Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Tv kártya (melyik éri meg,mi mit tud (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Santses


Santses
aktív tag

Hali..nagyon sürgös lenne ha valaki válaszolna...
szeretnék venni 1 tv kártyát csak sajna semmit se koynítok hozzájuk max 25e t szánok rá..
fontos hogy tudjon minél többet...és hogy rádios legyen..
mi az a digitalizálás?
És ha van 1 kamerám és annak van 1 kazettája (ugyebár amin felvétel van..) és ha aztrászeretném rakni gépre (aviba) akkor ahhoz mi kell...és hogyan??
a tv kártya kável nélkül is mükszik...vagyis fog adást???és egyáltalán miért érné meg 1 tv kártya..megér az 25 ezret?

(#2) Richard válasza Santses (#1) üzenetére


Richard
őstag

Hali!!

Pinnacle Pctv Pro-t használok és szerintem ez elég jó kártya!!
Sztereó FM, Sztereó tv, távirányító etc.
Az árát most sajnos nem tudom fejből...:))

(#3) Hege


Hege
tag

Hi !

En egy Terratec Cinergy 600-ra várok. A hétre igérték. 22eFt körül lesz. Sztero FM + szereo tv ... Láttam vele digizett anyagot és meg voltam elégedve :)

Nem a BT878-as tuner van rajta, hanem Philips!

Szerintem ez a legjobb tuner ebben a kategóriában. Erdemes még megnézni a LifeView flyvideo 3000-ret. ugyanazokkal a képességekkel rendelkezik, mint a Terratec, de nekem egy kicsit noname-nek tűnik a Terra mellett.

Üdv.:Hege

(#4) Santses


Santses
aktív tag

és a másik kérdéseimre tudtok válaszolni...ha valami philips az jóóó..
menyibe kerül??

(#5) Santses


Santses
aktív tag

jaj sorry ott az ára csak tudod már késő van..:)
meg kéne a másik kérdésemre is válaszoljatok..az a kamera felvétel - >avi

(#6) tsello


tsello
aktív tag

Én is a Pinnacle Pctv Pro-t használom szerint nagyon OK kártya annak ellenére hogy saját szoftverével W2K alatt nem használhat viszont más programmal ill. a drivereivel 2000 alatt is simán megy. Én a iuVCR 4.7.2.285-öt használom és minden OK. 98 & Me & XP alatt szoftverrel nem volt gond.
LifeView-t nagyon nem ajánlom.

Ezekkel a kártyákkal csak compoziton ill. S-VIDEO bemeneten vehetsz fel filmet, a lényeg az hogy a kamerának,videónak legyen S-VIDEO kimenete. Compozit az elég gáz.

Ezek a kártyák erősen CPU függők, a tömörítést a proc végzi 100%on, tehát nem árt egy erős gép a rögzítésre ''TVzsre'' meg szinte bármelyik gép jó.

Ár:25e Ft körül

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#7) Santses


Santses
aktív tag

aha tehát ahhoz hogy a kamera felvételt a gépre tudjam rakni avira ahoz kell tv kártya ugye???
és erre jó a Pinacle tv pro blabla.. (nemtom hogy kell írni)

(#8) Keitaro


Keitaro
addikt

Én írtam a másik topicba véleményt, de az itteniek hatására eszembe jutott valami. Olvastam tesztet anno a Terratec 600-asáról és nagyon szépeket hallottam róla ^^

(#9) Santses


Santses
aktív tag

ok akkor valószinű olyan lesz...
de a kérdésemre plz válaszolj...
meg arra is hogy mi az a digitalizálás???

(#10) Santses


Santses
aktív tag

erre:
''aha tehát ahhoz hogy a kamera felvételt a gépre tudjam rakni avira ahoz kell tv kártya ugye???
és erre jó a Pinacle tv pro blabla.. (nemtom hogy kell írni)
''

(#11) Santses


Santses
aktív tag

erre:
''aha tehát ahhoz hogy a kamera felvételt a gépre tudjam rakni avira ahoz kell tv kártya ugye???
és erre jó a Pinacle tv pro blabla.. (nemtom hogy kell írni)
''

(#12) Keitaro válasza Santses (#11) üzenetére


Keitaro
addikt

Digitális kamera vagy sima? Digitálishoz tudtommal elég ha van egy FireWire csatlakozód, míg a simához tényleg kell pl egy TV kártya. De ha csak digizni akarsz talán jobb nézelődni a digikártyák között, mert akkor neked végülis nem kell egy TV tuner ami az ár nagy része

(#13) Keitaro


Keitaro
addikt

Jah bocs mivel még nem válaszoltak ezért :
Digitalizálás az amikor az analóg dolgokat szépen beviszed a digitális világba. Tehát van itt egy vidkazid és szeretnéd ha meglenne a gépeden aviban ami rajta van. Akkor szépen rákötöd a tv tunered vagy videokártyád vagy digikártyád bemenetére és felveszed aviba ami a kazin van. Tehát a gépre menő jelet digitalizálod, lesz egy avid pl

(#14) Santses


Santses
aktív tag

oké köszi erre gondoltam csak nem voltam biztos..
de sajna nemelég egy digitalizáló mert Rádiot is akarok..ezé kell a tv tuner..
de olyan kell ami jól tud digitalizálni...tv nézés nemérdekel anyira csak ha megy kábel nélkül és a rádio a lényeg...
nah most mit ajánlototk (csütörtökön megkéne rendelnem szal sietek)
Pianaple Tv Pro (még mose tom hogyke leírni
Terratec 600?
vagy esetleg más??
max 25e adok érte..

(#15) Santses


Santses
aktív tag

jah és sima kamera 1 sony..(elég sokat tud de nem digitális)
(milyen a digitális?:DD)

(#16) Protoss válasza Santses (#15) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

Akkor digizés röviden:
1, digitális felületen keresztül: firewire, usb1/2 porton keresztül. A digitális jel megy át. Ezt kár is tovább ragozni az esetedben. (Digitális kameráknál használatos)
2, digitalizálás külön eszközzel: (kell egy tunner, pl.: videomagnó, ez adja a jelet át)
a, külső digitalizáló - általában svideo, rca bemenete van, valamilyen hardveres tömörítést ismer és usb porton vagy firewiren keresztül csatlakozik
b, belső digiző - ugyan az mint fentebb csak PCI felületen
3, Tunner kártyás digizés, (itt is van külső és belső verzió):
A lényeg, hogy a tuner kártya egyből csatlakoztatható az antenna kábelre (ami a tvbe megy be). A 2. esethez képest az eltérések: a, nem kell külön tunner b, szoftveres tömörítés digizésnél (azaz nagyobb géppigény)
4, VIVO/AIW/Combo kártyák: (csak belsők lehetnek)
VIVO= Video In Video Out; AIW= All In Wonder (ATI);
Lényeg, hogy egy kártyán van a VGA és a tunner (AIW, Combo) vagy video (VIVO) bemenet. Az ATI az AIW rövidítést, míg a Combo nevet álltalában az nVidia használja. Ezeken a kártyákon van tunner is azaz egyből csatolható az antenna kábelre. A vivo kártyáknak kell tunner, mert csak svideo/rca bemenete van. Hátrány, hogy ha cseréled a vgát akkor ugrik a digi is.

Szoftveres vs hardveres digitalizálás:
Hardver előnyök: kisebb gépigény, kevesebb vackolás a formátumokkal, stabilabb, szerintem szebb is
Hardver hátrányok: drágább, kötött formátumok
Szoftveres előnyök: olcsóbb, rugalmasabb
Szoftveres hátrányok: driver függő, aprólékosabb munkát igényel

Napjainkban egy AMDXp szintű gép könnyedén digitalizál valósidőben szoftveresen divix codekkel. Ezért a hardveres digitalizálók csak azoknak fontos, akik folyamatosan használják és minőséget akarnak, DE nekik elengedhetetlen!!! (Nagyon bosszantó tud lenni, ha az új detonator miatt nem működik a vivo kártyád capture drivere:D) ennek oka a keyframekben keresendő. Keyframe= kulcs képek igazából ezekre tud pozícionálni a szerkesztő/lejátszó progi.
- mpg1-2: az svcd és dvd szabványok, ezeket a formátumú fájlokat az asztali lejátszók többsége is kezeli (természetesen, ha tartod a formátum előírásait), szerkesztésre ezt szokás favorizálni.
- 2 lépcsős digizés: első körben mpg-be (vagy a hardverre fejlesztett mpg klón codec) tömörítesz -> szerkesztés -> tömörítés mpg4 (divix, xvid... stb.)

Itt most zárom soraimat, mert biztos lesz kérdésed. :D Fontos: ez nem a teljes kép és nem a full szakszerű megfogalmazás!

Véleményem:
1, TV/rádiót akarok a PC néha digizve (SVideo/VHS minőség) -> KÜLSŐ TV/rádiós Tunner kártya
2, Digitalizálni akarok elsődlegesen (elméletileg DVD minőség) -> KÜLSŐ digitalizáló eszk
3, VGA kártyát vennék amúgy is és szeretnék TV/rádiót, néha digi (svideo/vhs) és ritkán feljesztek VGA-ra -> ATI AIW (szerintem minőségibb) vagy nVidia Vivo, Combo

Miért favorizálom a külsőt?
Mert ha nem használom akkor lehúzhatom a gépről, nem kell + IRQ (hiszen max az usb irq-t használja), mobilabb más gépre is rakható. Hátrány drágábbak.

Fontos: sok digiző eszk. csak a digitális kamera jelének fogadsára képes, ezért vásárlás előtt nézdd mindig meg, hogy analóg jel fogadására alkalmas legyen. Analóg jel fogadására alkalmas csatlakozók: RCA/Svideo/RF (antenna kábel, itt jöhet digi jel is)

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#17) Szeke


Szeke
senior tag

Egy szavazat a pinnacle pctv rave-re. Ugyan nem tudja a sztereót, de ezen kivül ugyanolyan jó mint a Pro, és cirka 10e-vel olcsóbb :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#18) Santses válasza Protoss (#16) üzenetére


Santses
aktív tag

köszi.
még kb 5 ször elolvasom mikor lesz tv tunerem és akor lassacskán megértem (csak akkor már késő)
Hát nekem mind1 csak ajánlotok 1 tv tunert ami jó, nekem erre kéne:
Rádiot halgatni (sztereo) sima nem digitális kamerám van és arról a filmeket gépre szeretném tenni méghozzá ha lehet avi ba...
Tv nézés anyira nem fontos csak akkor hogyha kábel (tudod amire fizetsz kábel tv) nélkül is tud adást fogni ami nézhető minőségű
max 25 öt szeretnék rászánni..eddig ez a kettő van
pinacle tv pro és a terratec 600 (nemtom lehet nem így kell őket leírni de bizti tudjátok miről beszélek)

(#19) Santses


Santses
aktív tag

Pinnacle Pc Tv Pro
ez Philips kártya???

(#20) Kígyó válasza Santses (#19) üzenetére


Kígyó
senior tag

Hi! Nem, ez Pinnacle! :DD
Van egy eladó! Érdekel, vagy újat szeretnél?

(#21) Santses


Santses
aktív tag

újat veszek..de ez philips??

(#22) Kígyó válasza Santses (#21) üzenetére


Kígyó
senior tag

Mondom, hogy Pinnacle!

(#23) Santses


Santses
aktív tag

jóóóó...de a philips gyárja a chipet ami benne van vagy ilyesmi mert olvastam ...de ez igaz???

(#24) Santses


Santses
aktív tag

http://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=599&oldal=1

vid dlejjebb ott van Pinacle
Tuner: Philips..
na lááátod??

(#25) Kígyó válasza Santses (#23) üzenetére


Kígyó
senior tag

[L]http://www.pinnaclesys.com/docloader_n.asp?templ=10&doclink=/WebVideo/studiopctvpro/English(UK)/doc/pctvPro_BoxDetails.htm&Product_ID=103&Langue_ID=2&loc=spec[/L]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Tv kártya (melyik éri meg,mi mit tud (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.