Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) Laraxior


Laraxior
titán

global vagy eu-st keressek inkább? Bár asszem nincs is odaírva :D
Elvileg hivatalos helyről jönne (Xiaomi germany store)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#102) Laraxior


Laraxior
titán

Megrendeltem. Remelem elegedett leszek vele, nem rovidtavra szoktam telefont vasarolni. A mostani LG G4em is 3 eves mar. :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#103) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

Ezzel a telefonnal szemezek én is egy ideje. A kamerával ki-hogy áll, milyen képeket lő beltérben, nem tökéletes fényviszonyok között? Esetleg tud valaki pár fotót lőni nekem beltérben? :R

(#104) GabN73


GabN73
addikt

Eddig szuperül működik a készülék viszont van egy két kisebb, idegesítőbb gond:
- a kamerát ha megnyitom néha befagy, nem mutat képet. Ha bezárom az eddig megnyitott alkalmazásokat (4-5 db), akkor egyből működik. (Gcam és gyári fényképezőnél is)
- online videók lejátszásánál (pl indavideó) ha elforgatom, és kirakom nagyba a képet pár másodperc után befagy a kép, a hang megy.

Kínából rendelt 64/6, nincs mókolva, minden "gyári" rajta.

Ezekre valakinek ötlet?

(#105) Laraxior válasza GabN73 (#104) üzenetére


Laraxior
titán

Na pont az ilyenektol tartok... Nagyon szuper lesz ha elojonnek ilyen dolgok. :O

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#106) mistar válasza Laraxior (#102) üzenetére


mistar
tag

Én is hasonlóan, nagy izgalommal várom.

(#107) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Sziasztok! Honnan érdemes megvenni ezt a telót? 3db-ra lenne szükségem, rövid időn belül :DD

(#108) kurion válasza mgTerminator (#107) üzenetére


kurion
senior tag

Én turbado-ról vettem. Hétfőn este 9-kor rendeltem, csütörtökre jött meg.

ITT több aktív felhasználó van, pro és sima tulaj. Lehet ott több választ kapsz.

[ Szerkesztve ]

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#109) mgTerminator válasza kurion (#108) üzenetére


mgTerminator
veterán

Igen gondolkoztam rajta hogy felteszem oda is a nagy kérdést.... Köszi!

(#110) Laraxior


Laraxior
titán



:C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#111) tboy93 válasza Laraxior (#110) üzenetére


tboy93
nagyúr

Grat :K En nem tudok donteni a 9T Pro es a sima Mi 9 között :DDD

(#112) ( V ) válasza tboy93 (#111) üzenetére


( V )
veterán

Pro és Kon? :F

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#113) tboy93 válasza ( V ) (#112) üzenetére


tboy93
nagyúr

A kamera egyszerűen egy szinttel jobb, gyenge fényviszonyok között, főleg Gcammal. Illetve szubjektív, de jobban tetszik a Mi9. A Qi töltés is fasza. Főképp ezek amik a sima 9-es felé terelnek. A nagyobb akku és a notch mentes első kijelző viszont elég vonzó a másik oldalról...

(#114) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!

Az lenne a kédésem, hogy ennek a telefonnak a kijelzője sík?
Úgy értem, hogy nem olyan, mint a Samsungokon, ahol a két hosszanti oldalon le van kerekítve a kijelző széle?
Ugyanis a xiaomishop.hu oldalon, a specifikációnál ez szerepel: "2.5D lekerekített üveg..." Ebben az esetben felejtős lenne ez a teló!
Az ilyen kijelző nem érdekel.

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#115) kurion válasza Aurig@ (#114) üzenetére


kurion
senior tag

A szélei minimálisan kerekítve vannak hogy ne vágja a kezed a készülék széle. Nem edge kerekítés. De tény nehezebb rá jó üvegfóliát találni

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#116) Aurig@ válasza kurion (#115) üzenetére


Aurig@
őstag

Ok.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#117) soma165


soma165
tag

Hello,meg lehet oldani a telefonon hogy a hangerő illetve bekapcsoló gomb megnyomásával is tudjak hívást fogadni?

(#118) Manka76


Manka76
senior tag

Garmin órával használja valaki? Az akkumulátor használat érdekelne.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#119) fzoli86


fzoli86
tag

Sziasztok, alap androidos tárcsázó van rajta vagy MIUI?

(#120) mgTerminator válasza fzoli86 (#119) üzenetére


mgTerminator
veterán

Sajnos Google tárcsázó és névjegyzék.

(#121) szmyky válasza mgTerminator (#120) üzenetére


szmyky
aktív tag

Én a videókon a MIUI tárcsázót látom a magyar tesztekben.
Az én Mi 9T Pro-m majd holnap érkezik, akkor megvizsgálom.
🙂

(#122) szmyky válasza mgTerminator (#120) üzenetére


szmyky
aktív tag

Közben megnéztem több videót is a neten és tényleg látni, hogy van, ahol miui saját tárcsázó van és van, ahol a google tárcsázó.
Ez most mitől függ?
🙄
Most kapunk egy miui rendszert a google névjegyzékkel meg tárcsázóval?
Ne mááár!
😞

(#123) TomM22


TomM22
csendes tag

Hi; nekem is lett egy 9T Pro-m.
Fólia kérdés: ujjlenyomat olvasó megy bármilyen fóliával? Vagy érdemes vékonyabb műanyagot választani? Üveggel volt valakinek gondja?

(#124) mistar válasza szmyky (#122) üzenetére


mistar
tag

Nekem ez van:
(amugy az EXdialert használom)

[ Szerkesztve ]

(#125) omfgk


omfgk
addikt

Másnál sincs meg az opció arra ,hogy a SIM kártyára menthessen névjegyeket, vagy csak azokat mutathassa?

Android dialer- Megjelenítési beállításoknál csak ezek vannak
Rendezés alapja
Névformátum
Sötét téma

Itt kéne ,hogy legyen még opció

Így nem tudok SIM kártyára menteni. Csak a telefonra vagy a gmail fiókra lehet.

(#126) szmyky válasza mistar (#124) üzenetére


szmyky
aktív tag

Köszi!
Sajnos ez nem a miui sajátja.
😞

(#127) soma165 válasza omfgk (#125) üzenetére


soma165
tag

én sem találok opciót a sim kártyára való mentésre,sajna

(#128) DroiDMester válasza omfgk (#125) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Áruld már el miért kell SIM.re számot menteni?, én már 15.éve nem mentek simre.

elhagyod/ellopják a telót, és cseszheted az összes telefonszámodnak annyi, nembeszélve arról, hogy a kontaktok neveit se tudod csak rövidítve rögzíteni!

ha ennyire a múltba akarsz maradni akkor minek egy mi9t kategóriás telefon neked? elég egy NOKIA 3210.es is, ott tudsz simre menteni!

(#129) szmyky válasza DroiDMester (#128) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ezt én sem értem, bár nekem is van olyan kollégám, aki szintén csak a simre hajlandó számokat menteni.
Azzal magyarázta nekem, hogy az ő kapcsolatait ne vizsgálja a google...😄
Mintha akkor ne férne hozzá, ha a simen tárolja, de nem volt kedvem vitázni vele.

[ Szerkesztve ]

(#130) omfgk válasza DroiDMester (#128) üzenetére


omfgk
addikt

ha ennyire a múltba akarsz maradni akkor minek egy mi9t kategóriás telefon neked? elég egy NOKIA 3210.es is, ott tudsz simre menteni!

Én kérek elnézést! Bocsánat amiért.... De miért is?

Tudom ,hogy meglepő, de nem mindenki használja pontosan arra a telefonját mint mondjuk te.
2 Sim. Egy magán, gmail-en tárolva minden (bizony még hozzám is elért ez a csuda találmány).
Egy munkahelyi. És nem szeretem keverni a magánéletet a melóval. Amikor bent vagyok, elérhető is vagyok, amikor nem, akkor nem. Munkahelyi emailcímek szinkronizálva vannak a 8 órában. De mivel ezeket többen is használjuk és nem is gmail így oda nem menteném.
Sajátomra meg nem akarom, ennyi. Biztonsági mentés fájlban persze megvan. Nem minden változtatás után, de hát ez van. Régimódi vagyok.

én már 15.éve nem mentek simre.

Én már 15 éve nem használok manuális fogkefét. Elektromosra/szónikusra esküszök. És te?

(#131) DroiDMester válasza omfgk (#130) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nettó hülyeség amit írsz!

és sz.ted csak 1.db emil címet lehet használni a telóba?, csinálhatsz egy teljesen külön gmail címet amin csak a melóhelyes kontaktok vannak, be lehet álítani hogy csak a névjegyzéket szinkronizálja, tehát mással nem is fog téged zaklatni az a gmail fiók a telón.

és ahogy a kolléga is írta, ha meg attól félsz hogy google megsasolja a sim en tárolt számokat azt úgyis látja ha akarja, nem tudsz tenni ellene, vagyis igen veszel egy 3000.ft os buta telefont és ezt használod cégesnek, azon biztos nem fog hozzáférni a nagytesó.....

(#132) omfgk válasza DroiDMester (#131) üzenetére


omfgk
addikt

Mint írtam, van biztonsági mentés.

Ritkán van változás, totál felesleges ezért egy másik gmail-es email ,hogy szinkronizálja.
Éppen ezért lett volna nekem egyszerű csak és kizárólag a 2. sim-en tárolni a számokat (mert csak szám és név semmi egyéb), még akkor is ha *kontaktok neveit se tudod csak rövidítve rögzíteni.

Nem írtam olyat ,hogy csak 1 email címet lehet használni egy telóval. Sőt egyértelműen azt írtam ,hogy van egy magán és több munkahelyi egyszerre...

ha meg attól félsz hogy google megsasolja a sim en tárolt számokat

Ilyet se írtam. Felsorolhatnék még egész sok dolgot amit szintén nem...
-------
Hova sikerült eljutni ebből a kérdésből :

Másnál sincs meg az opció arra ,hogy a SIM kártyára menthessen névjegyeket, vagy csak azokat mutathassa?

Válaszlehetőségek :
a, Nálam van ilyen
b, Nálam sincs
Te a C-t választottad ami kb így hangzik
c, Nem segítek. De ahelyett ,hogy ezt csöndben tenném inkább személyes kérdéseket teszek fel /// Okoskodok és oktatok /// élettanácsokat adok

4841 nap / 8000+ hsz :))

[ Szerkesztve ]

(#133) DroiDMester válasza omfgk (#132) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

sz.tem már leírták neked a választ!

a telón lévő google féle tárcsázó+névjegyek nem ad lehetőséget SIM re menteni és azt használni!

2.lehetőség van, vagy felteszed a Xiaomi.EU ROM ot abban a gyári MiUi féle névjegy és tárcsázó app van amiben tudsz a sim re menteni, és használni is a SIMen tárolt számokat!

Vagy felteszel saját tárcsázó és névjegy appokat amik tudják kezelni a SIMen tárolt számokat.

[ Szerkesztve ]

(#134) omfgk válasza DroiDMester (#133) üzenetére


omfgk
addikt

Bizony leírták. Láttam is. 127-es hsz. Meglepő de szemem is van. Gmail fiókom is. Mindenem van. Még türelmem is...

127-es hsz. Köszönöm így utólag is!

Ezután jött egy másik hsz. Kevésbé volt hasznos. Gondoltam ,hogy válaszolok azért rá...

De itt már elmentünk Off-ba úgyhiszem...
Elnézést kérnék a többiektől.

(#135) veressjanos


veressjanos
aktív tag

Azért ez nem volt semmi ...
:C

(#136) mistar válasza veressjanos (#135) üzenetére


mistar
tag

Legalább kicsit felpörgött a topik :)

ON: kezdek már összeszokni a MIUI rendszerrel. Van sok minden ami más az eddig (nekem) megszokott után. + és - is.
Maga a készülék reálisan tudja az árát. Fénykép tekintetében nem említeném együtt a "profi" telefonokkal. Elmegy. A wifi térerő ami még feltűnően zsenge a S. után.
A sík és tele kijelző nagyon kellemes, az üzemidő remek.

(#137) wpferi


wpferi
csendes tag

A Smartbank kérdéshez: működik vele, a CIB mobil és az Erste is. Én Samsung S8-ról cseréltem és azon a telefonomon álltam le a root és bootloader támákkal, mivel annál biztos leállnak a banki szoftverek, ha megpiszkálták egyszer is, hiába állítják vissza. Nem tudom ennél is így megy, de én biztos nem nyúlnék hozzá, ha banki szoftvereket akjarnék használni, ami szerintem már nélkülözhetetlen. A Samsungban volt egy jelző, amit nem lehetett sehogy visszaállítani, ha kinyították. A vezetéknélküli töltés, a vízállóság nagyon hiányzik. Nem volt még telefonom, amelynél a csatlakozóval ne lett volna előbb-utóbb probléma.

(#138) multispeed17


multispeed17
újonc

Sziasztok!

Xiaomi Mi 9t Pro-n nem működik rendesen a Viber LED értesítője. Nem a kör oldalán világít, így alig látható. A többi alkalmazásnál nem tapasztaltam, ott jó helyen világít a felső LED. Más is találkozott ezzel A problémával?

B

(#139) kurion


kurion
senior tag

Valaki használ 75 vagy 81 hz kijelző modot?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#140) mistar válasza multispeed17 (#138) üzenetére


mistar
tag

Ahogy így írod ...
Olyannyira, hogy észre sem vettem. (most is nagyon keresni kellett, hogy meglássam)
Egyébként is olyan szerencsétlen elhelyezés, nagyjából mintha nem is lenne ...

(#141) gornn


gornn
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Vásároltam a Mi Store-ban (Lurdy) egy Mi 9T Pro készüléket, melynek gyári hibás a USB portja (ferdén, illetve nem teljesen csatlakozik a kábel).

Másnap jeleztem nekik, küldtek érte futárt, bekerült a Wayteq szervizbe, mivel állítólag a hibát nekik is látniuk kell. Ma szóltak hogy elkészült a telefon, sikeresen javították, valami gyári törmelék bent maradt az aljzatban, és kiszedték.

Az elején megígérték hogy cserélik a telefont, tulajdonképpen még nem is használtam (3 napon belül van), a hiba az első töltésnél jelen volt. Most meg közölték, hogy nem adnak új készüléket, mert javították. Gyári hibáról van szó, még ha "aprócska" is, de a szerviz kb. többet fogdosta a telefonom mint én.

Mit tudok tenni szerintetek?
Még nem mentem be átvenni.

(#142) omfgk válasza gornn (#141) üzenetére


omfgk
addikt

ha a fogyasztó a termék meghibásodása miatt a vásárlástól, üzembe helyezéstől számított 3 munkanapon belül érvényesít csereigényt, a vállalkozás nem hivatkozhat a polgári törvénykönyv alapján aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

Tehát a törvény szerint ilyenkor csere (vásárlástól számítva 3 napon belül).
3 napon túl hivatkozhatnak arra ,hogy ez egy 100k+ készülék így nem cserélik azt egy 5 ezres csatlakozó miatt.
De ez 3 napon belül volt.

Volt amúgy emiatt probléma is, vagy csak szimplán ferde volt?

[ Szerkesztve ]

(#143) gornn válasza omfgk (#142) üzenetére


gornn
csendes tag

Köszönöm a választ!

Annyi hogy túl lazán volt a kábel, nem kattant be teljesen, és ki is csúszott ha felemeltem a telefont. Zavar a dolog, főleg hogy kapásból javították az 1 napos készüléket (tehát elviekben szét is kellett szedni, vagy esetleg kívülről nyúltak bele). Munkalap számot kaptam, de a számsor vége hiányzik, így nem tudom megnézni a weblapjukon a pontos szerviz közleményt.

Hivatalos Mi Store, aztán tessék :( Nem hittem a netes véleményeknek, aztán most én is megjártam. Más üzlet szó nélkül cserélte volna.

[ Szerkesztve ]

(#144) Rain Blade


Rain Blade
tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni hogy egy 64gb-os készüléknél mennyi helyet foglal el alapból a rendszer meg a rajta lévő alap programok.
(Ki akarom deríteni elég e nekem egy 64gb-s, főleg fényképezek kevés zene esetleg sorozat tárolásra használom)
Köszönöm a válaszotokat előre is!
Üdv Anita

(#145) mgTerminator válasza Rain Blade (#144) üzenetére


mgTerminator
veterán

Szerintem vedd meg nyugodtan a 128-ast, annyival nem drágább hogy ne érje meg hosszútávon... Bővíteni ugye nem lehet :U

(#146) Czimby válasza Rain Blade (#144) üzenetére


Czimby
addikt

Ne számold ki nagyon!
Gondolj bele, hogy 2év múlva már az alkalmazások is több helyet fognak elfoglalni akárcsak maga a rendszer.
Egyébként is szenvedés ha mindig figyelni kell a helyre, most ezt törlöm most azt stb...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#147) RoBos válasza Rain Blade (#144) üzenetére


RoBos
senior tag

Szerintem is inkább a 128-ast kéne megvenni, mert a 64 "nagyon hamar" el tud fogyni és ne az legyen, h megbánod a végén...
Vagy ha nincs rá keret akkor vedd meg a sima 9T-ből a 128-ast, mint a 9T Pro-ból a 64-est.
De ha vársz vele "kicsit" míg beindul a Black Friday őrület, lehet h megkapod a 9T Pro-ból a 128-ast még jobb áron!

Már csak azért is mert megállíthatatlanul jön jövő év elején a K30/K30 Pro széria, immáron dupla előlapi lyukkamerával és MTK 5G SoC-kal!

(#148) Rain Blade


Rain Blade
tag

Köszi a tanácsokat. BF-et én is terveztem mindenképpen megvárni(csak hát győzze kivárni az ember) hátha :D addig meg eladok pár vacakot gyüjtök egy kis lóvét hozzá és foghúzás nélkül jöhet a 128as. :C

(#149) Manka76 válasza RoBos (#147) üzenetére


Manka76
senior tag

A Samsung S szériánál rendkívül idegesítő volt a luk a kijelzőn, főleg a plusz változatnál. Nekem az után ez sokkal jobb hogy teljes a kijelző.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#150) Manka76


Manka76
senior tag

MI 9t Pro-ra megjött a MIUI 11 Android 10 QFKEUXM 2.3 Gigabyte

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Xiaomi Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.