Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winxp helyproblémák (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) fchris


fchris
csendes tag

Szóval a Win98 SE kezdett 2,5 év után haldoklani :), csere, próbáljuk ki az XP-t. Feltettem :) Erre úgy ráment másfél napom, míg mindent felvarázsoltam, bekonfiguráltam, meg hasonlók :) Már egy nap után, gondoltam, felteszem az SP1-et. Meggyűlt vele a bajom, mert a laptopban csak 6 GB-os vincsi van, amiből 2-t a QNX-nek szánok, vagy linuxnak :) Tehát marad 2x2 GB wines partició. És mivel a Documents and... könyvtár alapból 45 MB (még nincs is benne dokumentum :) Gondoltam lecseréli a fájlokat, aztán újra lesz helyem. A frászt. Létrehozott egy új könyvtárat, és bemásolt oda mindent. Úgyhogy anélkül, hogy bármi érdekes is lenne telepítve, a Win könyvtár 1,1 GB !!! Ez nekem sok. Főleg azért mert egy csomó mindenre semmi szükségem (pl MS üzenőprogija, stb) Meglepetéssel tapasztaltam, hogy a legfrissebb java 220 MB (!!!) helyet foglal! A vezérlőpult progija szerint :(

A sok szöveg után a lényeg:
A gépet én nagyrészt csak programozásra, szövegszerkesztésre, zenehallgatásra és esetenként filmek nézésére használom. Játszani nem nagyon játszok. Egy csomó mindenre szerintem semmi szükségem nem lenne. De azokat hogy a fenébe tudnám ''letörölni''? Merthogy ez a vacak nem engedi! És panaszkodik, hogy neki 80 MB hely már nem elég! (merthogy a progik visszatelepítése után, már csak ennyi maradt!)
És a ''dokumentumok'' könyvtár mitől 45 MB? Van ott vmi érdekes, vagy nyugodt szívvel törölhetem az egészet, anélkül is meglesz?
Ez azért is fontos kérdés, mert kb 400 MB dokumentum várja, hogy felmásoljam CD-ről (a régi rendszerből lementett). Csakhogy HOVA? A d-n van még hely ugyan, de ha a doksikat oda másolom, akkor már ott sem lesz sok :( És még nem is telepítettem minden programot, ami a régi rendszer alatt bőven megvolt, és még hely is maradt :(

(#2) ocso válasza fchris (#1) üzenetére


ocso
tag

Hi!

Próbáld meg kikapcsolni a Hibernate funkciót és a Rendzservisszaállítást, ezek elég sok helyet megesznek. Vagy használj tömröített NTFS-t. :U
Üdv.:

(#3) sh4d0w válasza fchris (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Csá, küldtem emilen egy doksit, nézd meg alaposan...

https://www.coreinfinity.tech

(#4) mura81 válasza fchris (#1) üzenetére


mura81
senior tag

próbálkozz esetleg win2000-rel az talán kevesebb helyet eszik meg.
Ha ragaszkodsz az XP-hez akkor a Restore funkciót kell lekorlátozni és léteznek különböző Win XP Tweak programok lehet hogy azokkal lehetne faragni belőle, de én még nem próbáltam.
Drágább módszer, de vegyél esetleg egy nagyobb vinyót a laptopodba. Már nem sokkal drágább mint a normál vincsi, és akkor nem kell bajlódnod a Microfos termékekkel

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#5) sh4d0w válasza fchris (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Keresd meg a sysoc.inf állományt a Windows könyvtárban. Mielőtt hozzányúlsz, csinálj róla egy mentést, majd keresd meg a sorok végén a HIDE kifejezést. Ezt az állományt használja a WindowsXP az Add/Remove Programs ablakban; amelyik sorban szerepel a HIDE szócska, azt Te nem fogod látni ebben az ablakban. Szal kiveszed a HIDE szócskát és eltávolítod, ami nem kell.

Nyerhetsz még helyet azzal is, ha kikapcsolod a System Restore-t - ha nincsenek fontos adatok a rendszerpartíciódon, akkor nem gáz.

https://www.coreinfinity.tech

(#6) rdi


rdi
veterán

Hát a swap? boccs... :))

Fej! Tor! Potroh!

(#7) fchris válasza rdi (#6) üzenetére


fchris
csendes tag

Eddig az összes ötlet szinte mind olyan, amit már megcsináltam (a többit meg kipróbáltam, de nem vezettek eredményre :| )
A swap a C-n volt csak, azt már az első indítás után átállítottam, hogy min 156, max 312 lehet, mindkét meghajtón (C,D). Egyébként a gépben 312 MB RAM van (256+64-8). De azt most a C-n visszavettem 64-156-ra. Így már nem panaszkodik :) Az is vmi :) Ezzel máris felszabadítottam vagy 60-80 MB helyet :|

(#8) slug


slug
senior tag

Nem akarok kötekedni, de mért kell laptora 2 különböző rendszer. Asztali géped nincs?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Winxp helyproblémák (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.