Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) stb123


stb123
tag

Halihó!
Solo 6c használók! Nektek is hallható egy halk búgás a potméterek mögül?

(#39552) erahurka válasza leigazoka91 (#39549) üzenetére


erahurka
félisten

Ezek a Philips-ek hogy szólnak?

(#39553) egyedülülő válasza stb123 (#39551) üzenetére


egyedülülő
őstag

Nem tapasztaltam ilyesmit.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#39554) PuMbA válasza leigazoka91 (#39549) üzenetére


PuMbA
titán

A legfontosabb, hogy mi van a hátad mögött és nem a hangfal mögött :) Ha üres fal, az nem ideális.

[ Szerkesztve ]

(#39555) leigazoka91 válasza erahurka (#39552) üzenetére


leigazoka91
kezdő

Hát jól beállítva egész pofás terük van. Dinamika szegények. Hiába az 5,25" mély hangszóró nem megy le elég mélyre, magas hangerőn erőlködik, ezt érzed a port zajon. Alapvetően kellemes karakter, de semmilyen hangminőséget javító kiegészítőre nem reagál ( auralex hab talp, AQ kábelek, Oppo DAC). Belenéztem az erősítős dobozba és az építés minősége nagyon gyenge. Centi alatti fal vastagság, elektronika gyenge alátámasztása + eléggé zsúfolt hely. A magas hangszóró mögött gyakorlatilag semmi hely nincs. Amennyibe került elég nagy csalódás összességében véve. DE ha csak a hangját nézzük, akkor meglehet szeretni.

(#39556) leigazoka91 válasza PuMbA (#39554) üzenetére


leigazoka91
kezdő

Hát heverő + falvédő, de am üres fal. Tapsikolva jól rezonal a levegő. A nagyobb szobában full csend van. De nem szeretnék lemondani a hangminosegrol.

(#39557) leigazoka91 válasza leigazoka91 (#39556) üzenetére


leigazoka91
kezdő

Am a Philips mindket szobában kb majdnem ugyanugy szólt

(#39558) stb123 válasza egyedülülő (#39553) üzenetére


stb123
tag

Nekem van egy 1-2 méterről is hallható, közelről zavaró "trafó" búgás. Másik konnektorba dugva, villát megfordítva is hallatszik. Ezzel vajon lehet garanciával "kopogtatni"?

(#39559) dzsi23 válasza stb123 (#39558) üzenetére


dzsi23
addikt

Néhány 6C tulajnál csak bizonyos hangerő állásokban van zaja. Nálad minden esetben fennáll a jelenség?

(#39560) Degeczi válasza dzsi23 (#39559) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ne keverjük: az egy nagyon halk, és magasabb hangfekvésű digitális zaj, míg a mély trafózúgás persze hangerőállástól teljesen függetlenül jelenik meg, hiszen az mechanikai eredetű

(#39561) EnterR válasza stb123 (#39551) üzenetére


EnterR
veterán

Semmi hasonló, egyes hangerőszinteken hallani közelről minimális zajt, de csak arrébb kell tekerni egyet.

PSN ID: marquuard

(#39562) stb123 válasza dzsi23 (#39559) üzenetére


stb123
tag

Megvan az a bizonyos hangerőállásokhoz köthető, alig észrevehető (egyáltalán nem zavaró) búgás is, de itt a Degeczi által ecsetelt jelenségről van szó!

(#39563) dzsi23 válasza Degeczi (#39560) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem vagyok nagy szakértő, és stb123-at sem ismerem, szal nem tudhatom, hogy ő mennyire az, és hozzám hasonlóan mennyire keverheti a dolgokat, ezért gondoltam, rákérdezek a dologra. De ha nem, nem. :R

(#39564) eventus


eventus
veterán

Egy Trus 628 lett vegul. Igen szepen szol, vilagito sw nem volt cel, de nem rossz :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#39565) flatline#2


flatline#2
tag

Sziasztok,

Légyszi segítsetek nekem a következőben.
Van egy Logitech x-530 5.1 hangfalam. Elégedetten használom, viszont új helyre költöztem, ahol a hátsó hangfalakat messzebbre kellene raknom, mint ameddig a kábelek érnek, illetve, hogy pontos legyek nem akarom a szoba közepén átvezetni őket nyilvánvaló okokból.

Érdekelne, hogy milyen kábelt ajánlanátok a meghosszabbítására?

A hangfalból RCA kábelek jönnek ki.
Olvastam egy keveset erről, de az 1-2 esetet amit találtam, arról panaszkodtak, hogy a hosszabbítás miatt sokkal halkabbak lettek a hangfalak és általában az volt a megoldás, hogy a hangkártya beállítások között dobjanak rá egy pár dB-t, amit ha lehet én el szeretnék kerülni, esetleg egy nagyon kicsit utána hangolni.

Segítséget előre is köszi.

(#39566) Northlorien


Northlorien
tag

A Solo 6C hangfalamhoz gondolkodom, hogy vásárolok egy DAC-ot vagy egy hangkártyát, és ebben kérnék segítséget.

Igazából két változaton gondolkodom:

Hangkártya -> FiiO D03K Taishan optikán -> RCA-RCA -> Solo 6C
Hangkártya -> Audioengine D1 -> RCA-RCA -> Solo 6C
Hangkártya -> FX Audio DAC-X6 -> RCA-RCA -> Solo 6C
USB -> Audioengine D1 -> RCA-RCA -> Solo 6C

A kérdés az lennem, hogy van-e lényeges különbség a fenti változatok között, illetve az alaplapi hangkártya és fentiek között? Érdemes lenne kihagyni a külső DAC-ot és venni egy alaplapi kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#39567) Degeczi válasza flatline#2 (#39565) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hozzáértő (pákát kezébe már fogott) ismerőssel elvágatod a gyári kábelt a hangszóróhoz minél közelebb (vagy még inkább: szétszedeted a hátsó hangszórót, és belül forrasztatod be az újat), és standard (1.5 mm2) hangfalkábelt rakatsz rá kellő hosszban, annak végére pedig RCA dugót.

Ha gyári, "egyik végén lengő RCA aljzat, másik végén RCA dugó" kábellel próbálod betoldani, az persze, h nem lesz jó, mivel az nem erre való, hanem vonalszintű jelhez, így a vékony kábel miatt természetes, h azzal halk lesz és rosszul fog szólni, amire a hátsó hangerő növelése amúgysem megoldás, csak ideiglenes szőnyeg alá söprés.

[ Szerkesztve ]

(#39568) flatline#2 válasza Degeczi (#39567) üzenetére


flatline#2
tag

Szia,

Nagyon köszi a tanácsot.
Viszont az nem lenne megoldás, ha alapból olyan lenne a hosszabbító kábel, ami normál hangfalkábel szerlt RCA-val?
Vagy nincs külön ilyen ami erre jó?
Minőség szempontjából nyilván a legjobb az lenne amit te is mondtál, csak érdeklődök, hogy ennél egyszerűbb módja nincs-e, mert jelenleg nincs olyan ismerős aki ezt meg tudná nekem csinálni, vagy merre tudnám ezt megcsináltatni.
Hozzátenném, hogy viszonylag olcsón, nem azért, mert nem költenék rá, hanem azért mert nem költenék rá annyit amennyibe maga az 5.1 kerül. Ha már annyit kellene költeni, akkor inkább elgondolkodnék egy új 5.1-en

Köszi.

(#39569) Degeczi válasza flatline#2 (#39568) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha nagyon nem megy a páka, magad raksz kellően hosszú hangfalkábel végére forrasztást nem igénylő RCA dugót, a másik végére pedig sorkapcsot ("csoki"), abba kötöd a hangszórónál elvágott kábelt.

Ez nem drága, míg hangszóróhoz való készreszerelt RCA hosszabbítót aligha kapsz (nem szabványos felhasználás, csak PC-s hangrendszereknél jellemző), és ha netán akadna is valahol, biztosan drágább, másrészt a hossza is kérdéses (míg magadnak pont olyan hosszú hangfalkábelt szabsz le, amilyet szeretnél)

[ Szerkesztve ]

(#39570) dzsi23 válasza Degeczi (#39569) üzenetére


dzsi23
addikt

Tehát ha én az 1250B-m kábelét szeretném meghosszabbítani, ami a passzív felében fixen rögzítve van, akkor az nem megoldás, hogy veszek egy ilyet meg egy ilyet? Most a linkelt termékek árától és a minőségétől tekintsünk el, csak az elmélete érdekelne. :)

(#39571) Degeczi válasza dzsi23 (#39570) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, ez vékony belül, hangfalhoz alkalmatlan, oda sokkal vastagabb vezetékkel szerelt kábel kell, különben túl nagy lenne az ellenállása, ezért szólna rosszul és halkan.

(#39572) dzsi23 válasza Degeczi (#39571) üzenetére


dzsi23
addikt

Van olyan kábel, ami alkalmas lenne, és az ára nem haladja meg a hangfalét?

(#39573) dzsi23 válasza Northlorien (#39566) üzenetére


dzsi23
addikt

Kicsit tekerj feljebb a #39525-as hozzászólásig, és olvasd el a válaszokat...

(#39574) Northlorien válasza dzsi23 (#39573) üzenetére


Northlorien
tag

Végigolvasgattam, meg megnéztem es olvastam a másik topicot is, csak abban reménykedtem, hogy van itt olyan aki eltudná mondani, hogy tényleg érdemes lenne-e plusz Dac vagy hangkártya a Solo 6C-hez - mivel ahogy néztem rengetegen ajánlották - , illetve ha igen melyik, illetve aközül a kombó közül amiket nézegettem melyik lenne jo, vagy érné meg speciel ehhez a hangfalhoz.

(#39575) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Létezik olyan 6,3mm-es Jack-elosztó ("Y") akár "lengő" változatban, akár egy műanyag-tömbbe öntve, ahol egy kapcsolóval változtatni lehet, hogy (fent, az "Y" két szára közül) egyik, ill. másik kimenetre menjen a jel?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#39576) Degeczi válasza dzsi23 (#39572) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ne készet keress, az zsákutca: alább linkeltem, h a hangfalkábel filléres, de a csatlakozó sem drága.

(#39577) Degeczi válasza newmoonlight (#39575) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Konkrétan olyat aligha találsz, csak 3.5-es kivitelben - de szintén sokkal egyszerűbb-gyorsabb-olcsóbb házilag megépíteni.

(#39578) newmoonlight válasza Degeczi (#39577) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi! (Ettől féltem.) És olyan 6,3-as (rövid) Jack-kábel létezik, amelynek a közepén van egy "ki/be"-kapcsoló?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#39579) AngryTryhard


AngryTryhard
csendes tag

Sziasztok!

Asztali géphez szeretnék hangfalszettet max 18-20k-ért. Főképp játékhoz, filmnézéshez.
Ezen kívül hangkártyára szükség van? Ez nem igazán tiszta nekem. Ha igen, akkor az egészet ki lehetne hozni 30k-ból?

Köszi előre is! :R

(#39580) PuMbA válasza AngryTryhard (#39579) üzenetére


PuMbA
titán

Genius 1250B + Xonar DG vagy DGX mondjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#39581) AngryTryhard válasza PuMbA (#39580) üzenetére


AngryTryhard
csendes tag

Szóval akkor hangkártyát muszáj vennem?

(#39582) PuMbA válasza AngryTryhard (#39581) üzenetére


PuMbA
titán

Fogalmam sincs, hogy mennyire jó vagy rossz az alaplapi integráltad :) Elég nehéz megtippelni, mert egyes alaplapokon teljesen zajos, másokon meg elég jó ugyanaz a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#39583) AngryTryhard válasza PuMbA (#39582) üzenetére


AngryTryhard
csendes tag

Asrock AB350M PRO4 alaplapot veszek, ami elég low-end szóval inkább biztosra megyek a hangkártyával. Ne ezen múljon. :) A hangfal testszik és csak jót írnak róla, úgyhogy azt tuti beszerzem.

Köszi a segítséget! :)

(#39584) duo válasza AngryTryhard (#39583) üzenetére


duo
őstag

nekem asrock H81M-itx van azon elna for audioval szerelt hangcsip, tehát azt mondták elég jó, de a külső hangkártya sokkal jobban szólt. a kürbisnek gyk nem volt semmi alapzaja. 5-10 cmről hallatszott vmi.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#39585) Bodz válasza Northlorien (#39566) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Csak ezekből lehet választani vagy más sem gond? :)

(#39586) Degeczi válasza newmoonlight (#39578) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Még nem láttam, de
- 3.5-eset könnyen alakítasz át 6.3-ra
- házilag gyorsan, olcsón összedobja hozzáértő ismerős amilyenre szeretnéd

(#39587) newmoonlight válasza Degeczi (#39586) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi, de valószínűleg marad az, hogy sima 6,3-as Jack-elosztó, aztán amit éppen nem használok, azt kihúzom.

(Egyébként meg, hogy a pics :)) ba van az, hogy az egész világon senki nem gyárt egy ilyen biszbaszt... :W )

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#39589) newmoonlight válasza Zοltta (#39588) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Woooooow! :R

Tudsz küldeni egy linket?

Az nem zavarja össze szegény bóklászó elektronokat, hogy a DAC-ból kijövök egy nagy Jack-kel, aztán ezzel az elosztóval "leszűkítem" kicsire, aztán ismét vissza egy nagy Jack-kel a hangfalakhoz?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#39590) Degeczi válasza newmoonlight (#39589) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, teljesen lényegtelen, ezért írtam, h használj átalakítót (csak jó minőségűt, mert az extra csatlkozás ronthat a hangzáson, ha nem tökéletesen érintkezik. De az átmérő tökmindegy, ez nem vízvezeték)

(#39591) newmoonlight válasza Degeczi (#39590) üzenetére


newmoonlight
senior tag

:R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#39592) tha_answer


tha_answer
őstag

ajanlatosokat megfogadva vettem egy ilyet: SP-HF1250B
zsir uj, megis gerjed, serceg , nem akkor mikor telefonalok mellette :DDD

hanem gyakorlatilag folyamatosan, ertsd ne telne ugy el uresen néhány perc...

visszavigyem a boltba 3 munkanapon belul vagy vmit rosszul csinalok?

[ Szerkesztve ]

(#39593) Attila0 válasza tha_answer (#39592) üzenetére


Attila0
őstag

Van körülötte valami elektromos ketyere? Mert arra nagyon "allergiás!"

[ Szerkesztve ]

(#39594) tha_answer


tha_answer
őstag

lapotopom van a ket hangfal kozott, laptop szeletol kb egy elfektettet felliteres kolasuvegnyi a hely a ket hangfal fele.

(#39595) Attila0 válasza tha_answer (#39594) üzenetére


Attila0
őstag

Másképp kérdezem! Router vagy modem nincs a közelében?

[ Szerkesztve ]

(#39596) tha_answer


tha_answer
őstag

nincs. csak ket szobaval arrebb.

(#39597) Ciccuka válasza tha_answer (#39592) üzenetére


Ciccuka
veterán

Vidd vissza! Sajnos nemigen tudsz vele mint csinálni. Sajnos én is ilyet fogtam ki belőle.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39598) tha_answer


tha_answer
őstag

Rufusznal vettem. Hogy bizonyitsam? siman vigyem vissza?
akkor is produkalja magat mikor elinditok barmilyen zenet. vagy egy halk pukkanas, vagy kis sercenes.

[ Szerkesztve ]

(#39599) bobalazs válasza tha_answer (#39598) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek nem földelt dugósok? Ha igen, földelve van a konnektor?

(#39600) tha_answer válasza bobalazs (#39599) üzenetére


tha_answer
őstag

nem nem foldelt, sima vekony villas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.