma ott jön elő, hogy a Mandriva 2009-ben már ez a kernelverzió van, a 26-os kernelt visszatéve pedig a wlan-vezérlőt kezeli instabilan a rendszer maga.

A hibajelenség: lassú
No nem észveszejtően, de kb. fele tempóval működik, ami nagyon idegesíti a tulajt.
Ezzel összefüggésben terhelésnél kicsit változik csak a hűtőventi fordulatszáma, míg a 26-os kernellel "rögtön" megemelkedett, amint az erőforrásigényes program dolgozni kezdett.

Próbáltam a 28RC kernellel is, ugyanez a helyzet.

Más nem tapasztalt ilyen hibát? Mi lehet a gond?

Úgy néz ki, vissza kell tennem emiatt a 2008.1-es verziót. Ha viszont ez így marad a későbbi kernelverziókkal is, az valahogy nagyon nem kóser... :U

Saját gépemen még nem teszteltem ezt a kernelt.

Ja, a rendszer szerint a CPU freki megfelelő, nem az a gond.

[ Szerkesztve ]

(#7034) Janix12 válasza Jester01 (#7026) üzenetére


Janix12
aktív tag

Nem fogod elhinni, de .: startx -- -screen 0 pal :. ez volt a parancs...
Jól megkombinálták... :DDD

(#7035) n0_gAboR válasza VaZso (#7033) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Kuldjetek bugreportot a Mandrivanak. Hatha kijavitjak es elkuldik a peccset a kernel fejlesztoknek.
Probaljatok ki 8.10 ubival, hatha azzal jo. Akkor viszont a mandrivaek baszarintottak el valamit.

(#7036) VaZso válasza n0_gAboR (#7035) üzenetére


VaZso
senior tag

Meg kéne próbálni. Telepíteni nem akarok fölöslegesen, mert munkára használják a gépet, ezért túl sokáig nem tudják nélkülözni...
...viszont egy live CD-vel szerintem megnézem valamikor, bár nem tudom, 27-es kernellel készült-e valamelyikhez...

Ubuntu 8.10 live vajon milyen kernellel jön?

Mandriva bugreportot még nem néztem, hol lehet, a live CD-s teszt után viszont (ha még fennáll), utánanézek.

(#7037) MartoN230


MartoN230
csendes tag

Hy.
leszedtem a Backtrack 3-at
felrakom meg minden
és azt írja h UHU-LINUX 2.1 v vmi ilyesmi -.-
nah ez most miért van?
nekem aztmondták h ez egy külön rendszer és nem kell hozzá semmi...

(#7038) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Van egy kis letöltő gépem.
- NVidia Vanta
- Celeron 466 Mhz
- PC Partner alaplap (Socket 370)
- 192 MB RAM (100 Mhz)
- 80 GB HDD.

Amikor fut az Utorrent és 8 megával töltök, 100%-os a CPU kihasználtság, pedig semmi más nem megy mellette.

A LINUX jobb lenne nekem gépterhelés szempontjából?

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#7039) VaZso válasza Anubis_9 (#7038) üzenetére


VaZso
senior tag

Mondjuk szerintem Win alatt sem kéne 100%-nak lennie, esetleg nézd meg az IDE vezérlőnél a DMA módot, hogy engedélyezve van-e.

Egyébként nálam fut egy Debian szerver 433-as Celeron gépen, ~220MB RAM-mal, eddig nem volt gondom vele.
Igaz, torrentet nem futtatok rajt és grafikus felületet sem tettem rá. Elsősorban Web-szerverként üzemel.

Linux alá is lehet találni webes felületen működő klienst vagy szöveges módút is.
Akár a grafikus felület is behozható rajt pl. VNC-n keresztül.

Sebességre, ha csak a szükséges dolgok futnak, gyorsabbnak kell lennie.

Nem tudom, Ubuntu hogy viselkedik ezen a gépen, de talán érdemes a xUbuntuval próbálkozni, mert az Xfce nevű ablakkezelő lassabb gépen is elfut, azon pedig ezt használják. (...de a legjobb ablakkezelő nélkül, ha már szerver)

[ Szerkesztve ]

(#7040) Anubis_9 válasza VaZso (#7039) üzenetére


Anubis_9
őstag

Jelengelgi átviteli mód: ULTRA DMA-ÜZEMMÓD 2. Vagyis engedélyezve van...

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#7041) VaZso válasza Anubis_9 (#7040) üzenetére


VaZso
senior tag

...akkor nem tudom, miért eszik ennyit...

Próbálkozhatsz Linuxszal, de lehet, hogy egy kicsit nagyobb erőfeszítés kell a határozottan gyorsabb működés eléréséhez, különösen, ha kezdőként próbálod.

Mindenesetre egy próbát megér szerintem rá az Xubuntu vagy bármelyik disztribúció xfce-vel.

(#7042) Vladi válasza Anubis_9 (#7038) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nekem ennél gyengébb gépen megy a Linuxos letöltés. Kb 10-15%-ot eszik.
De ez még faragható lenne. :) De azért ne gondold, hogy fél óra alatt lesz működő linuxos szervered. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7043) Anubis_9 válasza Vladi (#7042) üzenetére


Anubis_9
őstag

Aha. Hát akkor keresek majd egy hozzáértő Linuxos havert, remélem, találok is. :DD Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#7044) intelfan


intelfan
aktív tag

Sziasztok

Egy apró segítséget szeretnék kérni tőletek.
Adjatok tippet...
Melyik Linux hasonlít lemezkezelés és parancsok terén a legjobban egy IBM-es AIX rendszerhez. Tudom, AIX más architektúra, és egyebek...
Ennek ellenére, melyik a leg közelebbi rokona a fenti szempontok alapján?

Előre is köszi
:R

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#7045) ngabor2


ngabor2
nagyúr

wine-nal küzdök... az eredeti win-t már sikerült elszúrnom vele, úgyhogy az át fog élni egy reinstallt. de nem is ez a lényeg.

van egy program, ami egy laborműszert vezérel. ezt akarnám wine-nal, vagy crossover-rel használni. win alá feltelepített verziót próbáltam indítani, kiírta, hogy a registry-be állítsam be a .net keretrendszer gyökérkönyvtárát. érdekesen kezdődik, gondoltam. no, akkor nézzük, ha frissen telepítem, akkor mi van. olyankor az van, hogy egy igen informatív script error üzenettel megtagadja a munkát. a logból számomra nem derült ki a valódi ok.

próbáltam .net keretrendszert telepíteni (mind az átmásolt rendszerre, mind egy üres "bottle"-ba), de mindkét esetben azt írta, hogy nem talál kötetet, ahova ki tudná csomagolni, ellenőrizzem a jogokat. minden kt és file az én tulajdonomban van, mindre rwx jogom van. a wine és a cx is az én nevem alatt fut. logban megnéztem: nem tudja a kibontandó cuccok méreteit meghatározni... no most ilyenkor mi van?

winre nem tudok visszatérni, mert indulás helyett újraindul, csökkentett módban is.

mod: leszedtem egy korábbi, 2.0-s verziót. azzal egy kicsit tovább jut, de mikor a valódi telepítés jönne, ismét hiba, amit el akarna küldeni a gyártónak... csakhogy egyrészt hálózat nincs, másrészt először én szeretném látni, hogy valójában mi a hibaüzenet... ezt sehol nem látom.

holnap megpróbálok virtualbox-ba xp-t telepíteni, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#7046) Vladi válasza ngabor2 (#7045) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pedig 1.1.3 wine-ig jó a prognózis. Így sem ment?
mono esetleg? Vagy az másra jó?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7047) Jester01 válasza Vladi (#7046) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, a mono az .net keretrendszer. Ha tiszta .net kód az a progi, akkor azzal mennie kell. Viszont a "laborműszert vezérel" rész problémásnak hangzik...

MOD: illetve a mono fut windowson is, szóval felrakhatod a wine/virtuális gép alá is. Hátha ennek a telepítője nem olyan háklis :)

[ Szerkesztve ]

Jester

(#7048) ngabor2 válasza Jester01 (#7047) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a legszebb, hogy win alatt nem kért semmi ilyesmit. aztán "bölcs és előrelátó" módon a drive_c-nek egy az egyben belinkeltem a wines partíciót, ott kérte. azóta a win se indul el :U

viszont legalább a win ezen a gépen teljesen legális (oem), remélem a virtuális gépbe tudom telepíteni. a vezérlőprogihoz meg úgyis kell megint licensz-kódot kérni (természetesen az is legális, más nehezen lehetne, a műszerhez adják :D), aztán majd meglátom, hogy sikerül-e usb-n keresztül jáccadozni. igaz, így nem szabadulok meg a win-től, de legalább védettebb leszek.

úgyhogy otthon rendszerújrahúzásra felkészülök.

(#7049) bambano válasza intelfan (#7044) üzenetére


bambano
titán

szerintem legközelebb a debian áll hozzá, de ez nem sokat jelent, mert az is elég messze van... Azok a karakteres képernyőn futó aix-es toolok szerintem sehol máshol nincsenek meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7050) #25954560


#25954560
törölt tag

sziaszok,

adott egy blade server, ami halorol bootol. eddig minden rendben is volt :) hagyomanyos initrd (ext2 osszecsomagolva)-vel siman ment.
most ugyanabbol a forrasbol cpio-s initramfs-t csinalva egyszeruen nem indul el:

All bugs added by David S. Miller <davem@redhat.com>
Freeing unused kernel memory: 172k freed
Failed to execute /linuxrc
Kernel panic - not syncing: No init found. Try passing init= option to kernel.
<0>Rebooting in 3 seconds..

a configfile ez:

default vmlinuz
label vmlinuz
kernel a-vmlinuz
append console=ttyS0,38400y8 panic=3 initrd=a-initrd.gz rdinit=/linuxrc nmi_watchdog=1

miket kene ellenorizni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.