Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Theocracy

Hozzászólások

(#1) pamacska


pamacska
tag

Sziasztok!

Mikor még a Theocracy új játéknak számított, végigjátszottam egyszer. Emlékszem, okozott pár álmatlan éjszakát egy-egy provincia elfoglalása, vagy a gyorsabban növő népszaporulat elérése. Most, így november elején elkezdtem megint, és jé, megy XP alatt gond nélkül. Arra lennék kíváncsi, hogy tapasztalataitok szerint -remélem, még emlékeztek rá- melyik szféra papja volt a legjobb, melyik varázslattal, vagy hogy növeltétek a legkedvezőbben az egységeitek számát. Thx

Carpe diem!

(#2) Dilikutya válasza pamacska (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jajj dé rég is volt az már:). Ha jól emlékszem, 1999/2000 táján. Mekkora jó kis játék volt. Érdekes, hogy nyomtalanul eltűnt, ssoem találkoztam többet a nevével.
De sajnos nem emlékszem, melyik pap a nyerő, csak egy kölcsönkapott példányt nyüstöltem, CD írója senkinek se volt még akkoriban, hogy leírja nekem:).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) pamacska válasza Dilikutya (#2) üzenetére


pamacska
tag

cd-író??? Nekem (kivételesen) eredetiben van meg :D. Szóval nem tudnál valami hasznos tippet előhzni a rejtett bugyrokból? Hálás lennék, esetleg még a 2milliárdos lottónyereményből is kapnál. Mondjuk egy originál Theocracyt :D

Carpe diem!

(#4) Dilikutya válasza pamacska (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

1999-ben nagy dolog volt még a CD író:). Azóta szerintem megjelent bundle-ként is valamelyik újságban, úgy rémlik. Nekem sajnos most csak a demója van meg, a 99 decemberi PC Guru mellékleten. Vagyis 2000 januáriként szerepel, de ha egyszer én azt még december elején vettem, akkor az nekem 99 decemberi:). Istenem, régi szép idők... [könnyes smiley]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) pamacska válasza Dilikutya (#4) üzenetére


pamacska
tag

Akkor semmi tipp? Pedig jól jönne... Köcsög 400as seregek rohannak meg, nekem meg 150fős van :((( :O

Carpe diem!

(#6) pamacska


pamacska
tag

:( Csak van valaki, aki végigvitte régebben, és esetleg hasznos tanáccsal látna el...

Carpe diem!

(#7) h@desz válasza pamacska (#6) üzenetére


h@desz
tag

Nekem a Természet és a Nap papjai jöttek be a legjobban na meg a sárkányíj vagy mi

Azért vagy itt, hogy mindent láss, hogy értsd a szót, olvasd az írást, azért vagy itt, hogy mindent megtanulj

(#8) pamacska válasza h@desz (#7) üzenetére


pamacska
tag

A természet papok nekem is tetszenek, pláne mikor én varázsolom ki a földből a gyökereket. Nap papból egyenlőre még csak egy van, de készül a többi is, és akkor kiderül, mit tudnak. A sárkányíj pedig magáért beszél, valóban félelmetes fegyver, csak sok idő és sok ember kell hozzá. Meg a csarnokot, ahol építik, nem tudod mindenhol megcsinálni, mert drága.

Volt olyan, hogy tudott valaki szövetséget kötni másik törzzsel? Ha igen, akkor mennyi ékszert ajánlott fel? Egy szövetség jelentősen megerősítené a gazdaságomat, meg a hadseregemet is.

Carpe diem!

(#9) h@desz válasza pamacska (#8) üzenetére


h@desz
tag

Arra még emlékszem hogy csak egy törzssel csatáztam a többivel megszövetséget kötöttem és a végén csatlakoztak hozzám ehhez sok ékszer kellett kb 800 v több az alatt szerintem szóba se állnak veled.Úgyhogy érdemes az ősi ellenséggel csatázni annak meg van mindenne ehhez.

Azért vagy itt, hogy mindent láss, hogy értsd a szót, olvasd az írást, azért vagy itt, hogy mindent megtanulj

(#10) pamacska válasza h@desz (#9) üzenetére


pamacska
tag

Nem semmi... Én eddig egyet kiírtottam, az alattam levő lilákat, erre a sárgák egyből hadüzenetet küldtek. A többit próbálom fűzni szövetséggel, de egyenlőre 2200ékszerrel sem megyek semmire. Azért még kicsit terjeszkedek, aztán remélem, hogy elfogadják a szövetséget.

Carpe diem!

(#11) h@desz válasza pamacska (#10) üzenetére


h@desz
tag

Érdekess nekem nem üzentek hadat pedig én is lilákat nyomtam ki mert ott voltak templomok meg az ékszerhez ami kell.
Picit meggyakod őket akkor lehet, hogy melléd állnak idővel.

Azért vagy itt, hogy mindent láss, hogy értsd a szót, olvasd az írást, azért vagy itt, hogy mindent megtanulj

(#12) pamacska válasza h@desz (#11) üzenetére


pamacska
tag

Na, a piciten túl vagyok már... Egy tartománya maradt, de bekültem egy gyakócsapatot (1db kardos), és a végén kiírta, hogy csak 35katonája van azon a provincián. Erre meg nem ajánlok már szövetséget fel. Inkább próbálom a többit fűzni. Amelyik hadat üzent az azon okból tette, hogy bitang hódító vagyok :). Pedig nem is piszkáltam. Gonosz gép...

Carpe diem!

(#13) pamacska


pamacska
tag

Sikerült szövetséget kötnöm az egyik törzzsel, de több, mint 4000 ékszer volt. Kicsit drága, de remélem, megéri.

Carpe diem!

(#14) ENdruboyy


ENdruboyy
csendes tag

Helló !
Lenne egy kis problémám a játékkal.
A videóknak csak a hangja jön be, és az is megszűnik, akkor csak a fekete képernyőt látom magam előtt xpn.
mi lehet a gond ?

(#15) kisPocok válasza ENdruboyy (#14) üzenetére


kisPocok
csendes tag

Régi a téma, de érdeklődnék, hogy tudtok-e valami MOD-ot, hogy a spanyolok ne vagy csak később jöjjenek? Túl hamar véget ér a játék így! :(

(#16) girizdium válasza pamacska (#8) üzenetére


girizdium
újonc

Remélem nem a Yaxunákkal kötötted. Drágák és hűtlenek. Játszol 10 évet a játékban és erreföl kapsz egy kis semmitérő Provinciát, ők pedig újra hadat üzennek.
Az Iztachuánokkal sem érdemes szövetséget kötni, mert őtölük sem fogsz túl sok provinciát kapni. A Huatepek legértékesebb provinciát nem kapod meg, és bár nem olcsó velük a szövetség, megéri. Ők később kezdenének harciasabbak lenni.
Kukurbukival annyira jól lehet egyébként haladni, hogy én '63-ra (anno, 13 évvel ezelőtt) elfoglaltam az egész térképet. (néhol az erdőben gyorsan járó hőssel besegítettem neki, mert a tűzzel, meg lélekerőkiszívó hatással nehezen bírkóztam meg) (sőt, megszereztem 1 vagy 2 kivételével az összes hőst, amit csak lehetett, azaz vagy 30-33-at) A játékban az volt a legbosszantóbb, hogy az AI nem fejlődött, nem fejlesztett.. de úgy semmit! -- innentől kezdve a játék nem más, mint egy egyoldalú Sims a középkorban...
Ui.: (Ezt már írtam másoknak is, akiknek ez volt a kedvenc játékuk:) egyik-másik varázstárgyat/"kegytárgyat" lehet duplázni is, ami az életpontokat növeli.

A játékot amúgy jóval kevesebb, mint 1 óra alatt is végig lehet játszani; egy karavánba bepakolsz 60 lámát, Jarakit, meg akit csak akarsz, hússal kukoricával, illetve felnyomod a kajatermelést, raktárakat építesz hozzá. Aztán csak pörgeted az időt, hagyod, hogy elfoglalják a főprovinciát az axokopánok, majd ha már a spanyolok hódítása után alig lesz mit enned a karavánból (addigra, valószínűleg a spanyolok is éhenhaltak). Visszafoglalod a provinciát a karavánból.
A játék nagyon furcsa könnyítése az, hogy a fő ellenség saját magát nyírja ki.

Amúgy, ha szórakoztatni akarod magad, próbálgathatod azt is, hogy a csodák mappában kicseréled egyik-másik grafikai elemet. Pl. a felderítés (ami egyébként láthatatlan effekt), egy madárt repít, ha valami látható effektre teszed be (pl. az ellenséges emberek "ellopására; nem is működik olyan hatékonyan), de aminél az számít, hogy grafikailag érintsen minél több embert, ott lehet érdekeseket kombinálni. (a mappákban a grafikai fájlok nevei könnyen dekódolhatóak egy kis logikával.)

Nekem egy gondom volt, amit nem tudom hogyan lehetett volna megoldani; az pedig a Time of Hallls küldetés; ott hiába nyertem meg a csatát (megpróbáltam többször is egymás után, sokféleképpen; kinyírva a hőst, átállítva a saját oldalamra, természetcsodákat kérve, hogy felderítsem az egész pályát, végigfésülve az erdőket: és semmi.)
Lehet nem úgy találták ki, hogy azt a 400 fős sereget kinyírja a játékos, de hiába tette meg, nem lett vége a csatának: minden esetben el kellett menekülnöm. (s ha jól emlékszem, akkor is, a csataösszesítőben azt írta ki, hogy mindenki elvérzett.)

(#17) kutga válasza girizdium (#16) üzenetére


kutga
nagyúr

Csak 12 évet késtél a válasszal. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#18) borovi válasza kutga (#17) üzenetére


borovi
aktív tag

De válaszolt!... :DDD
(...és pörög a topic... :K )

[ Szerkesztve ]

(#19) kutga válasza borovi (#18) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem vitatom.

Let the Zone take me if I am.

(#20) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Win10 alatt megy?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#21) kutga válasza Bad Pritt (#20) üzenetére


kutga
nagyúr

Tényleg pörög. :D

Sajnos passzolom visszatértem hetesre.

Let the Zone take me if I am.

(#22) maszi99


maszi99
őstag

Sziasztok....Aztaaa... retró topik :C
annó párszor én is végiggázoltam a játékon...eredetiben van meg ...még mindig :))
spanyolok minden végigjátszáskor más és más időpontban jelentek meg.
sárkányíjjak voltak a leghatékonyabbak ellenük..papok egyéb más harcosok sok vizet nem zavartak az ágyuk ellen :)
Nem tököltem szövetségkötéssel semmit... mindenkit gyalultam...1-2 provincia elfoglalása trükkös
Sztorija nagyon jó... nem tom win7-en menne-e még... ?
Ha van rá népesség (akik játszanának vele) lehet elővarázsolom a retró dobozból megint... s betolom a gépembe újra :)
:R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#23) Bad Pritt válasza kutga (#21) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Megvan még eredeti CD-n, valamihez teljes játék volt szerintem. :D
Kár, hogy ebből nem varázsolnak a gogosok egy up to date változatot, baromi jó játék volt. Imperium Galactica 2 lenne a másik, ami kéne. :(

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#24) maszi99 válasza Bad Pritt (#23) üzenetére


maszi99
őstag

pc-guruhoz vagy gamestar újságokhoz mellékelték 1x
de nekem eredeti leírással (füzettel) és 1 mellékelt regénnyel együtt van meg :Y
most hogy így irkálunk róla elő is keresem...

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Theocracy
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.