Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Se kép, se hang... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) crema


crema
csendes tag

Sziasztok!

Elnézést hogy, uj topikot nyitottam, de szétnéztem előtte a forumon és nem igazán találtam választ a problémámra...
Konfig: XP 2200+
MSI k7N2-Delta
2 * 256 MB Infineon 333 Mhz
Chieftec 360 W

A proci FSB-jét kezdtem feljebb piszkálni a BIOS-ban. 159 Mhz-en még stabil volt... Gondoltam felnyomom 166-ra. Se kép, se hang. CMOS clear-t megcsináltam. Gépet indítom, belépek a BIOS-ba, mindent visszaállítottam defaultra, delefagyott a gép a BIOS-ban. Azóta se kép, se hang. Még kipróbáltam pár bios resetet az alaplapi jumperrel, de semmi. Ugy tűnik meghalt. Van valakinek valami ötlete hogy mit lehetne kezdeni, esetleg beszart az alaplap vagy a proci?Előre is köszönök minden hozzászólást!

(#2) Vitus válasza crema (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Az msi tud olyat, hogy egy lemezre felnyomod a legújabb biost és átnevezed egy bizonyos névre pl.: bios.rom és akkor felfrissítí a biosát! Olvassutána az msi honlapján vagy a lapod könyvében! [L]http://www.msi.com.tw[/L]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#3) Egon válasza crema (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

1. Húzd ki a tápkábelt pár percre.
2. A CMOS Clear jumpert ugye visszaraktad alaphelyzetre?!?
3. Remélhetőleg garis a cucc, ha nem boldogulsz vidd vissza garis cserére...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) t6z7 válasza crema (#1) üzenetére


t6z7
csendes tag

A lap bekapcsolás után nem is sípol ? (beeper be van kötve?)

(#5) t6z7 válasza crema (#1) üzenetére


t6z7
csendes tag

Ja igen !

Egon alapján járj el !
Tápkábel ki !
CMOS-reset !
Tápkábel be !

Eredmény ?

(#6) crema


crema
csendes tag

A cmos resetet megcsináltam, de semmi. Nem sípol bekapcsoláskor, meghajtók felpörögnek. Még kipróbálom a bios frissítést flopyról.

(#7) crema


crema
csendes tag

Na ugy néz ki garis csere lesz a dologból. Azért köszönöm mindenkinek! Csak az a szar hogy az ország másik végéből rendeltem a cuccot... Akkor tuti hogy az alaplap szar vagy küldjem nekik vissza az alaplapot, procit meg mondjuk a memóriát?:)

(#8) lesaux válasza crema (#7) üzenetére


lesaux
veterán

Azért a tuningot majd ne emlegesd! :))

(#9) t6z7 válasza crema (#7) üzenetére


t6z7
csendes tag


A VGA-kábelt megnézted nincs-e kilazulva ??? Mivel azt mondod a meghajtók felpörögnek !

(#10) crema


crema
csendes tag

VGA kábel nincs kilazulva. Felhívtam a céget mondtam, hogy beléptem a BIOS-ba ott lefagyott a gép és hogy minden gyári beállításon volt. :))

(#11) Vitus válasza crema (#10) üzenetére


Vitus
őstag

És reménykedj, hogy az eladó akivel beszéltél és mondtad neki nem PH! fan! :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#12) WaterLo válasza crema (#1) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Nálam is előfordult ilyen. Egy kicsit pihentettem a gépet áramtalanítva, és helyrejött. De azért besz@rtam rendesen.

....What's up!....

(#13) crema


crema
csendes tag

Az eladó tuti nem PH! fan:)) Kinnt vagyok németországban és itt vettem a gépet:)

(#14) crema válasza WaterLo (#12) üzenetére


crema
csendes tag

Mennyi ideig pihentetted?:) Mert akkor nem küldöm vissza rögtön:)

(#15) Apika válasza crema (#13) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Akkor ezért volt az eladó ilyen előzékeny...

(#16) JulWCZar válasza crema (#14) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Esetleg azt is megpróbálhatod, fullclearnek, hogy tápkábel ki, elem ki, kis csavarhúzóval az elem helyén két pólus összeköt, úgy hagyod egy-két óráig (biztos ami bios :) ), aztán próba műxik-e.

(#17) crema válasza JulWCZar (#16) üzenetére


crema
csendes tag

Ezt is próbáltam... Ugy néz ki teljesen beszart az egész:( Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#18) Atlantis


Atlantis
veterán

OFF

Ha már új,lapod lesz, próbáld leboltolni, hogy ne MSI-t küldjenek!:) :) :)

ON

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#19) Atlantis


Atlantis
veterán

Ja, und dviel Spass! :)) :)) :))

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#20) Drizzt válasza crema (#7) üzenetére


Drizzt
nagyúr

alaplap, de a táp is befoshatot...

I am having fun staying poor.

(#21) [Kovi] válasza WaterLo (#12) üzenetére


[Kovi]
tag

Én egyetlen egyszer sz@rtam be rendesen gépbuherálás közben de akkor nagyon. Mentségemre szolgáljon hogy 14 éves voltam... a story a következő:
486DX4 (vagy lehet hogy már K6-2 266 nem emléxem), AT-s baby ház. Procihűtőnek valami baja volt és menet közben zúgott mint az állt, ilyenkor kicsit meg kellett ütögetni és akkor csödesebb lett. Emiatt állandóan nyitva volt a ház hogy bele tudjak nyúlni ha kell. Egyik alkalommal kicsit vizes volt a kezem, és véletlenül hozzáértem a hangkártyámhoz. Jó kis ISA-s kártya amin még volt egy 2*13 tűs (IDE csatlakozóra hasonlító) dolog. Ott vmit rövidrezárhattam a kezemmel, mert a gép azonnal kikapcsolt. Próbáltam bekapcsolni de semmi (hangsúlyozom hogy AT-s hát ahol a kapcsoló még nem csak egy impulzust apott hanem közvetlenül kapcsolta az áramot.)
Próbálkoztam vele párszor de meg sem mozdult. Gondoltam kiégett a táp. Hagytam állni aztán egy óra múlva kekapcsoltam és ment tökéletesen. Semmi sem ment tönkre. De abban az egy órában elég ideges voltam mert nem tudhattam mit basztam szét. Azóta valahogy nem szeretek vizes kézzel turkálni a bekapcsolt gépben :))

Szabadság, szerelem, Ext2 kell nekem.

(#22) crema válasza Atlantis (#18) üzenetére


crema
csendes tag

Amugy semmi problémám nem volt ezzel a lappal:)) <-- fő a biztonság:)

(#23) crema válasza Drizzt (#20) üzenetére


crema
csendes tag

Másik táppal se jó, kipróbáltam:)

(#24) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Volt hasonló helyzetem csak az egy Kt3 Ultra volt. Nekem így sikerült talpraállítanom:
1. tápkábel ki
2. proci ki
3. tápkábel be
4. bekapcs(persze nem indult :))
5. proci vissza és aztán már működött.

Próba pogácsa...

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#25) crema válasza FaBatka (#24) üzenetére


crema
csendes tag

Ez volt az utolsó próba:) A lap halott. Már becsomagoltam holnap küldöm vissza:)

(#26) Czibu


Czibu
tag

Nekem NF7-s nél volt hasonló, a biosból csak 2 kék csík jelent meg, de már nem eméxem hogy csináltam meg.

Az Élet egy szar játék! De a Grafikája nagyon OTTVAN!

(#27) asztek


asztek
csendes tag

Helo
Van egy régi Abit PR 5 alaplapom, benne Cyrix 6x86L P200+.
Egyszer olyanokat kezdett el csinálni, hogy egy kis mozdításra leállt az egész. (se kép, se hang. Bár a táp ventillátor se ment, valami halk zizegés hallatszott belőle.)
Ki, majd bekapcsolás után működött.
Egyszer aztán normális működés után kikapcsoltam. Kb 20 perc múlva be lett(volna) kapcsolva, de nem adott képet.
A táp megy, meg ami közvetlenül(?) arról kap áramot. (meghajtók, proci ventillátor mind működik. Az alaplapra csatlakozó ledek is világítanak, reset gomb is működik (bár ezt csak a CD reakciójából gondolom), csak kép nincs a monitoron. Bár a vinyó fölpörög indításkor, a rendszer nem áll fel, mert annyit nem dolgozik. A kislemez viszont fel sem villan. Nem is teszteli magát.
A tápot, videokártyát átraktam másik gépbe - működödd minden.
BIOS-t reseteltem, elemet kivettem, procit is, feszültségen, órajelen állítgattam, hagytam pihenni, ISA-s hangkártyát kivettem, meghajtókat kikötöttem - ugyanaz.
Az a baj, hogy nem ad semmi hangot a lelkem. Nem sípol, hogy valami baja van (be van kötve).
Lehet ez BIOS probléma?
Kérlek segítsetek! Bocs ha hosszú volt.
Köszönöm

(#28) Balage77 válasza crema (#1) üzenetére


Balage77
csendes tag

Az MSI lapoknál érdemes és hasznos dolog bekötni a D-bracketet. Ez az a kis kütyü, amit adnak a lapokhoz, 4db LED van rajta, ami inditáskor diagnosztikai infókat ad. A leirásokban pontosan benne vannak a kódok, sokkal inkább informativabb dolog, mint más tipusoknál a kb 2 fajta fütyülés. Elég nagy valószinűséggel meg lehet pontosan állapitani, hogy mi a baja a rendszernek, miért nem indul.
Egyébként nem akarok nagy anyázást inditani, de én MSI lapokat forgalmazok és ajánlok is jó szivvel embereknek, és még egy darab rosszal nem találkoztam közülük. Persze biztos van ezek között is, de nekem eddig még mindegyik nem indulós elindult CCMOS, vagy elemcsere után...

(#29) Goose-T válasza asztek (#27) üzenetére


Goose-T
veterán

Ilyen régi cuccon ne csodálkozzál. Meghalt és kész. Ki kell dobni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#30) crema válasza Balage77 (#28) üzenetére


crema
csendes tag

A problémám megoldódott, küldtek egy uj lapot:), és most kaptam egy teljesen originál cuccot. Minden tartozékból van kettő:C . Egyébként a d-bracket nem jelzett semmilyen hibát.

(#31) crema válasza asztek (#27) üzenetére


crema
csendes tag

Ugyanezek a tünetek voltak nálam és a bios szállt el:(

(#32) crema


crema
csendes tag

Mikor megjött az uj lap, összepakoltam BIOS-ba beléptem, minden defaulton megy meg beállítottam az időt:)) Azthiszem egy ideig nem nyulok bele...:) Félek:DD

(#33) Panther válasza crema (#32) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Sztem inkább addig játszogass vele (próbálgasd) amíg garis :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#34) crema válasza Panther (#33) üzenetére


crema
csendes tag

Az a helyzet hogy kinnt vettem a cuccot németországban, és 5 nap mulva költözöm haza magyarországra a géppel együtt, és onnan nem egyszerű a garis dolgokat elintézni:))

(#35) Panther válasza crema (#34) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ahogy gondolod... én szeretem addig megtudni az esetleges hibákat, amíg még van lehetőségem arra, hogy azok kijavítását kérjem (ingyen).

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Se kép, se hang... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.