Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista RC2 - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ifsnow!


ifsnow!
csendes tag

Én is feltettem,de csalódtam :O:O
Asus a7v600-as alaplapom van, és alap hogy a sata-t nem ismeri (már az xp-nek sem ment, holott a WinME gond nélkül megtalálta a hdd-t) no comment!
na és a lényeg: ati9600-am van ahhoz sem megy a driver,sőt az alaplapi integrált hálókártyát sem ismeri így a netre sem tudok menni
az xp-s driverek meg nem működnek ( visszafelé nem kellene kompatibilsnek lennie :F )
esetleg valaki nem tud vistás drivereket?
mert így nagyon nem O.K.!:O:O

örökké fogok élni! eddig sikerült... :)

(#2) Tutujka


Tutujka
tag

Ha az XP sem látta a SATA vinyódat, akkor ellenőrizd a BIOS beállításokat szerintem. Látnia kellene...(VIA 4in1?!) Az ATI kártyádhoz pedig találsz Vista meghajtót az ATI honlapján.

(#3) ifsnow! válasza Tutujka (#2) üzenetére


ifsnow!
csendes tag

az xp látta csak nem alapban... driver floppy kellett a talepítéshez... esetleg lom drivert nem tudsz? :F

örökké fogok élni! eddig sikerült... :)

(#4) Tutujka


Tutujka
tag

Végigjátszottad telepítés után a driveres mókát, amit feldob a Vista? Csak azért kérdem, mert valahogy meglepne, ha nem lenne meg a telepítőkészlete egy VIA KT600-as lapkakészlethez. Elvégre azért ilyen nagy a mostani telepítőanyag, mert telerakták meghajtókkal. :Y

(#5) ifsnow! válasza Tutujka (#4) üzenetére


ifsnow!
csendes tag

olyant hol kérdez?

örökké fogok élni! eddig sikerült... :)

(#6) moonman válasza ifsnow! (#3) üzenetére


moonman
titán

nemá, driver nélkül nem kezeli? fos!

(#7) Tutujka válasza moonman (#6) üzenetére


Tutujka
tag

Nem fos, beta...

Annak a driveres botránynak még az indító ikonját is kiteszi az asztalra, de nem jut eszembe a neve...

(#8) moonman válasza Tutujka (#7) üzenetére


moonman
titán

ironizáltam.

Install Supplemental Drivers

(#9) Tutujka válasza moonman (#8) üzenetére


Tutujka
tag

Akkor bocsi. :)

Azaz. :)

(#10) Steven


Steven
addikt

Nekem egy olyan gondom lenne hogy Videók lejátszása.
nah erre milyen megoldást lehentne ki találni?
amugy meg vissza térve a satára én fel raktam az xp sata dirvert hozzá és tökéletessen müxik hiba nélkül....
Azt azért elárulom hogy arra még nem sikerült rá vennem hogy a satára instalálja fel magát viszont miután feltalpítettem a longhornt felrakom a drivert és utána már müxik a sata szoval egykét esetben lehet probálkozni az xp-s dirvekkel
ja és nálam atom stabil.... és egyszer nem fagyott és gyorsnak mondanám
Most is azt használom éppen

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#11) Steven


Steven
addikt

Engem tényleg érdekel a filmnézés vistán szoval ha van ötlet szivessenb várom...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#12) Steven válasza Steven (#11) üzenetére


Steven
addikt

Köszönöm már megoldottam a lényeg az hogy codec pack nem megy rá fell
viszont egyenként fel tudom telepíteni a drivereket és ugy müxik mint állat

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13) djsilas


djsilas
tag

Hi!

És milyen hálókártyátok van? Nekem egy nForce 2 -es chipes (Abit NF7) alaplapom van, és a hálókártyát sehogy sem tudom beállítani, így meg még net sincs, meg semmi :(

(#14) ~DD~ válasza djsilas (#13) üzenetére


~DD~
tag

Nekem egy SMC EZ Card 10/100 gyors Ethernet PCI hálózati adapterem van, és ezzl ment.. khm.. úgy hallottam hogy ezzel megy...:))

All of this has happened before, and will happen again.

(#15) Aranylo


Aranylo
tag

ATI videokartya drivert, hogy tudok felrakni a Vista ala?
Az ATI oldalan van egy driver, de annak nincs exe-je es a hardver hozzaadassal sem lehet feltenni ra azt a drivert!
Mi lehet a megoldas?
Mert, ha scrollozok akkor rangat, mint allat!:(((

Nem bírom formatálni az internetet!!!

(#16) ~DD~ válasza Aranylo (#15) üzenetére


~DD~
tag

Már hogyne lenne exe-je? Ez a file neve: ''ATI_BETA1_OTB.exe''

All of this has happened before, and will happen again.

(#17) Agostino


Agostino
addikt

Udv.

En is felraktam a Vistat, nagyon tetszik, de sajnos sehonnan sem tudok hozza szerezni audio drivert ami mukodik. Tudnatok segiteni? Egyet talaltam eddig, ezt : Bővebben: link, de ez meg a Beta1hez keszult, nekem meg ez van: Beta2 Build 5219.

Thx elore is!

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#18) Agostino


Agostino
addikt

Udv.

Azota megtalaltam a valaszt a problemamra, Realtec AC97 driverrel megy remekul. :)

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19) csizs


csizs
aktív tag

azi anyit elaszondanék nektek, hogy nekem 9600 prom van és felismeri a beta 1 úgyhogy a te kártyád fura lenne ha nem ismerné, mivel a xp sp2 is már ismeri.A hanghoz ami a lapokon ált. van az realtek ac'97 no problem nekem ezt is ismeri a sataról meg annyit, hogy mivel gond nélkül arra telepítettem via chipset nem értem a tieteket miért ne ismerné fel??????????? Vagyis mi a gondotok??????? :)))))

1x éve a prohardveren!

(#20) darijoci válasza csizs (#19) üzenetére


darijoci
csendes tag

Nekem sima 9600 van, és gond nélkül felismerte. Sata vinyóra tettem fel, az alaplapomon Silicon Image sata-vezérlő van. A beta-1 esetében felment az xp driverével, viszont az 5219-es build esetében nem. Ugyanazzal a driverrel próbálkoztam, de sehogy sem ment fel. Most leszedtem a következő buildet (5231), majd talán este lesz időm felrakni. Már ha felmegy egyáltalán satára:DDD

(#21) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Már majdnem mindent problémámat megoldottam, most valahogy a fekete mágia segítségével az ékezetes karaktereket is, de arra sehogyan sem tudok rájönni, hogy milyen image-kezelő progit lehet felimádkozni rá. Pl Daemon, Alcohol 120% nem tud felmenni.
Van valakinek valami tippje?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#22) Agostino válasza Aranylo (#15) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Nekem is ugyanez a problemám.

Addig eljutottam, hogy leszedem a ATI_BETA1_OTB.exe-t, de ezt már csak amikor lentvan kicsomagolni tudom. Amit kapok két mappa lesz, egy olyan h. BETA1_OTB_x64 ill x86. Néztem az x86 mappát, megadtam forrásnak hardware hozzáadáskor, de azt írja ki, hogy problémák voltak a driverrel. Nem vágom hogy mi mást lehet még csinálni, a kicsomagoláson kívül.

Valaki már megoldotta ezt a problemát?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#23) darijoci válasza Agostino (#22) üzenetére


darijoci
csendes tag

Az a driver, amit alapból felrak, azzal is gáz van? Nekem is ATI kártyám van, és nálam sokkal jobban muzsikál(t) a beépített.

(#24) Agostino válasza darijoci (#23) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Hát ha nem játszom, akkor nekem is megfelel bőven a beépített driver, de pl ha elindítom az NFSUt akkor az iszonyatosan akad már.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25) Dufresne


Dufresne
addikt

Fura nekem, hogy a Vistas driverek nem mennek, ellenben ay Xp-s driverek meg siman felmennek es mukodnek is.

(#26) Dufresne válasza Dufresne (#25) üzenetére


Dufresne
addikt

Tévedtem, ugyan felmentek a driverek, de valamelyik bezavar csúnyán és miatta az egyik svchost.exe folyton full-ra használja a procit....rakhatom fel újra, mert nemtudom rendesen eltávolítani a drivereket. Lsz még doluk ezzel a Vistával microsoftéknak, de méginkább nekünk :(((

(#27) Dufresne válasza Agostino (#24) üzenetére


Dufresne
addikt

Melyik realtek ac'97 drivert sikerült működére bírnod?
Nekem se az Nvidia drivere, se a realtek drivere nemakar felmenni :O

(#28) X-COM válasza Dufresne (#26) üzenetére


X-COM
nagyúr

na, csak nem te írod a stack-eket?

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#29) Dufresne válasza X-COM (#28) üzenetére


Dufresne
addikt

A miket nem írok én?:D
Csak a magam szórakoztatására szarakodok a vistéval, de 1 nap után már elment a kedvem tőle...
Metn egy darabig, de aztán nemakar betölteni egy csomó drivert, meg az explorer sem jön be rendesen, csak úgy áll az üres, azonban szép háttérképpel fűszerezett rendszer és se konzolból, se sehonnan nemtom javítani, persze a dvd-s javítás nevettséges:DD

[Szerkesztve]

(#30) Beast_


Beast_
tag

Hi

Lenne egy kérdésem:

Most a Vista alapból 64bit -es és támogatja a 32bit -et is (2 az egyben) vagy külön külön lessz kiadva?
A mostani béta: ''Microsoft Windows Vista Beta2 build 5231'' ez most 32 vagy 64bit -es?

Mielőtt feltelepíteném hol tudom megnézni melyik versió? (64bit kéne)

Audigy 2 ZS -hez drivert tud valaki rá? Creative honlapján nincs vista driver.

Thx előre is.

Keep It Real !!!

(#31) X-COM válasza Beast_ (#30) üzenetére


X-COM
nagyúr

van/lesz x86 és x64 változat is.
egyébkénr benne is van a fájl nevében, meg ofkorz a letöltés leírásánál is szerepel, hogy melyik.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#32) DuncanGhola


DuncanGhola
aktív tag

5270es build megvan valakinek?:)

Coca Cola, sometimes war

(#33) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok! Feltettem, majd leszedtem a Vistát. Alapvetően nekem tetszett, gyorsnak tűnt. Sajnos az Audigy2-t nem bírtam benne életre kelteni, ezért szedtem le. Viszont arról a partícióról nem engedi törölni a Win, Users, Prg files mappákat- hozzáférés megtagadva. Sem safe módban, sem DOS alól nem tudtam, és foglalják ám a helyet rendesen. :O

(#34) DuncanGhola válasza lordring (#33) üzenetére


DuncanGhola
aktív tag

Te pösti vagy, és az 5270es verzió van, esetleg nem tudnád kölcsönadni?:)

Coca Cola, sometimes war

(#35) lordring válasza DuncanGhola (#34) üzenetére


lordring
aktív tag

Sajnos (vagy szerencsére :D ) nem pösti vagyok.

(#36) DuncanGhola válasza lordring (#35) üzenetére


DuncanGhola
aktív tag

ááá nekem látnom kell azt a verziót :(

Coca Cola, sometimes war

(#37) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Feltettem egy Vista 5270-es build-et. Eddig majdnem mindent sikerult mukodesre birni. Egyedul a hanggal vannak kisebb gondjaim. Feltettem a Realtek fele XP-s drivert, amivel ugyan szol, de neha akadozik a hang (ugyanezt csinalja az Nforce-os XP driverrel is, es a vistas Nforce audio driver nem megy fel). Van is egy sejtésem hogy miért lehet: szerintem a hardveres audiogyorsitas ki van kapcsolva.
A problemam pedig ezzel az, hogy hol lehet visszaállítani? A videogyorsitashoz megtalaltam hogy hol kell bekapcsolni (mar toltam is egy kis UT2004-et :) ), de ezt az istenért sem találom.

Mas: Mas se tudja feltelepiteni az ati honlapjan levo vistas radeon drivert?

(#38) Gabesz84 válasza Gabesz84 (#37) üzenetére


Gabesz84
őstag

upmá.
senki sem szorakozik vistaval? :D

(#39) ~DD~ válasza Gabesz84 (#38) üzenetére


~DD~
tag

Én felraktam. Egy driver sem ment rajta ami kellett volna (pl hálókártya) úgyhogy töröltem is le... Amúgy a Beta 1-gyel még a hálókártya legalább ment. Szal egyenlőre inkább linuxal szórakoznék... Ahhoz meg lusta vagyok.. XD

All of this has happened before, and will happen again.

(#40) L3zl13 válasza Gabesz84 (#37) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Dxdiagban van valami ilyen opció... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#41) Gabesz84 válasza L3zl13 (#40) üzenetére


Gabesz84
őstag

ha lenne nem kérdezném. Xp alatt tudom hogy van, de itt nincs.
Videogyorsitast sem lehet itt allitani dxdiagban.

vagy lehet hogy az a baj hogy servernek telepitettem?

[Szerkesztve]

(#42) ~DD~


~DD~
tag

Help me plz.
Miután letöröltem a Vista-t (a partíció formázásával), a boot képernyője bent maradt, hogy az XP-t vagy ezt akarom-e indítani. Ezt hol tudnám kikapcsolni?

All of this has happened before, and will happen again.

(#43) Gabesz84 válasza ~DD~ (#42) üzenetére


Gabesz84
őstag

Berakod az XP telepito cd-jet, elinditod a javitokonzolt, es a fixmbr, fixboot parancsokkal lehet visszairni az XP boot loaderjet.
Ja, meg maj nezd meg h tett-e neked az XP particiojara egy ''Boot'' elnevezesu konyvtarat. Ezt majd a bootloader visszaallitasa utan torolheted.

(#44) Gabesz84


Gabesz84
őstag

na. ujraraktam. Most kliens modban. Most jo a hang, nem recseg.
Jatszottam is kicsit a hangvezérléssel :) egész jól működik. Csak az a baj hogy nem túl jó az angol kiejtésem...
Jó móka lenne ha ezt megcsinálnák magyarra is :D

[Szerkesztve]

(#45) ~DD~ válasza Gabesz84 (#43) üzenetére


~DD~
tag

Sikerült, köszi! :)

All of this has happened before, and will happen again.

(#46) Shalala


Shalala
senior tag

Hello!

Vistat tudom valahogy esetleg uninstallalni, vagy csak ''kezzel'' lehet torolni? Format nem jo mert mas is van a meghajton.

A vistaban levo mahjong program az hol talalhato, mert ha fut szeretnem atteni xp ala, mert anyamnak nagyon megtetszett :D

(#47) Destroy-man


Destroy-man
csendes tag

A SATA-s winyot nekem sem ismeri fel a telepítő, pedig csak az van a gépemben :((( E-IDE winyóra felment, de az meg elszált... Ha valaki talál működőképes SATA drivert, az szóljon... FastTrack Promise 378 TX driver kellen (integrálta alaplapi: ASUS A8V-Deluxe)

(#48) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Hella!
Most szedem az 5308-as Visztát és nincs róla valakinek véleménye/tapasztalata mert akkor nem is szenvedek vele ha xar :F

(#49) Bash válasza Spancer RE (#48) üzenetére


Bash
őstag

Ezek szerint MSDN/TechNet Plus előfizető vagy, szerintem keresve sem találnál hitelesebb információforrást MSDN fórumánál vagy a TechNet Club-nál. Várjuk a tapasztalataidat, véleményedet.

http://bashtravel.com/

(#50) Robaj válasza Bash (#49) üzenetére


Robaj
addikt

Csakis az lehet :))

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista RC2 - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.