Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

A kérdés majdhogynem adott! Igazából annyi lenne, hopgy van nekem egy SONY DVP-S725D tipusú DVD lejátszóm, aminél meg azeretném oldani azt, hogy lejátszon írott filmeket! Pl vmi olyan módszer mint a PS-hez érdekelne! Vki nem tud egy helyet ahol átalakítják nekem!
Ja és azt ne mondjátok, hogy vegyek vmi másikat ami lejátsza, mert ez ahoz egy kicsit drága, hogy berakjam a polcra porosodni!

(#2) jamez


jamez
senior tag

Ismeri a CD-R-t DVD-R-t?

[Szerkesztve]

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#3) KriszBoy válasza jamez (#2) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Nem játszik le egyáltalán írott CD-ket, se zenét, se filmet! Nem tudom erre gondoltál e az ''ismeri'' szóval!

(#4) Scan_g válasza KriszBoy (#1) üzenetére


Scan_g
csendes tag

Az én S535-őt már kukáztam pontosan ezen hibája miatt.:(((

Ha valaki tud tényleg megoldást akkor engem is érdekelne.

(#5) hobizoli válasza KriszBoy (#3) üzenetére


hobizoli
nagyúr

SZVSZ downgrade-lj vmi Yamada szintu egysegre, az lejacca a meg az A4-s papirt is:C...rohej, de DVD-bol szinte kivetel nelkul a noname-k a jobbak, kompatibilisebbek:U:F:O...ez van:C

Pl a DVX6000-s meg DivX/Xvid-t is tud.




hobizoli

több drón kell ;P

(#6) jamez válasza KriszBoy (#3) üzenetére


jamez
senior tag

Az én RV-20-as Panasonicom pl. nem játsza le a CD-R -t alapból azért kérdeztem. Érdekes módom csodálkoztam mert a DVD-R-t és DVD-RW-t pedig igen.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#7) jamez válasza hobizoli (#5) üzenetére


jamez
senior tag

Csak a képminősége az ilyen jamaizének a Sonyhoz képest milyen...nekem is volt 1. noname 1 hétig ami mindent lejátszott, de milyen minőségben. Láttam a PS2 képét is. Azt sem ajánlom.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#8) KriszBoy válasza hobizoli (#5) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Pont ez az amit el akarok kerülni! nem igen akarom lecserélni, mert ez még most is veri a mai csúcs dvd-ket! Meghát elég hülyén nézne ki egy Yamada egy komoly házimozi melett! Akkor inkább gyüjtök egy újra! CSak ugyebár az a baj, hogy a drágák egyáltalán nem játszanak irottat!

(#9) KriszBoy válasza jamez (#7) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Hát erről van szó! Azért ez egy régebbi csúcsmodell és nehogymár lecseréljem egy 25e Ft-os sz***ra! Nincs olyan megoldás mint a PS2-knél?

(#10) Scan_g válasza KriszBoy (#8) üzenetére


Scan_g
csendes tag

De a Sony is rendelkezik ugynevezett kétfejes lejátszóval ami lejátsza az irott lemezeket. Probáld ki mikor ujat szándékozol venni.

(#11) jamez válasza KriszBoy (#8) üzenetére


jamez
senior tag

Szerintem az újak mindent visznek már: MP3, DIVX stb. A JVC is most jöb ki jó minőségű cuccokkal ami mindent tud. A neves cégek is rákényszerülnek a ''warezos'' médiákra mert nem tudják eldani a playereket.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#12) jamez válasza KriszBoy (#9) üzenetére


jamez
senior tag

a Régiókód függetlenítés nem ugyanaz a dolog. De találtam egy oldalt:

http://www.dvdrhelp.com/dvdplayers.php?DVDnameid=441&Search=Search&

itt úgy tűnik vinnie kéne a DVD-R-t

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#13) neduddki válasza KriszBoy (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Erre jaral mar???? [L]http://www.dvdrhelp.com/dvdplayers.php?DVDnameid=441&Search=Search%EF%BF%BDcomments[/L]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14) soctavia válasza KriszBoy (#1) üzenetére


soctavia
tag

nekem is volt sony-m, igaz az enyém dav-s300. egyedül a princo!!! :DD lemezeket (cd és dvd) vitte, de azokat tökéletesen. érdedes, de így volt.

(#15) Versus válasza KriszBoy (#1) üzenetére


Versus
senior tag

Hmm akkor más is járt így mint én. A csili-vili Sony DVD lejátszó amin nagy betűkkel hirdeti magát a felirat hogy készítse el saját házi dvd-jét és nézze asztali lejátszón szintén semmilyen írott hordozót nem hajlandó lejátszani. Tiszta szerencse hogy ajándékba kaptuk ! :) Aztán hirtelen felindulásból elvittem egy rakás vegyes SVCD-t írott DVD-t írható és újraírhatót egyaránt haverhoz aki ''teszkós'' Yamada-val rendelkezett a Sony árának töredékéért és láss csodát minden szemetet lejátszik! Innen a teszkóba vezetett az utam ,nem kell részletezni! :) Nem azért ruháztam be a kamerát meg a dvd-írót hogy csak pc-n tudjam lejátszani saját dolgaimat.

Premium Vintage

(#16) Versus válasza jamez (#11) üzenetére


Versus
senior tag

Igen én is úgy tudom hogy a JVC-k szintén mindent megesznek. Ráadásul nem is a lengyeleknél rakják össze Samsung alkatrészekből ,lásd Sony videomagnók!

Premium Vintage

(#17) hobizoli válasza jamez (#7) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Esszel el az ember:U...de, ha ugy jobb neked, hat szenvedj, majd gondolok rad (is):O mikozben nezem DVD-RW/CD-RW-rol a DVD/SVCD/VCD/DivX/Xvid-eket:C




hobizoli

több drón kell ;P

(#18) KriszBoy válasza jamez (#12) üzenetére


KriszBoy
senior tag

Itt elég sok mindent irogattak kinek mi ment és mi nem! Az az igazság, hogy még én sem próbáltam ki irott DVD-vl csak zenei CD-vel, de majd megteszem! Esetleg vmi jó magyar oldal?

(#19) Cathfaern válasza KriszBoy (#9) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A Ps2 alapból viszi az írott DVD-t (a régi csak a -, az újabbak már a + verziót is). A probléma csak abból adódik, hogy a gyári játékokra egy olyan azonosító van rakva, ami írással nem reprodukálható, ezért kell a chip. De ha nem vinné az írótt dolgokat, akkor hiába raknál bele bármit. Tehát ilyesmi megoldásra ne számíts.

(#20) KriszBoy


KriszBoy
senior tag

És amúgy miért is nem ismerik fel ezek az irott CD/DVD-ket! Mi az amit a gyári CD/DVD-ben benne van?

(#21) erdoke válasza KriszBoy (#1) üzenetére


erdoke
titán

Ez elég érdekes. Valami régebbi modell?
Vmi 330-as SONY játékosunk van itthon, eddig még mindent vitt (Illetve amit próbáltam: CD-A, VCD, DVD-V, DVD-R/RW, DVD+R/RW, mp3), egyedül a 4x megírt Princo-val vacakol. Nem is vettem több ilyen sz@r lemezt.

A legjobb aláírás a héten

(#22) hobizoli válasza KriszBoy (#20) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A lemez egy olyan reszere van vmi rogzitve mar a gyartaskor, ahova iroval semmikeppen sem tucc irni.



hobizoli

több drón kell ;P

(#23) Zsiba


Zsiba
senior tag

Nekem is Sonym van. A CD-R-t valóban nem játsza le, ami eleinte idegesített, de aztán végül nem hiányzott, mert kevés írott CD-s zeném van, filmem meg nincs is. A CD-RW-t viszont szépen lejátsza.
Ami kellemesen meglepett, az az, hogy DVD-R -RW és DVD+R +RW lemezek simán mennek benne! :D Három és fél éves már a kicsike...

''One Ring to rule them all...''

(#24) erdoke válasza hobizoli (#22) üzenetére


erdoke
titán

RICOH type DVD-írókkal tudsz állítani +R-en book type-ot, akkor minden DVD-ROM-nak ismeri fel.

A legjobb aláírás a héten

(#25) gado


gado
tag

Nekünk Sony DVP-NS330 van, és eddig mindent vitt, amit próbáltam: Primedisc dvd-r,Princo dvd-r, sok írott Audio cd, VCD, DVCD,CD-RW, még DVD-RW-t nem próbáltam.

[Szerkesztve]

(#26) hobizoli válasza erdoke (#24) üzenetére


hobizoli
nagyúr

En azert vettem minuszos irot, mert elterjedtebb formatum...plusz miben jobb, meg soha senki nem tudta leirni, meg hogy az egy atlag juzernek mitol lesz jobb ha arra ir...:C




hobizoli

több drón kell ;P

(#27) intelfan válasza erdoke (#24) üzenetére


intelfan
aktív tag

Ez messze nem így van. :DD

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#28) erdoke válasza intelfan (#27) üzenetére


erdoke
titán

Hanem? Mintha beszorult volna a második mondat...;]

A legjobb aláírás a héten

(#29) erdoke válasza hobizoli (#26) üzenetére


erdoke
titán

1. +RW gyakorlatilag ugyanannyira olvasható.
2. Gyorsabban írja meg a bevezetést/lezárást az író.
3. Szektorszerkezete miatt bármilyen multisessiont egyszerű rá írni, ugyanúgy olvasható vissza.
4. Egyszerűbb növelni az írási sebességét.
(-R talán inkább a CD-hez áll közelebb):)
stb.

Így hirtelen (inkább érzésből, mintsem szakszerűen) ennyi.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#30) mr_ricsi válasza KriszBoy (#20) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''És amúgy miért is nem ismerik fel ezek az irott CD/DVD-ket!''
Mert a gyártó nyalizni akar a RIAA-nak és a kiadóknak. Valamint némileg olcsóbban tudja adni a készüléket, mert ha írt-újraírt lemezeket is le tud játszani, akkor valami plusz szerzői jogdíjat is rá kell még tenni az árára.

''Mi az amit a gyári CD/DVD-ben benne van?''
A jogdíj! :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#31) hobizoli válasza erdoke (#29) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Es ebbol az a juzer mit tapasztal otthon, aki csak berakja a lemezt a lejaccojaba...SZVSZ semmit...es az ijen juzerek vannak tobbsegben.

- CAV: egyenletes iras, lemez forgasi sebessege valtozik, a szogsebessege allando, vegig egyenletes az adataramlas
+ CLV: valtozo sebessegu iras, a lemez forgasi sebessege allando, igy a szogsebesseg valtozik, kiifele haladva egyre nagyobb az adataramlas

En CD-knel is a CAV-t preferaltam mindig, 12x-g ugy olvastak az olvasok es irnak az irok, van amelyik 16x-g is, aztan 24x+ mar mindig CLV vagy Z-CLV, de megsem lett aranyosan gyorsabb...:U





hobizoli

több drón kell ;P

(#32) Tg válasza KriszBoy (#1) üzenetére


Tg
csendes tag

Szia!

Nekem is pontosan ugyanez a tipus van. A CD-R-t nem jatsza le, de a CD-RW-t (nagyon ezust szinu) igen. Kicsit ugyan erolkodik vele, de viszi. A DVD-R (minusz) es DVD-RW sem gond, de ha emlekeim nem csalnak, akkor a pluszossal meg sem nyikkant. Allitolag a plusszos jobban olvashato volna, csak mas a media azonositoja, mint a minuszosnak, a minuszosnak pedig ugyanolyan azonositoja van, mint a gyarinak. Ezert lehet, hogy azokat viszi.

Tg

(#33) erdoke válasza hobizoli (#31) üzenetére


erdoke
titán

A júzer azt tapasztalja, amit írtam. Ha érdekli és ha észreveszi egyáltalán.:)

Tudom, mi a CAV, CLV, Z-CLV. Természetesen a Z-CLV 8x sebesség nem feleannyi ideig tart, mint a CLV 4x, pont azért, amit írtál (a lemez kb. 1/4-énél 6x-ra kapcsol fel, még később 8x-ra). Attól még gyorsabb, és megfelelő technológiával a minősége se rosszabb. Valószínűleg az írási sebesség növekedésével (év végére 16x) a CLV maximális sebessége is emelkedni fog, talán 8x sebességig.

A legjobb aláírás a héten

(#34) tomcsi23 válasza KriszBoy (#1) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, próbáld meg egy újraírhatóval CD-vel.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.