Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Magnat


Magnat
veterán

Hello,


van egy Asus V9999-es képkártyám, amire akarok faragni egy saját hűtést. A 3 gigás NW gyári bordája meg is tenné. Kifúrtam a lyukakat is a megfelelő helyeken, de nem tudom, hol tudnék olyan hosszú csavarokat venni, ami átérné. A legjobb lenne az Obiban kap6ó megoldás, ahol vehetsz pár száz forintért menetes szárat, és akkorát vágsz belőle, amekkora kell, csakhogy ott 4-es a legkisebb, nekem meg 2-es kellene.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2) Magnat


Magnat
veterán

up!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3) j.bravo válasza Magnat (#1) üzenetére


j.bravo
addikt

Csavart a csavarboltból... :D

Komolyan, léteznek csavarszaküzletek. Keress rá, vagy telefonkönyv/tudakozó/különleges tudakozó...

Merre laksz egyébként? (város)

Whatever.

(#4) Egon válasza Magnat (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Én is próbálkoztam ilyennel. Csavarbolt volt a megoldás.
Jah, nekem van is 2 ilyen csavarom! Már nem ilyen hűtést használok, ha kell, gyere el érte (bár elég béna az anya hozzá).
A részleteket megszemlélheted a vganfo.uw.hu-n, a minitesztek között.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) Magnat válasza Egon (#4) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, nézem, bár nekem 4 kellene minimum. Van vmi überfasza csavarbolt Bp-n vagy amit találok, ott tuti lesz?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6) Egon válasza Magnat (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem tudom, hogy minden csavarboltban kapsz-e...
Amikor én csináltam, első körben lemezcsavarral próbálkoztam (mondván, hogy fúrok egy lukat a borda ajába - mivel akkora borda volt elsőre, hogy ráért a vga-n levő lukra), azt boltban vettem. Csak 2 és feles volt, kettes nem, de azt is át lehetett tuszkolni a furaton. Nem jött össze.
Ezeket a csavarokat otthon találtam, a nagy csavaros dobozban...:) Nem tudom honnan származnak. Anyát nem találtam hozza, csak valami elektromos szerkentyűben, ami szintén ott hevert.
Jah, az a csavarbolt, ahol voltam, azt véletlenül találtam, és sajna már arra sem emlékszem, hogy pontosan hol is volt...:( Az biztos, hogy a Viktor Hugo utca-Váci út-Nagykörút-Duna által határolt négyzetben, egy kis utcában volt...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) Magnat válasza Egon (#6) üzenetére


Magnat
veterán

Igazából nekem anya nem is kellene ideális esetben, mert úgy fúrtam meg a bordát, h az eredeti helyre menjenek a csavarok, és a kártya hátulján lévő fekete kütyübe illeszkednének:



Ez ugyan egy Ultra, de a fekete kütyü meg1ezik.

Viszon emiatt csak 2es metrikus menetemelkedésű csavar lenne jó nekem. (legalábbi azt hiszem, az megy bele a kütyübe :) )

[Szerkesztve]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#8) j.bravo


j.bravo
addikt

Anno amikor balmenetes csavart kerestem, ajánlgatták hogy keressek egy 1001 mester esztergálós bácsit, aki 1 sörért megcsinálja ahogy én akarom...
Pontos helyet-nevet nem tudok, de ha nincs más...

Esetleg vehetsz egy megfelelő vastagságú huzalt is, és vághatsz rá menetet. Apró nehézség, hogy a menetvágó/metsző/ahogy hívják nem szokott lenni minden barkácsdobozban, csak ezért venni pedig nem biztos hogy érdemes. Kérdezz körül haveroknál, ha ezt választod.

Whatever.

(#9) Magnat válasza j.bravo (#8) üzenetére


Magnat
veterán

Menetvágásra már én is gondoltam, az a baj, h 2es menetmetszőt legalább akkora macera beszerezni, mint csavart :)
Mind1, megpróbálok pár csavarboltot felhajtani első körben.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10) j.bravo válasza Magnat (#9) üzenetére


j.bravo
addikt

azért ha útközben látsz fémmegmunkáló műhelyt, szerintem kérdezd meg hány sörért esztergálják le :)

Whatever.

(#11) simonzé


simonzé
addikt

Van egy Silvernuts nevű cég Miskolcson/Debrecenben. Nekik mindenféle csavaruk van. 52/349-911; 46/362-142

I don't fit in. I fit out.

(#12) Magnat


Magnat
veterán

Köszi mindenkinek, némi fabrikálással kellett megoldanom, mert a csavarboltban kiderült, h ez a fekete akármi nem magyar szabvány szerinti menetekkel bír, így csavar sincs bele ... szóval ezért vettem 2es csavarokat meg anyákat és azzal oldottam meg. Persze nem voltak elég hosszúak, menetes szár meg 3-as volt a legkisebb, de azért megoldódott néhány borda levágása árán. Kicsit csalódótt vagyok, mert passzívan nem hűt eléggé, ventit meg nem tudom, hogy tegyek rá, mert már így is elfoglalja a mellette levé pci helyet is, akkora a borda. Valszeg kifúrom a ház oldalát és oda fogok tenni egy 12-es ventit, ami a bordára fúj, csak sajnos a bordák pont úgy állnak, h nem fogja közéjük fújni, csak a szélső oldalára, de hátha elég lesz.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13) Flashy válasza Magnat (#12) üzenetére


Flashy
veterán

a leírás alapján úgy tűnik mintha a saját hűtés egy kicsit félresikerült :) mondhatni balmenetes lett :D
a szélsőre fújva nem ér túl sokat a venti, próbáld akkor már inkább valahogy betuszkolni úgy hogy közé fújjon, nem baj ha nem 12-es hanem kisebb, de úgy jóval hatékonyabb lesz.

(#14) Digital


Digital
addikt

Egy jó esztergályos csodákra képes!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#15) _az


_az
senior tag

vékony, de hosszú csavarokat honnan?

Hát boltbó... :D

az

(#16) Flashy válasza _az (#15) üzenetére


Flashy
veterán

igen, kár hogy lekéstem a topik elejét de tudtam volna én is ódákat zengeni arról hogy csavart miért pont csavarboltban érdemes venni :)

(#17) Magnat válasza Flashy (#13) üzenetére


Magnat
veterán

Hát annyira azért nem sikerült félre, mert most mögötte van egy venti és terhelve is hűvösebb, mint a gyárival idle módban ... csavart a csavarboltból felvetésre meg annyit, h 3 csavarboltból 3-ban nem volt olyan, amit akartam, és ahol végül vettem, ott sem lett pont az, ami kellett volna. (és az nem is kimondottan csavarbolt) :)

Kis ventit meg azért nem akarok rá, mert a jobb hűtés mellett éppen a zajcsökkentés volt a célom (a gyári venti 3600-at pörgött), szal minél nagyobb ventit, minél kisebb fordulaton az elvem :)

[Szerkesztve]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#18) Flashy válasza Magnat (#17) üzenetére


Flashy
veterán

hát azt nem mondtam hogy _bármelyik_ csavarboltból :) de ott érdemes. de amúgy nem teszel fel képeket a saját hűtődről netre? főleg ha jobb lett mint az eredeti, hátha tanulnak belőle mások is. én mondjuk még nem akarom babrálni az enyémet, de vannak sokan.

(#19) Magnat válasza Flashy (#18) üzenetére


Magnat
veterán

Ok, majd kattintok párat a bordáról, bár nem túl szép a kidolgozás, mert itt Pesten még egy satupadom sincs ... 1ébként úgy vagyok vele, h ha nagyon besülök a projekttel, akkor veszek rá egy Zalman vga-hűtőt, az még passzív módban is brutálat hűt.

[Szerkesztve]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#20) simonzé válasza Magnat (#19) üzenetére


simonzé
addikt

Persze az egy öccöpöcöt drágább is, mint abármelyik aktív hűtés a piacon. :)

I don't fit in. I fit out.

(#21) pBandi


pBandi
tag

Ha a nyugati felöl mész a lomexbe akkor egy sarokkal kell tovább menni, ott van egy barkácsbolt pont a sarkon, be kell csengetni stb. ott láttam M2-es csavarokat, de nem tudom milyen hosszban vannak.

...

(#22) pBandi válasza pBandi (#21) üzenetére


pBandi
tag

Egy bicikliküllő is kb. 2-es...

...

(#23) Luxurka


Luxurka
tag

A legjobb csavarbolt a Fabory (keress rá a neten)
Valahol a Váci út környékén van (talán Frangepán..)

(#24) Magnat válasza simonzé (#20) üzenetére


Magnat
veterán

Jaja, de acsend sokat ér ... :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#25) Magnat válasza pBandi (#22) üzenetére


Magnat
veterán

eredeti 5let , eszembe se jutott ... :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#26) Magnat válasza Luxurka (#23) üzenetére


Magnat
veterán

Jaja, Váci út 85, köszike.
Bővebben: link

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#27) Magnat válasza Flashy (#18) üzenetére


Magnat
veterán

Hali,

Bővebben: link itt vannak képek, 6-os hsz., ha vkit érdekel.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.