Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Megrendeltem egy komplett konfigot, minden megjött hozzá csak az alaplapot nem tudják beszerezni :( /Asus p4c800-e deluxe/.
Ma még vissza kellene szólnom, hogy akkor milyen alaplapot választottam helyette, ezért, aki tud segíteni kérem mielőbb tegye meg.

Szóval a kiválasztott alaplap helyett mit?

Ami fontos:
0. Nem kell tuning, stabil, megbízható
1. 875P chipset
2. IEEE1394 port
3. Integrált LAN (ha lehet Intel) és integrált audio
4. SATA
4. Linux támogatás, mivel csak linux fut majd a gépen

Na ezeknek egyedül a megálmodott lap tett eleget, de sehol nem kapom meg :(
Érjem be az Asus p4c800 deluxe lapjával, amin a 3com szolgáltatja a LAN-t?

Köszönöm válaszaitok!

Bye, Fifi

(#2) erdoke válasza Fifi (#1) üzenetére


erdoke
titán

SZVSZ Abit IC7-G v. Gigabyte GA-8KNXP. Előbbi jobb áron.

A legjobb aláírás a héten

(#3) Versus válasza Fifi (#1) üzenetére


Versus
senior tag

Írj mélt,kapsz telefonszámot vagy én is felhívhatlak és konnektáljunk aztán max hozod a linux disztribuciódat és kitesztelheted a P4C800-at! Valahol itt vagy a szomszéd utcában íme a soha vissza nem térő alkalom ! :)
És legalább megnézzük mire elég a 3Com lan ,hátha neked is megfelel.
Sajna a P4C800-E mostanában indult valószínűleg eltart egy darabig mire ideér!
Jól sejtem hogy digizésre akarod használni ? Lehet hogy te is tudnál nekem mutatni új dolgokat!

Premium Vintage

(#4) Fifi válasza erdoke (#2) üzenetére


Fifi
őstag

Helló!

Megnéztem ezeket a lapokat. Az abit egész tetszetős, sőt első ránézésre többet tud az asus-nál, csak sehol nem látom a linux support egy csöpnyi jelét sem :(

Azért köszönöm gyors válaszod!

Bye, Fifi

(#5) Fifi válasza Versus (#3) üzenetére


Fifi
őstag

Szia!

Akkor marad az Asus p4c800 deluxe ''-e'' nélkül.
Talán még a szomszéd utcába át is viszem ;)

Bye, Fifi

(#6) erdoke válasza Fifi (#4) üzenetére


erdoke
titán

Ehhez láma vagyok: Miből áll 1 lapnál a Linux support?

A legjobb aláírás a héten

(#7) Fifi válasza erdoke (#6) üzenetére


Fifi
őstag

1. Linux alatt a kernel tartalmazza az eszközökhöz a drivert.
2. Amit még a kernel nem taratalmaz, nem biztos, hogy nem használható, lehet még patch a neten, de keresni kell ...

A kernel a piacon megjelenő hardware-hez képest lassan fejlődik (de stabilan), mivel az adott hacker azt a drivert írja meg amire neki is szüksége van, azaz van olyan alkatrésze és szeretné használni. Tehát szabad idejében, saját és mások örömére. Ennek megírása és tesztelése viszonylag hosszú folyamat. Sőt lehet, hogy megírta a drivert, de Linus Torwalds a rendszermag szülőatyja valamiért nem hagyja jóvá. Ekkor patch-cselheted a kerneled és rábiztad magad az adott driver írójára, akinek munkáját Linus Torwalds nem hagyta jóvá.

Ha már eleve az eszköz gyártója fizet programozókat, akik pénzért megírják a gyártónak a drivert, akkor már legalább tudod, hogy az eszközt használhatod linux alatt és csak idő kérdése, hogy a hackerek a gyártóénál jobb drivert írjanak ;)

Szóval, ha már a gyártó honlapján látok linux-hoz támogatást, akkor számíthatok arra, hogy a megvétel pillanatában tudom használni és nem kell egy lelkes programozóra várnom, aki esetleg egy má$ik rendszer driverét tanulmányozva írja meg a nekem kellő stuffot.

Bye, Fifi

(#8) kalcika válasza Fifi (#7) üzenetére


kalcika
tag

MSI 875 Neo lap is jó megoldás, most verte sz@rrá a mezőnyt a Tom's Hardware-en az MSI három lapja (két 865-ös meg ez). Na jó, ez túlzás, de gyorsabb volt, meg aztán stabilak is az MSI-k.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#9) Versus válasza kalcika (#8) üzenetére


Versus
senior tag

Ez egy érdekes teszt ,nézd meg légyszíves az a szarrá verő lap mekkora fsb-n ment amikor 200-on kellett volna ! :)))

Premium Vintage

(#10) kalcika válasza Versus (#9) üzenetére


kalcika
tag

Igen, tudom, hogy csal az MSI lapja, de az alapkérés az volt, hogy nem akar tuningolni, akkor meg jó ez a plusz :DD

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#11) Atlantis


Atlantis
veterán

Szvsz semiiképp sem MSI! Inkább Abit IC7 vagy az általad is említett ASUS P4C800Deluxe.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#12) erdoke válasza Fifi (#7) üzenetére


erdoke
titán

Kösz, alapos voltál.

A legjobb aláírás a héten

(#13) Fifi válasza erdoke (#12) üzenetére


Fifi
őstag

Hát nem teljes és nem is túl pontos, de talán a lényeget magábafoglalta.

Mindenkinek köszönöm építő jellegű hozzászólását!

Bye, Fifi

(#14) kalcika válasza Atlantis (#11) üzenetére


kalcika
tag

Nem értem, Mo.-on miért nem szeretik az emberek az MSI-t. Jó, sokan nem ismerik a márkát, de akik igen, azok sokan fikázzák. Pedig nem rosszak a lapjaik, a VGA-k kifejezetten jók. Szóval mi lehet az oka?

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.