Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Sulinet expressz - monitorok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) psn


psn
tag

A kérdésem egyszerű: Ha már muszály, milyet vegyek a Sulinetes monitrok közül?
Én a Hyundai Q790-et preferálom, de azt eleddig csak a pcland.hu-n láttam, ami nem is lenne gond, ha a székesfővárosunkban élnék!
De mivel én a Szalon sör fővárosában tengetem életem, kérdésem kiterjesztem az összes PÉCSi fórumos felé is. Hol lehet ilyet Pécsen kapni a Sulineten belül, ha nem lehet, akkor melyik másikat érdemes?
A sláger a Samsung 765MB és LG F700B (bár ebben nem vagyok biztos), de ezek sem éppen a szemkímélő frissítésükről híresek...
Szóval?

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#2) Flashcash válasza psn (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Samsung 765MB 86Khz-es monitor 1024*768@100Hz-en használható.
Nekem tetszett a képe, ill. van rajta egy Magic Bright gomb amivel belehet állítani a fényerőt az aktuális felhasználáshoz. Nekem pl. alapban ''sötét'' otthon a monitorom mert ha olvasok vagy netezek akkor bántja a szemem a nagy fényerő viszont emiatt ha filmet nézek mindig állítgatnom kell a codec brightness-t.

Itt írd be az irányítószámod: [L]http://www.sulinet.hu/ado/[/L]
és a HRP egyedi termékek listáját nézd.

(#3) psn válasza Flashcash (#2) üzenetére


psn
tag

Köszi, megnéztem, Pécsen Hyundai-t a Sulineten belül csak a teszkó boltol!
Nem lettem vidámabb OFF megvan a véleményem a teszkóról ON, de azért megpróbálom!
Az a moncsi (Q790) viszont 96kHz-es, ami kb 110-115 Hz-es frissítést biztosít(hat) 1024-ben, ami annyira már nem bánt...
Akkor most a Sulineten kívül: Egyáltalán jó ez a monitor??? (a képfrissítést leszámítva, mert az k.jó)

Köszi

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#4) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Számítógépben egyet értek, de monitorban szerintem nagyjából mindegy, hogy teszkó vagy szaküzlet ha mát megvan a típus.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) plgery


plgery
csendes tag

Nos, ha winakármit használsz, akkor csak 100 ill. 120 Hz - et tudsz beállítani, akkor meg a 115 édesmindegy, vagy csak tájékozatlan vagyok ? :F

gERgo

(#6) psn válasza psn (#3) üzenetére


psn
tag

Hülyeségeket beszéltem!
Helyesbítés:
A 7632-es pécsi irányítószámon belül csak a teszkó árusít HRP-s cuccot.

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#7) psn válasza plgery (#5) üzenetére


psn
tag

De ha teszem azt 1152-ben használom (abban elvileg 105Hz-et tud), akkor - még ha csak 100Hz-et tudok Win alatt beállítani - már szembeötlő a változás (szó szerint)...

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#8) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Egy 17''-os monitort 1024*768-ban érdemes használni szerintem.

(#9) psn


psn
tag

Még egy kérdés: Ha egy ALVÁLLALKOZÓ (teszem azt FEFO) neve mellé oda van írva egy FŐVÁLLALKOZÓ (esetemben HRP), és ennek a fővállalkozónak (a Sulinet oldala szerint) van Hyundai Q790-es monitora, akkor BIZTOS hogy az alvállakozónál is lesz olyan monitor, vagy az alvállalkozón múlik, hogy a főv.-tól mit ''vesz meg''?
Magyarul:
Ha a FEFO neve mellé oda van írva a HRP, és a HRP mellé oda van írva a Q790, akkor a FEFO-nál is van Q790???????

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#10) plgery


plgery
csendes tag

Nos, ebben van okosság..

gERgo

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Sulinet expressz - monitorok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.