Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vegyszer


vegyszer
addikt

Kedves fórumozók!

Van egy nem túl szokványos problémám:
A diploma munkámat írom a Szegedi Tudományegyetemen kvantumkémiából (vagyis előszőr adok a számítógépnek egy pár kilobájtos feladványt, amin az egy néhány napot gondolkodik :D . Majd pedig én gondolkodok a kapott eredményeken néhány estét :F ).

Az a kellemetlen helyzet állt elő, hogy az egyetemi klasztert halálra terhelték (talán a fizikusok, de ezt nem tudom pontosan), és a célhoz közeli feladataimat nem tudom sem ott, sem a saját gépeimen lefuttatni.
Összesen kettő számolást szeterkén végigvinni. Ehhez viszont kevés a ramom.

A kérdésem: Lenne-e köztetek olyan fórumtag, aki bevállalna egy-egy ilyen nagyobb kaliberű számolást?
Ha valaki segítene, előre bocsájtom, hogy kb 3-4 napig is a PC vadul 100%-os procikihasználtsággal dolgozik! (ezt tessék mérlegelni...)

Ami ahhoz kell, hogy a szálolás ne akadjon ki kellene: legalább 2GB memória... nekem ez volt a szűk keresztmetszet. Ezzel a memóriamennyiséggel egy darab feladványt lehet megoldani. De ha van 4GB akkor egy további számolást is. A dual magos proci nem kritérium, csak előny.

Ezt a WinGamess nevű programmal kellene elvégezni
[link]

Tehát: Van-e olyan aki segítene nekem? Én ezt nem csak szóban köszönném meg...
De sajnos nem tudnák túl sokat a dologra szentelni... (a számokat majd priviben)


Ja tudom, olvasgatni kell, mielőtt témát nyitok, de reménykedni sem mertem, hogy van bármi hasonló!
ui.: csak holnap délután, vagy hétfőn tudok újra benézni!

Köszönöm a segítségeteket!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2) corlagon válasza vegyszer (#1) üzenetére


corlagon
senior tag

Sztem szamolnanak neked itt a nepek boldogan, csak a 2gb az eleg massziv... 1 gb-vel nem lehet?

(#3) pg012345 válasza vegyszer (#1) üzenetére


pg012345
senior tag

4GB ram annyi nekem nincs :) elég érdekes kérés (talán annak lenne jó aki felhúzta a gépét és teszteli hogy nem hibázik-e) de akkor lehet nem sikerülne :) na mind1 sok sikert

Lada motor vígan kotor, Jó a Lada az visz haza:-)

(#4) csapos2 válasza vegyszer (#1) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!

Legnagyobb sajnálatomra segíteni nem tudok,mivel a gépem(RAM) nem felel meg a kritériumoknak.De,hogy lásd van hasonló topik [link] a segítségnyújtás kategóriát szerintem érinted.

Sok sikert neked és az ügyednek :R

Szerk: Mikorra kellene meglennie,és lehet e darabosan csinálni,vagy csak egyhuzamban?

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#5) vegyszer válasza corlagon (#2) üzenetére


vegyszer
addikt

Sajnos én is csak 1 GB vel nyomom, az pedig koppan...
minimum 1360MB kellene, ez pedig nekem nem adatott meg, de nem is reménykedem.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6) Motion_Blur válasza vegyszer (#1) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem megcsinálják neked egy sörért is :D Én biztos segítenék, csak hát sajnos...

Sok sikert! ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7) Atlantis


Atlantis
veterán

3-4 nap az kemény. Hétvégére ráereszthettem volna a céges gépemre,de hétfőn már használnom kellene. :(

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8) föccer válasza vegyszer (#1) üzenetére


föccer
nagyúr

Írj egy e-mailt az elte ttk-karának. Ott van egy szuperszámítógép.

Igaz nem tudom, hogy milyen feltételek mellett lehet igénybe venni, de ha tudományos munkát akarsz végezni, akkor szerintem nem lehetetlen a kérésed.

sok sikert.

szerk:

Kérj kölcsön egy félgigás lapkát, ha fér a gépbe. Ha nem fér, akkor kérj kölcsön 2 db 1 gigás lapkát :)

[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#9) ponti_ak válasza vegyszer (#1) üzenetére


ponti_ak
addikt

Up!

Esetleg írj parci-nak, hátha terveznek mostanában valami mega-giga gép- illetve procihűtés tesztet a közeljövőben.. így legalább nem csak a szokásos CPU-killer progikat kellene lefuttatni, hanem nemes célt is szolgálnának vele..

MOD: Na jó tudom, hogy ez hülyeség, mert egy ilyen teszt nem így megy, de hátha lesz valaki, aki benéz ide, és segít majd neked... Én sajna nem tudok.. :(

Sok sikert! ;)

[Szerkesztve]

(#10) vegyszer válasza föccer (#8) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem az is egy jó alternatíva lenne, ha én megvenném a 2GB ramot úgy, hogy aztán van rá biztos vevő nem túl sokkal a bolti ár alatt!
Erre is vevő lennek!
(Vagyis aztán eladó!!! :R )

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#11) föccer válasza ponti_ak (#9) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor inkább a házigazdákat kellene megkérdezni. Parci nem hiszem, hogy érdemben foglalkozn a dologgal.

szerk:

Vannak helyek, ahol közel bolti áron el tudod adni, ne félj.

Ha van rá keret, akkor szerintem hajrá el a boltba. 2*1 gb-ot meg simán el lehet adni.



[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12) ponti_ak válasza föccer (#11) üzenetére


ponti_ak
addikt

Oks. Bocs az off miatt.
Eladni szerintem se lesz gond.. pláne ha pl így hirdeted meg: ''csúcsra-tesztelt 1-szer használt brutál ramok eladók!'' És ha mindehhez még valami joó kis tuning-beállítást is tudsz igazolni, esetleg még plusszosan is kijöhetsz a dologból.. :))

Sok sikert, again!

(#13) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Ajánlom figyelmetekbe a szállítólevél nevezetű papírost. Ha a boltban azt mondod, hogy szállítólevélre szeretnéd megvenni (a bevált duma az az, hogy dualban akarod nyomni és ki akarod próbálni) Aztán 3 napon bellül visszaviszed, hogy ''sajnos'' nem mentek dualban és kéred vissza a pézed :D

(#14) neduddki válasza ponti_ak (#12) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Majd mekkerdezm windoiz van-e meg ezen: [link]
ha igen akkor probalunk szoritani...
habar a 3.4-es nw 4G-rammal megy windoz laat mekkerdezzeme???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15) sekli


sekli
addikt

Nem tudod esetleg más programmal, hogy hálózatban lehessen számolni, mint pl a prímkeresés?

(#16) neduddki válasza neduddki (#14) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

Gyuvo hetelk lehet tragyalni rola, mennyi gepido kene? sajna nem tudlak beengedni a gepre tehat pontos megfogalmazas kene hogy mi kell meg ijjenk, hogy mit indixcsunk
na meg sok csoki a lanyoknak:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17) Chieftec válasza vegyszer (#5) üzenetére


Chieftec
őstag

1280 nemelég neki?

(#18) vegyszer válasza Chieftec (#17) üzenetére


vegyszer
addikt

Sajnos az az 1360 úgy értengő, hogy ennek bele kell férnie a memóriába, ugyanis ezzen folyamatosan ír és olvas. Hiába adok akármekkora virtuális memóriát, azt nem használja a progi (anélkül is szveppelt épp eleget), és még kéne 5-8% hely a képernyővédőnek, meg a winwowsnak is...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#19) fasyrt


fasyrt
őstag

drága diploma lesz ez... :D
UP!

(#20) vegyszer válasza fasyrt (#19) üzenetére


vegyszer
addikt

Sajnos már benne van a vas is 250 ben (több év szorgos spórolása), de még mindig lehetne hova bővíteni... A villanyszámlát nem is merem megemlíteni (heti 165 órát 100% on pötyög a gépem már vagy fél éve)... Az assonykám meg már nem akarja eggedni, hogy többet öljek a gépbe...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#21) föccer válasza vegyszer (#18) üzenetére


föccer
nagyúr

Képernyő védő minek? :F

Vindózt meg le kell csitítani. Ami nem feltétlenül szükséges, azt le kell kapcsolni. <naplózás, hálózatfigyelést meg ilyenek>

Sikerült selvenni a kapcsolatot esetleg az ELTE TTK-val?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22) neduddki válasza vegyszer (#18) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Amugy lehet hogy ertlme lenne alinuxnak, ugyansi a gaussian peldajan okulva:
ugyanazon a gepen
linux 1 szal ~33
linux 2 szal ~26
windoz 1 szal ~46 min de ezek mar leirtamvhol
/anatomiank jo hogy mennyire jol skerutl impleemtalni a beforditast... nem lenenk meglepodva ha enne si hasonlo lenne:- )))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23) sbazsi válasza vegyszer (#20) üzenetére


sbazsi
veterán

szerintem is próbáld meg, hogy vagy elhozod szállítólevélre, vagy megbeszéled a boltossal, hogy mire kellene neked.
ha már 250-ben van, akkor csak van valami fix forrásod. :D

(#24) föccer válasza neduddki (#22) üzenetére


föccer
nagyúr

főleg, ha debiannal csinálod az egészet, ahol no grafika, no plusz terhelés.

<bár naon nem értek a linuxhoz, szal lehet hogy most marhaságot mondtam :U >

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#25) neduddki válasza föccer (#24) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

:- )))
modold gyorsan mileott idetanal regy atidebian linux fan:- )))

udv

neduddki

p.s. nalunk coreos-ek mennek a fehe kutjat is lecserelteuk:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26) Jester01 válasza neduddki (#25) üzenetére


Jester01
veterán

Nem vagyok fan, de tény, hogy debian+ati ez a gép :DDD

vegyszer: Van 5db debianos dual opteron gép 4GB rammal, de én is csak éjszaká(k)ra tudnám futtatni. Szóval pl. ha tudja folytatni ahol abbahagyta és ki is tudja használni a 2 procit (esetleg mint mások is írták, hálózatban a több gépet is)

Jester

(#27) neduddki válasza Jester01 (#26) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Na ezzel a szkatt cuccal oleg lenen nekij eegy ejszakk is ugy erzem:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28) deicide válasza vegyszer (#10) üzenetére


deicide
veterán

ha eljössz hozzánk a boltba és kifizeted a 2db 1 gigás ram árát, aztán ha nem kell már és visszahozod, akkor visszaadom a pénzt, ez nem telik nekem semmibe...max megbeszélünk valami jelképes dolgot, üdítő, sör valami.

most nézem, hogy szegedi TE, akkor elég messze vagy a bolttól...

[Szerkesztve]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#29) föccer válasza neduddki (#25) üzenetére


föccer
nagyúr

Asszem elkéstem ;]

Sebaj, legalább nem nyaggatnak ezután linuxos kérdésekkel :DDD


Ha lesz valami a fejlemény, akkor kérjük a híreket

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30) macilaci78 válasza deicide (#28) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem kínjában kibírja azt a két vonatutat fel a nagyvárosba, felvisz egy 6-os pakk sört a memókkal a második úton, ennyiből hátha kijön a két találka a Nyugatiban. Én biztos meg tudnám oldani, meghát így már ócsobb az a diploma! :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#31) vegyszer válasza Jester01 (#26) üzenetére


vegyszer
addikt

A probléma: a számolások két részből állnak: egy minimumkeresésből. ha itt leáll, kimásolja az utolsó koordináta szettet az ember, és belövii újra, nem sokkal hosszabb így se, csak a kezdeti szakasz az lassú, csak a megfejtésed sok ''kicsi'' (mármint náhény tíz megás text) fájban lesz.
De az ellenőrzést (az erőállandó mátrix kiszámítását) nem tudom, hogy újra lehet-e indítani... utána kell nézni, de nem valószínű. a klaszter megoldható, de ezt csak a dokumentáció alapos átolvasgatása után lehet megfejteni. én már akkor is örülök, ha magától megy egy duál magos proci mindkét magján!

[Szerkesztve]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#32) Jester01 válasza vegyszer (#31) üzenetére


Jester01
veterán

Majd jelentkezz ha lesz mit futtatni ;)

Jester

(#33) gerjus


gerjus
aktív tag

Nekem lassan megjon a 2 giga ramom ha gondolod en szivesen bevallalok egyet ha meg aktualis ... gondolom az hogy ez vadul dolgozik netezes belefer kozben ? mas nem kell .. gep igy is ugyis non stop megy ..

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#34) BoriszG


BoriszG
csendes tag

upot neki ;)

http://www.madarasimeheszet.hu

(#35) vegyszer válasza gerjus (#33) üzenetére


vegyszer
addikt

netelni lehet,de egy gigás mappa tömörítése az már bajos... egyébként kb 3-4 ember jelzett pozitívan vissza, de csak holnap tudok konkrétar mondani... Sajna az első próbálkozás látványosan besült egy olyan hibával, amit én még nem láttam, és csak a karom tárom szét...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#36) vegyszer válasza Jester01 (#26) üzenetére


vegyszer
addikt

Kidrerült: állítólag lehet újra indítani mindkét fázist, csak a megfejtés egy részét folyton át kell dobni az outputból az inputba. Ezt még az eset megnézem... És ki is próbálom, csak most a gépem elvérzett...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#37) gerjus válasza vegyszer (#35) üzenetére


gerjus
aktív tag

Oksa akkor szolok ha megjottek a ramok remelem megjonnek hamarosan !! Scsi vinyo is lehet segiteni fog a dolognak :DDD :DDD

Majd jelentkezem remelem meg aktualis lesz csao

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#38) Kraptor


Kraptor
őstag

Na megpróbáltuk összehozni de valamiért nem akarodtik és nem akart számolni a rendszeremen, 2GB memóval(1.7 szabaddal)

[Szerkesztve]

(#39) neduddki válasza Kraptor (#38) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Te vagy a 3G P4-es???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40) Kraptor válasza neduddki (#39) üzenetére


Kraptor
őstag

Nem, én a 3700+ AMDs vagyok.

(#41) neduddki válasza Kraptor (#40) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Na akkor most mar a64-sem indful el??? a fene...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#42) Kraptor válasza neduddki (#41) üzenetére


Kraptor
őstag

Elvileg megy, mert nekem csinált out filet. Nállam más hiba volt mint az Inteleseknél.

(#43) sekli


sekli
addikt

UP! a topiknak

(#44) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ehhh, mi a lóf@sz?! Mindenki elvérzik! Na, add csak ide, majd papíron, cerkával kiszámolom Neked, jó lesz a következő századelőre? :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#45) BOti válasza macilaci78 (#44) üzenetére


BOti
csendes tag

Up, neki hátha, akad egy 4 gigás felhasználó:)

(#46) szandro válasza vegyszer (#1) üzenetére


szandro
aktív tag

Hühűűű! Ez érdekes! Fel, hogy sikerüljön! :C :Y

(#47) vegyszer


vegyszer
addikt

Köszönöm a felajánlásokat, de nem ment windows alatt a feladat, a 2 GB nek amit vettem csak a felét tudta használni, úgyhogy felnyomtam a gépre egy Fedora 4 et, és ott gond nélkül lementek...
Majd beleraktam az eredeti 1 GB-t is, és úgy is megindult a vas, úgyhogy most 3 GB vel nyomom!!!
majd a 3000+ os procit egy X2-re, vagy egy Opteron 165 - 170 re kéne becserélnem őszre, de itt kellene egy apróbb távsegítség: csak akkor érdemes beruházni, ha a szoftver mindkét magot megizzasztja, különben nincs semmi értelme.

Kérdésem: Van e közöttetek olyan, aki egy tesztet lefuttatnam, nem nagyot, csa egy röpke órásat, hogy a különbeség faktora is kilátszon?

Nekem elég lenne akár egyetlenegy tesztelő is, és ez nem is túlságosan égető probléma, tekát ha van kedvetek, és ennyi időtök, akkor várlak! Az igazi az lenne, ha win, és linux alatt is lenne mód ugyanazt lefuttatni.
Köszönöm a segítséget!

Ui: a feladat sikeresen lement, 2 és mégy nap közötti idő alatt.
És ezúton megköszönném minden kedves jelentkező felajánlását!
Mégegyszer KÖSZI!

Esetleg, ha valakit érdekelne nyáron 2GB Kingmax DDR 400 as ram, próbálkozhat, de nem akarok tőle megválni minden áron!

[Szerkesztve]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#48) Jester01 válasza vegyszer (#47) üzenetére


Jester01
veterán

A dual opteronokon tudok tesztelni (csak linux alatt).

Jester

(#49) vegyszer válasza Jester01 (#48) üzenetére


vegyszer
addikt

Az jó lenne... Pontosan melyik duál Opteronról, és memóriáról vaan szó?
Milyen disztribúción?

Nekem is hosszú távom végképp búcsút kell vennem a windowstól

[Szerkesztve]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#50) Jester01 válasza vegyszer (#49) üzenetére


Jester01
veterán

Dual opteron 2.6GHz, 4GB ram, debian, 2.6.15 kernel.

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.