Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sulinet videokártyák teszteredményei (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Hatamoto


Hatamoto
tag

Hi All!

Hiába kerestem olyan témát, ami segítene eligazodni a sulinetes trutyók tengerében, nem találtam, ezért létrehoztam egyet. :) Hátha ez segít azokon, akik még nem döntöttek a kártyavásárlás nehéz kérdésében. Nekem már van tapasztalatom, ezért ezt megosztom veletek és remélem, a többiek is ezt teszik. :)
Szal:
Én egy sima Sapphire Radeon 9600-at vettem (már bánom :((). A szutyok kis dobozban egy picike kis nudli hevert passzív hűtéssel, egy szál CD-vel, gépkönyv nélkül, 2 m SVHS kábellel. Elsőre csalódás.
Beraktam a gépbe, tesztelés, miegymás. Másodjára csalódás.
2075 MHz-n (AMD) 8800 pontot hoz 3DMark2001SE alatt.
Gyors tuningroham, aktív hűtés, memóriahűtés, miegymás (Vigyázat, a Vantec Iceberq 4 nem fér a kártyára egy kis tranzi miatt, csak egy kis barkácsolással !!!)
A gyári órajelekről (325/400) sikerült 380/502-re húzni. Tovább még nem próbáltam, valsz többet is bír. Egy kis proci tuninggal (2212,5 MHz) így már 10290 pont. Harmadjára tehát kellemes meglepetés.
Nektek milyen tapasztalataitok vannak? Esetleg ezzel a kártyával találkozott már valaki?

(#2) pallmallka


pallmallka
tag

Hali!

Hasonló feeling... Csak nalam Sapphire R9600Pro val...

Gagyi doboz egy cd meg nemi kabel, de legalabb aktiv hutes...
Hazavisz gepbe berak 3dmark 2k3 3300pont nemrosz...
sajna nemleven penz nemvesz giant 2 de azert finomtuning 400/600@450/700
36xx pont rulz :)

jah cpu csak 2000MHZ en

udv jo tuningot

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a bináris számrendszert és aki nem...

(#3) Hatamoto


Hatamoto
tag

Üdv!

Legújabb tuningeredmény: 403/512, elértük a pro órajelét. :)) a bordák a kikapcs után hűvösek, teljesen érthetetlen. Bár pont közéjük fújja a levegőt egy 12 centis venti 5 cm távolságból. Ajánlom mindenkinek ezt a megoldást! :)

(#4) wilby


wilby
csendes tag

Hát én csak egy mezei 9200 SE-t vettem, mivel már sehol nem tudtam felkutatni jobbat sulinetbe, és miután egész nap jártam a boltokat gondoltam egyefenyő, ingyenvan:)
A konfig Asus tusl2-c; 1Ghz PIII; szal ezen alapba 3766 pont
ha ráérek a héten majd bütykölöm egy kicsit hátha
szegényember vízből gőz

szegényember vízből gőz

(#5) Hatamoto válasza wilby (#4) üzenetére


Hatamoto
tag

Hm, a rossz döntések topicja... :) Mondjuk x pénzért még mindig a legjobb vétel volt. Nálam most 405/512/2215-ön 10600 pontot hoz. Tutira facsarható a Tiéd is :)

(#6) wilby


wilby
csendes tag

Te tettél rá vmi extra hűtést vagy csak úgy feltúrtad az órajelet? Én nem nagyon látom hogy hol lehetne erre csatlakoztatni bármit is...
De ez még távlati probléma, egyenlőre azt sem tom megoldani, hogy restart után a felhuzott orajellel induljon el. Eddig feltettem a legujabb omegat és annyi, állítani lehet frekit de nem marad ugy....
Esetleg vki segítene?

szegényember vízből gőz

(#7) wilby


wilby
csendes tag

jah most olvastam a hűtési mo-t:)

szegényember vízből gőz

(#8) Hatamoto válasza wilby (#6) üzenetére


Hatamoto
tag

Raktam rá egy Vanted iceberq4-et, de csak gumizva ment fel, mert nem fért oda. Szal a gyári hűtés maradt (passzív), de nagyon jól szerepel.
A tuning nálam is így kezdődött, de az omega és a RadeonTweaker3.9 együtt megoldották a problémát.

(#9) wilby válasza Hatamoto (#8) üzenetére


wilby
csendes tag

radeon tweaker-t honna tom letölteni?
mennyit kóstál egy olyan iceberg 4-es cumó? meg esetleg képet nem tudnál küldeni?
abszolút nem vagyok járatos a tuningban de szeretek buherálni...

szegényember vízből gőz

(#10) Hatamoto válasza wilby (#9) üzenetére


Hatamoto
tag

Iceberq4: [L]http://www.vantecusa.com/product-cooling.html[/L] Itt System Cooler -> VGA Card -> CCB-A4C. Vannak róla képek is. :))

(#11) wilby válasza Hatamoto (#10) üzenetére


wilby
csendes tag

Tenkju! Megtaláltam, ugyis közel van a mistral majd este benézek:) A felszerelést meg csakmegoldom, bár arról még fogalmam sincs, hogy hova lehetne felerősíteni... majdkiderül...

szegényember vízből gőz

(#12) Hatamoto válasza wilby (#11) üzenetére


Hatamoto
tag

Héhé, vigyázat! A kártyát vidd magaddal! Ha ott a helyszínen nem megy rá, akkor ne vedd meg! Én felgumiztam, de akkor nagyon zörgött... Szal ne vedd meg vaktában! :DD

(#13) wilby válasza Hatamoto (#12) üzenetére


wilby
csendes tag

Jaaaa! Ez elég hasznos info:) a hűtű egyébként honan kapja az áramot, mert ezena kardon egy darab csatlakozó sincs!!! alaplapra kell rádugni (ez lehet nagy marhaság)..

szegényember vízből gőz

(#14) Hatamoto válasza wilby (#13) üzenetére


Hatamoto
tag

Nem, nem nagy marhaság! :))

(#15) wilby


wilby
csendes tag

Hogy kell berakni ezeket az arcokat? Nekem csak az alap mosolygós megy:)

szegényember vízből gőz

(#16) wilby


wilby
csendes tag

Mobo? ez vmi eszköz? Nekem a táp ventillátora azugye a tápba van, a procié meg a lapra van dugva. Több meg nincs.

szegényember vízből gőz

(#17) Hatamoto válasza wilby (#16) üzenetére


Hatamoto
tag

Pedig a hozzászólás modulban látszik a többi arc is, csak rá kell vinni az egeret, hogy írja a kódot. + itt ez a link: [L]http://www.tar.hu/crab/[/L]. A mobo a motherboard rövidítése, nem gáz, ha a Tiéden nincs több csati, majd megy az átalakítóról a venti...

(#18) wilby


wilby
csendes tag

Nincs lehetetlen csak tehetelen :DDD

szegényember vízből gőz

(#19) Wishbone


Wishbone
csendes tag

Hali mindenki!
Bocsánat az offért de nem találtam semilyen témát ahol találhatnék erről a memoriárol infot.Na szeretnék venni 512Mb 333Mhz APACER memoriát Sulineten csak fogalmam sincs hogy milyen memoria ez!PLS Help!És mégegyszer sorry az OFF-ért

(#20) Hatamoto válasza Wishbone (#19) üzenetére


Hatamoto
tag

Hi!
Itt: [L]http://www.cmtlabs.com/memSearch.asp[/L] rákereshetsz minden típusra, ez a CMTL (The Memory Compatibility Experts) oldala. Nagyon tuti! :))

(#21) Menthirist


Menthirist
veterán

Enyém is jól húzható volt, 200/333-ról 216/432-ig felment, ezek után már pixelhibákat okoz. :(( Ez 30%-os fellendülést okozott, 3DMark 2001SE 4300 pont helyett ~6200, 3DMark 2003 620 pont helyett 780, Aquamark 3 6900 helyett 9800

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#22) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Nya, beírom ide is:

Sapphire Radeon 9600 Pro FEFO-s
3DMark2003: 3300 pont 400/600-on
3DMark2003: 3800 pont 470/710-en

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#23) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sapphire radeon 9600pro (FEFO-s)

3D Markt 03: 3000 pont.

De! Ezt egy 1,7-es celeronnal + ABIT SA-7 alaplappal tudja!

Januárban meg lesz az ABIT NF-7 - AMD Barton 2600+, na akkor remélem emelkedni fog rendesen...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#24) Drizzt válasza lacibacsi (#23) üzenetére


Drizzt
nagyúr

3dm03 nem fog...

2001 viszont majdnem a duplája lesz, meg meglepő módon a játékok is játszhatóvá válnak majd...

I am having fun staying poor.

(#25) MrSummer válasza Drizzt (#24) üzenetére


MrSummer
aktív tag

azaz első 9600 nem 64 bites?

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#26) gerlaip


gerlaip
addikt

Haverem vett egy rakás pénzért egy halom kakit. (3D-s szempontból)
P4 2,66 (már rossz döntés, nem HT-es és drága is)
radeon 9600 se (passzív hűtés, 64 bit)

végeredmény: 6005 pont 3DMark2k1

(hugom gépe 9200 radeonnal 6900 pontot hoz...)

A 3DMark03 eredményt nem is merte bevallani.
Ilyen az, ha a boltos beszél rá a hülyeségre, és nem nézal utána...

lámavakond

(#27) Hatamoto válasza Gh0sT (#22) üzenetére


Hatamoto
tag

Üdv!
Csak nem Barton van alatta? :)

(#28) Hatamoto válasza lacibacsi (#23) üzenetére


Hatamoto
tag

Gratula, ez nagyon szép teljesítmény! De a 03 tényleg nem sokat fog változni, haverom Sapphire 9600pro-ja 2500+ Barton alatt 3200-at hoz... Persze egyáltalán nem a 3DMark pontszám a lényeg ugyebár. :DD

(#29) varzo válasza Hatamoto (#28) üzenetére


varzo
tag

Miért mi a bajod a Bartonnal?
Nekem 9700Pro egy Barton 2600+ossal 5900Pont 3DMark2003-ban...

(#30) Gh0sT válasza Hatamoto (#27) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az van alatta, de tudtommal nem számít a proci 2003-ban!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#31) Hatamoto válasza varzo (#29) üzenetére


Hatamoto
tag

Semmi bajom, olvasd el az előzményeket. A lényeg az, hogy a barton nem fog sokkal többet hozni, mert a Mark03 a vgakártyára utazik. :)

(#32) Hatamoto válasza Gh0sT (#30) üzenetére


Hatamoto
tag

Aha, én is úgy tudom. :) Azért kérdeztem, mert havernak is barton van alatta és kb. ennyit hoz.

(#33) vince


vince
őstag

Palit Gef4 MX440 Barton 2k5+ mellett 68xx 3DMark2001SE

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#34) varzo válasza Hatamoto (#31) üzenetére


varzo
tag

Bocs nem olvastam figyelmesen végig az előzményeket...
Ez igaz, de pl amikor ugyanezt a kártyát egy P4 Celeron@2.6Ghz-ben teszteltem akkor csak 4800-at hozott szóval egy picit a proci is dob rajta, de azelőtt énis azt hittem, hogy nincs különbség... Mondjuk az csak egy Celeron volt ;]

(#35) fazi1985 válasza gerlaip (#26) üzenetére


fazi1985
tag

Aszondod szar a P4 2.66/533? Én is azt vettem 74 píz volt. Eredetileg 2600+os Bartont rendeltem, de dec 23-ig nem jött +. Aztán már csak ez volt. Még belefért a keretbe. Jobb mint a régi 1700+, nem? Csak vhogy ez a konfig nem mükszik egy sapphire 9600proval, csak software módban, amúgy lefagy.

A lustaság igenis fontos motivációs tényező...

(#36) Drizzt válasza fazi1985 (#35) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem szar, csak ma már nem éppen megfelelő választás az ár/teljesítmény szempontjából(bár sose volt az). Ha Sulinetes, akkor simán megérte. Ami még jó lehet benne, akkor az az esetleges tuningpotenciál. Ha az xp1700+ TbredB volt, akkor egy jó hűtővel a mostani procit az is lehet, hogy megalázhattad volna.

I am having fun staying poor.

(#37) tozsoo


tozsoo
csendes tag

HAli!Tudom nem igazán ide vág, de vki segíthetni, hogy milyen drivert használjak a 9600pro-hoz????
Egy 1.9 xp- vel és 256 333-as rammal csinál 9600 pont-ot a 3dm2001-ben!
Eddig oké, de csak úgy, ha egyszerre 3.4-es és 3,10 es catalist-ot rakok fel!!
HA a 3.4es en kívül bármelyiket teszem fel magában akkor gányol, és 3szögeket rajzol a tesztekben is és a játékokban is!!A 3.4 es meg nem vágja a motion blurt, meg ilyesmiket!!mert ha bekapcsolom mennek ugyan, de olyan szinten be van lasuulv a a game, hogy beszarás!HA pesig 2 drivert rakok fel, ahogyan az imént mondtam, akkor pedig nincsen anti aliasing!!CSúnyák a ferde vonalak!!
amugy a kártya hardverileg biztos, hogy rendben van!!
ja és saphire!!
kössz

That's all folks!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sulinet videokártyák teszteredményei (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.