Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Uzi74


Uzi74
senior tag

Rengeteg leírás foglalkozik a HDD-ről SSD-re klónozás problémájval, de visszafele mi a teendő? Milyen windowsos beállításokat állítsunk vissza, ha az SSD-t HDD-re klónoztuk?
(Samsung 830 256GB-os volt az alany, SSD Magician állította át a dolgokat alapvetően, csak nem tudom pontosan mit)
A HDD most elég lassúnak tűnik, defregmentálás gombra nem történik semmi... (ezt a service-t sikerült elindítanom közben)
(gépcsere miatt ugrik ki belőle a régi 2012 eleje óta szolgálatot teljesítő SSD, most nézem az akkor még 330 Eur-ba került )

[ Szerkesztve ]

(#2) ledgeri válasza Uzi74 (#1) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A felépítésbéli különbség miatt kell körültekintően eljárni HDD>SSD irányban, de visszafelé nincs ilyen óvintézkedés. Az SSD a szűkebb keresztmetszet, vagyis a beállításokra érzékenyebb szerkezet. ha visszaállasz akkor csak az íráskímélő opciókkat (Hibernálás kikapcsolása, lapozófájl méretének csökkentése,stb) állítsd vissza eredetire, ha akarod. A HDD lassú is... :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3) Uzi74 válasza ledgeri (#2) üzenetére


Uzi74
senior tag

Köszi a választ, végül reinstall lett belőle. Az SSD-ről HDD klónozás után még a S.M.A.R.T. is relocation error-okat jelzett és néha lement az átvitel 4MB/sec-re, újrapartíciónálás/újratelepítés után ismét rendes sebességgel fut a gép. Valamit nagyon átkavart a Samsumg SSD magician

(#4) ledgeri válasza Uzi74 (#3) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja, OK... Én is köszönöm az infókat, akkor érdemes erre is odafigyelni...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.