Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ati9500


Ati9500
senior tag

Vettem 2*512 DDR/400mhz Hynix DL43 ramot (elötte is hynix ram volt a gépembe 2*256/333)

A gép amibe tettem: Abit An7 alaplap (1.8 biosz, most jelent meg)
1,7+ AMD XP processzor
Ati9700 videókártya
Nec 3500 DVD író
400 vattos táp

(elötte is hynix ramok voltak a gépben)

A probléma hogy a memória 400 mhz re állítva 4/6 (400) a játékoknál kifagy (hiba ok: ....exe hibát generált... stb. (szokásos win xp szöveg)

A 3D2003 tesztprogram is kifagy ...

Ha visszaveszem a memóriát 333 Mhz re akkor megy elvileg de néhol akadnak a játékok....
a másik hogy a wincseszter is iszonyatosan kerreg.


Mi lehet a baj... Gyors válasz kéne mert holnap jár le a 3 napos cseregarancia...

(#2) antikomcsi válasza Ati9500 (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Hello!
Hol fagy le a 3dmark03?
cpu testnél vagy máshol?
A memóriákat mekkora feszültséggel, és milyen időzítésen járatod?

(#3) Ati9500


Ati9500
senior tag

az időzítés normál (alap) 3,3,3,8
valami ilyesmi!

mikor hol általában töltésnél....

illetve szokott leni olyan hiba: iexpoler hibát generál... bezár.....

(#4) Ati9500


Ati9500
senior tag

ha visszaveszem 333-ra akkor nem fagy .. csak megakad... néha... de a 3d teszt végénél nagyon akad asszem sound teszt... de enm biztos, a repüllős teszt!!

lehet újra kéne raknom az xp-t???

tudtok valami jó memóriatesztelőt, ami gyors.... (azt is írjátok le hogy kell használni pls!)

(#5) antikomcsi válasza Ati9500 (#3) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Az időzitéseket expert-re tedd, és próbáld 3-5-5-8 -al, ezzel talán menni fog. És adhatnál neki nyugodtan +1 tized voltot. Viszont ha a proci fsb-je 266 teljesen fölösleges a memóriát 400-on hajtani, ha egy kis töbletet akarsz, inkább a procit állítsd fel 166ra és szinkronba járasd ddr333-on. Jobb lesz hidd el, ne bajlódj az asszinkronnal, valószínű semmi baja a ramjaidnak, csak jól be kéne állítani.

(#6) Ati9500


Ati9500
senior tag

csak fura hogy kifagy!! ja ha a proci fsb-jét 166 veszem akkor is kifagy !!!

az időzítéseket megnéztem a hynix honlapján ott is 3,3,3,8 írtak....

most by spy beállításon van

[Szerkesztve]

(#7) Ati9500


Ati9500
senior tag

valami jó ram tesztelő????

(#8) antikomcsi válasza Ati9500 (#6) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

És azokat az időzítéseket nem szinkron üzemmódra írták? Sajnos nem elég csak az fsb-t ''feltolni'' mást is be kell állítani hozzá, hogy menjen!
Tesztprogram pl. a memtest, de nem fog 2 perc alatt lefutni, nem árt megvárni pár ''menetet''. De szerintem nem találna hibát a memoriákban ha jól beállítanád. Csak próbálgatnod kéne mit bír!

(#9) Cane válasza Ati9500 (#7) üzenetére


Cane
őstag

memtest86

teszteld a memokat alkalmazásokkal külön-külön is. lehegy hogy az egyik rossz.

[Szerkesztve]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#10) Ati9500


Ati9500
senior tag

elmondanád hogy kell használni?????

sosem sikerült elindítani..
letöltöttem kicsomagoltam egy flopira arról bróbált indulni de kiírta hogy nincs rendszer....

(#11) Ati9500


Ati9500
senior tag

memtesztet hogy kell használni??

(#12) Cane válasza Ati9500 (#10) üzenetére


Cane
őstag

boot disket csináltál?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#13) Ati9500


Ati9500
senior tag

nem tudom hogyan kell!!

(#14) Ati9500


Ati9500
senior tag

hogy kell csinálni???

(#15) DarkChild


DarkChild
senior tag

Üdv!
A következő a problémám: múlt héten vettem BF-ben egy 512-es 333MHz-s Samsung memóriamodult. Mivel már egészen jó ára van, ma visszamentem és vettem mégegyet - egy giga RAM az mégis egy giga RAM, ugye :D
Árban ugyanannyi volt, első ránézésre majdnem teljesen meg is egyeznek.
A különbség mindössze annyi, hogy a nyáklapon kicsit más az IC-k elrendezése (egyiken kicsit 'szellősebben' vannak elhelyezve, másikon kicsit szűkebben és annak a közepén van egy nagyobb 'hézag' - vagyis a középső két IC között ott a legnagyobb a táv). Egyébként mind2 modulon 16-16 IC van (mindkét oldal tele :D ).
A másik apró különbség, hogy egyiken az IC-k teljesen 'ráfekszenek' a nyáklapra, másiknál a nyáklap és az IC-k között van egy kb. 1 mm-es hézag (magyarul a levegőben állnak :D ).
Bocs, a nagyon részletes bevezetőért, de nem értek a memóriákhoz, ezért gondoltam abból nem lehet baj, ha minden körülményt ismertetek :)
Most jöjjön a probléma: elindítottam az EVEREST nevű diagnosztikai progit és a következő eredményt dobta ki: Bővebben: link
(Kiemeltem narancssárgával az egyetlen eltérő sort.)
Valaki elmondaná nekem földi nyelven, mi ez a rows és banks dolog? Esetleg hibás az egyik modul, amiatt van az egyiknél csak 1 rows, míg a másiknál 2? Ha így van, akkor vihetem vissza cseréltetni. :O
Egyébként a gép megy rendesen, eddig nem volt memóriahiba semmilyen programnál. Csak hirtelenjében azt gondoltam a kis laikus agyammal, hogy a rows a modul oldalait jelenti, vagyis ezek szerint az egyiknek a teljes fele kapacitása nem működne? (Ez esetben jókora ráfizetés lenne a biznisz, mert épp egy 256-ost cseréltem ki a második 512-sel, de ha az is csak feles üzemben megy... :((( )
No, nem is ragoznám tovább - please, valaki segítsen: kell cserélni, vagy ez normális jelenség?
Köszi, üdv!

(#16) Dawn25


Dawn25
csendes tag

Sziasztok nekem egy olyan problémám lenne hogy van a gépemben 4db 1GB-os 800Mhz-es Kingmax memória a Bios felismeri őket de az xp vagy a vista már csak 3GB memóriát lát. Szerintetek valameik modul rossz vagy a rendszerrel van valami gond?

(#17) Viktor77 válasza Dawn25 (#16) üzenetére


Viktor77
titán

32 bitesek az oprendszereid? Azok csak 4 gigáig látnak memót, de ebből lejön a vidkártya memója, meg egyebek.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) Rover623 válasza Dawn25 (#16) üzenetére


Rover623
félisten

Bravó!
Sikerült felélesztened egy majd' 3 éve halott topicot...:C
Kérdéseddel fáradj át ide: [link]

Viktor! Bezárnád...?:DDD

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#19) Viktor77 válasza Rover623 (#18) üzenetére


Viktor77
titán

De használta a keresőt. Dicsérendő.

Amúgy tényleg fáradj át a linkelt topicba pls. Köszönöm.

Ezt zárom.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.