Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Xp ''másolása'' lehetséges? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) wrz


wrz
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Tehát arról lenne szó, hogy van egy 20G vínyóm, amin rajta van az XP és a telepített cuccok, és most veszek egy 80G vinyót.
Úgy szeretném majd használni őket, hogy a 80-as lenne a rendszernek fixen beépítve és a 20-as mobil rack-ben tárolónak.
Mivel rendkivül lusta vagyok, azt szeretném megtudni, hogy át lehet-e másolni az egész rendszert minden telepített prog-gal, egyébbel együtt az új vinyóra, hogy az működjön is.Mondjuk nekem ez így elég meredeken hangzik, de már elég sokmindenre kaptam itt 5letet, amit el se tudtam volna képzelni.
Tehát a mostani vínyóm TELJES tartalmát szeretném átmásolni az újra, az utolsó bájtig XP-stől, mindenestől.

Minden ellenállás hasztalan!

(#2) Pizzafutar válasza wrz (#1) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Ghost. Egy-az-egyben lehet vele masolni egy vinyot vagy particiot.

(#3) JC


JC
tag

A Norton Ghost nevű programmal megoldható a problémád.
Az új vinyón létrehozzól egy particiót a rendszernek majd egy bootlemez (DOS)+ a norton ghost progival áttudod másolnii a vinyó tartalmát. Megcseréled a két vinyót a kábelen, és az újról bootolsz. Vagy a BIOSban beállítod hogy az újól szeretnél bootolni.

(#4) wrz válasza Pizzafutar (#2) üzenetére


wrz
aktív tag

Nah, ez ígéretes.Kifejtenéd kicsit bővebben?

Minden ellenállás hasztalan!

(#5) wrz válasza wrz (#4) üzenetére


wrz
aktív tag

OK, így már értem.

Minden ellenállás hasztalan!

(#6) wrz


wrz
aktív tag

Hmm, utánanéztem, úgy látom nem ingyenes a progi.
Még turkálok azért, hátha..

Minden ellenállás hasztalan!

(#7) lesaux válasza JC (#3) üzenetére


lesaux
veterán

Ezek szerint sikerült. :))

(#8) biker válasza wrz (#6) üzenetére


biker
nagyúr

az uj hdd-re egy alap xp fel, majd a régi gépen: start>kellékek>rendszereszközök>fájlok és beállítások átvitele varázsló

és átviszel minden beállítást, mailboxot, cookiekat, gamekat ha kell, mindent az uj gépre/uj hdd-re

minden le van írva benne ami kell neked...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) JC válasza lesaux (#7) üzenetére


JC
tag

Igen.

(#10) wrz válasza biker (#8) üzenetére


wrz
aktív tag

nah, ez még jobb (egyszerűbb)
lustaság ON:)

Minden ellenállás hasztalan!

(#11) Cathfaern válasza wrz (#10) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szvsz a Ghost egyszerűbb (azt leszámítva, hogy le kell tölteni :P)

(#12) MaUser


MaUser
addikt

Anno win9x-nél ez megoldható volt a gyorsítótár kikapcsolásával. És úgy másolhattál. Talán itt is működik, mindenesetre egy próbát megér ha működik.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Xp ''másolása'' lehetséges? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.