Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Noddy


Noddy
senior tag

Üdv mindenkinek a keresőben körbenéztem és nem találtam a témával kapcsolatban semmit.
Az lenne a kérdésem hogy valaki használt-e ilyet PC-hez, vagy ismer-e valakit aki használt ilyet, vagy ismer-e valakit aki ismer valakit aki használt...
A másik kérdés Mo-n mennyire lehet ilyenhez hozzá jutni, külföldi cikkekben azt olvastam hogy laptopokat hajtanak meg így, meg mobil telefonokat, azt is olvastam hogy erőssen hűteni kell.
Várom a reakciókat.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#2) fasyrt válasza Noddy (#1) üzenetére


fasyrt
őstag

Várom a reakciókat.

Jajj, rgb. :D

(#3) Noddy válasza fasyrt (#2) üzenetére


Noddy
senior tag

Gondoltam hogy ez lesz az első reakció.
Az utolsó mondatomat tehát módosítom: Várom a tapasztalatokat, észrevételeket.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#4) nagydee válasza Noddy (#1) üzenetére


nagydee
tag

hella!

ezt most nem igazán értem
mit akarsz te egy üzemanyag cellával? főleg pc-hez?
na mindegy, te tudod.

ha ugyanarról beszélünk, akkor te olyan szerkezetre kérdezel rá, amiben egy speciális membránon keresztül léptetnek egymással reakcióba oxigént és hidrogént, jelentős hőfejlődés nélkül, elektromos áram termelődése mellett.

ebből kifolyólag ez egy árramforrás, amihez nem árt, ha van csatlakoztatva egy oxigén és egy (kétszer akkora) hidrogén palack, már ha működtetni is akarod.

én nem tudok róla, hogy jelenleg meghajtanának vele bármit is kereskedelmi forgalomban, de abban biztos lehetsz, hogy nem nagyon fogsz beszerezni ilyet, ha mégés akkor a gatyádat is ráfizeted a megvételére, hát még az üzemben tartására.

ha engem kérdezel és cipelni való mobil árramforrást keresel a pcdhez, akkor vegyél egy benzines generátort.

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#5) # Speeder #


# Speeder #
csendes tag

A szomszédom lányának vőlegénye mesélte,hogy az anyja hallott már olyanról,hogy valaki látott már valamit,ami üzemanyagcellának tűnt.

Live to drive!

(#6) Esmein válasza nagydee (#4) üzenetére


Esmein
nagyúr

volt hír üzemanyagcellás ibm notiról ha jól emlékszem.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) -Jackson- válasza Esmein (#6) üzenetére


-Jackson-
őstag

ilyen rendszerű autókról meg már évek óta vannak hírek, más se nagyon:(

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#8) csanee válasza Esmein (#6) üzenetére


csanee
tag

Én úgy tudom, hogy a NEC is fejleszt üzemanyagcellás notebook-okat.

(#9) Jim Tonic válasza Noddy (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Reménytelen eset vagy, az biztos. A pb gázos hűtést megcsináltad? Fogadok, hogy nem. :)
Ezt sem fogod.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) Esmein válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ezt most mellélőtted kolléga :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#11) Flashy válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


Flashy
veterán

szerintem ez nem ő lesz :) egy biztos nyom az, hogy nem egyből házilag akarja csinálni a cellát, hanem csak érdekli a dolog :)

(#12) MarKoo


MarKoo
őstag

Van egy rossz hírem. Se a név, se az ip nem egyezik. Ez most nem jött be. :D

(#13) Jim Tonic válasza Esmein (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Legyen igazad. Talán már a rémület beszél belőlem. ;)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) Noddy válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


Noddy
senior tag

Hallotam én is az emlegetet valakiről, de ki ne ismerné aki átnézi a legflémeltebb totyikokat és aki egy kicsit is járatos a PH! fórumában :Y

De nekem egyáltalán nem akarok gammasugaras átvilágítást meg alkoholos meg robbanó gázos hűtést.

de azért nem egy fura ötlet lett minden napos, pl kigondolta volna az 50 es években hogy órába beépített pc lesz, meg ne is beszéljünk azokról az űrtechnológiás dolgokról amik ma mindennaposak (teflon meg a többiek)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#15) Noddy


Noddy
senior tag

Egy pár link amit sikerült talánom:

Bővebben: link
Bővebben: link

Ajánlom figyelembe az első link alján lévő képet.

Amúgy Mo ennyire elmaradott lenne ilyen téren, azt hallottam, hogy pl Hollandiában már ilyen buszok rohangálnak meg minden.

Egyébként egy kicsit természet buzi vagyok ez is közre játszik egy kicsit, és egy kicsit mobilabb az ember ha nem egy aggregátorralk rohangál hanem egy H2 palackkal.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16) nagydee válasza Noddy (#15) üzenetére


nagydee
tag

hüm... a legjobb hatásfok 62%, ha lehet hinni a táblázatnak.
nyilván a hidrogén előállításnak is van egy hatásfoka (pl. vízből árammal)

kérdem én, hol van itt a környezetvédelem, ha beleiktatuk még egy energiapazarló lépcsőt?

az, hogy nem szennyezi a környezetet, az szerintem relatív, mert nem tudok semmit egy ilyen cella előállítási módjáról, élettartamáról stb.

[Szerkesztve]

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#17) VladimirR válasza fasyrt (#2) üzenetére


VladimirR
nagyúr

faszom most mar rgb-be is, meg beletek is mind (elnezest a ritka kiveteltol)
amig ez a barom nem jott ide, addig egesz jol el lehetett beszelgetni mindenrol, meg napelemrol, meg uvegteteju hdd-rol is (ez utobbit rgb is felhozta, masok meg is csinaltak)
miota megjelent, azota akarmi akarmi olyat kerdez, amibe a tobbseg nem kezdene bele, vagy csak szimplan hulyek vagytok hozza, azt egybol leanyazzatok, es elkulditek a picsaba, akar rgb az, akar nem
lassan mar ott tartunk, hogy minden egyes modding topicba is beir valaki, hogy:
''jajj, eretnek, lyukat akar vagni a pc-re hazilag!!!!''

mi a kurva eletert nem lehet mar leszakadni errol a temarol?
meghogy rgb bassza szet a forumot - csak szolok, Ti minden segitseget megadtok neki hozza, mitobb, akkor is romboltatok az oldalt, mikor itt sem volt - ezen gondolkozzatok el, aztan suru kussban uljetek lefele

a moderatorokat kernem, hogy semmikeppen se toroljek ezt a hozzaszolast (hacsak nem az az uj policy, hogy minden rgb-vel kapcsolatos flame megy a sullyesztobe - ami egyebkent dicseretes lenne), csak cenzurazzak, ha szuksegesnek erzik

[Szerkesztve]

(#18) ngabor2 válasza nagydee (#16) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Az meglehetősen pazarlő lenne, ha a hidrogént árammal állítanák elő. Az iparban sokkal egyszerűbb, olcsóbb megoldások is vannak, pl. metán vízgőzös bontása. A tisztítása is megoldott, igen egyszerű nagytisztaságú hidrogént előállítani nagy mennyiségben is iparilag! Házi előállításról szó sincs, felesleges is, és rendkívül veszélyes.

Másrészt az üzemanyagcellák nem csak hidrogénnel mehetnek. Olvastam nemrég egy cikket, hogy metanollal is lehet hajtani spéci cellákat. Az sokkal veszélytelenebb.

A 62% nem is rossz, ha hozzávesszük, hogy Paksnak (ha jól tudom) 33% körüli a hatásfoka. A hőerőműveknek ennyi se...

(#19) Noddy válasza nagydee (#16) üzenetére


Noddy
senior tag

A környezet védelem a H2 előállításban van, tény hogy iparilag különböző katalizátorokkal (platina) is elő lehet állítani H2-t, de ez természetesen nem környezet barát. Ezen kívül lehet metánnal is hajtani a cellát (ez megoldott mert szinte minden lakásba be van vezetve a 98% tisztaságú metánt tartalmazó földgáz), metanollal (gondolom itt nem kell megjegyeznem hogy ilyet lehet előállítani növényi ''hulladékból'' )is lehet hajtani a cellát.

H2-t is lehet előállítani szerves anyagokból megfelelő baktériumokkal fermentorokban (lehet hogy eljön az idő amikor egy család elő tudja állítani a saját áram használatához szükséges szerves anyagot ((legfeljebb a kutyát macskát is bevonják))).

OFF
Remélem a technikai fejlesztések olyan irányba is elmennek, hogy például a teljesítmény megtartása mellet tudják csökkenteni a az alkatrészek haszontalan teljesítményét (hőveszteség csökkentése (5-10W-os processzorok). És így tényleg megérné a még ma aránylag kis teljesítményű cellák használata.
ON

[Szerkesztve]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#20) L3zl13 válasza nagydee (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Oxigén az van a levegőben, csak hidrogént kell biztosítani szeintem.

Aki hülye, haljon meg!

(#21) L3zl13 válasza nagydee (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az a 62% magasan veri a belsőégésű motorokat, szóval jó az.
A hidrogén előállítása tényleg problémás, de legalább alternatívát jelent a fogyatkozó kőolaj készletekkel szemben.

Aki hülye, haljon meg!

(#22) L3zl13 válasza Noddy (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A metánnal és a metanollal az a gond, hogy ott már nem csak H2O keletkezik. :(
Sőt a metanolos változatoknál úgy tudom, pont metán keletkezik melléktermékként. Az meg egy üvegház gáz, szóval jó volna kerülni.
A metán alapú üzemanyagcellánál CO2 keletkezik, ami egy fokkal jobb, de azért az se az igazi.

A sima hidrogénes megoldásnál meg a H2 tárolása és kezelése okoz még problémát. (Tankolás, tárolás -200 fokon...) Ezeket kell még tökéletesíteni.

A baktériumos H2 előállításon sokat dolgoznak, és szerintem is van jövője, ha sikerül növelniük az előállított mennyiséget.

Aki hülye, haljon meg!

(#23) ngabor2 válasza L3zl13 (#22) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A metanol esetén is CO2 és víz keletkezik, hisz minden esetben egy kontrollált égésról van szó. Metán semmiképp nem keletkezhet, ahoz redukció kellene. A nagy probléma egyelőre az, hogy igen drága fémekkel kell katalizálni (Pt, Pd), de már egyre közelebb jutnak megfelelő polimerekhez, amivel olcsóbb fémekkel kiváltható (Fe, Ni, Cu).

A H2 tárolása már egy ideje megoldott: bizonyos nagy felületű fémek jó sokat meg tudnak kötni (Ni, U, Pt, de ez utóbbi túl drága, hogy erre használják). Egy ''kis'' nyomás, és már meg is van tankolva a kocsi... csak ne lenne ennyire robbanásveszélyes és könnyen diffundáló a cucc. Emiatt jobb, ha metanolból in situ állítják elő a hidrogént megfelelő katalizátorral.

A fermentált cuccokkal egy baj van: kevés. Hiába néz ki úgy, hogy hú de környezetbarát, egyszerűen nincs annyi biomassza, ami a megnövekedett igényeket fedezné. Mindenképp lejjebb kell adni az energiaigényből, vagy elpusztulunk. Csak néhány nagyhatalom ezt még mindig nem hajlandó megérteni, pazarolnak, és várják, hogy a Többiek öljék a pénzt a fejlesztésbe. ha már ki van dolgozva minden, akkor ők egyszerűen liszenszelik olcsón, vagy ''megveszik kilóra'', és megint a csúcson vannak :(

Hogy összeesküvés-elmélet is legyen: nem hiába rohanta le az usa irakot: ott az olaj, adig se kell a sajátot kitermelni. Ha onnan lefogyott, akkor már az egész világon nincs, csak náluk... azzal még kihúzzák addig, míg európa és japán kidolgozza a jó alternatívát, esetleg jó drágán eladja nekik, mert a teljes vegyipar szinte a kőolajra épül... nehéz lesz más alapanyagra átállítani, az újrahasznosítás és a takarékosság meg nem divat :(

(#24) Noddy válasza L3zl13 (#22) üzenetére


Noddy
senior tag

A CO2-vel semmi baj nincs, amíg vannak növények a közelben, sőt 15% CO2 mellet a biomassza termelésük is megnő 10-10%-al, csak hát itt jön az a probléma hogy nincs elég növ. (de nem akarom zöldbe vinni a totyikot).

Amúgy egy kis számadat mennyi energiát kapunk nap mint nap :)

Világ energia felhasználása egy évre=1
Foszilis források ami maradt(ami végül is elraktározott nap energia)=100
Egy órai napsütés ami éri a Földet=1
Persze ebből nagyon sok visszaverődik meg elvész de kilehetne aknázni
Bővebben: link
De végül is a Földi élet alapja a napfénylegalább is 99,99%-ban, szóval mindent ez hajt.

Az új H2 tárolási módszer a nanocsöves dolog, azt még értem is hogy hogy rakják bele, de hogy jön ki???

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#25) kantor válasza nagydee (#16) üzenetére


kantor
tag


kérdem én, hol van itt a környezetvédelem, ha beleiktatuk még egy energiapazarló lépcsőt?

kerndem en honna van az aram? csak nem szeneromubol? na ezert bukta az ua cella.

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#26) Jim Tonic válasza VladimirR (#17) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Viszont Te is magadra szedhetnél némi kultúrát! :U
Még ha igazad is van, ez nem a sarki kocsma, ahol úgy adod elő magad, ahogy éppen sikerül. Ha az ő viselkedésében akad kivetnivaló, akkor a tiédben is...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) Noddy


Noddy
senior tag

A végső megoldás tényleg ott lehet hogy minnél takarékosabb (50% feletti hatásfokú) eszközöket kell kifejleszteni, de vajon ettől mennyire messze állunk???

Tényleg a mostani processzorok és tápok milyen hatásfokkal mennek és mi számít hasznos munkának a processzornál (feldolgozott bitek osztva a felvett energiával)?



[Szerkesztve]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#28) VladimirR válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


VladimirR
nagyúr

tudod, en mar eleg sokfelekeppen probaltam ezzel a problemaval mit kezdeni, egyik sem sikerult
a kulturaltsagomat ne feltsd, azzal nincs gond, de ha ez kell ahhoz, hogy felvogja vegre a tisztelt forumozo tarsasag, akkor bunko paraszt modjara kuldok el mindenkit oda, ahova valo
ha ez a sarki kocsma lenne, akkor tavolrol sem erdekelne, hogy egyesek (mitsem torodve azzal, hogy ez a forum egymas megsegitesere van) szetverik az egeszet
tovabba nem ugy adom magam elo, ahogy eppen sikerul, mondandom minden esetben indokoltan kapja meg azt a formaisagot, amit eppen hordoz, mint jelen esetben az indulatos, tragar kifejezeseket - IRL ezt a hangerovel es az artikulalassal ereztetnem, de ez igy neten nem igazan megy at, megha uvoltok a monitorra, akkor sem, szovl valamilyen modon bele kell szoni a hozzaszolasba azt is, hogy mennyire tele van mar a bakancsom azzal, ami itt folyik
ha ez szurja a szemed, egeszen nyugodtan cenzuraztasd ki a post-om (de ne toroltesd - kivetel a mar emlitett eset), nem sertodom meg, nem akarom, hogy barki lelke is miattam szenvedjen csorbat, neadj' isten torest
ezek tekinteteben most gondold at ujra, hogy mennyi, s mi is a kivetnivalo a viselkedesemben
koszonom

(#29) ngabor2 válasza Noddy (#24) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Az új H2 tárolási módszer a nanocsöves dolog, azt még értem is hogy hogy rakják bele, de hogy jön ki???

A nyomás, és annak változtatása a titok nyitja. Mondjuk a nanocsöves módszerről még nem hallottam, de valószínűleg igazad van. Könnyebb, mint egy tanknyi Ni-por...
Esetleg valami linket nem tudnál dobni?

(#30) Noddy válasza ngabor2 (#29) üzenetére


Noddy
senior tag

Az az igazság hogy én erről tanultam az egyetemen innen tudom, itt csak ennyit mondtak: nanokompozit gáztároló
De itt egy link is:Bővebben: link
Az angol cikk: Bővebben: link
És egy kis plusz a nanocsövekről hogy a PC-knél maradjunk:
Bővebben: link

Nem túl kevés ez a 7% v/v, akkor már inkább megéri simán palackban még ha kicsit robbanás veszélyesebb, és a titánium sem olcsó mulatság. Azt hittem hogy elég a nagyobb fajlagos felület.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#31) (Kolombusz) válasza Esmein (#6) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Van, de nálunk nem hiszem, hogy egyhamar kapható lesz.:(

(#32) ngabor2 válasza Noddy (#30) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nem kevés az a 7%. Ha utánaszámolsz, az azt jelenti, hogy 1 kg ilyen cucc 70g H2-t tárol, ami 35 mol, tehát standard körülmények között kb. 0,85m^3 gáz. És ez csak 1 kg anyag. A palack önmagában neház, és nem tárol annyit, ráadásul a nagy nyomás miatt is veszélyes.

(#33) L3zl13 válasza Noddy (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A processzoroknak nincs hasznos munkája, hacsak önkényesen meg nem állapítanak valami hasonlót, mint amit te is írtál.

A munka (nem hő formájában leadott energia) a jelenlegi processzoroknál egy számjegyű érték %-ban...

A tápok hatásfoka ellenben elég jó tudtommal.

Aki hülye, haljon meg!

(#34) NoLF


NoLF
addikt

''amit tiltunk fórumunkban:
...
a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólások''
...



[Szerkesztve]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#35) velizare válasza Noddy (#30) üzenetére


velizare
nagyúr

laptopokban és egyéb, viszonylag kisméretű cuccokban azért kerülik az ilyen robbanásveszélyes túlnyomásos palackok alkalmazását. egyszerűen nem üzembiztos. egy véletlenül napon hagyott laptopot ráejtesza lábadra, és felrobban a palack, hát ott helyben elvérzel.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#36) L3zl13 válasza velizare (#35) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Pfft. Szvsz egyszerűen túl nehéz/kis kapacitású lenne erre a célra egy biztonságos változat.

Aki hülye, haljon meg!

(#37) ngabor2 válasza L3zl13 (#36) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Miért is? 1 mol H2 ha jól tudom ideális esetben 96500C töltést tud a reakcióban leadni. Az nem is olyan kevés... Ehez 30g ''töltet'' kell a nanocsöves csodából. Persze ez messze nem ennyi lesz, mert a reakció energiája máshova is elmegy...
valaki egy kis dimenzióanalízisben ezen a téren tudna segíteni? A C az V*A*s? Vagy csak A*s? Ha jól emlékszem, akkor 1,23V a víz képződési reakciójának a feszültsége. Ezek alapján a ''csúcskapacitás'' 1 mol H2 esetén 26,8Ah?:Y

(#38) Noddy válasza ngabor2 (#37) üzenetére


Noddy
senior tag

C = A*s 1C = 3*10^9 elektron
1 mol H2 az 6*10^23 db molekula és ideális esetben egy molekulából lesz két elektron és két proton de csak akkor hogy ha nincs semmi gikszer (gondolom a katalizátor hatásfokától függ), nem? Ez így 2*10^14 C de ez nagyon sok szóval elszámoltam valahol. :))

Egyébként így nézve tényleg nem rossz a 7%.

Utoljára 5 éve fizikáztam. Ja és a gugliban a harmadik helyen van a topic ha beírjátok az üzemanyag cellát. :DD

[Szerkesztve]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#39) ngabor2 válasza Noddy (#38) üzenetére


ngabor2
nagyúr

1 mol elektron töltése 96500C. Ennyire emlékszem (elektron elemi töltése*Avogadro-szám). Ebből jött ki ez a kapacitás.

(#40) nagydee válasza ngabor2 (#32) üzenetére


nagydee
tag

szerintem a v/v% az térfogatszázalék.
(megjegyzem logikusabb, mint a tömegszázalék, mivel gázról van szó)

nem 1 kg tárol 70g-ot, hanem 1 köbméter tárol 0,07 köbmétert (70 liter, ha jól számolok)
hogy egy ténylegesen mennyi, az gondolom a nyomástól függ.

[Szerkesztve]

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

(#41) L3zl13 válasza ngabor2 (#37) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Csak Cain hozzászólására írtam, hogy miért nem alkalmaznak szivesen túlnyomásos palackokat notiknál. Szvsz tényleg elég nehéz ott jól megvalósítani. Vagy ha jó masszívra csinálják, akkor meg nehéz lesz a noti.
Ha a nanocsöves technológiával nem kell már túl nagy nyomást alkalmazni, akkor persze már nem kell olyan masszívnak lennie az üzemanyagtartálynak, és lehet, hogy ezzel már megoldható.

C= A*s mert A=C/s (Áramerősség=töltés/idő) emlékeim szerint.

Egyébként 30g H2 7tömeg%-os aránynál azt jelenti, hogy a teljes tömeg ~ fél kiló.
És ez gondolom még csak a töltelék. Ehhez hozzájön a burkolat. nyomásbiztos tartály... És máris nem olyan fényes a helyzet.
Ráadásul, ha mint írtad ezt az áramerősséget 1 V környékén produkálja, akkor a kapacitás el kell ossztani 9-el kb, hogy a mostani notikban használt feszkót megkapjuk. -> 3Ah

Aki hülye, haljon meg!

(#42) L3zl13 válasza nagydee (#40) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igaz, ezt én is néztem. De az angol linken wt%-ot írnak. Az meg szvsz a tömeg (weight) %-ot jelenti.

Aki hülye, haljon meg!

(#43) ngabor2 válasza nagydee (#40) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A v/v az igen, térfogatot jelent. De a wt% az már tömeget. Olvasd el a belinkelt 1. cikket. Tehát mégiscsak 1 kg 77g-t tárol elvileg maximum. Most 6-nál tartanak a gyakorlatban.

Itt épp az a poén, hogy a tároláshoz nem igazán kell nyomás.

(#44) ngabor2 válasza L3zl13 (#41) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Rosszul értelmeztél valamit. 1 mol (2g) H2 tárolásához kell 30g nanocsöves szerkezet. És ebből lehet 1,2V-on 26Ah-t kiszedni. tehát 10,8V-hoz (ennyi lenne egy noti akkufeszültség?) 3Ah, azaz 3000mAh. 30g-tól ez nem is rossz...

De ha kisebb fesz elég, akkor még több. ELMÉLETILEG! És nyomás se kell elvileg, az a lényege.

(#45) nagydee válasza ngabor2 (#43) üzenetére


nagydee
tag

jogos, csak most volt időm a cikket is elolvasni.
tényleg tömegszázalék, a nanocsőre viszonyítva.

az egyetlen bajom a dologgal, hogy ez egy elméleti megközelítés, és szó csincs róla, hogy nézne ki a dolog a valóságban.

azt is kiszámolták már, hogy Cnanocsövekből font ''kötél'' egy hajszál vastagságú darabja 22 tonnát bír el, csak jelenleg a milliméter hosszúságú darabka is gondot okoz

Nem a fizetésem kevés, csak ritkán adják...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.