Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) Gergi válasza Gergi (#39181) üzenetére


Gergi
aktív tag

Egyre égetőbb nekem ez a hangfalvásárlás, szóval ti melyiket választanátok a kettő közül és miért? :U

Scythe Kro Craft rev B hangfalpár a hozzá való Scythe erősítővel vs. R1700BT

(bluetooth és a távvezérelhetőség számomra nem fontos, ellenben a design, hangminőség ill. a méret igen, mivel asztalon lesz)

[ Szerkesztve ]

(#39205) koxx


koxx
MODERÁTOR

Srácok ugye tudjátok, hogy még mindig tilos hirdetni fórumon? Egy újoncnak még csak csak elnézem, hogy nem tudja, de a többieknek már illene tudni.

(#39206) Ciccuka válasza Ciccuka (#39174) üzenetére


Ciccuka
veterán

Van valami ötletetek, hogy hogyan szüntethetném meg (ModeCom MC-HF50.2-nél) a nem kívánatos alapzajt?

Elképzelhető, hogy gyári hibás? :(

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39207) Ciccuka válasza Ciccuka (#39206) üzenetére


Ciccuka
veterán

Úgy tűnik, hogy többen is ugyanígy jártak ezekkel a hangfalakkal.
Szerintem ki is kéne szedni az ajánlóból már ha egyáltalán ott benne van.
Többet ne ajánljátok senkinek!
Modecon MC-HF50.2 gyárilag hibás széria lehet

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39208) lezso6 válasza stellaz (#39199) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De lehet, csak leírtam, hogy kb mik a szempontok. Az alsóbb kategóriában lévő stúdió monitoroknak amúgy hifi-szerűbb hangjuk van, ugyanúgy színeznek, stb. Csak ugye aktívak illetve biamp szinte mind, azaz hangfalanként az 1-1 hangszórókhoz 1-1 erősítő társul, ami hatékonyabb megoldás minőség terén, hisz az erősítő a hangfalhoz illetve hangszórókhoz van tervezve közvetlenül.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39209) lezso6 válasza Bodz (#39200) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mármint? :D A hifikért nem igazán vagyok oda, mert túl a sok a variációs lehetőség, míg egy stúdió monitornál azért egyszerűbb a helyzet. Így nehezebb az elkurvulás az ezotéria felé. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39210) dzsi23 válasza Ciccuka (#39207) üzenetére


dzsi23
addikt

Az ajánlottak listája nagyon régen volt frissítve. Az 50.2-t azoknak szoktuk ajánlani, akik többet akarnak az 1250B-nél, de sokallják a Kürbis árát. Hibás példányok akadnak az 1250B-ből is, ilyen alapon azt is kivehetnénk az ajánlottak közül, de akár még a Solo 6C-t is. Volt akinek bevált az 50.2, de valóban egyre nagyobb arányban jönnek a panaszok, így esélyes, hogy nem fogjuk ajánlani.

Szerk.: Próbáld ki a B77-et, Vertragot vagy a Kürbist.

[ Szerkesztve ]

(#39211) Richie141


Richie141
tag

Sziasztok!

Van egy nagyon frusztráló és megmagyarázhatatlan probléma a PC-s hangfalaimmal.

A Logitechtől tegnap érkezett meg már a 4. Z906-os csere hangrendszer, de ennek is ugyanaz a hibája, mint az előző 3-nak. A basszus nagyon gyenge, és ha feljebb tekerem, csak jobban püfög. Asus Xonar DX hangkártyát használok, de telefonról is kipróbáltam, valamint másik áramforráshoz is csatlakoztattam, de minden esetben fennáll a probléma.

Már korábban is gondoltam, hogy nem a rendszerrel van a probléma, de most bebizonyosodott.

A Z906 előtt egy 28 wattos Labtec 2.1-et használtam. Meg voltam elégedve a hangzásával, gondoltam elő is veszem, mert még az is jobban szólt, mint jelenleg a Z906. Eléggé megdöbbentem mikor meghallottam, hogy bizony valamiért ennek is ugyanolyan erőtlen, püfögő basszusa van. És szigorúan csak a basszusról beszélek, a szatellitek tisztán szólnak mindkét szettnél. A 2.1-et kivittem a nappaliba és a konyhába is, megnézni, hátha csak a szobámban van valami gáz a konnektorokkal. De mindenhol ugyanúgy szar volt.

Szóval mi lehet ez? Az egész elektromos hálózattal lehet valami gebasz? Jó kérdés... Akkor a PC amit egy 700 wattos táp hajt, miért működik tökéletesen? Vagy a hűtő, vagy a mosógép? Egyébként a konnektorok le vannak földelve, ha ez mond valamit.

Tud segíteni valaki? Annak is örülnék, ha valaki leírná, hogy ilyen problémával hova forduljak.

(#39212) lezso6 válasza Richie141 (#39211) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet megjött a hallásod. :D Hangfelvétel a problémáról? Membrán hogy mozog?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39213) Ciccuka válasza dzsi23 (#39210) üzenetére


Ciccuka
veterán

4 tulajdonos van itt és 3 olyan akinek gondja van vele. Ez így bőven a nem ajánlott kategória! Nem szívesen próbálgatnám végig az összes lépcsőfokot találomra, ennek nem látom értelmét (a próbák árából a végén még kijönne egy 1250B). Igazából a max 25k-s kategóriában keresem a legjobb vételt ami az elvárásaimat teljesíti. Ez a Modecon szerintem már megfelelne, ha nem lenne épp ez az idegesítő zúgó alapzaja (3 méterről is hallani ha csend van).

Genius SP-HF1250B mellett a Thonet & Vander Vertrag II-t néztem ki. Talán még ezzel tehetnék egy próbát, de nem biztos, hogy megérné a felárat a Modecon MC-HF50.2-hőz képest, mert a hangminősége nagyon hasonló lehet.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39214) Richie141 válasza lezso6 (#39212) üzenetére


Richie141
tag

Hát tehetetlenségemben már komolyan azon kezdtem el gondolkodni, hogy a fülem érzékeli máshogy a mélyhangokat... xD

Amúgy holnap szerintem csinálok egy videót, hogy feltekerem maxra a mélyet a Z906-on. Normál esetben úgy szétesne a ház...

(#39215) lezso6 válasza Richie141 (#39214) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szobaakusztika biztos jó? Tedd be az egyik sarokba a mélynyomót és hallgatózz a többi sarokban, hogy van-e mély. Ha van, akkor szobaakusztika. Pl szoba közepén van a mélynyomó vagy te, akkor kb nulla mélyet hallasz, mert az akusztika így működik.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39216) Bodz válasza lezso6 (#39209) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Csak arra gondoltam, hogy ugye a stúdió monitor is lehet nagyon színezett, meg a hifis cucc is őszinte, színezetlen. Szóval olyan gúnyosnak tűnt nekem az egész hozzászólásod. :D

(#39217) lezso6 válasza Bodz (#39216) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet persze, de ugye azt írtam le, hogy melyik mire törekedik. Legalábbis így kéne lennie. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39218) Bodz


Bodz
Topikgazda

Alzán csak 40 a BX8 D3. Tök jó ár.

(#39213) Ciccuka: Ezt nem akarod kipróbálni? Hátha viszonylag értelmes hangja van. Sokak álma teljesülne egy olcsó, távos hangfallal. :D

[ Szerkesztve ]

(#39219) Bodz válasza lezso6 (#39217) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ha már itt tartunk, szerinted az A7X mennyire sikeres ilyen téren? :D

(#39220) Richie141 válasza lezso6 (#39215) üzenetére


Richie141
tag

A szobaakusztika biztosan jó, az 1. Z906-om tökéletesen szólt (egy darabig) a sarokban ahol a mostani is van. Van basszus, amúgy mindenhol, de nem elég mély és nem elég erős, nehéz leírni. Filmeknél, játékoknál sok apró részlet van a basszusban ami tisztán hallható volt az első rendszeren, de most egyáltalán nem lehet hallani ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#39221) lezso6 válasza Bodz (#39219) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem jó unalmas lapos hangja van. :D A magasra mondják, hogy harsány meg lyukas a közép teteje. Előbbi az első pár hétben tényleg olyan volt, undorító, harsány káosz, nagy csalódás volt. De összeszedte magát. A közép teteje tényleg hiányzik, ha nem jól helyezed el. A magasságra nagyon háklis, ezt be kell lőni jól. Referenciának van egy szintén ribbonos Behringer B3031, azzal hasonlítgattam. Az A7X 7" létére semmi mélyet nem tud 50 Hz alatt, így önmagában nem ajánlom, illetve itt a magasságos probléma.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39222) Bodz válasza Bodz (#39218) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem szóltam, elég vacak.

(#39221) lezso6: Csak kíváncsi voltam. Nagyjából egyetértünk. Az a ribbon nekem nagyon bántotta fülem mikor hallgattam. :D

[ Szerkesztve ]

(#39223) lezso6 válasza Bodz (#39222) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Meghallgatnék valami A7X-hez hasonló kategóriát, ami nem ribbonos. Sőt, néha rámjön az, hogy cserélnék valami 8"-ra, ami hozza ezt a szintet, de van mély is, így nem kell mélynyomó. De aztán elhesegetem az ötletet, mert már nagyon megszoktam, hogy van 32 Hz is. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39224) stellaz


stellaz
addikt

A genius 1250B-t rákötöttem a külső terratec hangkártyára, igy még jobban szól, kicsit fel is tekertem a hangerőt valami jazzy rádiós tinglitangi számon és kifejezetten élvezhetően szólt. Majd viszek be valami lossles fajlt, hogy azzal mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#39225) leigazoka91 válasza lezso6 (#39223) üzenetére


leigazoka91
kezdő

Mondjuk Focal vagy Neumann? 😉😉

(#39226) thornadoj válasza Richie141 (#39214) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Az EQ-en a mély nincs nagyon feltolva?

(#39227) stellaz


stellaz
addikt

Nem teljesen idevágó téma, hátha tud valaki segíteni.

A Denon PMA500AE erősítőn nincsen jelkimenet subládához. Erre van valami megoldás? Mármint erősítő cserén kívül és ami nem drágább, mint erősítőt cserélni :)

[ Szerkesztve ]

(#39228) Degeczi válasza stellaz (#39227) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sztereó erősítőkön általában nincs is, hiszen azokat jellemzően zenére használják, és oda nagyon-nagyon drága egy elfogadható szubláda.
Mindenesetre ha okvetlenül akarsz rá kötni, akkor olyan típus keresel, amin át lehet vezetni a hangszórók jelét, onnan veszi le magának.
(de ha zenében gondolkozol, inkább ne)

(#39229) Richie141 válasza thornadoj (#39226) üzenetére


Richie141
tag

Nincsen, sajnos sokkal komplikáltabb a probléma. Akármire csatlakoztatom akármelyik hangfalat, teljesen ugyanaz a probléma. Telefonról is, alaplapi hangkártyáról is.

Még valakinek valami ötlete esetleg?
Kezd megőríteni, hogy ennyire tehetetlen vagyok... :O

[ Szerkesztve ]

(#39230) stellaz válasza Richie141 (#39229) üzenetére


stellaz
addikt

Kábel-csatlakozó probléma?

(#39231) duo


duo
őstag

ettől a prodipetól még mindig le vagyok hidalva. tegnap toltunk többek közt egy kis ACménkűDC-t és Angus Young majdnem felborította a nagycsoportos fiamat.
Paimon & Place2B meg konkrétan leszedte az arcunk. pedig tuti nem sugározza le az alját a dobozpár. De o l y a n teljes hangzással bír hogy csak lestünk.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#39232) Richie141 válasza stellaz (#39230) üzenetére


Richie141
tag

Mind a 4 Z906-os és még a korábban hibátlanul működő Labtec hangfal csatlakozói/kábelei hibásak lennének? Nem hinném. Továbbra is csak arra tudok gyanakodni, hogy az aktív hangfalak egyszerűen nem tudnak elég áramot felvenni a konnektorokból, hogy megfelelően szóljanak. Nem tudom, hogy mennyi értelme, de ennek ezt tartom legvalószínűbbnek.

(#39233) Richie141


Richie141
tag

Nem tudom, hogy itt szabad-e linkelni, de csináltam egy videót, hogy hogyan mozog a Z906 membránja 100% basszuson és 50% hangerőn. Direkt a régebbi mélynyomón teszteltem, ami már be van járatva. Ahogy néztem mások videóit, láttam, hogy az én membránom nem leng ki annyira, mint a többieké.

Ha nem szabad linkelni előre is elnézést. Itt az én videóm, bocs ha kicsit nehéz kivenni a lényeget:
https://www.youtube.com/watch?v=qeD-4wrCh2g&listex=1

Itt egy másik, ami ugyanúgy van beállítva, mint az enyém:
https://www.youtube.com/watch?v=H84oo8QmV0s

[ Szerkesztve ]

(#39234) Degeczi válasza Richie141 (#39232) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezt magad sem gondolhatod komolyan...
(párszor 10W is bőven elég a megfelelő hangzáshoz, a hálózatod pedig min. 10A-re van biztosítva, tehát bőven 2000W fölött tud leadni)

(#39235) Richie141 válasza Degeczi (#39234) üzenetére


Richie141
tag

Ez oké, de mi van ha valami tönkre ment a hálózatban, pl. villámcsapástól? Egy évvel ezelőtt még tökéletesen működött minden...

[ Szerkesztve ]

(#39236) Degeczi válasza Richie141 (#39235) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem.
A hangszóróban, esetleg a jelforrásban keresendő a hiba (vagy tényleg a hallásod változott volna meg vmiért)

(#39237) duo válasza Richie141 (#39235) üzenetére


duo
őstag

kicsi rá az esély, de azt hallanád pl a tv-n is. vagy más eszközön. szerintem. inkább arra gyanúzok de ez is csak tipp, hogy a cuccodban a kondenzátorok vesztettek a kapacitásukból ettől változott a hang. (pl amikor egy régi de tisztességes sztereo erősítőt vagy hangdobozt átkábeleznek meg kap új kondikat az még avatatlan fülnek is jól hallható javulást hoz.) a membrán mozgásos történet nem tudom mennyire placebo.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#39238) Richie141 válasza duo (#39237) üzenetére


Richie141
tag

Négy Z906-osból három már az első üzembe helyezés után produkálta a problémát. Egymásután háromszor is sikerült olyat kifognom amiben hibás kondik vannak, vagy a bekapcsoláskor mennek tönkre? Olvastam a rendszer problémáiról, és senki nem írt ilyenről, mint ami nekem van.
A jelforrás sem lehet rossz, mert a fülesem perfektül szól telóról és hangkártyáról is akármilyen filmmel, zenével, vagy játékkal tesztelem.
Áhh :W

(#39239) Degeczi válasza Richie141 (#39238) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor bizony csak az idő szépíti meg az emlékeid, régen sem volt jobb az a régi rendszer ami annak rémlik...
(nem politika :O )

(#39240) duo válasza Degeczi (#39239) üzenetére


duo
őstag

+1

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#39241) thornadoj válasza Richie141 (#39238) üzenetére


thornadoj
aktív tag

A füles könnyebben megbírkozhat a forrással. mi a forrásod?

(#39242) Bodz válasza lezso6 (#39223) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Van 10" is (pl), akkor talán tényleg nyugdíjazhatnád a szubot. :D
Meg kéne hallgatnod tényleg valamit, bár elsőre minden magas hiányosnak tűnne. :)

(#39243) Richie141 válasza Degeczi (#39239) üzenetére


Richie141
tag

Akkor tavaly valószínű csak behallucináltam, ahogy remeg az ablak az ajtómon a THX subwoofer test alatt. :))

Most meg meg se moccan.

(#39244) lezso6 válasza Richie141 (#39233) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A videóból sajnos nem sok látszik, de a membrán mozog szóval jónak kéne lennie.

1. Sarokba tenni próbáltad úgy, hogy a másik sarokból hallgatózol?

2. Hogy van beközve? Keresztváltási freki hol van?

3. Ennél megvan minden freki, csak halkabb?

szerk: ez a "bass i love you" nevezetű epenis demonstrátor egyébként kb semmire sem jó, csak megölni a subwoofert. 30-35 Hz körüli frekik mennek ott, amit a z906 a büdös életben nem ad ki a kis cuki 8" membránjával, szóval nem csoda ha nem hallasz semmit. Ilyenkor az emberek feltekerik a hangerőt az égbe, hogy halljanak valamit, de az csak woofer erőlködéséből származó torzítás lesz, s végül olyan durván kileng a membrán, hogy megmurdel a mélynyomó (vagy annak látszó tárgy).

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39245) Degeczi válasza Richie141 (#39243) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nézd, ebben semmi sértő nincsen: itt kb. mindenki úgy kezdte, h korábban jónak tartotta a (megfizethető) 2.1, 5.1 rendszerek hangzását, míg egyszer rá nem ébredt az ellenkezőjére... és még mindig ez a legvalószínűbb magyarázat, hiszen a konnektoros ötleted teljes képtelenség, mind a négy kipróbált rendszered nem lehet egyformán hibás, a műsorforrást (minőségét, beállítását) pedig magad zárod ki kategorikusan (noha egyébként főként az lenne a sanszos) - más lehetőség pedig egyszerűen nincs...

(#39246) dzsi23 válasza Richie141 (#39243) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha ugyanúgy, ugyanazt, ugyanott hallgatod, amit korábban, és eltűntek a mélyek, akkor csak nincs valami rendben. Főleg, hogy ezek a cuccok csak a mélyre mennek rá.

(#39247) monti0222w válasza Bodz (#39196) üzenetére


monti0222w
addikt

Most már a Spartan marad, ahhoz kell keresnem. Szerintem azeri 4.5 marad ha csak addig nem lesz egy jobb ajánlat. :K

(#39248) Richie141 válasza lezso6 (#39244) üzenetére


Richie141
tag

1. Alapból a sarokban van, ha beállok az átellenes sarokba kicsivel jobbnak érzem a 60-40 hz közötti frekvenciákat. De akárhol vagyok, 80-90hz között van egy nagyon durva kiemelés, bár ez az első Z906-nál is jelen volt mikor hibátlanul működött. Ez valszeg szobaakusztika.

2. Gyári jack-kábelekkel van bekötve ahogy kell, minden hibátlanul szól a sub kivételével. A videóban is mutattam a keresztváltási frekit, 80 hz-nél van. Lehet ilyen kis szatellitekhez ez alacsony, de mégis egyenletesen, lyuk nélkül leadja az összes frekvenciát. Ha magasabbra állítom akkor jobban dünnyög a sub.

3. Igen! A jó Z906-nál 70-55 hz között szabályosan éreztem a mellkasomban a basszust az ilyen teszteknél, de főleg filmeknél, játékoknál. Az ablakom 45-40 hz között pedig rezegni, alatta már nem nagyon lehetett hallani már akkor sem. Egyébként ilyenkor kb. 40% hangerőről (Windowsba 100%) és 50% basszusról beszélek, efölé nem nagyon szoktam menni, csak most a videó kedvéért.

Igazad van, én is ismerem a Bass I love you-t, sztem amilyen frekvencián mozog a membrán még 30-nál is mélyebb hangok vannak benn. Viszont van egy effekt 0:50-nél (meg később is), mikor előszőr hallottam szenzációs volt ahogy berengett tőle a tüdőm. (Pedig nem a bass boostolt verzióról beszélek). Most még hallani is alig lehet.

(#39249) Bodz válasza monti0222w (#39247) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Meddig addig? Csak hogy most feleslegesen ne törjem a fejem. :D

(#39250) lezso6 válasza Richie141 (#39248) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És mi van akkor, ha régen volt valami mélykiemelés bekapcsolva, ami most nincs? Hisz elmondásod szerint csak simán halkabb és kész. Na meg a membrán ahogy nézem nem nagyon mozog, szóval csak fel kéne tekerni jó hangosra, s akkor jönni fog a rezonanciakatasztrófa.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.