Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) snowflake válasza Batman (#4000) üzenetére


snowflake
tag

hint: man test


FILE1 -nt FILE2
FILE1 is newer (modification date) than FILE2

FILE1 -ot FILE2
FILE1 is older than FILE2


(#4002) Batman válasza snowflake (#4001) üzenetére


Batman
őstag

thx

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4003) snowflake válasza snowflake (#4001) üzenetére


snowflake
tag

még annyit: ha nem két file időbélyegét akarod összehasonlítani, akkor marad az -lt -gt páros.
De ebben az esetben a dátumból el kell távolítanod a formázó karaktereket előtte
pl: 2007-08-015 -> 20070815 , így már összehasonlítható konstans értékkel is.

if [ $kérdéses_fájl_dátuma -gt ''20070101'' ]; then
echo ''Ez a file 2007-01-01 után jött létre''
fi



[Szerkesztve]

(#4004) Batman válasza snowflake (#4003) üzenetére


Batman
őstag

hm... minél előrébb haladok, annál több probléma merül fel :)
ha megoldottam valamit, a következő lépés megoldásához mindent ujra át kell írni.
de nem adom fel.

amugy ez is jo amit írsz.meglátom melyiket tudom használni.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4005) bambano válasza Batman (#4000) üzenetére


bambano
titán

a dátumok korrekt összehasonlítási módja szerintem az, ha date paranccsal mindkettőt unix időre hozod és azokat hasonlítod össze. erre nem mindig van feltétlenül szükség.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4006) GD


GD
őstag

üdv!
amsn-ben szeretnék msn-hez hasonló fileküldést, drag&drop-al, ha vki tudja a módját rezegjen :)

(#4007) bambano válasza GD (#4006) üzenetére


bambano
titán

Én már annak is örülnék, ha valaki mondana egy webkamera tipust, ami korrekten működik amsn alatt és kapható.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4008) GD válasza bambano (#4007) üzenetére


GD
őstag

izé, itt tessék guberálni:
[link]

(#4009) bambano válasza GD (#4008) üzenetére


bambano
titán

Ezzel a listával két bajom van:
1. nem találom azt az oszlopot, ahol le van írva, hogy a kamera ténylegesen kapható
2. nem igaz. mert pl. a logitech quickcam pro5000 az például egy nehezen, de beszerezhető kamera, amelyik nem működik amsn-nel.

Pontosítok: olyan kameratípust, amit a gazdája látott már működni amsn alatt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4010) Batman válasza bambano (#4009) üzenetére


Batman
őstag

Nekem ez van és működik ams-nel!
[link]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4011) GD válasza bambano (#4009) üzenetére


GD
őstag

gondolom, megnézed kedvenc hw boltod árlistáját és villám ámde sas szemmel esetleg egy CTRL+F-el rákeresel a listán található típusokra..

sajnos, a listához referenciákat nem tudok biztosítani.. mondjuk úgy lenne elegáns ha minden típushoz lenne egy fotó+ snapshot.. ami megint csak nem életgarancia, de kinek állna érdekében hogy átverjen?

nincs annyi ismeretséged vmi üzletben hogy kipróbálásig ne számlázzák le és vigyázol a csomagolásra? aztán ha nem jó, csere másik típusra..esetleg ismerősöktől kölcsönkérni pár órára... jobb ötletem nincs..

(#4012) ngabor2


ngabor2
nagyúr

mem-kérdés:

van a gépecskében 4GB mem. erre:

root@lizard:~# free
total used free shared buffers cached
Mem: 3631396 1509020 2122376 0 221136 533132
-/+ buffers/cache: 754752 2876644
Swap: 0 0 0


a konfig szerint a highmem be van kapcsolva:

CONFIG_HIGHMEM4G=y

hol van a maradék fél giga?

ubuntu 7.04,
root@lizard:~# uname -a
Linux lizard.home.hu 2.6.20-16-generic #2 SMP Thu Jun 7 20:19:32 UTC 2007 i686 GNU/Linux

(#4013) tlac válasza ngabor2 (#4012) üzenetére


tlac
nagyúr

így már érdekesebb, pedig elvileg:

CONFIG_HIGHMEM4G:
Select this if you have a 32-bit processor and between 1 and 4 gigabytes of physical RAM.

(#4014) ngabor2 válasza tlac (#4013) üzenetére


ngabor2
nagyúr

épp ezért mondom, hogy nem értem. ha 128M-val lenne kevesebb, akkor megérteném, mert annyi memória van a vidkártyán. de ha ez attól független, akkor megint olyannak hittem, akinek nem feltétlenül kellett volna.

(#4015) tlac válasza ngabor2 (#4014) üzenetére


tlac
nagyúr

megpróbálhatod még újrafordítani a kernelt CONFIG_HIGHMEM64G-vel, bár lehet, hogy jobban járnál egy 64 bites linux-szal

(#4016) ngabor2 válasza tlac (#4015) üzenetére


ngabor2
nagyúr

gyári kernel, leszoktam a fordításról. asszem van highmem image, megpróbálom majd azt feldobni.

(#4017) GD


GD
őstag

a gnome jobb klikk küldés opciót vhogy fel lehet okosítani helyi mappákra, meghajtókra?
mert csak levelezőt ajánl, abból is a evolution-t

olyasmire gondolok mint a winben ,hogy ha linkeket(ikon..) teszek a sendto mappába akkor megjelenik az opció jobbklikk küldésben

:U

(#4018) GD


GD
őstag

egy ilyen kis okosságot találtam google, ez ha van nautilus scripts felrakva automatix-al pl.. akkor a thunderbird-öt használja levelezés küldésére a file-al

de még az alapkérdés nyitott...

(#4019) bambano válasza ngabor2 (#4014) üzenetére


bambano
titán

A pci busz címtartománya miatt is szokott eltünedezni ram...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4020) bambano válasza GD (#4011) üzenetére


bambano
titán

Gondolom tudod, hogy a webkamerák olyan sebességgel képesek változni, hogy ezt egyetlen hw bolt sem követi le. A bolti árlistán különösen nincs infó arról, hogy egy kamera új revízióban érhető el, teljesen más chipsettel.
Na meg arra sincs biztosíték, mint ahogy mondtam is, hogy a lista igaz. Mert van ellenpélda.

Emiatt kizárólag a Batman féle válaszok (thx) jók ilyenkor, hogy saját szememmel látom, hogy működik...

Sajnos boltba nem hoznak ki semmit a nagykerből, ami nincs megrendelve.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4021) GD


GD
őstag

ezt kerestem :C
[link]

(#4022) tlac válasza ngabor2 (#4016) üzenetére


tlac
nagyúr

4 maggal gyorsan meg lenne ;)

(#4023) Marty8


Marty8
tag

Sziasztok!
a következő lenne a problémám: Fent van egy Ubuntu linux és egy Xp.
szeretném eltávolítani úgy a Linuxot, hogy az xp tovább robogjon gond nélkül...
aki tud segíteni légyszi írjon Privát Üzit!!
Köszönöm!!

M a t y a s

(#4024) GD válasza Marty8 (#4023) üzenetére


GD
őstag

xp topik? mivel a megoldás linux független.. még egy instant linux próbálkozó .. :P

(#4025) GD válasza bambano (#4020) üzenetére


GD
őstag

ha hw-en van xp meg vista certificated matrica, lehetne linux is ha képes rá... köcsög gyártók.. :o

(#4026) Batman válasza bambano (#4020) üzenetére


Batman
őstag

váóóóóó

És sikerült, végre sikerült, most először látom, hogy bambano megköszön valamit! És nekem sikerült, egy válasz ami teljes mértékben kielégitette. Ezt a napot soha nem fogom elfeledni, életem fő műve! :DDD ;] :U

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4027) GD válasza Batman (#4026) üzenetére


GD
őstag

csak második lehetek maximum.. :O elb*tad az életem..

(#4028) GD


GD
őstag

nerolinux indításkor délelőtt már voltak problémák, aztán bekapcsolt magányos csendességében a notim ilyeneket firkált a logba

Aug 19 23:08:21 noti kernel: [27769.592000] hdc: status timeout: status=0xd0 { Busy }
Aug 19 23:08:21 noti kernel: [27769.592000] ide: failed opcode was: unknown
Aug 19 23:08:21 noti kernel: [27769.592000] hdc: drive not ready for command
Aug 19 23:08:26 noti kernel: [27774.608000] hdc: status timeout: status=0xd0 { Busy }
Aug 19 23:08:26 noti kernel: [27774.608000] ide: failed opcode was: unknown
Aug 19 23:08:26 noti kernel: [27774.608000] hdc: drive not ready for command


ebből van pár méter..néhány órán át
a gépben a hdc a dvd író
utolsó kép még a gnome alól, hogy olyan figyelmeztetés mint amit pendrive letépéskor szoktam kapni, csak speciel vinyóra írta... viszont arra utaló jel nem került logba
szóval, hard reboot után induláskor a boot-nál lekapcsolás még párszor..

ötletek? vagy szenvedjen vele a szervíz?
az a baj hogy órák/napok kellenek mire hüjeséget produkál, nem tudom hogy nem e visszavágják hogy ''megszereltük'' közben meg nem csinálnak semmit rajta..
a gép pár hetes..asus 2 év garis

(#4029) Batman válasza GD (#4027) üzenetére


Batman
őstag

;] szörnyen sajnálom..., na jó nem is :P

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4030) Batman válasza GD (#4028) üzenetére


Batman
őstag

Sajna nem tudom a problémádra a megoldást , csak egy kérdés nem kötekedés , csak kiváncsiság.

Miért használsz nerolinux-ot , ha jol tudom az elvileg fizetős? Miben tud többet mint a k3b , miért érdemes azt használni? Esteleg k3b alatt is tapasztalod a hibát?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4031) GD válasza Batman (#4030) üzenetére


GD
őstag

k3b alatt csak 4x-es sebességet tudtam kicsikarni, továbbá idegesít a kde-s egy kattintásra reagálás, bár ezt biztosan ki lehet kapcsolni vhol
továbbá jobban szeretem a bal és jobb panelt, lehet még nero+win koromban megszoktam, ezt nem találtam meg mint állítási lehetőséget a k3b-ben
aztán, a dvd_video formátumot sem találom, csak iso-ból tud írni dvd filmet
persze lehet szuttyogni a vob,buf,ifo-kból isot gyártani, régebben csináltam is, de a kényelem..
kb ilyen megfontolásokból...


és jól tudod fizetős :)

az adott helyzetben pedig k3b is kifagyott rendesen..

most kicsit reménykedem, bios + firmware frissítés + kernel boot paraméter google barátom alapján..egész éjjel járattam a gépet, még nem volt fagyás

(#4032) Batman válasza GD (#4031) üzenetére


Batman
őstag

A kattintást ki lehet kapcsolni kde-ben, és szerintem a jobb bal panel is megoldható, dvd_video-t nem tudom. Nekem lehet mazlim volt meg nem írtam olyat amit ne m tudott volna k3b. :U

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4033) GD válasza Batman (#4032) üzenetére


GD
őstag

alaprendszerem gnome, tehát nincsennek általános grafikus kde konfiguráló dolgok..

[Szerkesztve]

(#4034) bambano válasza GD (#4033) üzenetére


bambano
titán

Gnomebaker-nek hívják a gnome saját cd íróját. Lehet, hogy azt is ki kellene próbálni.

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4035) dany27


dany27
őstag

Sziasztok Linux Guruk!!

Ebbe: vlaki tudna nekem ségíteni: [link]

Előre is köszi!

(#4036) Batman válasza dany27 (#4035) üzenetére


Batman
őstag

ifconfig-nál látszik a wlan kapcsolat? lsmod -nal be vannak töltve a modulok?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4037) dany27 válasza Batman (#4036) üzenetére


dany27
őstag

most már nem is kapcsolódik de hallotam vmi olyasmit h Belkint tegyem az asztal alá.....
egy ilyent találtam csak mivel én még csak most kezdtem linuxozni ezért ez ''kínai'' nekem
[link]

Ott akadtam el h hozzá kéne adni a csomi kezelőhöz a cuccot mert ott írja h ha bejön az ablak ott lesz jobbra az add gomb közbe egy másik fülön van de ha ott rámenek nem tom mit kell beírni :F

Amúgy Ubi 7.04

(#4038) Batman válasza dany27 (#4037) üzenetére


Batman
őstag

Pedig itt rendesen le van írva mit kell csinálni nekem is ugyan ilyen csipszetü, wlan kártyám van és működik.

Ezt a sort írd be konsolba: sudo apt-get install bcm43xx-fwcutter
Töltsd le a windowsos drivet, pl innet: [link]

Majd jön a következő utasítás: sudo bcm43xx-fwcutter -w /lib/firmware /ahova_mentetted_a_drivert/wl_apsta.o

Ezután, modprobe bcm43xx. Elméletileg ha ezeket jol megcsinaltad mennie kell.

Nem használok, ubuntut amiket itt leírtam általánosságban , van így. Ha így nem megy az ubuntus topicba lehet jobban tudnak segíteni.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4039) dany27 válasza Batman (#4038) üzenetére


dany27
őstag

nah ez az amivel gas van mert kiír vmi hibát h nem sikerült vmi.... sőt ketőtt is
vmi lib/nem tom má milyen könyvtára hivatkozva!! mingyá kimásolom a hibát!

[Szerkesztve]

(#4040) Batman válasza dany27 (#4039) üzenetére


Batman
őstag

Mi a hiba üzenet , másold be.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4041) dany27 válasza Batman (#4040) üzenetére


dany27
őstag

Itt a hibáról egy kép: [link]

(#4042) Batman válasza dany27 (#4041) üzenetére


Batman
őstag

Zárd be a synapticot és futtasd ujra amit beírtam.
Amugy meg ha elolvasod a hiba üzenetet , azt írja , hogy egy másik process fogja a szükséges fájlokat.......

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4043) Lortech válasza dany27 (#4041) üzenetére


Lortech
addikt

Synaptic fut. Lődd ki.

szerk: Báh, megint megelőztek. :)

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#4044) dany27 válasza Batman (#4042) üzenetére


dany27
őstag

most meg vmi csomagot nem talál :F
gondolom az amit má hozzá kellet volna adnom az 1-es lépésben

[link]

[Szerkesztve]

(#4045) Batman válasza dany27 (#4044) üzenetére


Batman
őstag

/etc/apt/soure.lst fájlban az a legegyszerübb , hogy amelyik sorban nincs universe akkor azt oda írod amelyikben pedig nincs multiverese akkor azt is oda írod.

majd
apt-cache update

Utána már menni fog.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4046) dany27 válasza Batman (#4045) üzenetére


dany27
őstag

-

[Szerkesztve]

(#4047) dany27 válasza Batman (#4045) üzenetére


dany27
őstag

csak annyi a gas h nem engedi írni rootként meg nem enged belépni :F

(#4048) Batman válasza dany27 (#4047) üzenetére


Batman
őstag

konsolba : sudo -i
Majd a jelszo.

Ekkor root-ként vagy a konsol ablakban , nano /etc/apt/source.lst , így tudod szerkeszteni.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4049) dany27 válasza Batman (#4048) üzenetére


dany27
őstag

ok és a multiverse meg universe szót mindíg a másik elé vagy után írjam vagy tök mind1 h hova csak abba a sorba?

(#4050) Batman válasza dany27 (#4049) üzenetére


Batman
őstag

siman a sor végére, pl:
deb http://us.archive.ubuntu.com/ubuntu/ feisty-backports main restricted universe multiverse

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.