Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win98

Hozzászólások

(#1) zellerfagyi3


zellerfagyi3
csendes tag

Sziasztok!
Egy gépre kellene feltennem egy Win 98-at,de floppy hiányában az indítófájlokat nem tudom bemásolni! Szerintetek ez Cd-ről megoldható?:F

(#2) Fauszt válasza zellerfagyi3 (#1) üzenetére


Fauszt
senior tag

miért nem bootol cdről?

(#3) Lolek válasza zellerfagyi3 (#1) üzenetére


Lolek
aktív tag

Persze, hogy megoldahtó!

win98 cd berak >> biosban beállítod, hogy csről bootoljon és mehet!

(#4) zellerfagyi3


zellerfagyi3
csendes tag

Köszönöm,idáig értem is ,de miután bent van a cd kéri a bootlemezt,hogy bemásolja a fájlokat.

(#5) sky77 válasza zellerfagyi3 (#4) üzenetére


sky77
aktív tag

Ezt nem teljesen értem... Pontosan mikor is kéri a floppy lemezt (és miért)? El tudnád mondani, mi történik onnan kezdve, hogy benyomod a power gombot (vagy csak én vagyok értetlen :D)?

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

(#6) archi válasza zellerfagyi3 (#4) üzenetére


archi
tag

A cd boot cd? Azaz úgy van megírva, hogy a bootoláshoz szükséges rejtett file-ok is rajta vannak? Ha igen ekkor mennie kell. A lényeg, hogy a BIOS-ban az legyen beállítva, hogy egyből a cd-ről bootoljon. Lehet, hogy az elsődleges boot a floppy és csak a másodlagos a cd, azért kéri a floppy-t előbb.

(#7) zellerfagyi3


zellerfagyi3
csendes tag

Nem,nem te nem érted én vagyok a szerencsétlen! Nos ,gép bekapcs csont üres a vincsi cd-boot beállítva,bootolás megtörténik de mielött elkezdődne a telepítés (mint az XP-nél),kéri,hogy rakjam be az A-ba a bootfloppyt,hogy fájlokat másolhasson be!

(#8) corlagon válasza zellerfagyi3 (#7) üzenetére


corlagon
senior tag

Rossz a cd-d, vagy nem boot cd.

Talán szerezz egy win98 boot floppy image-t, bár nem biztos hogy megoldja.

(#9) sky77 válasza zellerfagyi3 (#7) üzenetére


sky77
aktív tag

''Megtörténik a bootolás... mielőtt elkezdődne a telepítés...'' - azaz? Milyen képernyőt látsz? Sima ''DOS''-os karakteres, vagy elindul a telepítő, de nagyon hamar le is áll ezzel a floppy témával?
Egyébként a win98 telepítőnek nem kell floppy lemez, csak akkor, mikor bootlemezt akar csinálni, de erről szól neked, és ki is hagyható a dolog.
Gyári a telepítő CD? Mert elképzelhető, hogy ba ugyan, de valami mást akar csinálni a telepítés helyett (ti. olyan bootlemezt írsz, amilyet akarsz).
Nincsen valami ''mégsem'' opció, hogy legalább egy dos prompt-hoz el tudj jutni?

''...de floppy hiányában az indítófájlokat nem tudom bemásolni!'' - alapvetően mid nincs? Maga a meghajtó hiányzik, vagy csak a kellő lemez?

[Szerkesztve]

''Emberek, vessetek a mókusok elé!''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Win98
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.