Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) inkab


inkab
aktív tag

Az XP alatt levédtem egy könyvtárat a beépített ''saját használatúvá tétel'' funkcióval. Sajnos ez pont a Save könyvtáram. Mivel szükségszerűségből újra kellett telepítenem a windows-t így az akkori felhasználó név és ujjlenyomat elveszett, biztonsági (helyreállító) lenyomat sincs. Honyan tudom újraéleszteni a mappát a jelenlegi felhasználó használata mellet.

Próbálkozás:

'cipher' program használata (xp saját file). Elvileg ennek használatával a levedett fájlokból kiszedi az ujjlenyomatot és készít egy helyreállító file-t amit a regisztrációhoz, illetve valamely biztonsági tanusítványhoz hozzáadva elérhetővé vállnának a file-ok. Sajnos többszöri probálkozásra sem sikerült.

Még linux alatt nézném meg hátha ott nem jelentkezik ez a probléma.

Egyébként a mappában a dokumentumaim szakdogák, saját fotók, költségvetések stb. találhatók kb. 4gb-nyi adat. Egy része megvan dvd-n, de a fontosabb adatok nincsenek.

Aki tud ez ügyben segíteni írjon ide a fórumba vagy a rischard@freemail.hu-ra.

Köszönöm.

(#2) vicces válasza inkab (#1) üzenetére


vicces
addikt

a megoldás: linux
vagy kérj kölcsön egy live verziót. /pl knoppix/ gond nélkül fogja olvasni a védett mappákat, legalábbis a ujabb kiadások. aztán másolhatod a fájlokat máshova


[Szerkesztve]

:)

(#3) azzio válasza inkab (#1) üzenetére


azzio
aktív tag

rendszergarázda módban nagy valószínűséggel saját tulajdonba tudod venni azokat a fájlokat, hugom win 2000-es gépével jártam hasonlóképpen, és rendszergizdaként sikerült. (bár baszakodtam vele egy keveset :) )

mod: ha ez nem megy, tényleg javasolt valami live linux, azzal gyorsan meg fogod tudni szűntetni a balhét

[Szerkesztve]

(#4) vicces válasza inkab (#1) üzenetére


vicces
addikt

nos? sikerált?

:)

(#5) WN31RD válasza inkab (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha csak a hozzáférési jogok okozzák a gondot, akkor az új rendszerben Rendszergazdaként, vagy pedig Linux alól megoldható a probléma.
Ha titkosítottad a cuccokat (ami teljesen független a hozzáférési jogoktól), akkor elvesztek az adataid.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#6) tigga


tigga
tag

nem tom magyar xp ben mit jelent a saját használatba vétel :)
Ha nem titkosítottad tehát csak simán felhasználói jogosultságot adtál akkor bármilyen xp rendszeren saját tulajdonba lehet venni rendszergazdiként.

Viszont ha titkosítottad akkor SUX az isten se fogja visszafejteni neked és a linux is bármennyire jó képességű egy titkosított adatot azé má nem fog csak úgy beolvasni.

üdv: tigga

Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

(#7) inkab válasza vicces (#4) üzenetére


inkab
aktív tag

Nah, hát sajnos titkosítva lett és nem saját használatúvá téve. Ugyhogy bukta.

Azért köszi a segítséget.

Linux alatt sem sikerült másolnom.

(#8) Sleepy


Sleepy
csendes tag

UHU Linux alatt sem sikerült...

Hm. P4 2.8 R9800Pro 1GB Kingston Zalman hűtések Xeaser III Sony 18.1 TFT Audigy2...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.