Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Usb-n át vinyóra? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) evil dragon king


evil dragon king
csendes tag

Helló.

Probléma adott, USB porton át kéne adatot vinyóra áttenni, megoldás létezik rá?

(#2) Xpod


Xpod
addikt

Létezik hozzá kábel, ezt valahol olvastam. De nem olcsó, egy mobil rackkal jobban kijössz.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#3) Den válasza evil dragon king (#1) üzenetére


Den
veterán

Igen létezik ezek :

[L]http://www.ebolt.hu/ProductDetail.php?ProductID=77119&CategoryID=1294&nextpage=%2FProductTree.php%3FPPP%3D10%26SP%3D0%26OrderBy%3DPrice%26OrderType%3DASC%26Manufacturer%3D%26CategoryID%3D1294[/L]

www.simson4t.hu

(#4) Witlok válasza evil dragon king (#1) üzenetére


Witlok
tag

Igen! Nálam működik is otthon.

A következő lehetőségek vannak:
- láttam már USB átalakítót amit közvetlen a HDD 40 tűs csatlakozójára kellett tenni (jól jön, ha elfogy a szabad IDE csatlakozó és állandóan bent van a gépben a disc)
- van olyan változata amit mobilrack fiók végére lehet csatlakoztatni (azthiszem USB dokkoló néven fut).
- van olyan is ami egy komplett doboz külső/belső táppal (hivatalosan USB-s külső perifériaház)
- ezen felül vannak ''univerzális'' dokkolók (bármilyen IDE eszközt lekezlnek és egy Smart kábel cserével USB 1.1-2, FireWire, SCSI, PCMCI, Paralel, stb... porton keresztül lehet a géphez kapcsolni).

Egy egyszerű dokkoló a mobil rack fiókhoz USB1.1-re úgy tudom 10-15 E körül van. A komplett doboz 20-30 E körül mozog, az univerzális megoldás pedig: 20 E körül a dokkoló + 10-12 E a Smart kábel. + ÁFA persze, ja és kisker árat írtam...

Gyártók: Vipower, Mapower, ADSTech - több hirtelen nem jut eszembe

Még valami, több mobil rack tartalmaz USB feliratot és csatlakozást ez csak arra szolgál, hogy a rack-be pl. USB-s kártyaolvasót, USB HUB-ot tudj tenni.

(#5) evil dragon king


evil dragon king
csendes tag

köszi a tippeket

sajnos a rack nem nagyon jöhet szóba, a lényeg pont az, hogy egy gyakorlatilag megbonthatatlan gépről kéne adatot kinyerni. a 20k Ft kicsit sok :)

(#6) Flashcash válasza evil dragon king (#5) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

pl:Veszel egy párhuzamos link kábelt és két db windows commander közvetlen kábelkapcsolat segítségével átnyomod az adatokat az egyik gépről a másikra.

(#7) boca111 válasza evil dragon king (#5) üzenetére


boca111
tag

memory pen (asszem ez a neve)
asszem van fél gigás is. Azzal meg egy laptoppal egész gyorsan meglenne

(#8) boca111 válasza boca111 (#7) üzenetére


boca111
tag

[L]http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=2106[/L]

(#9) Witlok válasza evil dragon king (#5) üzenetére


Witlok
tag

Ha olcsón kell megcsinálni akkor a következő megoldások vannak:
- soros összeköttetés nullmodem kábellel (nagyon lassú)
- párhuzamos laplinkkábel (többször gyorsabb, mint soros, de manapság már ez is lassúnak számít)
- spéci USB kábel 2 gép összekötésére (van olyan is amivel TCP/IP kapcsolatot is létrehozhatsz a gépek között - de ez már nem annyira olcsó)

Sajnos mindegyik kábeles módszerhez cipelni kell a másik gépet vagy egy laptopot is :(

Soros/párhuzamos összeköttetésre rengeteg program létezik (a jó öreg Norton Commandertől kezdve, a DOS-on (a 6-s DOS-nak már része az a 2 program ami az összeköttetést lerendezi) át a fentebb említett Windows Commanderig (ezzel mondjuk még nem próbáltam, de a lehetőség úgy emlékszem benne van)...

Ha kevés adatról van szó akkor még szóba jöhet egy 64 vagy 128 MB-os USB Pendrive - azt hiszem ebben a méretben még 20E alatt vannak, de a nagyobb méretűek szerintem még elég drágák, akkor már inkább egy USB dokkoló + egy vincsi vagy ZIP/A: Drive kombináció.

(#10) Norbyte


Norbyte
tag

Az USB drive tényleg megoldás lehetne!
Tegnap előtt vettem egyet én is. Igaz csak 64Mb-osat, de a floppy-t leváltani (50x floppy), és a kis fájlokat nem RW-re írni tökéletesen megfelel.
11.000 bruttó forint volt.

64Mb 11.000 br HUF
128Mb 16.000 br HUF
256Mb 26.xxx br HUF
512Mb 6x.xxx br HUF

Lemértem, USB 1.1-en 950kb/s-ot teljesít.
Ha talál az ember USB 2.0-ásat, az a legjobb, mert akár 40Mb/s-ot is elérhet, ami már vetekszik a vinyók sebességével.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Usb-n át vinyóra? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.