Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) d-boy


d-boy
senior tag

Sziasztok.

A problémám a következő:
2,53Ghz P4-em van Abit Be7 Raid alaplappal.
Tegnap lecseréltem a GlacialTech processzorhűtőt egy
Zalman 7000B AlCu-ra. Minden megy rendesen, de mióta
az új procihűtő van a gépen, azóta ha bedugom a pendrive-ot
valamelyik USB-re, restartol a windows. Eddig soha nem volt
ilyen gondom. Az egér megy rendesen USB-n, de a digitális
fényképezőgép kártyaolvasójától is restartol. A procihűtőnek
ehez semmi köze nem kell, hogy legyen... Mi lehet a baj?
Ja még olyat csináltam, hogy a kikapcsolt állapotban lévő
mobile rack keretet rádugtam a tápra menet közben (vinyó nem
volt benne, csak le volt húzva a tápról a rack...), ettől a táp lelőtte
a rendszert, de utána ment minden. Nemhiszem, hogy ez
hazavágta az USB-t, mert az egér sem menne...

Szerintetek mi lehet a baj?

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#2) arpeen2 válasza d-boy (#1) üzenetére


arpeen2
senior tag

A kártyaolvasónak rakjál fel (leheteőleg legújabb) drivert....szerintem.

(#3) d-boy válasza arpeen2 (#2) üzenetére


d-boy
senior tag

De mondom semmi nem történt, csak procihűtőt cseréltem.
Előtte minden ment tökéletesen...

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#4) arpeen2 válasza d-boy (#3) üzenetére


arpeen2
senior tag

Nemkerül semmibe kipróbálni

(#5) 8zabi válasza d-boy (#3) üzenetére


8zabi
őstag

Nekem is volt olyan, hogy amikor a Volcano 11-et cseréltem Zalman 7000 Cu-ra, akkor a gép ment 5 percig, utána újraindult. Semmi sem változott, csak a hűtés. Gondoltam biztos lesarkaztam a Bartont, de nem. Mikor levettem a tuningot, akkor jól ment, majd pár nap múlva ismét lehetett tuningolni, nem restartolt...:(

(#6) d-boy válasza arpeen2 (#4) üzenetére


d-boy
senior tag

Értem én, de egy procihűtőcsere miatt? :F

8zabi:
Én meg nem is tuningolom a gépet egyáltalán...

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#7) kodani válasza d-boy (#1) üzenetére


kodani
tag

Már a topic címén meglepődtem, hogy másnak is van ilyen problémája..... nekem tavaly szószerint ugyanez történt.
A megoldás aztán elég meglepő volt....... amikor a gépben a szerelés történt meglazult az egyik memóriamódul. És mikor az USB-t csatalkoztattam az alaplapra akkor ugye mindig mozdult egy kicsit..... eredmény: a gép restartolt...

Nem állítom, hogy neked is ez lesz a bajod de tény, hogy olyan dolog is lehet ami eszedbe se jutna! :)

(#8) d-boy válasza kodani (#7) üzenetére


d-boy
senior tag

Sajna nemhiszem, hogy ez a baja. Próbáltam nyomogatni az USB-t, lökdösni a gépet, hogy nem-e érintkezéshiba, de ment stabilan...
Úgy is próbáltam, hogy kikapcsolt állapotban bedugtam a Pendrive-ot, és mikor feláll az XP, kiírja, hogy üdvözöljük... és katt... restart... ennyi :(

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#9) d-boy válasza d-boy (#8) üzenetére


d-boy
senior tag

UP!

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#10) LakiTomi


LakiTomi
tag

Szerintem szedd szét a gépecskét, cmos restart, és folyamatosan rakd ossze. ha minden alaktrész muxik akkor menni fog a géped,ha nem akkor alpaplappal lehet gondod vagy kontakt hiba (a ventilátort johejre szurtad?) .Más otletem nekem sincs.

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#11) d-boy válasza LakiTomi (#10) üzenetére


d-boy
senior tag

A ventit a Fan3-ra szúrtam (ott volt az eddigi is, meg az van a procifoglalat mellett), gondolom csak oda való...
Ja és szoftveresen miért nem tudom a Zalmant szabályozni? (SpeedFan-t használok, és hiába húzom le 0%-ra is, akkor is max-on pörög, csak a hozzá kapott szabályozóval tudom...)
Lehet visszarakom a régi prochűtőt, és megnézem úgy is restartol-e, bár még mindig nem értem mi köze a prochűtőnek az USB-hez... :F

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#12) L3zl13 válasza d-boy (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Max úgy lehet köze hozzá szerintem, hogy rosszul raktad fel, és emiatt instabil a proci.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) d-boy válasza L3zl13 (#12) üzenetére


d-boy
senior tag

Lehet, de akkor jó meleg lenne a proci, nem 41-43 fokos, nem?
Ezek az értékek elég megnyugtatóak, 100%-os használat mellett megy fel 50-re csak.

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#14) Male


Male
nagyúr

Na ide befér az én gondom is: elég gyakran azt csinálja a gép, hogy rádugok egy USB kábelt, aminek hatására elsötétedik, majd standby-ra kapcsol a monitor (nem kap jelet). Utána újraindítom a gépet, és megy simán. Az USB kábellel biztosan nincs gond, mert a többivel is ezt csinálja. Mi okozhatja ezt?

(#15) Jim Tonic válasza d-boy (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Csak egy tipp. Az új hűtőd fogyasztása nagyobb, és a tápod miatt restratol. Vagy alaplap hiba.
Próbáld meg másik helyre kötni a procventilátort, vagyis közvetlenül a tápra. Nézd meg, akkor mi történik.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) d-boy válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


d-boy
senior tag

Hát a tápom egy 400 Wattos HuntKey (tudom, hogy gagyi márka, most akarom lecserélni enermax-ra :) ), nem szabadna a táp miatt ezt csinálnia...

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#17) d-boy válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


d-boy
senior tag

Alaplaphibára azért nem gyanakszom, mert eddig ment tökéletesen. Szinte minden nap használom az usb portokat...

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#18) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Na, most nekem is ilyen csúfságot csinált a gép: linux, indítom a filekezelőt, passzírozom be az asztal alá hajolva a pent, egyszer csak hallom, hogy csippan az alaplap, aztán már csak a POST képernyőt látom, ahogy felegyenesedem. Vszleg táphiba lesz ez, ez a mh-i gépem eléggé vacak.

42

(#19) Male válasza Male (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Erre valami ötlet? Esetleg sztatikusan feltöltődik az USB kábel, és ''megrázza'' a gépet, amikor hozzáér -> ez okozhat ilyet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.