Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) alphamooncam válasza alphamooncam (#39450) üzenetére


alphamooncam
őstag

Lemaradt: A piros vízesés diagramm a ledugózott, a zöld pedig az alap állapot. Ja és egy FiioE10K hangkártya is közreműködött.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#39452) SunMount3r válasza alphamooncam (#39450) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most már csak azt kell megtudnunk melyik Tascam hangfalról is van szó pontosan. :D

(Amúgy soha nem értettem én se, miért a hátuljára kell rakni a hangerő gombokat a legtöbb jobb hangfal esetén (studio monitorok közül szinte egy se kivétel). Az még OK lenne, hogy nincs hangszínszabályzó (bár szerintem még mindig jobb a hangfalon tekergetni, mint valami szoftveres EQ-ból), de azért a hangerőgomb már csak legyen könnyen elérhető helyen.)

Szerk.: A kép alapján: ez az?!

[ Szerkesztve ]

(#39453) Bodz válasza SunMount3r (#39452) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nekem még hangerő sincs, de teljesen rendben van így. DAC-ról megoldott a hangerőszabályzás.
Nem nagy dolog egyébként. Veszel valami interészt, akármit, aztán úgyis arról állítgatod.

[ Szerkesztve ]

(#39454) alphamooncam válasza SunMount3r (#39452) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ja Tascam VL-S3, Bt nélkül.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#39455) dzsi23 válasza SunMount3r (#39452) üzenetére


dzsi23
addikt

Az 1250B-n elöl vannak a potik, mégsem tekergetem soha. Megvettem, a hangszínt beállítottam az ízlésem szerint, utána miért tekerném el, a hangerő fixen 50%-on van, és csak szoftveresen állítom a windowsban.

(#39456) thornadoj válasza dzsi23 (#39455) üzenetére


thornadoj
aktív tag

a studió monitorokon külön-külön kéne mindig állítani hiába lenne elől a poti.

(#39457) dzsi23 válasza thornadoj (#39456) üzenetére


dzsi23
addikt

Nekem tökmindegy, hol van (vagy van-e egyáltalán), mert nem használom.

(#39458) alphamooncam válasza dzsi23 (#39455) üzenetére


alphamooncam
őstag

Stúdió monitorokat hangerő maxon, tehát 100%-on szokásos használni. Egyszer beállítod, aztán max a ki-be kapcsoló gombot piszkáljuk.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#39459) NoOne1976 válasza alphamooncam (#39458) üzenetére


NoOne1976
őstag

Miért szokták 100%-on használni?

(#39460) PuMbA válasza NoOne1976 (#39459) üzenetére


PuMbA
titán

Mert nem fogsz állandóan felállni a székből és a két hangfal hátuljához menni, hogy beállítsd őket ugyanolyan hangerőre :) Több monitor esetén pedig hiába állítod mindkét hangfalat ugyanarra a maximumnál kisebb hangerőre, nem fognak pont ugyanolyan hangerőn szólni, ami elrontja a teret.

[ Szerkesztve ]

(#39461) nexus6


nexus6
aktív tag

öröm az ürömben... a testvéremtől meg tudtam nagyon jó áron venni egy yamaha hs7-est. eddig a tévébe ment minden hdmi-n (xbox, számítógép, stb) és a tévéből jött ki egy optikai (csak ez van hangkimenet) kábelen egy audioengine d1-be (ezt meg ebayen szereztem véletlenül pofátlan áron), amiről tudtam fejhallgatón zenét meg mindent hallgatni. Most szeretném összekötni a d1-t és a hs7-et, de milyen kábellel lenne jó? ha fejhallgató kimeneten kötöm össze jack-el akkor búg (mondjuk elég régi a kábelem), ha az rca-n és egy 6,3 mm jack átalakítón akkor nincs mély. Ha közvetlenül jacken rákötöm a tableten brutál jól szól. olvastam az itteni pozitív beszámolót is a hs7-ről. tudnátok ajánlani valamilyen jó kábelt és hogy melyik ki-bemenet lenne jó használni? előbb utóbb akarok majd venni plusz egy hs7-et és akkor megoldódik majd a rca-rca kibemenet. csak még az anyagiak...

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#39462) ribizly válasza Bodz (#39453) üzenetére


ribizly
veterán

Nálam is a DAC-ról megy a hangerőszabályzás, de nem tudom ez az én setup-omnál mennyire valid. Itt nem jelenhet meg a "túlvezérlés"? Vagy ha úgysem tolom ~60-70%-nál feljebb a DAC-ot a hangfal meg valahol 60% körül van akkor ne aggódjak? :U
Így is brutál milyen hangerőt lehet megtapasztalni. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#39463) dzsi23 válasza alphamooncam (#39458) üzenetére


dzsi23
addikt

Tudom, hogy 100%-ra szokás tekerni a stúdió monitorokat, de nyilván tisztában vagy vele, hogy az 1250B nem az. Azért van csak 50%-ra állítva, mert az így 5-10 centiről hallható alapzaja 100%-on már 1 méterről is hallható, így inkább hanyagolom.

(#39464) Beast007


Beast007
aktív tag

És milyen kábelt ajánlanátok ha a Mackie MR6 mk3-akat egy Sond Blaster Zx-re kötném? Illetve az lenne a kérdésem, hogy tudja esetleg valaki hogy minőségben mennyit "buknék" egy Focusrite Scarlett 2i2-hez képest az SB-vel?

[ Szerkesztve ]

(#39465) GaborGh


GaborGh
őstag

Sziasztok!

50e ft-ig milyen hangfalat ajánlanátok, filmre, zenére, 35nm üzletbe, laptopról hajtva?

(#39466) J97 válasza dzsi23 (#39463) üzenetére


J97
tag

Ugyanez szerintem megvan egy két stúdió monitornál is. BX5 50 % hangerőn hangtalan alapzaját tekintve. Igaz amit írtak, hogy ha mindkettőt pont 50% -ra tekerem akkor nekem a jelenlegi elhelyezésnél balra tolódik el a balansz, így kb. egy pöttyöt tekernem kell a jobb oldalin 50% fölé. Nekem így vált be, hallható sistergés sincs ha épp nem szól semmi és az én fülem kibalanszolva hallja a hangot,. Jó mondjuk ehhez kellett egy kis idő és állítgatás mire ilyen lett. Ha pakolnom kell őket, pl. most költözés után természetesen ezt újra végig kell játszani de utána egy jó ideig úgyse nyúl hozzá az ember.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#39467) dzsi23 válasza GaborGh (#39465) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem tudom, hogy a Microlab Solo 6C (35k) és az M-Audio BX5 D2 (55-60k) között van-e valami értelmes ajánlat... esetleg az Alesis Elevate 5 MKII (43k).

(#39466) J97:
Így van. :K

(#39468) goro1000 válasza GaborGh (#39465) üzenetére


goro1000
aktív tag

Modecom Eclipse 180 is 50k körül mozog.

(#39469) Bodz válasza ribizly (#39462) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Feltűnne a torzítás... Ha nem hallod, akkor nincs gond.

(#39461) nexus6: Cordial CFU PC pl.

[ Szerkesztve ]

(#39470) Zola01


Zola01
tag

-

[ Szerkesztve ]

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#39471) nordino válasza goro1000 (#39468) üzenetére


nordino
tag

Valakinek esetleg van már valami tapasztalata ezzel az új Modecom-mal?

(#39472) Ciccuka válasza nordino (#39471) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kerüld el ezt a márkát szerintem messzire, nem valami szimpatikus az eddigi stratégiájuk (kezdésnek azt említeném, hogy a gyártói support nulla szintű, hazai forgalmazó szintúgy).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39473) Degeczi válasza Ciccuka (#39472) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert a Modecom nem gyártó, hanem egy lengyel kereskedőcég, csak a logóját teteti rá a termékekre a kínai OEM gyártóval (mondjuk némely típus esetén valszeg ugyanazzal, mint a T&V is...)
Így aztán ők sem tudnak többet a saját termékeikről, mint bárki más (sőt...)

(#39474) dzsi23 válasza Ciccuka (#39472) üzenetére


dzsi23
addikt

Gondolom, szerinted a Modecom mellett kerülendő a Microlab és a T&V is. A Vanatoo-t megrendelted már?

(#39475) Ciccuka válasza dzsi23 (#39474) üzenetére


Ciccuka
veterán

Modecom-ról van tapasztalatom.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39476) dzsi23 válasza Ciccuka (#39475) üzenetére


dzsi23
addikt

Az Eclipse 180-at még senki sem próbálta (legalábbis nem tudunk róla), korai lenne véleményt alkotni róla.

(#39477) goro1000 válasza nordino (#39471) üzenetére


goro1000
aktív tag

Èn rendeltem egyet jövöhèten èrkezik.Utoljára sztereo rendszerem a genius 1250x volt.

(#39478) goro1000


goro1000
aktív tag

Külföldi teszt az Eclipse 180ról
[link]

[ Szerkesztve ]

(#39479) Ciccuka válasza dzsi23 (#39476) üzenetére


Ciccuka
veterán

A terméktámogatás, garancia intézés/jótállás része ott is ugyanaz!

goro1000
Modecom MC-HF50.2 Review itt is szépeket írtak, de a valóság meg mást mutatott :(

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39480) Degeczi válasza Ciccuka (#39479) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És egy hangszórónál milyen terméktámogatást szeretnél?
Mivel egyik ilyen cég sem gyártó, nagyjából ugyanazt kapod, bármelyiket választod is...
(a garancia pedig a forgalmazó ügye, nem a gyártóval állsz kapcsolatban)

(#39481) Ciccuka válasza Degeczi (#39480) üzenetére


Ciccuka
veterán

El lehet képzelni milyen a támogatás, ha a hazai forgalmazót elérni se lehet, és egyáltalán nem reagálnak a panasz esetén.

Modecon MC-HF50.2 árukereső

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39482) lezso6 válasza Ciccuka (#39481) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha jó terméktámogatást akarsz, akkor vagy veszel egy normális hangszettet (100k+) vagy egy szart (pl logiták 2.1). A budget kategóriának ára van.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39483) Degeczi válasza Ciccuka (#39481) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mellébeszél aki írta: "a lengyel gyártó" - a Modecom nem gyártó, csak egy kereskedő.

Neked a hazai forgalmazóval van vitád, vele intézteted a cserét vagy visszafizetést. És ilyen hibával még bolti vásárlás esetén sem fognak akadékoskodni, visszaadják a pénzt. Webshopos vásárlásnál meg eleve van bő 2 heted az alapos próbára. Ez szerintem bőven elég ebben a kategóriában (ahogy Lezso is mondja: ez az árral jár, naivitás lenne többet várni bármilyen név van ráírva)

(#39484) Ciccuka válasza lezso6 (#39482) üzenetére


Ciccuka
veterán

Logitech (2.1) hangfalakkal/termékekkel elégedett vagyok. (persze mára ott is sokat romlott a támogatás szintje)

Logitech S220 egyik legjobb vétel volt korábban. Új korában alig volt alapzaja és egy laptop hangzását egész testesen kiegészítette (ára is kedvező volt).

Degeczi
A "sztori" ennél hosszabb. Hazai forgalmazót és a lengyel gyártót (hozzáállását) is egyben megismertem (sajnos). Kár volt elpazarolni az időt rájuk.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39485) Degeczi válasza Ciccuka (#39484) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Továbbra sem gyártó a lengyel cég: (nem szép, de) érthető ha fogalmuk sincsen termékjellemzőkről, nekik ez csak egyetlen külsős cucc a hatalmas palettából.

A Logitech gyártó (mondjuk gyakran nem vmi jó, de legalább az)

(#39486) Attila0 válasza Ciccuka (#39484) üzenetére


Attila0
őstag

A Genius 1250B-re is mondják hogy nagy az alapzaja de, nálam meg sem mukkan! Szóval ki kell fogni. :K

(#39487) lezso6 válasza Ciccuka (#39484) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha elégedett vagy a logitech 2.1-ekkel, akkor vegyél egy olyat, s ne ezt a topikot terheld a laikus, értetlen és ezáltal félrevezető hozzászólásaiddal, mivel itt nekünk az a célunk, hogy az embereket ha lehet, akkor a minőségi zenehallgatás felé tereljük, a prémium meg az aggya a méjjet™ életérzés itt nem érték.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39488) jobbab


jobbab
tag

Sziasztok!

Ez a hangfal mennyire ajánlott? :B
Előre is köszi!

(#39489) Attila0 válasza jobbab (#39488) üzenetére


Attila0
őstag

Erről a Hi-fi-ről általánosságban topicban érdeklődj!

[ Szerkesztve ]

(#39490) Degeczi válasza jobbab (#39488) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Passzív doboz, tehát erősítőt még venned kell (és itt OFF, ez a topik aktív hangszórókkal foglalkozik), pici (4") és ahhoz képest még drága is.

(#39491) jobbab válasza Degeczi (#39490) üzenetére


jobbab
tag

Köszönöm a segítséget! :R
Akkor tudnátok 2.0 aktív hangfalat ajánlani? Két kritérium közül az első, hogy fehér legyen, illetve 30e Ft.-os kereten belül maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#39492) Bodz válasza jobbab (#39491) üzenetére


Bodz
Topikgazda

30-ért nem lesz fehér. :N

Most vettem egy SP-HF160-at munkahelyre. Azt mondja a doboz, hogy rocket subwoofer. Jajjjj. :DDD
De 2xxx forintért még mindig meglepően vállalható hang jön ki belőle.

(#39493) lezso6 válasza Bodz (#39492) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Aggya a méjjet? :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39494) SunMount3r válasza Ciccuka (#39484) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is írtam már, hogy nekem kettő Genius SP-HF1250B szett is van itthon és egyiknek sincs alapzaja. Majd 1 év eltéréssel vásároltam a kettőt, tehát még csak az se lehet, hogy pont csak az a széria volt jó. Amúgy szerintem mindenkinek volt már itt is garanciás ügye, ha nem pont hangszórókkal, akkor valami más kütyüvel, ez ilyen, néha kifogja az ember. Pl. nekem egy Deepcool noti hűtő kezdett el furcsa hangokat adni, gari időn belül cserélték, kaptam egy újat, ami már 1 év után sem morog. Nem is írom le a gyártót teljesen és nem is híresztelem róla, hogy gagyi, viszont az igaz: ahol csak szóba kerül(ne) a gyártó, azért megemlítem ezt az esetemet.

[ Szerkesztve ]

(#39495) Bodz válasza lezso6 (#39493) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#39496) lezso6 válasza Bodz (#39495) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39497) Ciccuka válasza lezso6 (#39487) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szerintem nincs benne semmi félrevezető. Pont a lényeget írtam le a saját valós tapasztalatomat konkrét termékkel. Úgy ahogy én saját benyomás alapján értékeltem; sallangmentesen, leegyszerűsítve. Elég fontos szempont a garancia/jótállás milyensége/minősége egy drágább hangszóró esetén, erre akartam rávilágítani.

Jobban átolvasva a topikot és másoldalakat kiderült, hogy a Genius (SP-HF1250B/SP-HF1255B) hangszórók minősége eléggé változó, valamint alig ad (normális) mély hangokat. A Modecon (HF50.2) hangszórót (gyakorlatilag) ajánlottátok holott kiderült, hogy "szinte az összes példány" alapzaja magas. Az újabb változatú Thonet & Vander Kürbis ugyanez a tészta.

Szerintem a ilyen fontos tényeket mindenképp illik megemlíteni. Akik ide írnak, azért írnak valószínűleg, mert több információt szeretnének tudni az adott hangszóróról vagy valamiféle ajánlást várnak (egyszóval tájékozódnak). Biztosan örülnek annak, ha valaki megosztja a saját tapasztalatát és sok ilyen tapasztalatból átfogóbb képet kaphatnak. Ez is lenne a cél.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39498) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót, illetve lurkodtam kicsit, de azért biztosra megyek és megkérdezem a hozzáértőket is, hogy milyen hangkeltőt ajánlanátok a következő célra; főleg zenehallgatásra. Játszani fejhallgatón szoktam, filmet keveset nézek, viszont zenét annál többet hallgatok.

Ha ez számít, stílusban 99%-ban valamilyen elektornikus fajta folyik a fülembe. Az összefoglalóban csemegéztem az ott linkeltek között, de nem tudom, hogy a studio monitorok mennyire számítanak túlzásnak mezei zenehallgatásra? Mármint ha az ember nem készít zenét, akkor is megéri venni egy olyan párt, vagy elég egy jobb minőségű 2.0? Ár igazából 1k-100k skálán terjedhet, mindegy, csak jól szóljon. :)

Mit ajánlotok?

(#39499) Bodz válasza Zedz (#39498) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Megéri normális hangfalat venni, persze. Ez lehet akár monitornak becézett is. Valami értelmes hangkeltő (hangkártya, dac)? Ha nincs, akkor azt is szorítsuk bele a 100-ba, vagy külön?

[ Szerkesztve ]

(#39500) Frogged


Frogged
aktív tag

Én nem hinném hogy el kéne marasztalni azokat akik az összefoglalóban az ajánlot listát csinálták.
Legfeljobb oda lehetne írni hogy benne van a pakliban hogy lesznek példányok amik sugnak/búgnak a gyenge összeszerelés és alapanyag minőség miatt.
Cserébe szebben szólnak mint az jellemző ilyen áron , ez van kis pénz kis foci kompromiszumot kell kötni annak aki 20-30K körül keres hangfalat.
Meg tegyük hozzá hogy nem ritka eset hogy a környezet is vastagon benne van abban hogy egy hangfal nem kívánt hangokat adjon.

Én anno 2 éve vettem egy Vertagot sugot de pont nem érdekelt mert 20K-ért ajándék volt a hangja úgy voltam vele hogy valamit valamiért.
2 tesomnál is kipróbáltuk náluk még jobban súgott , aztán nemrég lett véve villanytűzhely ami miatt rendbe kellet tenni a villanyszekrényt új ellenállások,kábel cserék azóta meg szünt a probléma és tesom boldogan használja.
Elötte meg hallgattam 1,5 évig öcsémtől hogy mekkora szar ez a Vertag mert az ő T20-a csendben van:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.