Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) esteban


esteban
senior tag

Milyen telefonok vannak a piacon hasznalhato kameraval? Mint pl. SE k750i?

iBook + RedBull :)

(#2) Bog válasza esteban (#1) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nokia N90

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#3) AS


AS
félisten

Samsung D600 (ja az még nincs):))

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4) Varga Csaba


Varga Csaba
aktív tag

Kamerás mobil=:D:D:C:C:C:C:D:D:D

Vegyél 10K ért egy gagyi (aiptek stb) digitfényképezőgépet és egy nagyságrenddel olcsóbban kapod meg ugyanazt a (sz@r) képminőséget.

Ha meg (kép)minőséget szeretnél akkor felejtsd el a mobilba integrált gombostüfejnyi optikás kamerákat.
Lehet mögötte akár 10 MP-s CCD az optika pirinyó volta miatt sohase kapsz elfogadható képet.

Ha meg vagizni akarsz vele akkor vedd meg a piacon kapható legdrágábbat. :C

(bár IMHO az oldaladon egy CANON EOS 1Ds mark II sokkal vagányabbnak tűnhet :D)

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#5) AS válasza Varga Csaba (#4) üzenetére


AS
félisten

Ez már nem igy van!
K750 digitálisfényképezö szintü képeket készit!

Ez most szokásos sablon duma volt! (kamerásmobil nem lehet jó! )
Dehogynem!
:DD:DD

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#6) Bibby válasza AS (#5) üzenetére


Bibby
addikt

Különös,most valahogy egyetértünk...:B:DDD

Azt még azért hozzátenném hogy az s700 is szép képeket készít.

[Szerkesztve]

Ελευθερια η θανατος

(#7) Shalala válasza Varga Csaba (#4) üzenetére


Shalala
senior tag

En pl azert akarok venni egy ilyen telot(k750i vagy w800), mert az mindig ott van a zsebemben es megnezve a vele keszult kepeket tenyleg jo. Sok esetben jonne jol, mert a legtobb ember, ha van egy jo fenykepezoje akkor se viszi mindig magaval, foleg egy testesebb/profibb gepet mint ami nekem van.

(#8) AS


AS
félisten

Most leírom mivel érdemes fotózni igaz k750 w800 most legjobb de azért vannak még jok

Se S700
Sagem Myx8
Samsung D500
Sharp Gx30i (még mindig jó)

Nem is tudok mondani több jó kamerával ellátott telefont. (persze lesznek de most csak a kapható telokrol beszéltem)

:)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#9) AS


AS
félisten


És most felsorolom a új generációs kamerás telokat ahol már nyugodtan otthon lehet hagyni a digitális fényképezőt!

Samsung D600!
Panna VS7
Sharp 903
Samsung Z700
Nokia N70
Nokia N90

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#10) Varga Csaba válasza AS (#5) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Igen!:))
Igazad van!:))
Sablonduma volt!:))

És hányas F-értéket tud a K750-es?
Monnyuk nagylátószögnél és telénél?
Ha van rajta vaku(?) akkor annak mennyi az értéke (kulcsszám)?

Próbálj meg vele esetleg vaku nélkül egy helyiségben mozgást fotózni, vagy készíts vele egy makrofotót(vagy közelit) félhomályban részletgazdag, finom rajzolatú témáról....

Ha tanultál (volna) fizikát (optika, fénytan) akkor értenéd azt, hogy egy SRL gépen miért nem 2mm a frontlencse átmérője hanem pl. 72mm.
Miért 72mm-es egy végig F2,8-as FZ-20-as optikája.

Verőfényben, !!!napnak háttal!!! még a ''gagyi'' géppel is lehet fotózni és elfogadható képeket csinálni. Viszont ahogy gyengül a fény úgy talál egyre kevésbé fókuszt a ''gagyi'' és lesznek homályosak, életlenek a képek.

Fel kéne esetleg fogni végre, hogy a nagypixelszám egy parasztvakítás a pixelek növekedésével nem növekszik lineárisan a képminőség.

Idézet tőled:

''Ez már nem igy van!
K750 digitálisfényképezö szintü képeket készit!''

Igen az Aiptek digitálisfényképezőgép szintjét biztosan eléri! :C
De egy panasonic, vagy canonét elérné-e azt erősen kétlem.

Akkor pedig olcsóbb 10K-ért az aiptek, mit 70-100K-ért a kamerás csodamobil.

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#11) Shalala válasza Varga Csaba (#10) üzenetére


Shalala
senior tag

de nem is errol van szo. nem muveszkepeket akarunk vele fenykepezni, de egy kulon aiptek fenykepezot se akarok magamnal hordani. Suliba/buliba/melohelyre nem fogom bevinni a 200ezres kamerat, de ott is (utkozben is) tortenhetnek olyan dolgok amiket meg akarok orokiteni, normalis minosegben. Erre a celra megfelel.
A minosegbeli kulonbsegeket en is latom es nem is vitatom, de nezz meg vele keszult kepeket (gondolom nem tetted) es lathatod, hogy a celra boven megfelel.

(#12) AS


AS
félisten

Leirom részleteseben!

Samsung D600! 2.0 megapixles Cmos kamera 100 watos ledel! Mp4 Cif Video felvevövel!
Panna VS7 2.0 megapixles Cmos kamera autofokuszal. Cif Videó felvevövel.
Sharp 903 3.2 megapixles CCD kamera mp4 Cif Videofelvevövel
Samsung Z700 3.2 megapixeles CCD kamera mp4 Cif video felvevövel
Nokia N70 2.0 megapixles kamera videofelvevövel!
Nokia N90 2 0 megapixeles autófókuszos cmos kamera Carl Zeiss lencsékkel mp4 cif video felvevövel

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#13) Bibby válasza Varga Csaba (#10) üzenetére


Bibby
addikt

És ha én kimegyek az utcára és megkérdezek egy fotózó turistát, az majd fogja tudni mi azaz F érték meg a vaku kulcsszám?Ugyanmár, senki nem akarja profi gépekhez hasonlítani a mobilos kamerákat, de te meg fogadd el szépen, hogy ami a te igényes szemednek esetleg nem jó, másnak még tetszhet.
De azért hozzad csak fel az SLR gépeket példának:O

Ελευθερια η θανατος

(#14) Varga Csaba válasza Shalala (#11) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Rendben,

Csak akkor ugye más az igényszint és mindenkinek más az elfogadható.
Az én olvasatomban az előzőleg vázolt helyzetek messze nem a művészfotó kategóriába tartoznak.

De nevetséges bárminemű összehasonlítása a mobilnak és a digitgépnek az opimálisnál rosszabb fényviszonyok között (még azonos pixelszám mellett is).

A profi fotósok dettó ugyanolyan okból tartanak a munkagép mellett kompakt gépet is, mint amit te felvázoltál.

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#15) Shalala válasza Varga Csaba (#14) üzenetére


Shalala
senior tag

a muveszfoto kifejezest csak peldanak hoztam fel. nyilvan egy makro vagy esti fenykepezes az nem biztos, hogy muvesz foto :)
Osszehasonlitani en se akartam a kettot, te hoztad fel az slr gepeket.
a harmadik pontban is egyetertunk, csak mivel altalaban nincs plusz helyem (1 nadragzseb) abba nem ferne bele ilyen celra egy kis kompakt gep se a mobil melle. Ezert gondolkozok egy olyan mobil megvetelen mint a k750, persze nem lesz olyan minosegu mint egy kompakt gep eseten de mar kozeliti.
Eddig egy darab kepet nem csinaltam mobilos fenykepezovel mert tenyleg sz@r, viszont latva ennek a mobilnak a kepessegeit , mar elfogadhato szamomra erre! a celra.

De felesleges errol beszelni, mert a topic nem errol szol.

(#16) Varga Csaba válasza Bibby (#13) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Igen sajnos a többség úgy gondolkodik ahogy te. :(

Aztán amikor szürkületkor panorámát fotóz szabadkézből !!!vakuval!! a Várhegyről, meglepődik, hogy miért nem sikerültek a képei.

Vagy a kamerásmobilos aki nappal szembe fotózza a zsiráfot az állatkertben :C :C :C

A fotózás technikai ismeretek és alapelvek tudása nélkül soha nem fog olyan eredményt hozni, mint mikor valaki tisztában van azzal, hogy mit és miért...
(és ez még messze nem a profi szint)

Amivel összehasonlítottam a mobilok kameráját az messze nem SRL hiszen az Aiptek :D nem is gyárt ilyesmit.

A frontlencse átmérőre felhozott példáknál pedig az összehasonlíthatóság végett említettem az SRL és bridge gépek ilyen paramétereit.

Az F-érték jelentősségére pedig majd az első párszáz nem nappal készített kép után te is rá fogsz jönni. (ahogy a saját káromon, rájöttem én is...)

Minél kisebb az F érték annál nagyobb az objektiv fényáteresztő képessége, azaz annál nagyobb fénymennyiség jut el a fényérzékelőre vagy a filmre.
Aminek vonzata pedig az, hogy annál rövidebb záridőt tudsz alkalmazni.
Minél rövidebb a záridő, annál kisebb a bemozdulás és ezzel együtt az életlenség esélye.
(A kisebb F-érték még a fókuszálást is segítheti a roszabb fényviszonyok között, alacsonyabb értéken még talál a gép fókuszt míg pl. eggyel magasabb értéken már meghal az autofókusz..)

Ezeket az apró nűanszokat már nem fogod a mobilod (nevetséges méretű) kijelzőjén észrevenni, de nézd meg a képet a pc-den és akkor rájössz.
De, mégegyszer megismétlem magam: optimális fényviszonyok között, fénynek háttal nem nagy kunszt elfogadható képet csinálni.

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#17) Ck. válasza Varga Csaba (#16) üzenetére


Ck.
addikt

Ahelyett, hogy itt osztod az ''észt'', ugyan nézd már meg a K750-esemmel készített képeimet... :(((

Bővebben: link Bővebben: link

Elárulok vmit... Itt vannak a nyaralásom képei, amelyeket a K750-el készítettem. És hát... Nem kellett magammal vinnem digitális fényképezöt!
Sajnos véletlen néhány kép szélébe belelógott a kezem, de szerencsére az olyanból nem sok van... Bővebben: link

Kellemes képböngészést! :P

[Szerkesztve]

(#18) rOwLeY


rOwLeY
őstag

haver most vett D750i-t, hát mit ne mondjak...őszintén megmondom le a kalappal!
h egy telefon ilyen képeket csináljon...király!

(#19) Varga Csaba válasza Ck. (#17) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Megnéztem őket, köszi a linket..

Itt van egy kis komment egy laikustól:

http://img.tar.hu/seekay/img/14408655.jpg#3
Életlen, zajos kép

http://img.tar.hu/seekay/img/14408622.jpg#3
Életlen, vörösszem, magas képzaj.

http://img.tar.hu/seekay/img/14408624.jpg#3
Ez ugye csak vicc?

http://img.tar.hu/seekay/img/14408531.jpg#3
nappali kép és mégis gyenge az élessége..

http://img.tar.hu/seekay/img/14408497.jpg#3
szép téma, nem rossz, de némi CA és az élessége is hagy némi kívánnivalót..


Nagyon tanulságos volt megnézni a képeket, alátámasztják az általam elmondottakat.
Ezek a minioptikák nappali fénynél még elmennek, de ha egy kicsivel kevesebb a fény, neadjisten félhomály van akkor már viccszámba megy a produktum.

Sajna a nagy ISO miatti képzajjal nem lehet mit tenni, és ennek a CCD miniatürizálása sem használ.

Állatos közeli ill ''makro'' témaban nézd meg a kep.tar.hu/gomaster oldalon az ''első fotók'' kategóriát.
Ezek egy nem éppen csúcsszuper HP635 2,1MP-s géppel készültek de azért látható némi különbség. És ugye ez a gép a ''túristakattogtató'' katerória azaz messze nem SRL...

Summa szummárum:
Dícséretes a mobilcégek fejlesztése, de a jelenlegi termékek némi kompromisszumra kényszerítik a használóikat.
És ez ameddig miniatürizált optikákkal szerelik a kamerákat így is marad.

Bulifelhasználásban pedig viszonylag ritka az optimális megvilágítású környezet (éjszaka, lakásban mesterséges fénynél), ha pedig ez hiányzik akkor sajna elvéreznek a kamerás mobilok.

P.S.: Ha budapesti volnál véletlenül, tedd meg nekem azt, hogy este lefotózod a Budai Várat a Lánchíd pesti oldalától és tedd azt közkincsé..
Arra nagyon kíváncsi lennék...

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#20) AS válasza Varga Csaba (#19) üzenetére


AS
félisten

Ezeket nézd meg! Föleg a macskásat! Ezek még jobb képek.

http://kep.tar.hu/komander4/50093361

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#21) The Creature válasza Ck. (#17) üzenetére


The Creature
tag

nagyon ott vannak a képek... gondolkozom én is h vegyek egy hasonló telcsit.. bár sztem csak 1-2 év múlva lesz hasonlóm, amikor már elérhetőbb áron lesznek ;)

''Nem te vetted el, én adtam neked..''

(#22) Ck. válasza AS (#20) üzenetére


Ck.
addikt

Szvsz egyezzünk ki egy döntetlenbe! ;)
Amúgy gondolkozol a K750/D750/W800-on, vagy még mindig a D600-ra pályázol?

(#23) Varga Csaba válasza AS (#20) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

''Ezeket nézd meg! Föleg a macskásat! Ezek még jobb képek.
http://kep.tar.hu/komander4/50093361''

Akkor talán nézd meg ezeket:
[kép]
[kép]

Ezek is 2,1MP-s képek de le vannak 800X600-ra butítva!!!

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#24) Ck.


Ck.
addikt

AS: ezek amúgy nem ópusztaszeri képek?

(#25) AS válasza Ck. (#24) üzenetére


AS
félisten

De igen. ezeket nem én csináltam.. (de voltam már ott szép hely)
Dicamillo csinálta. (köszönet neki):)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#26) zsiros


zsiros
csendes tag

Nah most,nem rohogni!Sonny Ericsonnal hoygan tudok fényképezni??:C

Hogyan tudok Sonny Ericcson lfenykepzni? ( K750i :S

(#27) esteban


esteban
senior tag

Koszi a hozzaszolasokat. Azt tudom, hogy mit varhatok el egy kameras mobiltol. Nem akarom a meglevo tukor-reflexes gepemet kivaltani, es nem is varok 1:1 -es (:) ) fenyt.

Jelenlegi P900-asomban levo VGA felbontasu kamera viszont teljesen hasznalhatatlan, igy egy Canon A300-at cipelek magammal, aminek egyaltalan nincs jo optikaja, ''rendes'' fotozasra nem lehet hasznalni.

Korbenezek a megadott keszulekek kozott, melyiket es mennyiert lehet - errefele - kapni.

iBook + RedBull :)

(#28) Ck. válasza zsiros (#26) üzenetére


Ck.
addikt

Pofon egyxerű: :DDD

Gyöngén benyomod az exponáló gombot, akkor fókuszál, erősebben lenyomod, akkor pedig ellövi a képet. ;)

(#29) zsiros


zsiros
csendes tag

Nemvagom.....:(( ezt nem lehet félig,meg erossen benyomni ha benyomod villog egy kis zold lampa a bal felso sarokban(keperno) es egy negyzet zold lessz,utana kene erosebben benyomni azt a gombot??De ennel mart enm lehet erosebben:O

[Szerkesztve]

Hogyan tudok Sonny Ericcson lfenykepzni? ( K750i :S

(#30) zsiros


zsiros
csendes tag

Mindenki segitsen msn-esek és webkamerások elonyben !!hogyan tudok fenykepzni a sony ericcsonal?

Hogyan tudok Sonny Ericcson lfenykepzni? ( K750i :S

(#31) zsiros


zsiros
csendes tag

NYah,elsősorban!Varga Csaba! Te nem a Pécsi Internet centerbe vagy?
Wheheh Mohaa,LOTR, VCS

Hogyan tudok Sonny Ericcson lfenykepzni? ( K750i :S

(#32) shev7 válasza Varga Csaba (#16) üzenetére


shev7
veterán

''A fotózás technikai ismeretek és alapelvek tudása nélkül soha nem fog olyan eredményt hozni, mint mikor valaki tisztában van azzal, hogy mit és miért...
(és ez még messze nem a profi szint)''

Pedig nagyon sokan így fotóznak, akkor meg nemmindegy, hogy mit használnak, így se úgyse fog sikerülni a kép.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#33) zsiros


zsiros
csendes tag

Ck,te is erzsébeti vagy????Baratom talizzunk valahol!Irodahaz?Mekdonalc?Láttam a képidet és azok ott voltak a kossuthiba!Wheehehhe milyen pici a vilag :C

Hogyan tudok Sonny Ericcson lfenykepzni? ( K750i :S

(#34) zsiros válasza zsiros (#29) üzenetére


zsiros
csendes tag

Ck te is erzsébeti vagy? Wheeh milyen pici a világ!Nem talizunk valahol?Megbámuljuuk egymas telefonjat pl talizhatnank a Kossuthi mekdonálcnál??

Hogyan tudok Sonny Ericcson lfenykepzni? ( K750i :S

(#35) Atlantis


Atlantis
veterán

Légy szíves ne használj ennyi smiley-t és mondat végi írásjelet egy hozzászólásban,illetve mondatban.

Ellenben a helyesírásra és a fogalmazásra odafigyelhetnél. Ez nem chat.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#36) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

A D750 (k750)-es telefonok csak 1,3Megapixelesek, 2Megára szoftveresen nagyítja. Marketing fogás...

Aláírás

(#37) Viktor77 válasza Varga Csaba (#19) üzenetére


Viktor77
titán

Oké, tegyük fel igazad van.

1. Fáradj át a profi fotós topicok valamelyikébe.
2. Nem tudom, láttad az első hsz-ben feltett kérdést.
3. (Ez már egyéni vélemény.) Melóhelyre hülye lennék digitgépet vinni, telót persze viszek. De mi van, ha meglátok az utcán egy Ferrari-t? Lefényképezem, számomra tökéletesen élvezhető minőségben a k750i-mmel. Mit csinálsz Te, aki mondjuk szintén nem úgy készül munkába, hogy agyonfényképezi a várost és viszed a digitgépedet? Csodálkozol egyet, aztán mész tovább. Nyoma nem marad, hogy láttál egy vadító Ferrari-t.

Azt írtad, hülyeség összehasonlítani a kettőt. Így van. Csakhogy Te kezdted el hasonlítgatni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#38) AS válasza kapcs-ford (#36) üzenetére


AS
félisten

ez igaz

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#39) Ck. válasza kapcs-ford (#36) üzenetére


Ck.
addikt

Ezt tudnád vmivel bizonyítani? Mert képminőségben nem úgy néz ki, mintha interpolálva lenne...

(#40) rOwLeY válasza kapcs-ford (#36) üzenetére


rOwLeY
őstag

ez most komoly?:F

(#41) Ck. válasza rOwLeY (#40) üzenetére


Ck.
addikt

Nemhiszem... Láttad a képeim? Az előző oldalon van belinkelve. Az interpolált képek nem így néznek ki.

[Szerkesztve]

(#42) Viktor0610 válasza rOwLeY (#40) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most gondoltam bele (miután jól lealáztam a K750i-t a saját topikjában kapcs-fordra hivatkozva), h. ez a telcsi nem lehet interpolált 2 MP-es, hisz' (állítólag) szebb képeket készít, mint a ''kárlceisz'' optikás N90...

Samsung Galaxy A54

(#43) rOwLeY válasza Ck. (#41) üzenetére


rOwLeY
őstag

én élőben láttam ill készítettem képeket D750i-vel ami ua!
és ez 100 h nem interpolált mert sokkal szebb képet csinál mint a többi teló!

(#44) Varga Csaba válasza Viktor77 (#37) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Részemről a téma már a hozzászólásod előtt le lett zárva, továbbiakban nem kívántam volna hozzászólni, most is csak a te hozzászólásodra reflektálok:

''1. Fáradj át a profi fotós topicok valamelyikébe.''

Nem értem mi a problémád, hogy másik topikot javasolsz számomra, SZVSZ az ''off topikként'' jelzett hozzászólásaim mégsem voltak annyira off topikok, mellesleg az enyémen kívül is volt !!nem jelzett!! offolás!!

Őket mégsem irányítottad át máshová, vagy csupán az eltérő véleményem indokolta a ''kiutasítást''??

''2. Nem tudom, láttad az első hsz-ben feltett kérdést.''
Igen láttam és arra válaszoltam, csak mivel nem értezem 100%-ig témába vágónak a válaszomat ''offként'' jeleztem.

Mellesleg csupán a pénzkidobástól szerettem volna a kérdezőt megkímélni.
De akinek nem számít az költse úgy, ahogy neki jólesik.
(mint ahogy javasoltam neki az első hozzászólásom második részében)


''3. (Ez már egyéni vélemény.) Melóhelyre hülye lennék digitgépet vinni, telót persze viszek..............Azt írtad, hülyeség összehasonlítani a kettőt. Így van. Csakhogy Te kezdted el hasonlítgatni.''

Ld. 2 pont, 2 rész.

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#45) eXodus válasza Varga Csaba (#44) üzenetére


eXodus
őstag

Most te mit akarsz bizonyítani?
Nem lehet felfogni hogy a topik indító TELEFONT akar???

(#46) Bibby válasza Varga Csaba (#44) üzenetére


Bibby
addikt

Ez már egyszerűen hihetetlen...szvsz szépen egyes sorban hagyd el a topicot, hacsak nem az a legkedvesebb szórakozásod hogy másik 10 embernek bizonygatod hogy hülye.

A te meglátásodból aki nem ért hozzá az ne fotózzon, vagyis a kisgyermekem születésnapi tortájához rendeljek profi fotóst egy kisebb öszegért.Azt hiszem nálam ez a pénzkidobás.Meg az is pénzkidobás hogy százezrekért vegyek profi fényképezőt.

Ezzel csak egy dologra akartam rávilágítani:
Mindenkinek másra van szüksége, nem mindenkinek arra amire NEKED!!!

Ελευθερια η θανατος

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.