Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Sunzi válasza Morpheus (#100) üzenetére


Sunzi
aktív tag

próbálj meg minden alaplapi integrált eszközt letiltani - amit le lehet - ideiglenesen (hang, háló, portok, stb.)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#102) Morpheus válasza Sunzi (#101) üzenetére


Morpheus
tag

megpróbáltam és segített, igaz még nem az igazi, de alakul, köszi a segítséget :R

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#103) RealJackal


RealJackal
csendes tag

Üdv, a problémám elég bonyolult, nem is tudom, jó topicban teszem-e fel a kérdést, megpróbálom röviden vázolni:

2 db HP Ultrium 460 adatszalagos mentőegységet szeretnék cserélni, mind a kettő 68 tűs belső SCSI csatlakozóval kapcsolódott a kártyájára (a félreértések elkerülése végett: 2 external drive, két vezérlő, két szerver, tehát nem két externalt akarok kötni egy vezérlőre), aminek a típusa: ADAPTEC SCSI Card 291160 (Ultra SCSI 160 módos), a specifikációja itt található:
http://www.adaptec.com/en-US/products/Controllers/Hardware/scsi/entry/ASC-29160/

a két új olvasó HP Ultrium 448-as külső olvasó (460-ast ugyanis már nem lehet kapni), a kérdésem hogy a SCSI kártyák maradéktalanul tudják-e kezelni a külső olvasókat is? (a kártya kimeneti portja 68 tűs SCSI LVD/SE csatlakozó)

Sajnos egyáltalán nem vagyok járatos a SCSI szabványokban, nem tudom, hogy milyen fennakadásaok, vagy hibák fordulhatnak elő, illetve hogy valakinek van-e tapasztalata ilyen jellegű eszközökkel.

Előre is köszönöm,

Üdv

J.

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé!

(#104) finger


finger
csendes tag

Üdv!
Nem vagyok nagy szerverguru ezért lehet, hogy hülyeséget kérdezek:
Van egy IBM xSeries 200-as szerverünk. Van benne egy 18GB-os IBM SCSI vinyó. Bele akartam rakni egy 32GB-osat, de nem ismerte fel.
Bootolásnál Ctrl+A, ott sem ismeri fel. Ha a 16GB-osat kiveszem és csak a 32GB-os van benne akkor látja.

A 18GB-os lemez IBM USCSI
a 32GB-os lemez IBM Ultra3SCSI
Az SCSI kártya Adaptec SCSI card 29160LP

Ha csak a 32GB-os van benne akkor azt felismeri, de ha a kettő együtt van akkor egyiket sem!

(#105) finger válasza finger (#104) üzenetére


finger
csendes tag

A vinyón kellett jumperelni mert azonos ID-vel ismerte fel őket.

(#106) Zal


Zal
csendes tag

HI!

Olvasgattam a fórumot és nem tűnt egyértelműnek, így megkérdezem. :)
Ha adott egy Adaptec AIC-7880P based Ultra/Wide SCSI-3 Controller vezérlőm egy mezei PCI-ban, akkor két u320-as Fujitsu Limited MAP3367NC-t 68/80 átalakítóval maximum negyed sebességgel fog hajtani, vagy nem is kezeli? :F
Most akarok gyorsíteni az ezeréves rendszeren, de gondoltam, csak elemenként

THX!

[IRAM] 24L4 - "Bírjuk még az IRAMot!" :P

(#107) ricsi99


ricsi99
addikt

Üdv
Nem rég vettem egy Adaptech u 320-as kártyát mellé egy 36gb-s u160 as 80 pin es wincsit, volt itthon egy 7 csatis 68 pines kábelem. összedugtam átalakitoval, inicializáltam megy,
viszont stabilan 18mb/s el...
két gépben is néztem de tök ugyan az a sebesség van... mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#108) Sam_26


Sam_26
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnek venni

2x IBM 36GB Ultra SCSI 3 320 10K 07N8829 vinyot s melle
HP Ultra 320 SCSI Adapter HP PN: 272653-001 64Bit PCI-X vezerlot.
raid 0 ban hasznalnam.

Szerintetek ez gyorsabb mintha SATA raid0 rendszert rakok ossze? Milyen sebessegre szamithatok?

Elore is koszi!

Sam

ASUS P5KC + INTEL CORE2 DUO E6550 @ 2700 MHz (7 x 386) + 8800GT TURBO + 4GB DDR2 800Mhz (GeIL + Corsair XMS2) @ 926 MHz + MX518

(#109) Sunzi válasza Sam_26 (#108) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szia,

idézek a HP oldaláról: "Adapter is ideal for HP tape arrays and larger non-RAID storage applications" Ez persze semmit nem jelent, hiszen szoftveres RAID-et tudsz csinálni.

A lényeg, hogy 2 raptorral, pláne velociraptorral, és sima alaplapi raid vezérlővel gyorsabb megoldást kapsz. A 36gigás diszk sebességét nem néztem meg, a veloci lenyomja...

Üdv:
S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#110) Sam_26 válasza Sunzi (#109) üzenetére


Sam_26
csendes tag

Koszi, hogy utanna neztel!

Annyi valtozott, hogy ay alabbi 2 kartya kozul kaphatom meg az 1iket:

ADAPTEC 2120S U320
Adaptec SCSI Card 39160

de nem tom melyik lenne jobb +

HP 36 GB WIDE ULTRA 320 SCSI HD, 15000RPM vagy ennek a nagyobb tesoit, az meg nem derult ki.

Mindez 1 jelkepes osszegbe kerul szivesseg - szivesseg alapon (az en oldalomon van 1 kis befektetes :D ).

A raptorokat azert nem akartam nezegetni, mert meg mindig eleg jo penzt kernek ertuk. Ha sata lenne az valami atlagos vinyokkal. S azert nem tom mennyivel lenne jobb a scsi akar 10kRPM es vinyokkal de 320 as csatival, mert ezek mar nem annyira friss technologiak.

Ha talalsz valahol infot ijen tesztekrol, vagy esetleg tudsz valakit akinek van hasonlo scsi rendszere, elkuldened az elerhetoseget?

Elore is koszi!

Sam

ASUS P5KC + INTEL CORE2 DUO E6550 @ 2700 MHz (7 x 386) + 8800GT TURBO + 4GB DDR2 800Mhz (GeIL + Corsair XMS2) @ 926 MHz + MX518

(#111) Sunzi válasza Sam_26 (#110) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szia,

a 2120S egy elég régi hardveres RAID vezérlő, a rajta levő 80802-es chip miatt inkább a Raid lassító kártya megnevezés illene rá... az U320-at esélyed sem lesz kiaknázni. A lassúságától eltekintve viszont stabil hardveres raid, fejlett szolgáltatásokkal, és, azért IO-ban annyira nem rossz.

a 39160 pedig egy szimpla 2 csatornás SCSI kártya, amivel csak szoftveres RAID-et tudsz csinálni, viszont ez az SW raid gyorsabb lesz, mintha a fenti kártyával csinálnád. Még a RAID5 is..

Az U320-as 15k-s diszkeket biztosan nem tudja a 2120-as kihasználni (a mi első gen 36-os 10k-s raptorainkat sem tudta, egy ennél gyorsabb verzió sem..), a 39160-al legalább esélyed van rá.

Remélem, megkésve is hasznos lehet az info...
Üdv:S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#112) Sam_26 válasza Sunzi (#111) üzenetére


Sam_26
csendes tag

Szia!

Köszi a választ!
Sajna még csak a vezérlő van meg 39160 ;) de dolgozok a nagyobb újabb scsi vinyók beszerzésén. remélem kövhónapban meglesznek!

bye

ASUS P5KC + INTEL CORE2 DUO E6550 @ 2700 MHz (7 x 386) + 8800GT TURBO + 4GB DDR2 800Mhz (GeIL + Corsair XMS2) @ 926 MHz + MX518

(#113) sunlight


sunlight
csendes tag

Sziasztok!

Remélem valaki fog használható infót adni a következő problémára:

Adva vagyon egy Adaptec powerdomain 29160-as scsi vezérlő.

Erre rá van kötve egy fujitsu scsi hd (egy kábelen), és két IBM eseries 72gb u320 scsi hd(a másik kábelen). A fujitsu átalakító nélkül van a a két ibm átalakítóval(bár ahogy olvastam ez nem számít), viszont az átalakítón van néhány jumper de azokat off-ra raktam mindet. Namármost, a két IBM olyan gyatra teljesítményt nyújt ,hogy vmi tuti nincs rendjén. KB 10mb/sec olvas , és random write az 0.8MB/S...

Valakinek valami ötlete esetleg? A fujitsu az normálisan működik.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#114) katona.t


katona.t
tag

Helló

Nekem is gondom akadt a scsi-val.
Adott egy LSI Logic 53c810 scsi kártya, egy Matsushita 4x-es író és egy HP superstore dat 24(szalagos adatmentő). Az biztos, hogy minden eszköz működik. Sajnos jumperek nincsenek meg rajtuk, a kártyán sem (bár nem tudom erre kell-e). A HP-n van term power (ha jól tudom, ez a lezáró) scsi0-1-2 valamint az alján 8 mikrokapcsoló, az írón meg van ID1-2-4, PARITY, TERMINATOR, TERM POWER nevű jumperk.
Az előző hsz-ekben láttam, hogy a szallagosnak id4-en kell lennie (tehát gondolom a 2-esen), a cd-nek meg id6-on (tehát 2+4-en). Ha jól sejtem kell a lezáró jumper is, de melyikre? Amelyik távolabb van a karitól? (3 végű kábelem van, 1ik a karin, másik 2 az eszközöknek)
A többi jumper (terminator parity) mit jelent? Mikrokapcsolók a szalagos alján mire jók, és hogy kell lenniük? És a kártyán a jumperek (2 db)?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#115) katona.t válasza katona.t (#114) üzenetére


katona.t
tag

Na sikerült megoldani.
Leírom, hátha segít valakinek.
Kártyához közelebb a szalagos id 4-en (utoso jumper), távolabb a cd id6(4+2)-on term power-el. Sehol más nem kellett állítani, felismerte, a Néróval írtam is lemezt...

(#116) Zealot


Zealot
tag

Helló!

Az lenne a kérdésem, hogy tudnék-e 3db HP 72GB 15K 3.5 SAS harddisket használni az asztali gépemben és milyen SAS vezérlőt ajánlanátok hozzá. Fontos hogy RAID-ben menjenek. Az alaplap asus maximus extreme (x38 chipset). A ház egy Lian-Li PC-V2100B PlusII, bele lehetne rakni ezeket sima 3.5" fiókokba?

[ Szerkesztve ]

(#117) polgcsabi válasza finger (#105) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Ha azonos az id akkor egyértelműen nem fogja felismerni egyiket se! Ez olyan mint ha pata kábelen 2 eszköz van és mind2-t masterre jumpereled, összeakadnak!

(#118) polgcsabi válasza Zealot (#116) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Teljes mind1, hogy milyen vezérlőt használsz ezek a cuccok elég komlyak! De ha összerakod a winyókat mindenféleképpen HŰTENI kell őket

(#119) Zal


Zal
csendes tag

Sziasztok!

A minap megleptek egy érdekes észrevétellel. Vagy 2 éve van egy IBM DMVS ECF24486 18.2-es scsi vinyóm (2000 május 11-én gyártották) és már kezdetektől fogva elég hangos. Az eltelt időben semmilyen teljesítménybeli, vagy megbízhatóságbeli, vagy hangbeli változást nem tapasztaltam. A delikvens azt állítja, hogy csapágyas és halálán van, azért hangos. Létezik ez?!? Gépészeti ismereteimmel nem tudom összeegyeztetni a konstans működést és a csapágyak elkopását. Remélem valakinek van hozzá évtizedes tapasztalata, mert és hápogást vélek hallani a távolból. :(((

Köszi! :R

Zal

[IRAM] 24L4 - "Bírjuk még az IRAMot!" :P

(#120) zongorista28


zongorista28
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg nincs valakinek eladó SCSI csatlakozású ZIp meghajója ? Előre is köszönöm.
Elég ha rám csörögsz, vissza hivlak ! Tel..06204492424

(#121) Sunzi válasza Zal (#119) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Akkoriban még nem nagyon gyártottak folyadékcsapágyas hdd-ket, és a zajszint sem volt az elsődleges szempont a tervezéskor. Ezek a diszkek hangosak, ez normális. Nyilván, ahogy valóban kopik a mechanika, változat a hangja is, ez önmagában normális. Elvileg ez a disz is támogatja a SMART-ot, nézdd meg, hány órát futott, abból már lehet következtetni.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#122) Zal válasza Sunzi (#121) üzenetére


Zal
csendes tag

Köszönöm a gyors és magnyugtató választ! :R
Emlékeim szerint a SMART-ot anno nem tudtam elérni, de ráuszítom újra az Everest-et, meg kerítek HDS-t.

[IRAM] 24L4 - "Bírjuk még az IRAMot!" :P

(#123) geprombolo


geprombolo
senior tag

Tudom, hogy nem tipikus SCSI kérdés, de hátha itt tudja a választ: a PATA cd és dvd meghajtóimat tegnap óta az XP SCSI eszköznek látja, ez egy többórás kínlódás eredménye, mert néhány napja eltűntek az eszközkezelőből, meg mindenhonnan. A RAID drivert töröltem, RAID eszközt (vagymi, bocsi, éppen újratolom a rendszert) letiltottam, mert olvastam, hogy bezavarhat a RAID driver, de semmi jó, csak megint eltűntek a cuucaim. Kitöröltem minden IDE és SATA eszközt, reméltem, hogy újraindítás után bejön a csoda, de semmi. Most azon vagyok, hogy a rendszert fölételepítsem a réginek, hátha a telepítő kijavítja ezt a szarvashibát, mert idegesít (főleg, hogy írnék lemezeket, de félek, hogy rontani fog). Valakinek még van ötlete? :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#124) geprombolo válasza geprombolo (#123) üzenetére


geprombolo
senior tag

Megoldottam. Újratoltam a rendszert. :O

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#125) raus


raus
aktív tag

Egy Ultra SCSI 160-as IMB 68pines (Seagate OEM) 9.1GB-os 7200-es vinyóról kérdeznék.
Az Adaptec ASC-29160LP kártyám BIOS-ában és a Windows eszközkezelőjében is a típusszám mellett megjelent egy jelzés.
IBM PSG ST39236LW !#
Esetleg jelez a vinyó a gazdavezérlő felé hogy szektorhibák vannak már rajta? Amúgy müxik és NTFS-ben formázva 8.46GB a kapacitása. Ír és olvas a vinyó hibátlanul, a benchmarkok is elég jók.
Ez a "!#" a végén mit jelent?

(#126) Barney™


Barney™
aktív tag

SAS csatlakozókat lehet használni, sima SATA HDD-vel?

(#127) Sunzi válasza Barney™ (#126) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Igen.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#128) Barney™ válasza Sunzi (#127) üzenetére


Barney™
aktív tag

na végre, köszönöm :)

és esetleg sata raid-et is tud ? :)

(#129) Sunzi válasza Barney™ (#128) üzenetére


Sunzi
aktív tag

SAS vezérlőnek mindegy, hogy sas vagy sata eszköz van rajta.
Ha a vezérlő raid vezérlő, akkor tudnia kell.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#130) Barney™ válasza Sunzi (#129) üzenetére


Barney™
aktív tag

ezer hála és köszönönet :C

(#131) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.
Van egy ADAPTEC 2120S típusú scsi kártyám,van hozzá egy 5 csatlakozós kábelem és 4db 18gb-os ultra 160-as vinyám.Az a kérdésem h lehet bellitani őket a jumperek alapján? és mit kell beállítanom a scsi vezérlőn h normálisan menjen.Ez egy p3as gépbe lenne csak én nem vagyok jártas a scsiban se a raid-ben.
Előre köszönöm szépen a segítségeteket.
Zoleee

(#132) lithium


lithium
csendes tag

[B]Szevasztok![B]

Problémám a következő: van a gépemben egy tekram dc 390 es scsi vezérlő és rajta 1 ibm wichester. XP alatt gond nélkül használtam. Viszont áttértem a win 7 re... sajnos Ő nem hajlandó tudomásul venni hogy van neki egy scsi vonala is ...( az eszközkezelőben kérdőjeles, de illesztőt nem talál hozzá) Probáltam keresni , találtam is egyet ezt: DC390UFU2_323A , de az ebben lévő driverek egyikét sem hajlandó elfogadni.
Tudna valaki segíteni! Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Csak nem a pingvin????

(#133) Sunzi válasza lithium (#132) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szia,

az van, hogy ez egy irgalmatlan régi vezérlő, ami esetében már az XP driver is csoda.
Win7ben nyilván ehhez a driver már nincs. A 323a driver már vistával sem menne, nemhogy ezzel.
Drivereknél 2 lehetőség van. Csinál a gyártó, vagy csinál (átvesz, stb.) az MS. Jelen esetben egyik sem történt meg. A harmadik eset, hogy szorgalmas userek írnak egyet (mint Tseng et6000 xp alatt). Jelen esetben ez sem játszik.
Mindez azt jelenti, hogy vagy marad az XP, vagy veszel újabb SCSI vezérlőt. A hardveraprón már majdnem sör árban vannak olyanok, amikkel megy a w7..

Üdv:
S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#134) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok,

az adatlapomon is lárható SCSI vezérlővel egy bajom van, a 32 Mb RAM...
A ram ránézésre szabvány SD-nek tűnik, de mégse magy, ha beletesz helyette egy nagyobb SD-t.
mi a specifikáció? hol lehet ilyet szerezni?

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#135) Sunzi válasza rlazol (#134) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Anélkül, hogy utánanéztem volna, gyanítom, ECC képes modulra cserélhető csak.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#136) rlazol válasza Sunzi (#135) üzenetére


rlazol
addikt

amit jelent, h ECC képes?
rá van vhol írva esetleg a RAM ra?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#137) Sunzi válasza rlazol (#136) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Akár rá is lehet írva, ha van rajta matrica.
Ha nincs, akkor a chipeken levő azonosítóból a neten kihámozható.
Ha a modulon van más ic a memóriachipeken kívül, akkor az már egy ráutaló jel, bár az csak a buffered-et jelenti biztosan, de a kettő együt szokott előfordulni...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#138) rlazol válasza Sunzi (#137) üzenetére


rlazol
addikt

oké, köszi! megnézem. :))

a leírásokban az LSI megaraid 2-nek csak 32 és 64 megabite os verzióját látom - van értelme 128al próbálkozni vagy úgyse eszi meg?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#139) Sunzi válasza rlazol (#138) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Ha van lehetőség a próbára, akkor megér egyet.

A mi kártyánk leírásában pl. max 512MB-ot írnak, de az IBM már 1GB-al is árulta átmatricázva, majd az egyik fw frissítésből kiderült, hogy 4GB-ot is tud kezelni.. :)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#140) rlazol


rlazol
addikt

el tudtok képzelni olyat, h két, amúgy jó SCSI winyó "nem szereti egymást"?
én most néztem össze HDDim, és érdekes, h a két 18-as (Seagate és Quantum) egy csatornán semmiképp, külön simán, a Compaq 36-os 18-assal nem oszt csatornát, de 36-ossal igen, a Fuji és Seagate 36-osok pedig bárkivel elvannak. Létezik ilyen, vagy ez vmilyen hiba jele lehet?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#141) rlazol


rlazol
addikt

éls még vmi...
frissítettem a firmware-t és azóta az XP telepítő beszart. Lehetséges downgrade-elni a frimware-t?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#142) rlazol válasza rlazol (#141) üzenetére


rlazol
addikt

válasz és egyéb lehetőség hiányában kipróbáltam - lehet és segít. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#143) siriq


siriq
őstag

Ha egy SAS vinyot veszek es azt akarom rarakni egy SATA vezerlore? Nem tudom mukodne-e.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#144) rlazol válasza siriq (#143) üzenetére


rlazol
addikt

próbáld megy egy sima merevlemezes vagy sata-s topicban, ez SCSI...
szerintem műáködne, de nem vagyok biztos. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#145) Sunzi válasza siriq (#143) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Nem.
Fordítva igen.
(rá sem tudod dugni, ebbe az irányba nem kompatibilis a csatlakozó...)

[ Szerkesztve ]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#146) nemtommotmen


nemtommotmen
csendes tag

sziasztok!

Keresek hd50 gender changert (pl http://site.stsi.biz/images/scsi-a-hd50ff.jpg ). Olyat, aminek mindket oldala nonemu.

Ha esetleg porosodik Neked ilyesmi otthon, akkor legy oly kedves, dobj egy mailt!

koszi!

(#147) szabi_zoli


szabi_zoli
csendes tag

Sziasztok!
Okos SCSI kompatibilis emberek segítségét kérem. :-) Adott 2db Seagate ST336706LC típusú Ultra3-as HDD, és egy Adaptec 39160-as SCSI vezérlő, ami PCI-X-es. Annyit már okosodtam, hogy a 64 bites PCI helyre való kari használható 32 bites PCI foglalatban is. Remélem jól vettem ki az írásokból. A kari ugye rendelkezik saját BIOS-szal, tehát elméletileg lehet bootolni vele. Az a kérdés, hogy ha a kettő HDD-t tükrözve használom rendszer-nek (XP), akkor kb mekkora lesz a sebessége a vinyóknak, illetve a rendszernek. Az alaplapom ASUS P5GC, 3.2Ghz-es pentiummal, és 3.5Gb (4Gb) RAM-mal. Szerintem hardveres gond nem merülhet fel, kérdés milyen módon tudnám kihasználni a HDD-k és a kártya sebességét 32 biten? Kábelem még nincsen a cuccokat összekötni, de rajta vagyok. Ha esetleg csak olyan kábelt tudok szerezni ami 6 eszközös, akkor le kell zárni a kábelt vagy a vinyóval meg tudom oldani? A kártyához már letöltöttem a legfrissebb BIOS-t, és egy két drivert ami szükséges lehet xp-nél. Kérlek titeket, hogy ha tudtok homályosítsatok már fel, mit hogyan kellene csinálni. Nagyon köszönöm!
Üdv: Zoli

(#148) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok,van egy P3-as gépem,Napokba szereztem egy:Mylex DAC960PRL SCSI PCI RAID Controller 16MB Garantie

És rákötöttem 2db BD036635C5 COMPAQ 36.4GB 10K ULTRA 3 vinyot.

Elindítom a gépet,a Mylex kártyára rá van dugva egy panel amin van 3bemenet,ide dugtam a vinyokat,ez a panel világít is a vinyok is fel is pörögnek,beteszem az xp telepítőt,de telepítéskor azt írja ki hogy nem tud hozzá férni a vinyokhoz,nem látja vagy nem tudom mi lehet a gond.Aki tud légyszíves segítsen,mit tudnék csinálni vele,hogy feltudjam telepíteni.Előre is köszönöm.

(#149) brd válasza Hunyus (#148) üzenetére


brd
nagyúr

Sajnos a Windows nem képes a BIOS-on keresztül kezelni a háttértárolókat, csökött szegény, ezért adagold be floppyn a kártya driverét, és nyomj a telepítő indulása után közvetlenül F6-ot (amikor alul kiírja a telepítő). Ha nincs floppyd, akkor integrálni kell a telepítőbe a drivert, pl. az nlite nevű programmal.

The only real valuable thing is intuition.

(#150) Hunyus válasza brd (#149) üzenetére


Hunyus
senior tag

Köszönöm szépen.Hátha ezt nem mondod,akkor szerintem már röptettem volna a vinyokat ki az ablakon,mert magamtól nem jöttem volna rá :DDD
Esetleg nem tudod honnan tudnám letölteni ezt a drivert,majd amit utána rátudnék tenni floppy-ra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.