Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atya


Atya
tag

Haverom elhozta a vinyóját. Betettem, majd win98 indult. Nekem XP -m van. Jumpereltünk egy kicsit, majd kicseréltem az IDE kábeleket. Eztán a gépem elkezdett panaszkodni, hogy állítsam be a proci sebességét 1800+ volt kiírva. Eztán újraindítottam, majd BIOS default. Így már azt is mondta, hogy ne kapcsoljam ki a gépet, amíg nem menti a beállításkat. Közben hozzá se nyúltam. Utána levettem minimumra a bios teljesítményét, majd save & exit. Erre elakadt a memory test nél, és nem tudtam semmit sem csinálni. Nem volt ctrl alt del sem. Ekkor kivettem az elemet az alaplapból. Eztán megint panaszkodás jött. Ekkor feljebb vettem, a 133MHz -et (asszem FSB), és így szépen elindult. A proci sebessége 1500MHz körül van.
Fogalmam sincs, mi a baj. A gépem adatai:
ABIT NF7 nForce2.
AMD Athlon XP 2400+
512Mb 333Mhz Hyundai
vinyók: 20 és 60 Gb

Kérlek segítsetek!!!! :(( :O

Üdv.: atYa | Megette a kutyam az ido vas foga :DDD

(#2) b0unCe


b0unCe
aktív tag

hat akkor susd ki a biost. talan helyreall a rend!

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#3) dzsoni válasza Atya (#1) üzenetére


dzsoni
senior tag

Tipp: pakolj vissza mindent eredeti állapotba, ha így megy akkor lehet, h a tápod nem bírja a gyűrődést.

(#4) neduddki


neduddki
nagyúr

H!I

Mit jumperolgatatok?? csak a virnyokat???? kezzel be lehet allitania proc tulajdonsagait a biosban??? mit tesz akkor???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5) Atya válasza neduddki (#4) üzenetére


Atya
tag


Mit jumperolgatatok?? csak a virnyokat????

Csak vinyót jumpereltem.

kezzel be lehet allitania proc tulajdonsagait a biosban???

Kézzel be lehet. Így emeletm a proci FSB -jét asszem 132 -re. De az előtt 2400+ volt kiírva, 130 MHz es FSB vel. Most User Define van, és 132 -es FSB.

mit tesz akkor???

Így elindult.

Nem akarom kisütni, mert azt nem tudom hogyan kell :(( Így inkább nem

Üdv.: atYa | Megette a kutyam az ido vas foga :DDD

(#6) dzsoni válasza Atya (#5) üzenetére


dzsoni
senior tag

''Nem akarom kisütni, mert azt nem tudom hogyan kell ''

Ha kivetted az elemet, akkor eléggé kisűlt :))

(#7) tibz03 válasza Atya (#5) üzenetére


tibz03
őstag

Kisütni az alapapon lévő valamelyik jumper-rel kell. De az elem kivétele is kisüti.

(#8) tibz03 válasza Atya (#5) üzenetére


tibz03
őstag

Tényleg! Milyen tápod van?

(#9) dzsoni válasza tibz03 (#8) üzenetére


dzsoni
senior tag

Tápra én is rákérdeztem már. Tényleg milyen?

(#10) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Lécci írd le, hogy *pontosan* milyen procid, lapod (rev?) stb van. Bios beállítások is *pontosan* érdekelnének, mert ami infót adtál, az édeskevés. Találkoztam már ilyen lap/proci párossal, ami nem ment bios default-on, csak a megfelelő beállításokon. Tehát ha adsz pontos infót, akkor tudunk/tudok segíteni. Van egy olyan érzésem, hogy elsőre rossz sorrendben voltak jumperelve a vinyók, aztán elállítottátok az egész renccert. Hiába helyes a második megoldás - az első problémára :)) Szóval?

P.S.: ne csüggedj! ez mindenkivel előfordul! :P

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#11) CsendPenge válasza CsendPenge (#10) üzenetére


CsendPenge
őstag

Jah, mielőtt elkezdődne az ugratás, hogy nem olvastam el figyelmesen (előfordult már :DDD) az első hozzászólást: nf7-nek volt több revizíója is, a proci sem egyértelmű. (asszem -sok sör után- volt palomino magos athlon is 2400+ - ban, illetve TBred tuti :D. A többi infó amit szretnék (a sörön kívül) meg elő sem fordult.
Szóval: /me Kíváncsi! :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#12) neduddki válasza CsendPenge (#11) üzenetére


neduddki
nagyúr

H'I

En aszittem pal-bol 2100+ volt az utoso?!!!:-))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13) azzio


azzio
aktív tag

csak egy kérdés: mielőtt bedugtad/kihúztad az ide/táp kábeleket, áramtalanítottad a gépet? (konnektorból kihúz/táp hátulján főkapcsoló). mert ha nem, néhány alaplapon megzazulhat a bios ilyenkor...

(#14) CsendPenge válasza neduddki (#12) üzenetére


CsendPenge
őstag

OFF
Még iszok pár sört, lesz az 2600+ is! :DDD:DDD:DDD (spicces mosoly miééé' nincs? :P) Amúgy az rémlik, hogy barton nem lehet. Na, mind1, ne offoljunk. :U
ON

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#15) Atya válasza azzio (#13) üzenetére


Atya
tag

Nem húztam ki a konnektorból. De ami a jumperelést illeti, az egyik vinyó beszorult a hűtő alá :DDD. Így azt kicsikét nagyobb erővel húztam ki, és elképzelhetőnek tartom, hogy vmit leütöttem, bár erre utaló jelet nem észleltem.
A proci legalacsonyabb teljesítménye, amit induláskor kiír 1150MHz volt. Ekkor amikor beléptem a BIOS ba, akkor kiírta, hogy change cpu clock & voltage. A fesz -hez nem nyúltam, de az FSB - mint már írtam -, állítottam.
A proci pontos leírását nem tudm. Annyira nem vagyok benne a témában. De az uti, hogy nem Barton magos. Mindjárt +nézem a BIOS beállításokat.

Üdv.: atYa | Megette a kutyam az ido vas foga :DDD

(#16) Atya válasza dzsoni (#9) üzenetére


Atya
tag

300W

Üdv.: atYa | Megette a kutyam az ido vas foga :DDD

(#17) Atya válasza CsendPenge (#11) üzenetére


Atya
tag

Az NF7 -S és NF7 -M -re gondolsz? Mert az enyém csak simán NF7

Üdv.: atYa | Megette a kutyam az ido vas foga :DDD

(#18) Atya válasza Atya (#17) üzenetére


Atya
tag

Mert ugye ebből 3 van. S M és Semmi.

Üdv.: atYa | Megette a kutyam az ido vas foga :DDD

(#19) tibz03 válasza Atya (#16) üzenetére


tibz03
őstag

Hát, sokat segítettél, mondhatom. Az, hogy 300W, semmit sem mond. Milyen márkájú? Codegen?

(#20) dzsoni válasza Atya (#16) üzenetére


dzsoni
senior tag

Typus, márka, egyéb ???

(#21) dzsoni válasza tibz03 (#19) üzenetére


dzsoni
senior tag

+előztél! :))

(#22) Break válasza dzsoni (#21) üzenetére


Break
aktív tag

van már ramod ?

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#23) dzsoni válasza Break (#22) üzenetére


dzsoni
senior tag

OFF OFF OFF

Nincs, talán a héten meglesz, de a tápom keddre itt van. Mikor mehetek a lapért/prociért/ramért ?

ON

(#24) Atya válasza tibz03 (#19) üzenetére


Atya
tag

Hát azt csak Isten tudja. Erre egy darab papír nincs rárakva. A gépet meg azóta nem kapcsoltam ki. De biztos van vami megoldás, nem hiszm, hogy a táppal lenne gond. Eddig simán ment. Mondjuk más furcsaság is van:
A CD író ajtaja, ha becsukom, akkor kinyílik. Most jut eszembe. Régebben, olyan volt, hogy egy cd bedurrant a cd olvasóba. Aztán ha azt betettem a gépbe, az egészet lezavarta. Most vmi ilyen nem elképzelhető (az olvasó már nincs a gépben), az íróval? Mert az is ment egy ideig, de aztán kaput! Ez (az író) meg kb egy hete ilyen. Volt egy áramszünet, és azóta (1 szer má' jó let). Ha benyomom az ajtaját, akkor elkezdi pörgetni a cd -t ( :DDD nincs benne), majd 1 mp múlva leáll, és kinyílik. Megpróbálm kivenni. Ha nem írok, akkor nem tudtam bekapcsolni a gépet :O

Üdv.: atYa | Megette a kutyam az ido vas foga :DDD

(#25) dzsoni válasza Atya (#24) üzenetére


dzsoni
senior tag

Vmelyik topikban volt hasonló cd-s gond az nf7-tel, mondjuk nálam nem jött ki (nf7-s v2.0), próbálj meg egy bios frissítést. Sztem a táp lesz a ludas, pláne áramszünet után. Nincs rajta sehol matrica? Gondolom a súlya sem túl nagy. Ha van rá lehetőséged próbáld ki egy másikkal.

(#26) dzsoni válasza Atya (#24) üzenetére


dzsoni
senior tag

Ja, még valami. Nekem a 400-as codegennel sz@r@xik a konfig, most van úton a 365-ös Enermax.

(#27) Atya válasza dzsoni (#26) üzenetére


Atya
tag

Tehát Ez van a SOFT MENU III ban:

CPU operating speed (?): 1800+ (érdekes, hogy ennek ismeri fel, pedig 2400+)
vagy beállítható:
external clock: 133MHz
Multiplier factor: 11.5
AGP frequency: 66MHz
CPU FSB DRAM ratio: auto
CPU interface: diabled (ezt egyszer enabled re tettem)

CPU core voltage: 1.65 V
DDR RAM voltage: 2.6 V


Mellékesen:
Amikor a memory test van indulásnál, akkor 270MHz -t ír ki, pedig 333 -as!

Üdv.: atYa | Megette a kutyam az ido vas foga :DDD

(#28) dzsoni válasza Atya (#27) üzenetére


dzsoni
senior tag

CPU interface mehet enabledre, A memen lehet segíteni a CPU FSB DRAM ratio állítgatásával (addig próbálgasd amíg nem lesz 333MHz).
Amúgy mi most a helyzet pontossan?

(#29) neduddki válasza Atya (#27) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi'

A 2400+ az nem 166-on megy??? vagy csak a tuninglotak????:-))))
mert ha igen akkor velletlenul nincsa lapon egy jumper/dip ami az alaplap alapfrekvenciajat lovi be fuggetlenul a bios-tol??? /asus-okon van/volt csak aze gyun eszembe/, esetleg a szorzo junper/dip felteve ha van a lapon????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#30) dzsoni válasza neduddki (#29) üzenetére


dzsoni
senior tag

A 2400+ 15x133-on megy 2500+ felett van 166-os fsb. A lapon nincs semmi ilyanfajta állítási lehetőség. Szvsz itt más lesz a gond.

(#31) Atya válasza dzsoni (#28) üzenetére


Atya
tag

Tehát most megy a gép, de csak 1533MHz en (1800+ ). De ez óriási veszteség. Nem tudom miért nem ismeri fel???
válasz:

Amúgy mi most a helyzet pontossan?
re :DDD

Üdv.: atYa | Megette a kutyam az ido vas foga :DDD

(#32) dzsoni válasza Atya (#31) üzenetére


dzsoni
senior tag

Próbáld meg teljessen szétszedni a gépet (a vinyókat azért ne szedd szét csavarokig :))), aztán rakd össze hátha segít. Mikori a bios-od?

A mi a helyzet kérdésnél az összképre gondoltam (hdd-k, post, egyebek).

(#33) neduddki válasza dzsoni (#30) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Akkor szorzonal a hiba, merthogy a 11.5*133 az tenyleg csak 1800+!
Es mit csinal ha kezzel elmagyarazod neki a 15-ot????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34) dzsoni válasza neduddki (#33) üzenetére


dzsoni
senior tag

Nemtom' nem az enyém :DDD

(#35) neduddki válasza dzsoni (#34) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Bocs rossz hejjre cimesztem!:-))))
Szoval Atyanak a kerdes????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#36) hobizoli válasza dzsoni (#34) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Akkor szugerald, es lehet meggyogyul tole:O...



hobizoli

több drón kell ;P

(#37) hobizoli válasza neduddki (#35) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Aha:DD....jol van, akkor En is eltoltam.... :C




hobizoli

több drón kell ;P

(#38) dzsoni válasza hobizoli (#37) üzenetére


dzsoni
senior tag

L O L
:DD :DD :DD

(#39) Atya válasza neduddki (#33) üzenetére


Atya
tag

Még nem próbáltam, mert régebben, egyszer ezt már megszívtam mint állat. egyszer csak nem kapcsolt be a gép. 667MHz et vittem fel 950MHz re. Ennek elméletileg mennie kéne(mert ugye csak 2400+), de ezt ajd csak utóljára. Most kiveszem a gépből a procit, indítok, majd beteszem. Nem tom mit szól hozzá.

Üdv.: atYa | Megette a kutyam az ido vas foga :DDD

(#40) hobizoli válasza dzsoni (#38) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Lam-lam, ilyen is van...:DD



hobizoli

több drón kell ;P

(#41) hobizoli válasza Atya (#39) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Valszeg semmit nem fog szolni hozza...

Allitsd 15x re a szorzot, ahogyaz elobb is leirtak amr. az FSB-t 133-ra, azt ernnyi, ekkor 2GH-n indul (133*15x=2000MHz), ez pedig az XP2400+-nak megfelelo ertek.

Bar kisebb orajelen siman el kene indulnia, akar mi is van...

:DD


hobizoli

több drón kell ;P

(#42) dzsoni válasza Atya (#39) üzenetére


dzsoni
senior tag

Nekem annó a 2200+ -om elindult 2440MHz-en. Toljad neki nyugodtan!

(#43) colt1 válasza dzsoni (#42) üzenetére


colt1
tag

Ha anno, akkor ezek szerint már szétsült :D

Egyébként ne tolja olyan magabiztosan, ki tudja meddig bírja a hűtő.

(#44) Atya válasza dzsoni (#42) üzenetére


Atya
tag

Okés. Megpróbálom. Holnap pedig táp és proci csere. Most nem megy, mert nemjó a csavarhúzóm, és nem bírom leszedni a hűtőt :DDD

Üdv.: atYa | Megette a kutyam az ido vas foga :DDD

(#45) neduddki


neduddki
nagyúr

H!I

Folvetodik benenmaproblema! Mivan ha egy jol huzhato 1800+ost adtak el 2400+kent????
Szetegni meg nem tud hiszen mar jart azon a sebessegen vagynem????
Vagy teljesen felre ertettem mindent??????:-)))))))))
udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#46) Atya válasza neduddki (#45) üzenetére


Atya
tag

Nem, tuti nem, mert régebben felismerte 2400+ nak. Jobbanmondva a szervízben felismertették.
Nem nem nem... nem ott vettem. Amikor megvettem a csomó cuccot(4 hete), egy kicsit fűtötte a proci a lapot(60°C nál kikapcsoltam). Így vettem új hűtőt. És akkor a csávesz egy csomó dolgot beállított nekem.
Egyébként elképzelhető, hogy a táppal lezs a gond. Ugyani folyton arra panaszkodik(nemrég óta [kb 2 óra]) hogy DO NOT POWER OFF while bios SAVING your settings! (szép piros alapon! );

Üdv.: atYa | Megette a kutyam az ido vas foga :DDD

(#47) dzsoni válasza colt1 (#43) üzenetére


dzsoni
senior tag

Nem sűlt szét! Eladtam :DDD

Egyébként 2200 környékéig mehet, azt még egy lájtos titánkúler is elbírja, de 2000-ig mindenképp, hiszen a 2400+ 2000-en fut.

(#48) Atya válasza neduddki (#45) üzenetére


Atya
tag

1ébként meg boltból vettem. Nem hiszem, hogy átvágtak volna. Habár... :DDD

Üdv.: atYa | Megette a kutyam az ido vas foga :DDD

(#49) dzsoni válasza Atya (#44) üzenetére


dzsoni
senior tag

Először tápcsere, aztán kínlódj a hűtővel. Feleslegessen ne dolgozz :))

(#50) Atya válasza dzsoni (#47) üzenetére


Atya
tag

De akkor miért 2400+ (tudtam hogy ''annyival megy'', de nem érte miért ez a neve)

Üdv.: atYa | Megette a kutyam az ido vas foga :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.