Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flashback


Flashback
addikt

Vagy az emberek nem szeretnének 1000€-t fizetni egy telefonért és inkább vesznek fél, negyed äron kínait...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2) Predatorr


Predatorr
őstag

Másél éves az A52S-em, és még mindig nem találok jobb észszerű telefont. Ami kicsit többet tudna, abból mind hiányzik valami. Talán nem ugyanazt a sok szemetet kéne ömleszteni a világra.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#3) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Remélhetőleg elgondolkodik a sok gyártó és em ontják a telokat magukból.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4) sfefe


sfefe
őstag

S10e.... És marad még....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#5) oszi666


oszi666
őstag

A teljesen indokolatlan belso kesztesen kivul, hogy szeretek uj tech kutyukrol lehuzni a foliat es orulni egy hetig, egyszeruen semmi sem indokolja a mobilvasarlast

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#6) vodrosjozsi válasza Predatorr (#2) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Pontosan így vagyok én is.
Amire lehetne váltani (A54) az nem éri meg nekem.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#7) negeev válasza Predatorr (#2) üzenetére


negeev
csendes újonc

Én most kezdtem el használni egy A54-et, iPhone 13 Pro után, de teljesen lelomboz, hogy egy napot is alig bír ki, inkább kevesebbet.

(#8) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi a cikket.
Sajnos az alsó kép alatt (mondat utolsó szava) el lett írva a "mobilpiac" , "mobiépiac" -ra

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#9) Lajmund válasza oszi666 (#5) üzenetére


Lajmund
senior tag

+1

Én is csak ezért váltottam de azért megtartom ezt is 3-4 évig.(s23 ultra)

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#10) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

LG V50-en vagyok, plusz van egy Xiaomi RN 10S váltótársnak.
Egy fikarcnyi késztetés sem érzek arra, hogy vegyek akármilyen új telefont, horror áron. Vagy akármilyet. Rohadt drágáklettek az új telefonok és a néhány évvel ezelőtti modellekhez képest alig van fejlődés. Ha van egyltalán. Csaj az ár fejlődött, de az nagyon...

(#11) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Ahhoz, hogy az eladások növekedjenek az is kell, hogy a vásárlók - dolgozó réteg - is megengedhesse azt. Amikor az USA-ban folyamatosan mass lay off-ok vannak, na meg ugy mindenhol a világon, akkor nem biztos hogy 1000+ eurós készülékeket szeretnének az emberek. Ugyancsak a mai közép / felső kategóriás mobilok már elérték azt a szintet, hogy nem hardveresen avulnak el, hanem a Sony és asus féle "give them the bare minimum" ("2" éves sw update) support miatt.

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#12) LosBlancosRM válasza kbyte1024 (#3) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Minden évben elgondolkodnak, a vége meg az áremelés. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#13) Luck Dragon válasza negeev (#7) üzenetére

Elég heavy user lehetsz , nálam 9~11 óra jön össze a két nap alatt .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#14) SkyLine3000 válasza Luck Dragon (#13) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nálam a Xiaomi RN 10S az 5000es aksival simán elmegy 5 napot egy feltöltéssel. :D Nem én vagyok a telefongyártók álma. :D

(#15) janeszgol


janeszgol
félisten

Egyre kevesebb Xiaomi okostelefon fogy [link]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) prolad


prolad
őstag

Nem csoda, sok újat nem hoznak az új mobilok, pár éves hardverek (pl egy Sanpi 865) még bőven jól mennek, szoftveres támogatás is sok mindenre van (pl egy 2021-es Samsungra még 2-3 év). Nagy akksik, jó kamerák, high refresh kijelzők, normális hűtés, gyors háttértárak már elterjedtek volak 3 éve is.
Emellé még drágult is minden, a belépőszintet pedig lenullázták. Plusz a recesszió, elszálltak az áruhitelek, sokan vették úgy. Már csak a szolgáltatóktól lehet részletre.
2.5 év után cseréltem idén telefont, korábban 4-5 típus megvolt csak egy évben, nincs miért, nincs mire cserélni.

(#17) odani


odani
tag

Baromira megkésve (jó 10 évvel sztem), de végre kipukkanni látszik a mobilos lufi. Biztos vagyok benne, hogy a normálishoz a mostani helyzet van közelebb és nem az a bázis, amihez mérik a mostani állapotot.
Nem létező felhasználói igények "kielégítésére" lettek termelve eszközök tömegével.

(#18) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nahát, az idén véletlenül nem vettem új telefont, már rögtön mélyponton vannak. :D Ha meg veszek, akkor én? Inkább ők mint én. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#19) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Várható volt, évek óta jósolják, az emberek nem habzsolnak már úgy.

Magamon is tapasztalom, hogy kevesebb készüléket "fogyasztok".

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) Luck Dragon válasza pusszycat (#18) üzenetére

Itt az idő megmenteni a mobilpiacot :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21) LosBlancosRM válasza odani (#17) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Mondd, hogy nyomógombos telefont használsz, máskülönben hiteltelen amit írsz.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#22) pusszycat válasza Luck Dragon (#20) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel szállsz be az idén?

#19 Graphics
Most, h már egy közép kategóriás is elég gyors szinte mindenhez, a flagship-ek is inkább kamerában vannak felpimpelve meg az a fránya vezetékmentes töltés, meg pár száz antutu pont pluszban, és tombol a használt piac garanciával...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#23) zsolesz967


zsolesz967
aktív tag

Nálam az s10+-t egy s10 5g váltotta. :)
Vagyis az s10+ melós telefon marad,minden másra ott az s10 5g.

Ps5,A34 5g,Gear S3 Frontier

(#24) Graphics válasza LosBlancosRM (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pedig nagyon igaza van... És igen, mind beálltunk felszopni ezt a "rendszert"...

NEm kell hozzá atomfizika, hogy sokkal tovább használhatóak lennének a mobilok, de az optimalizálás még mindig nem elsődleges, tucatjával készülnek terjengős hatalmas applikációk...

Gyorsabb, jobb, nagyobb, erősebb telefont akarnak az emberek... Ez az irányvonal...

Érdekes egy gyártó sem kilincsel a userek felé azzal, hogy a legjobban optimalizált rendszer, amely kíméli az aksit blabla... Talán a Sony meg az Asus volt, aki ezt kissé promotálta. Oké az iOS, akinek kézre áll , annak egyben van, és jó.

Ugyanazt a pénzmagot el lehetne költeni jobban is, de a gyártónak nem az az érdeke, hogy 5 évig ne vegyél tőle semmit... Fogyasztói társadalom fogyasztói igényeit szolgálják ki.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) doooo válasza Hadeska22 (#11) üzenetére


doooo
veterán

Hol vannak azok a nagy "mass layoff"-ok? Ott, ahol 50 éve a legalacsonyabb a munkanélküliség? Ez persze nem jelenti azt, hogy több pénzük is van az embereknek, vagy, hogy szükségük van olyan sűrűn cserélni a készülékeiket, mint régebben (egyrészt mert a hw már bőven olyan szintű, amit nem kell állandóan cserélni, másrészt a helyileg domináns két gyártó a leghosszabb szoftveres támogatást nyújtja), de kiemelni pont azt az országot nem túl logikus...
Kínában pl. valóban, drasztikusan emelkedik a munkanélküliség (más gazdasági problémákkal egyetemben), és jóval nagyobb piac is az amerikainál. Ez garantáltan jobban kapcsolódik a cikk témájához.

[ Szerkesztve ]

(#26) Luck Dragon válasza pusszycat (#22) üzenetére

Már beszálltam egy A54-el. Kicsit elegem lett a Xiaomiból. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) LosBlancosRM válasza Graphics (#24) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Szóval szerinted egy 10 éves telefon szintjén kéne lennie a mostaniaknak? Mert ha kipukkant volna a lufi, nem tartanánk ott, ahol. Itt azokkal a kényszerbetegekkel van "baj", akik 3 hétig se tudják megtartani a telefonjaikat, mert kell egy újabb. Ha viszont nem lenne fejlesztés, 3-4 éves telefont se lehetne leváltani, pedig azalatt csak van fejlődés. Akiknek meg "muszáj" folyamatosan az újabbal villogni, fizetik a fejlesztéseket.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#28) pusszycat válasza Luck Dragon (#26) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem most a realme gt 5 tetszik, és lefogadom, h neked is. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#29) Graphics válasza LosBlancosRM (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"Szóval szerinted egy 10 éves telefon szintjén kéne lennie a mostaniaknak?"

Szerintem nem írtam ilyet. :)

NEm kell hozzá atomfizika, hogy sokkal tovább használhatóak lennének a mobilok, de az optimalizálás még mindig nem elsődleges, tucatjával készülnek terjengős hatalmas applikációk...

Kiemeltem a szerintem fontos kulcsszót. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Ricardo válasza Luck Dragon (#26) üzenetére


Ricardo
félisten

"Kicsit elegem lett a Xiaomiból"

Ezzel nem vagy egyedül. :N

Mi is a Samsung szekerét toltuk meg picit. :D

[ Szerkesztve ]

(#31) Luck Dragon válasza pusszycat (#28) üzenetére

Ahm , van ilyen ? :DDD

Ricardo
Látod még sem lett elég , mert csökkent a Samu %-ban . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#32) pusszycat válasza Luck Dragon (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ahhh [link]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#33) Luck Dragon válasza pusszycat (#32) üzenetére

Jó-jó de miért ezt választanád , ha eltávozik a gyártó Európából ? Vagy rosszul emlékszem rá ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#34) pusszycat válasza Luck Dragon (#33) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Miért, ha eltávoznak, a garancia nem érvényes? :U Vagy nem jön majd rá frissítés? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#35) Luck Dragon válasza pusszycat (#34) üzenetére

Akkor hajrá ! :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#36) doooo válasza pusszycat (#34) üzenetére


doooo
veterán

Hát a garancia elég necces, ha nincs képviselete a kontinensen egy gyártónak... nem?

(#37) pusszycat válasza doooo (#36) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nincs garancia, akkor nem is árulhatják, elméletileg... nem?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#38) doooo válasza pusszycat (#37) üzenetére


doooo
veterán

Hát... most is beszerezhetsz bármit, bárhonnan a világból, attól még nagy eséllyel nem lesz rá garancia. Szóval ez konkrét helyzettől függ. Ha garantálják, hogy lesz rá garancia, akkor muszáj is lennie (ellenkező esetben perelheti őket bárki). Tudakold meg és kiderül.

(#39) Lami66


Lami66
őstag

Ez ilyen, mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás esete.
Azért fogy kevesebb telefon mert feltolták az árakat? Vagy azért tolták fel az árakat, mert a jó hardverek miatti kevesebb eladás okozta bevételkiesést próbálják kompenzálni? Talán az utóbbi, ha az én esetemet nézem. Kétévenként cseréltem telefont, de a második év végén már volt pár nyomós ok (hardveres és szoftveres is) ami miatt vártam a cserét. Aztán 4 éve vettem egy P30-at, és a 4 év alatt egyszer se éreztem, hogy na, kezd eljárni felette az idő (engem nem igazán zavar ha nem kap a telefonom frissítéseket). Aztán most egy S23-at vettem helyette, de csak azért mert ez egy rendkívül jól sikerült cucc (ahogy 4 éve a P30 is eszméletlen jó cucc volt). Elméletileg az S23 is marad legalább 4 évig. Nade! Amikor egymás mellé teszem a két telefont (P30 és S23), akkor eltűnődöm rajta, hogy tulajdonképpen mivel több az utód? Gyorsabb és kicsit több ram, gyorsabb belső tároló, 5G, 120 Hz-es kijelző....Igen, a számok szerint több, jobb, gyorsab... És? Azt gondolja az egyszerű júzer, hogy ezek után a P30-at már nem esik jól használni mert visszavágyik az ember a jobb hardverre. De nincs ilyen érzésem. Persze érezni némi különbséget, de soha egyetlen telefoncsere alkalmával nem volt ez a különbség ennyire lényegtelen, számomra. Ergo saját tapasztalatom az, hogy érzetre semmi értelme nem volt a cserének. És nem tavalyi modellt cseréltem, hanem egy 4 évest.

(#40) pusszycat válasza Lami66 (#39) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Ez ilyen, mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás esete." - megkérdeztem az AI-t azt mondta h a tyúk.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#41) Lami66 válasza pusszycat (#40) üzenetére


Lami66
őstag

akkor már megkérdezhetted volna azt is, hogy az árak miatt fogy kevesebb telefon, vagy vagy a kevesebb eladás miatt tolják fel az árakat?

(#42) pusszycat válasza Lami66 (#41) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

én úgy tudom, h a chip hiány miatt emeltek árat minek következtében csökkent a vásárlás, ez miatt tovább emelkedtek az árak, amitől tovább... etc

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#43) LosBlancosRM válasza Graphics (#29) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Amire válaszoltam, ott az volt, hogy 10 éve ki kellett volna durrannia a lufinak. Ebből arra következtetek, hogy 10 éve nem fejlődik sehova a mobilpiac. Te azt írtad, hogy igaza van. Nem tudom, hogy az optimalizáció, hogy jön ide, de biztos bánkódsz a jobb kamerák, jobb kijelzők, kibővül funkcionalitások miatt. Szerintem senki se választaná a 10 éves Galaxy S-t, a jelenlegi Ultra helyett.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#44) Graphics válasza LosBlancosRM (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rendben, tudod ez egy fórum, ahol beszélgetnek az emberek.

Nem estem neked, normálisan kommunikáltam veled, minimálisan csak ugyanennyit várok visszafelé is. :)

Az optimalizációt már leírtam fentebb, nem szeretném újramásolni ugyanazt.
Részemről ebben több nincs.
:R. Nem kötelező egyetérteni, én most mással értek egyet, ez van.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) DrBubo77 válasza Ricardo (#30) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Én is a Samsung szekerét toltam meg az idén. Igaz, hogy tavaly is. :D

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#46) janeszgol


janeszgol
félisten

Ott a infinix note 30 vip. Ha mar otodikek mobileladasban, erdemes megnezni a kinalatukat, es leginkabb ezt a note 30 vipet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#47) hegedus001 válasza negeev (#7) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Miért váltottál?

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#48) Flashback válasza janeszgol (#46) üzenetére


Flashback
addikt

Wow!
A procit leszämítva kb flagship spec.
280€

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#49) janeszgol válasza Flashback (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

Sokan hianyoljak a regi Xiaomi tendenciat. Akadnak ilyenek (Redmagic 8S?), csak nem 100k alatt, hanem 100-250k kozott.
Ideje megismerni uj markakat. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Semmi épeszű újdonság nincs a telefonokban, de az árak rakétaként emelkednek.
a 13 Pro max-ot legfeljebb az akku degradálódása miatt cserélném újabbra… :C
elég elcseszett egy érv.

Idén legalább titánból lesz a legfullosabb modell kerete azt rebesgetik.
Mekkora szükség van egy telefonnak titánból készülnie, ami jórészt tokban van. :F

#2 Predatorr

A samsung azt csinálja már telefonoknál is mint a többi termékvonalánál, a TV-knél a legszembetűnőbb.

Ugyanaz a széria évről évre egyre kevesebbet ad.
Itt az A52s még mindig egy legalább olyan jó telefon hanem jobb mint egy 2 generációval újabb A54 2x annyiért official. :DDD
TV szériáknál ugyanezzel játszik. Folyamatosan erodálja ugyanazt a termékszámozást évről évre ha összehasonlítod.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.