Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tts


tts
addikt

Bővebben: link

A sommázás érdekes - ''Jelenleg a legerősebb és leghalkabb hűtő a piacon ...''

(#2) erdoke válasza tts (#1) üzenetére


erdoke
titán

Mondjuk a zaj nem a borda érdeme.:D
Ha azt mondják, hogy azonos hűtőteljesítményt halkabb vventivel ér el, akkor azt mondom OK.
Próbálok majd angol tesztet keríteni, mert nekem a német nem az igazi.;)

A legjobb aláírás a héten

(#3) tts válasza erdoke (#2) üzenetére


tts
addikt

Ej-ej, spökhen zi dájcs?

Tudom...angol.

Durván a lényeg - azt látod, hogy melyik Papst 120-assal teszteli, na melyikkel?

Mik vannak!

A sommázás, ettől halkabban csak passzív bordák hűtenek.

Illetve egyetlen borda sem képes 760/min fordulat mellet a Burn blll...teszt alatt megfelelő hőmérsékletről gondoskodni - kicsit durva fordítás,de a lényege ez.

(#4) andorpapa


andorpapa
őstag

Van angliánus bencsmárk is a neten, méghozzá megbízható forrásból.

Tessék lecsekkolni a systemcooling.com-ot (csak preview), meg az overclockers.com-ot (utóbbi Bővebben: link).

A teszt következtetése az, hogy alacsony zajszint mellett jobb a korábbi zászlóshajónál, az SP-94-nél, ami pedig óriási fegyvertény, hiszen az SP-94 eddig is az egyik legjobb léghűtőnek számított P4-es fronton.

Reményeim szerint hamarosan én is be tudok számolni a cooler képességeiről.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#5) erdoke válasza andorpapa (#4) üzenetére


erdoke
titán

Csekkolom már.;)
Reményeim szerint én is hamarosan be tudok számolni a K8 eredményekről vs. Zalman CNPS7000-Cu.

A legjobb aláírás a héten

(#6) tts válasza andorpapa (#4) üzenetére


tts
addikt

Erdőke köszöni - én nem tudok angolul. :Y

Igaz ennek ellenére tárgyaltam, egyezkedtem és megkötöttem az üzletet a TR-tal - segítség nélkül - úgyhogy Erdő is nyugodtan olvashat németül. :C

(#7) tts válasza andorpapa (#4) üzenetére


tts
addikt

''az SP-94 eddig is az egyik legjobb''

:C Bocs - de melyik a másik? :C

(#8) andorpapa válasza tts (#7) üzenetére


andorpapa
őstag

Például a Cooler Master Hyper 6, ami alacsony fordulatszámú ventikkel konfigurációtól függően, de néhol az SP-94-nél is jobb eredményeket ért el. Pont ezért kellett piacra dobni az XP-120-at, mivel az mindent üt.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#9) Gorneck válasza tts (#7) üzenetére


Gorneck
titán

Bővebben: link

Gorneck#1239

(#10) Esmein válasza andorpapa (#8) üzenetére


Esmein
nagyúr

Jól tudom ennek még a talpa is alu ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#11) tts válasza andorpapa (#8) üzenetére


tts
addikt

Én nem tudok angolul, én csak ennyit értettem meg:

''Conclusion

The Cooler Master Hyper 6 is not perfect.'' :C :C :C

(#12) erdoke válasza andorpapa (#8) üzenetére


erdoke
titán

Nem szabad kizárólag a hőelvezető képességre alapozni egy borda megítélését.

''One thing you'll notice that's not included in the Hyper 6's specifications is a weight. We weighed it ourselves, and were stunned to see the scale settle on 995 grams, without fan or mounting brackets. This makes it not only the largest heatsink we've ever seen, but the heaviest as well, and not by a small margin. Throw in the 80mm fan, and that bumps the weight up to 1080 grams.''

Ehhez hozzádobsz még egy 8 cm-es ventit, hogy befogd az XP-120-at 1 db 12-essel, és máris 1,17 kg-nál jársz, ami többszöröse a TR megoldásának, nem is beszélve a torony felépítésről, aminek az erőkarja a foglalatra sokkal nagyobb, a két kisebb venti zajáról, stb.

CM házat vettem, de itt most egyértelműnek látom a helyzetet.

A legjobb aláírás a héten

(#13) erdoke válasza andorpapa (#4) üzenetére


erdoke
titán

Idézem, pontosan mit mondanak. Tanulságos az olyan csókáknak mint én, azaz akik hatékony, de mégis halk hűtést akarnak (nem utolsósorban a ház biztonságos mozgatása mellett).

''The graph shows that the 120mm fan flattens out the noise-C/W profile rather nicely. Speeding up the 120mm fan to rpms above 2500 rpm will increase noise to uncomfortable levels, defeating the purpose of using the 120mm fan. For reduced noise at very good performance levels, the 120mm is a clear winner.

Die Simulator results place Thermalright's 120mm P4 Heatpipe in the topmost rank of P4 heatsinks tested to date.
''

:C

A legjobb aláírás a héten

(#14) Totis


Totis
aktív tag

Nem értem...
Van AMD-s verzió Plasztikkartennel???
Szóval mennyiből jönne ki egy AMD-s verzió?

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#15) Skica


Skica
őstag

Felrakni sem egyszerű........

.: No Comment Grp:.

(#16) tts válasza Totis (#14) üzenetére


tts
addikt

De csak AMD 64 (K8) verzió!

(#17) tts válasza Skica (#15) üzenetére


tts
addikt

És nem is bonyolult.

Ez igazán szubjektív.

(#18) andorpapa válasza erdoke (#12) üzenetére


andorpapa
őstag

Logikai bukta van a hozzászólásodban! A Hyper 6-ról az SP-94 ellenfeleként tettünk említést, tehát ne az XP-120 tulajdonságaival vesd össze! Tehát a Hyper 6 az SP széria ellenfeleként nem is rossz megoldás, pont emiatt dobta piacra a Thermalright az XP-120-at.

A teszteket olvastam korábban, engem már régen meggyőzött az XP-120, de azért szeretném továbbra is tudatosítani mindenkiben, hogy ettől még nem lett szar és fos az SP-94/97, se a Hyper 6 vagy a HT-101. Arról nem is beszélve, hogy az XP-120 mérete hatalmas, tehát az inkompatibilitás alaplappal/házzal elképzelhető, bár szerencsére a Thermalright sokkal eszesebben készíti hűtőit, mint a Zalman, a Thermalright inkább a cooler alakját tervezi, nem pedig az inkompatibilis alaplapokról szóló listát.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#19) erdoke válasza andorpapa (#18) üzenetére


erdoke
titán

Nincs logikai bukta a hozzászólásomban. Jelenleg ez a piaci helyzet, a két gyártó legjobb hűtőjét hasonlítottam össze. Gondolom árban is együtt versenyeznek.

A legjobb aláírás a héten

(#20) andorpapa válasza erdoke (#19) üzenetére


andorpapa
őstag

Az egész gondolatmenet ott kezdődött, hogy említettem: az SP-94 az egyik legjobb coolernek számított eddig. Erre jött a kérdés tts részéről, hogy miért, melyik a másik, mi számított eddig überalles cuccnak, mire én írtam, hogy az SP-94 méltó ellenfelének a Cooler Master Hpyer 6 tekinthető. Vagyis a tts és köztem lezajlott eszmecsere tulajdonképpen egyenlő az SP-94 és a Hyper 6 összevetésével, ezért is nem kevertük bele az XP-120-at. Amit írtál, az mind igaz, tehát az XP-120 átrajzolta az erőviszonyokat, azzal nincs is gond, csak amiről mi beszéltünk, az csak az SP-94 vs. Hyper 6, nem pedig SP-94 vs. Hyper 6 vs. XP-120.

Nem kukackoskodni akartam, de gondolom érted, hogy mit akartam kihozni a dologból. Azt, hogy az XP-120 előtt volt megfelelő ellenfele a Thermalrightnak, jelenleg viszont nincs, és itt pedig már tökéletesen egyezik a véleményünk, tehát nincs vita, nincs harag, csak peace & respect, meg ilyesmik.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#21) erdoke válasza andorpapa (#20) üzenetére


erdoke
titán

Értem, értem.;)
Persze kíváncsi leszek, hogy mit lépnek a nevesebb gyártók, pl. Zalman, Swiftech, CM, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#22) tts válasza andorpapa (#20) üzenetére


tts
addikt

Én így is értettem ahogy mondtad - szerintem már az SP-94-nek sincs ellenfele - ha minden szempontból pontoznánk - vagyis kb. - ár, hűtés, hangerő, súly, praktikusság, méret, szerelhetőség, rögzítés minősége, beszerezhetőség - magasan nyerne az általam favorizált kicsike.

A K7 piacon meg talán még egyértelműbb a helyzet.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#23) Dreamcaster


Dreamcaster
senior tag

[kép]

TR XP-120 vs. CD ;]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#24) Dreamcaster


Dreamcaster
senior tag

Up nézzétek már meg ezt az állatot! :DD

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#25) Doviziozo válasza Dreamcaster (#23) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Tényleg állat. :DDD

Forza Rossoneri!

(#26) faster


faster
nagyúr

Ha ráment volna a Socket A-ra is...:U

(#27) erdoke válasza Dreamcaster (#24) üzenetére


erdoke
titán

Nem nézzük már 5 hónapja, (szerencsére) nem plexis a házunk! :P

A legjobb aláírás a héten

(#28) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Én egy XP-90-et vettem. Az ár-érték arányban nekem jobban bejött! Venti meg általában nem is megy rajta, úgyhogy a hangja is türhető. :)

(#29) tts válasza Dreamcaster (#24) üzenetére


tts
addikt

és hol itt az állat?

(#30) Dreamcaster válasza tts (#29) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

LOL, azért elég keményen néz ki egy CD -hez képest. (méret)

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#31) Dreamcaster


Dreamcaster
senior tag

Egy húzott A64 3000+ hűtésére elég az XP-90 és 9cm NoiseBlocker vagy XP-120? Szeretném ha elég lenne mert a 120 marhanagy, a 90 meg jobban is tetszik formára. :) Először azt néztem ki, aztán láttam az XP-120 -at, de inkább a 90 mellett maradnék.

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#32) tts válasza Dreamcaster (#30) üzenetére


tts
addikt

A LOL az amit mondasz - mióta mértékegység a CD ? LOL :Y

Nézd meg egy gyufásdobozhoz képest mekkora. :))

Ja, elég.

[Szerkesztve]

(#33) Dreamcaster válasza tts (#32) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

Hát ha neked 3D -ben jelennek meg a képek és látod ténylegesen mekkora, irigyellek. :o :)

Hiába a cm, meg mértékegység, egy kép többet mond elsőre, mire elképzeled a megadott mértékegységek alapján. Na, peace.

[Szerkesztve]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#34) tts válasza Dreamcaster (#33) üzenetére


tts
addikt

Nincs szükségem ilyen butaságokra - volt már vagy 100 db a kezemben, de még egyiket sem kezdtem egy CD-hez vagy bármihez hasonlítgatni.
Azzal is tisztában vagy, hogy a súlya mindössze 370 gramm?

De persze részemről is - peace. :D

(#35) Dreamcaster válasza tts (#34) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

''Nincs szükségem ilyen butaságokra - volt már vagy 100 db a kezemben''. Látod. Erről beszélek. Aki nem látja élőben, annak lehet érdekes egy iyen kép. Egy számtech ujságban pl mindig ugyanazt a tollat rakják minden tesztelt cucc mellé a képen. Ami nagy hülyeség, mert nem standard toll, fingja sincs az usernek milyen a toll, de azért kb. :) CD -t meg mindenki látott, jo viszonyitás egy ilyen képen. Nem vitatkozom, nekem van igazam, te pedig sok cuccot fogdostál!! ;) ;)

Az XP-90 370g?

[Szerkesztve]

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#36) tts válasza Dreamcaster (#35) üzenetére


tts
addikt

Ok - neked van igazad. :DD

360 g

(#37) Dreamcaster válasza tts (#36) üzenetére


Dreamcaster
senior tag

öö :B

XP-90: 360g
XP-120: 370g

?

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#38) tts válasza Dreamcaster (#37) üzenetére


tts
addikt

öhömm! :C

bővebben - www.thermalright.com - vagy élőben nálam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.