Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Virusos kalando(ro)k (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) rii


rii
nagyúr

mennéztem keresőbe ''virus'', meg ''vírus'' szóra is, ilyentet téma még nem volt... szal kinek milyen mega-vrutál 0-ik tipusú találkozása volt a férgekvel, virusokval meg trójai falovakval.... CIH...?

csak azé, mer nekem mindig monták virus igy+ug, ... montam ÁÁÁÁÁ nálam? virus? SOHA .... asztán attam egy havernak egy progit.... rá 2 hétre irja hogy formáznia kellett a vinyót.... szétnézem a házam táján, a 60 G-s vinyó hemzsegett a CIH-től.... asziszem szerencsém volt, mer a CIH eléggé kegyetlen... asszem ez tudja megcsinálni, hogy a HDD -t leállítja, és a fejet kivezérli a leszállópályáról az adatterület fölé, és ahogy csökken a fordulat, a légpárna fogyik, a fej meg végigszánt mindent mint egy becsapódó böing .... de ezt lehet csak a rég ivinyókkal tutta megcsinálni.... meg leirhatná akik tuggyák, hogy melyik virus mit csinál csak a szaftosabbakat :) ... amugy a CIH-et asziszem a mai napig nem tuttam teljesen kiirtani, mert volt egy fertözött file, közben az meg bekerült s XP felügylete alá, és akkor nem engette irni, utána meg átvittem másdik rencer alá, ott meg más volt a gyikja ... ehhh -- én és a cih -- :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2) Warlock_42 válasza rii (#1) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Volt már pár CIHem. Nem volt kegyetlen. Szvsz ezeknek a file meg boot vírusoknak kezd leáldozni... Email jelenleg a menő.... és jövőre mi lesz ?
Ki tudja...

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#3) guess.who válasza rii (#1) üzenetére


guess.who
senior tag

Ezek a ''vincsifej beleszántó'', ''procira 200 Voltot engedő'', meg ''videokártya-felrobbantó'' dolgok már egyfajta legendákká nemesültek, minden ismertebb vírushoz hozzáragasztják... Erősen ajánlott okosítási célzattal a www.viruslist.com rendszeres böngészése, minden ismert vírus fertőzéséről, eltávolításáról, az általuk okozott károkról részletes leírások vannak fent -és így talán kicsit csökkennének a hasonló rémtörténeteket terjesztő tudatlan felhasználók. :)

Ui.: Nem szoktam nagyon bántani ilyennel embereket, de a ''hejessirrásodról'' egy másik fórumon tevékenykedő ifjonc jutott eszembe, aki Danikának hívatja magát. :)

(#4) Warlock_42 válasza guess.who (#3) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Jahh meg a macska a mikrosütőben, meg a gondolatokkal ölni képes KGB-s gyerekek, stb. Már gondolkodok hogy írni kéne ezekről egy könyvet...
Bocs az OFFért.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#5) rii válasza guess.who (#3) üzenetére


rii
nagyúr

sztem a HDD felszántogatás igenis lehetséges ...csak most már ez ellen az elektronikába megvan a védelem .... amugy teneked bisztos információid vannak arról, hogy ez hülyeség .... ? amugy ''kicsit csökkennének a hasonló rémtörténeteket terjesztő tudatlan felhasználók. '' én 10 éve, kb középiskola első osztályától próbálom nyomni a számtechet, de annyira szerteágazó, hogy alig van olyan terület, amire rálátok.... például virusokból teljesen sik vagyok .... de a cih-et akkor is minden ido legveszélyebb virusaként jellemezte az egyik mérvadó számtech lap. A [L]http://www.virus.com[/L] meg ingálishül van .... mint minden a számtechben ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7) rii válasza Warlock_42 (#2) üzenetére


rii
nagyúr

nekem sem volt kegyetlen, 1 évig vígan elvoltunk, amig fel nem fedeztem... a másik gépemen a 250Mhz-son szerintem már 3 éve rajta van (erről jött át az 1Ghz-es gépre). szóval persze hogy ''nem volt kegyetlen'' mer nem csinál semmit ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8) Cathfaern válasza rii (#5) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

''például virusokból teljesen sik vagyok''
Nos, ez az én értelmezésemben az jelenti, hogy az adott területen belül tudatlan vagy, nem? És ugyebár akinek nem inge...;]

''mérvadó számtech lap''
Ezt is tessék elfelejteni. Nincs olyan számtech. újság, ami nem írt volna soha fatális hülyeséget/rémhírt.

(#9) Polesz válasza Warlock_42 (#2) üzenetére


Polesz
addikt

Cirka 2 milli gépet fertőzőtt meg és egy jópárat haza vágott :) A CIH törölte a számgép bios-át egy bizonyos napon. Ázsiában rendesen végigszántott :) Azóta a készítőjét egy biztonságtechnikai cég alkalmazza.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#10) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Hiphiphurrá.És a béréből vonják minden hónapban a tönkretett gépek árát?

Régebben én azt hallottam hogy a Turok2-ben olyan vírus van ami Y2K problem gyanánt kiégeti az alaplapot.Na én éjfélkor mit nyomtam direkt?T2-t. :)

(#11) Panther válasza Polesz (#9) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ja. A CIH én is úgy tudom hogy a BIOS-t törölte ki.

Nekem eddig amúgy két vírusom volt, egyik az eredeti Win95 bootfloppyjáról (szép dolog, mondhatom hogy legális szoftveren vírus legyen...), a másik meg ''valahonnan'' (talán netről). De hogy mire voltak jók...? Egyik se csinált soha semmit.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#12) Panther válasza _Volkovy_ (#10) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

OFF: Mi az az aláírásodban hogy RE5PECT?! :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#13) Agyasima válasza guess.who (#3) üzenetére


Agyasima
senior tag

Én simán birom olvasni a műveit, sőt még szórakoztat is a stílusa.

Ne változz meg, rii! De inkább R2!

:)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#14) rii válasza Cathfaern (#8) üzenetére


rii
nagyúr

az ujság a chip magazin ... egy virusokkal foglalkozó cikkben jellemzték igy a cih-et ... az angol: alapszinten elvagyok vele... hogy megérts hogy pölö a CIH nek milyen a működése, azért ott már össztett nyelvi szerkezetek vannak... tervbe van véve, hogy belefekszek az angolba, jövöre lesz egy kis idő, első félévbe 3 tantárgyam lesz max, (de mellette dolgozni is kék 8 órában), ugyhogy majd tanulok ingálishül... és egy virus nem sok, annyit nem ismerek hogy mit csinál .... ezek az uj e-mail cuccok eléggé hasonlóak... megnyitod, erre ő a cimlistád alapján (már akinek van) elküldi magát a szélrózsa minden irányába, és megtelepszik minden gép HDD-jén is.... ilyen volt az - i love you - is ... meg vannak még makro virusok is ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15) rii válasza Agyasima (#13) üzenetére


rii
nagyúr

változatatosság gyönyörködtet ....nem? :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#16) Cathfaern válasza rii (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szvsz nem kell megérteni a vírus működését, elég annyi, hogy mit csinál, és hogy hogy lehet leírtani (szvsz ezek megértéséhez meg nem kell túl maga szintű angoltudás. Vagy csak kevesebbre értékelem a sajátomét, mint amilyen valójában :) )

(#17) rii válasza Polesz (#9) üzenetére


rii
nagyúr

szerinted is hüjeség ez a vinyó-fejet-kivérli-a-virus-mikor leállítja-azt? és arról hallottál kb 96-ban, hogy akkor (ASZTMONTÁK !!!) csak nagyon bátor emberek merték feltenni a linuxot, talán a SLACKWARE-t, mert ha nem jó beállításokat montál a video card-nak, akkor ö azt is megpróbálta ráerőszakolni, és akkor szia volt pár dolognak ....?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18) DoubleD válasza Panther (#12) üzenetére


DoubleD
aktív tag

Azt jelenti, ''titszelet'' :DDD Keep it real

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#19) rii válasza Kalandor (#6) üzenetére


rii
nagyúr

UUUUUUUUPSSZ, ÁJ DIDÖNT ÖGÉN ... :) nem volt szándékos

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20) Elrood


Elrood
őstag

Egy hét alatt 5 email jött a support@microsoft.com -ról. Persze mind vírus volt.
Persze ilyeneket kifogja a vírusírtóm:).
Ez volt: W32.Sobig.B@mm.

Ilyen szöveggel is jött vírus nem olyan rég, persze másik emailról:).

Klez.E is the most common world-wide spreading worm.It's very dangerous by corrupting your files.
Because of its very smart stealth and anti-anti-virus technic,most common AV software can't detect or clean it.
We developed this free immunity tool to defeat the malicious virus.
You only need to run this tool once,and then Klez will never come into your PC.
NOTE: Because this tool acts as a fake Klez to fool the real worm,some AV monitor maybe cry when you run it.
If so,Ignore the warning,and select 'continue'.
If you have any question,please mail to me.

Persze a csatolt fájl egy menő vírus volt:): W32.Klez.H@mm.



Múltba visszatekintve volt már pár vírusom.
Boot: Michelangelo. Semmit nem csinált csak volt. Persze ezt már maradéktalanul kiírtottam:). Ugyanis a nagy floppykon volt. Dosos környezet.

File: One Half. Egyszer okozott kárt. Minden adatot leradírozott a merevlemezről, persze a vinyónak nem esett baja. Dosos környezet.

Anyám gépén is volt valami. Az nem okozott kárt, csak mindig kiírt egy hülye dumát és csak reset hatására lehetett a géppel dolgozni. Dosos környezet.


A modern:D időkben email vírusokat kapok, de vagy én szúrom ki, vagy a vírusírtóm, tehát fertőzés már nagyon régen volt.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#21) _Volkovy_ válasza DoubleD (#18) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Telibe :DDD

(#22) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Me is lovin' DoubleD.:)

(#23) Agyasima válasza _Volkovy_ (#22) üzenetére


Agyasima
senior tag

Szép pár lennétek!

:))

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#24) Agyasima válasza Agyasima (#23) üzenetére


Agyasima
senior tag

Namég1x!

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#25) Phantom


Phantom
tag

Hello

Szerintem nem az a kérdés, hogy tönkre lehet-e tenni a hardware-t software-es módszerrel (igen), hanem az, hogy mennyire érdemes? A tárolt adatok mindig értékesebbek, mint maga a csupasz vas. Gondoljatok csak bele, mit veszítenétek el szívesebben? 2-3 havi megfeszített munka gyümölcsét, vagy egy vinyót, esetleg monitort?

Tudod, hogy nincs bocsánat...

(#26) guess.who válasza Elrood (#20) üzenetére


guess.who
senior tag

A Sobiget vagy háromszor elmondtam itt a fórumon, nem egy nagy valami, de eléggé elterjedt.

Klez-irtót (vagy mondjuk úgy: bármilyen vírus eltávolítóját) soha nem szabad hasonló ''kaptam levélben, próbáld ki'' dolgokként kezelni, egyszerűen el kell látogatni komolyan vírusirtó cégek honlapjára (hadd ne reklámozzam megint a viruslist.com-ot), és onnan letölteni azt, ami valóban az, ami. :) Logikus és marha egyszerű dolog a vírusok íróinak részéről, hogy másik vírus irtójaként terjesztik el a saját vírusukat. :DDD

A OneHalf nem törölt egyébként semmiféle adatot, mindössze bootvírusként beült indításkor a memóriába, és szépen elkezdte elkódolni a vincsin levő adatokat. Ebből persze nemigen lehetett észrevenni semmit a lassuláson kívül, mert minden egyes vincsihez forduló parancs rajta keresztül ment, és ő természetesen a visszakódolt adatokat adta válaszként. Aztán ha jól tudom, a vincs felének elkódolása után jött a ''this is onehalfed'' üzenet -na ott már tényleg gond volt. :D
Ha ijedt júzerek gyorsan törölték volna egy jól irányzott /MBR-rel, akkor tényleg annyi volt az adatoknak, mert nem lehetett utólag semmivel visszakódolni a vírustörzs nélkül... Akkoriban még igen komoly híre volt a Slovak Antivirus Centernek, akik készítettek is a OneHalf minden verziójához irtó/visszakódoló programot, amivel biztonságosan meg lehetett a kis dögtől szabadulni...



A CIH-CHIP-es dologról annyit: én is megkaptam anno a vírusos CD-mellékletüket, és utána persze sokáig téma volt -de szerintem közel sem volt olyan mumus, ahogy beállították, én pl. még az új lemez, és a vírusirtó postázása előtt leirtottam magamtól a gépről. ;]
Más kérdés, hogy ez az egész vírusosdi nem okozna tizedennyi gondot, ha az emberek alapból rendelkeznének egy legalább hetente frissített, rezidens vírusfigyelővel/irtóval, és a biztonsági rések javításainak feltelepítését nem csak fölösleges időpocsékolásnak tartanák...

(#27) rii


rii
nagyúr

.... aszontátok, hogy azok a virusok pölö CIH , volt hogy csak elvoltak, mint pölö nekem is, de nem csináltak semmit... a mai virusok mire képesek? milyen károkat képesek okozni...? csak mer ha olyantot montok, akkor beszerzek valami virus-kergetöt... THX

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#28) steveetm


steveetm
őstag

Hali!
Nekem utoljára a 386omon volt vírusírtó. Anno a Yankee Doodle volt nagyon menő virus nálam:))
Lehet hogy szerencsés voltam, de én nem tom hogy lehet vírust összeszedni, és sztem a windowsok rövid élettartama miatt a vírusoknak sincs sok esélyük:)
Üdv.: Steveetm

(#29) Nimrod válasza steveetm (#28) üzenetére


Nimrod
addikt

Hát kb. így:
-vírusos lemez a havertól
-szörfözékor, de csak ha pop-up heggyel ellátott oldalt böngészünk (legalábbis jobbára)
-CD mellékleteken (Chip egy időben, de pl. a PC World is betette eccer a német testvérlapjának a vírusos CD-jét)
-IRC-n, ha csomagot kapsz és kinyitod
-emailben, de azok főleg Outlookra és IE-re specializáltak.

Nagyjából ennyi.

(#30) Panther válasza DoubleD (#18) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Azt tudom hogy respect meg Ali G, de:

:DD RISZPEKT! :DD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#31) Elrood


Elrood
őstag

Kaptam már Sobig C variánst és BugBeart is:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#32) Mc Elec


Mc Elec
csendes tag

Hali! Nekem két virusírtó csücsl a gépemen (PC Cilin, Norton mindkettő alaplapi cd-ről való). Folyamatosan figyelik a netes adatfolymot, illetve a levelezésemet.
A PC Cillin már sokszor zárolta a kapott leveleket, mivel vírust talált benne.
A Norton peddig egyszer vírustámadásra hivatkozva megszakította a kapcsolatot és magátol elkezte scennelni a hdd-t.
Úgy érzem szerencsés vagyok ezzel a két progival, mert nagyon inteligensen dolgoznak.
Csaó.

Mit ér a mai világban egy kétéves proci ( vagy akármi)?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Virusos kalando(ro)k (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.