Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) foka


foka
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem: adva vagyon egy Compaq 9,1-Gb 10K rpm Wide Ultra2 SCSI winyó. Elég lenne-e hozzá egy AHA 2940UW vezérlő, v. izmosabb kell hozzá. Később bővíteném még 1 v. 2 db ilyennel a rendszert. A winyóhoz kaptam egy 2940-est de az nem UW-s. A meglévőt szeretném lecserélni a hozzávaló kártyára.
Pls help!

Fóka:F

Üdv: Fóka

(#2) Sunzi válasza foka (#1) üzenetére


Sunzi
aktív tag

No, ez egyreszt attol fugg, mire szeretned hasznalni. Az adaptec szerint az alabbi 2 kartyarol beszelsz:
- AHA 2940Ultra
- AHA 2944UW

Olyan nincs, amelyik 2940UW..
Az ultra 20MB/sec-et, az UW 40MB/sec-et tud maximum, egy csatornan...
A 2 9.1-es 10k-s hdd ennel tobbet tud, elvileg...

Ajanlanek helyette inkabb pl. egy 29160-ast (esetleg 19160), vagy barmit, ami legalabb U160-as, barmelyik gyartotol...
Amugy: Bővebben: link

(A hardverpiacon szoktam latni neha neked megfdelelo kartyakat, hasznaltan olcsobb, nezz korul)

[Szerkesztve]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#3) foka


foka
aktív tag

Bocsi, most jöttem rá, hogy 80 pines a lelkem. Na ijjenkor mi a teendő? Létezik 80/68 as átalakító az 50/68 mintájára?
Pls help!

Üdv: Fóka

(#4) liksoft válasza foka (#3) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, van átalakító. 4-15 eFt között mérik. Tehát érdemes utánafutni, mert ugye nem mindegy. A 68p-hez az UW kártyát. A Compaq NEM gyárt winyót. Az OEM. Valószínűleg Quantum. Érdemes fotó alapján beazonosítanod a gyártók közül. De az azonos gyárihoz képest 0,5-1% kapacitáscsökkenés jogos, mert a Compaq, IBM visszavesz a drive valódi kapacitásából.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5) brasil


brasil
senior tag

hi
bocs h idenyomom én is de nem akartam ezért újat nyitni:
scsi-ben (sem) vagyok otthon ezért bocs a hülye kérdésekért
szal a kérdés h találtam egy elfekvő gépben egy diamond fireport 40 es vezérlőt meg egy quantum atlas4 vinyót, ezt érdemes -e beletenni a mostani a64embe vagy ez már túl öreg ahhoz?wint szeretnék rárakni, gyorsabb lenne a cucc vagy lassabb???köszi.:B

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#6) liksoft válasza brasil (#5) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bővebben: link

Tehát a winyó gyorsabb egy átlagis ide winyóhoz képest. A kártyáról nem találtam adatokat. Ha az is 160-as, akkor gyorsabb lesz, ha nem, akkor nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7) brasil válasza liksoft (#6) üzenetére


brasil
senior tag

''Fireport 40 SCSI controller which runs at 40Mbit/sec''
egy ilyent találtam valamelyik oldalon ahol ezt vitatták éppen.ezek szerint nem az igazi a cucc???

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#8) liksoft válasza brasil (#7) üzenetére


liksoft
nagyúr

De, csak lassú. A winyóval együtt kb udma66-100 közöttinek lehetne érezni a rendszert. Hisz csak 40 lesz a sebessége, de a winyó gyorsabb mint egy ide. Így jön ki a fenti látszólagos sebesség. Ha ennél lasabb a mostani rendszered akkor nyerő.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9) brasil válasza liksoft (#8) üzenetére


brasil
senior tag

:Oakkor marad az eredeti gépben.köszi a helpet!

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#10) liksoft válasza brasil (#9) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha viszont ingyen van, akkor ne hagyd ott. Még a polcon is aranyat érhet egy SCSI kártya, mégha lassú is. Soha nem lehet tudni, mikor kellhet. Helyettesíteni meg nem tudod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11) brasil válasza liksoft (#10) üzenetére


brasil
senior tag

jaja jött egy gép és abban van de így inkább eladom egyben asszem.

...az, hogy hagyod, hogy egy hetero, nős férfi borotválja a zacsidat, tesz igazán macsó férfivá!...

(#12) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Nem tudom hova illene amit kerdezek, itt probalkozom.

Ha berakok a gepembe egy 9gb-os 68tus scsi vinyot, es arra rakok egy nagyobb winxp swap fajlt, akkor javul a rendszer teljesitmenye? :F

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#13) Kicker


Kicker
senior tag

üdv fórumtársak!

beszereztem egy gépet, amiben általam még nem ismert SCSI rendszer van!

amit tudok:

Alaplap neve MSI K7T266 Pro2 (MS-6380 v2.0) (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio)
Alaplapi lapkakészlet VIA VT8366A Apollo KT266A

Háttértár vezérlő Adaptec 29160 SCSI kártya - Ultra160 SCSI

Lemezes meghajtó IBM DDYS-T36950M SCSI Disk Device (36 GB, 10000 RPM, Ultra160 SCSI)
Lemezes meghajtó IBM DDYS-T36950M SCSI Disk Device (36 GB, 10000 RPM, Ultra160 SCSI)

kérdés:

észrevettem, hogy a biosba not installad-nak látja az ide hdd detection után a vinyokat, amit még értek is, mivel SCSI... van egy menüje amibe ''ctrl+a'' val kell belépni, elvileg ott tudok SCSI dolgait állítani... XP-t raktam a gépre, hogy tudom megnézni hogy khasználom e rendesen a lehetőségeit a SCSI-nek? formázásnál ugye mindkét vinyot megformáztatta velem a telepítő...

infokat előre is köszi!

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#14) Sanci.Bara válasza Kicker (#13) üzenetére


Sanci.Bara
csendes tag

Hello!
Kerdeznem, hogy mit ertesz azon, hogy hasznalod a teljes lehetosegeit? A SCSI adapter es a HDD-k gyors hozzaferest biztositanak, meg mit szeretnel toluk?

(#15) Kicker válasza Sanci.Bara (#14) üzenetére


Kicker
senior tag

ha ennyit lehet, akkor ezt.. nem ismerem a SCSI-t... annyit tudok hogy gyorsabb mint az ide...

de indulásnál mindig check-ol valamit, és az elég sok mp vagy 10-15.... :( ja meg botrány hangos a gép! :DDD


lehet hogy a scsi-t elcserélem egy 80GB-s IDE 7200RPM-es vinyora... vagy nem érdemes?

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#16) ócskás válasza Kicker (#15) üzenetére


ócskás
aktív tag

Hello! ;] Bocs hogy beleugatok:
-indulásnál a kártyád ''bootol'', beolvassa amit talál( hány hdd,esetleg cd...stb)és ez idő,de tök normális (igy kell lennie),de ha zavar, a feliratot a vezkari biosából le tudod irtani.(ettől nem lesz gyorsabb a ''boot'')
-Hangos: nem vészes (elvileg),meg lehet szokni(más frekin szól!)
-Csere: te tudod! :R

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#17) Printszkrín válasza JohnnyX (#12) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Igen.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#18) Printszkrín válasza Kicker (#15) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Jó cucc ez, nekem is ilyenen van a rendszer, csak az még gyorsabb, és
hangosabb egy kicsit.

Indulásnál az Adaptec kártya végig csekkolja mi van rákötve, ezért tűnik
lassabbnak a bootolás.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#19) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Sziasztok!

Úgy adódott a helyzet, hogy válogathatok egy rakás SCSI vezérlő és vinyó között!
Egy srác nem tudja megadni a tartozását, ezért felajánlotta, hogy válogassak!
Gondoltam összekötöm a kellemeset a hasznossal és a letöltő konfigba dobnám az SCSI cuccokat!

Mire figyeljek, mit érdemes venni? (csak letöltésre szolgál a gép)

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#20) !Overdose!


!Overdose!
őstag

UP!

Valaki SCSI guru segíthetne!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#21) vlaci79 válasza !Overdose! (#20) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia!
Írd le a kínálatot, akkor egyszerűbb segíteni.
VLaci

(#22) !Overdose! válasza vlaci79 (#21) üzenetére


!Overdose!
őstag

OK!

Mindjárt összeszedem!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#23) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

sziasztok!

hátha olvassa még ezt valaki... a köv a kérdés: adott egy hp 36.x gigás u320-as scsi winyó. asszem 15k rpm-es. ha ezt egy totál otthoni (játszós,letöltős,stb) gépbe szeretném beletenni, akkor egy Adaptec 29160 mennyire tudná kihozni ebből a winyóból a maximumot? a kártya ugyebár PCI-X-es, ami elvileg lefelé kompatibilis a sima PCI-jal. mégis menniyre lesz jelentős a sebességvesztés a PCI slotban?
ha van valakinek tapasztalata ezen a téren, kérem ossza meg velem pls!

coito ergo sum...

(#24) liksoft válasza macskajancsi (#23) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sima PCI csati esetén megközelítőleg a maximum hozható ki a winyóból. Az átviteli sebességek csak az alaplap memóriája és a winyó cache között aknázható ki maradéktalanul. A valódi átviteli sebességet a lemez felülete adja. Így ha csak egy drive lesz feltéve a kártyára, akkor azt majdnem teljesen ki fogod tudni használni. ''Kicsit'' gyorsabb lesz a Raptorhoz képest is. Sok sikert hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25) macskajancsi válasza liksoft (#24) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

köszi a gyors választ! valahol viszont azt találtam, h a PCI-os SCSI vezérlők igen lassúak a PCI-X-es társaikhoz képest. nagyon lehúzták őket. v csak akkor jön elő ez a különbség amikor mondjuk ha több winyó van egy kábelen, pl RAID-ben, és a csatorna sávszélessége a szűk? beszélek itt most SCSI csatolásúakról. akkor most hogy is van ez?

coito ergo sum...

(#26) sammet


sammet
csendes tag

Hi!

Van 2db WD Enterprise (WDE 4360) 4,36gb scsi vinyom es az lenne a kerdesem milyen scsi kartya kellene ehez?

par felirat a vinyorol :
single-ended ultra fast wide scsi-3 interface
gyartva:98 marc 27

Annyi kerdesem lenne hogy ezeket a vinyokat erdemes-e rendszervinyoknak hasznalni?

(#27) liksoft válasza sammet (#26) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Tanuláshoz jó, egyébként felejtős. Öreg, egy mai IDE simán lehyomja tempóban. Egy PCI-os wide controller használtan is pár ezer forint. Mivel ezek a drive-ok elöregedtek, nem éri meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28) sammet válasza liksoft (#27) üzenetére


sammet
csendes tag

Ertem, es milyen vezerlo + vinyo az ami jobb(persze nem tul dragan) mondjuk tempoban mint egy 74gb 10000 rpm es raptor(igaz hogy ez csak sata de akkor is gyors)?

(#29) Latsza


Latsza
aktív tag

Sziasztok!

Sikerült beszereznem egy E4661102000.05 sorszámú Adac Ultra2 LVDS S466 Rev-B típusú scsi karit, van nekem hozzá pár vinyóm, többek között IBM Ultrastar 18gigás 80-as csatis, 3 db.
A vinyók tulajdonságaival tisztában vagyok, a kártyát is nagyjából tudom kezelni. (google nem köpött találatot az utóbbira)

Na most az összeköttetéshez nekem nem kábelem van, hanem ilyen vinyódokkoló táblám (nem tudom minek nevezzem), ami a szerverházakban szokott volt lenni. 6 darab hely van rajta, és előzőleg amik vinyók voltak rajta, nem volt rajtuk jumper (gondolom valami szoftveres berhelés által lettek id-zve.)

A helyzet az, hogy nem nagyon értek a scsi-hoz, és egy kis segítség kellene.

Kettő vinyót sikerült felismertetnem a rendszerrel, az egyik id0-s a másik meg id8-as jumperelt, a kártya meg id13-nak és id15nek látja. Ezt már nem értem, miért így csinálja.
A másik meg, akárhogy jumperolok egy harmadik ugyanilyen típusú vinyót, vagy végigcsekkolja az id-ket, és 15-nél leáll, vagy a 13-nál áll le.
Volt olyan helyzet, amikor egyszerre 3 vinyót is felismertettem, és a windóz is látta, de az lutri volt, és nem tudom már, hogy hogy csináltam.

Most ott tartok, hogy egy 1 csatornán 15 eszközt kezelő kártyával egy 6 dokkos táblán 2 vinyót tudok használni egyszerre.
Gondoltam arra is, hogy kábel kéne, nem pedig ez a "tábla". Nem értek hozzá. :(

Nem tudom pontosan, ide illik-e a problémám, vagy a másik témába, ide írtam minden esetre.

Valaki help! :O

[ Szerkesztve ]

(#30) Latsza válasza Latsza (#29) üzenetére


Latsza
aktív tag

My fault, sorry pals. Én kis tudatlan most jöttem rá, hogy hogy működik ez a backplate. Újabb vinyókkal mükszik kizárólag, azért nem kezelte megfelelően azokat, amiket eddig próbáltam használtatni vele. Nem kell jumper, nem kell semmi állítgatás, van 4 újféle vinyó, ráraktam mindet, és láss csodát megy mind kifogástalanul.
Elnézést az előző okosnak tűnő fölösleges hsz-ért. :B

(#31) popecz


popecz
csendes tag

:o

[ Szerkesztve ]

(#32) gardener


gardener
senior tag

Scsi jumperelésben tud valaki segteni?

(#33) gardener


gardener
senior tag

Hot swap keret elé lehet másik vinyót fűzni még?
Ilyenkor kell lezáró?

:F

(#34) Korte123


Korte123
csendes tag

Üdv

Nekem is van pár SCSI winyóm, kártyám, és kábelem is hozzá. (LSI Logic 53C810)
Beraktam egy XP-s gépbe a kártyát, és egy 50pines IBM 2GB-os winchestert. A bootolás előtt megjelenik egy képernyő az SCSI kártya tulajdonságaival, és fel is ismeri a wincsit, kiírja a típusát, és hogy ID 00.
A Windows feltelepítette a kártyát, látszólag minden rendben, az eszköz megfelelően működik, de a winchestert nem látom a lemezkezelőben, ahol egy normál ATA-s wincsi meg szokott jelenni, és partícionálni, formatálni lehet.
Hol találom hát az SCSI winyót? :(
Nem lenne jó az XP-s beépített SCSI meghajtó, vagy kéne valami külön partícionáló program a kártyához/winyóhoz? :F

(#35) Korte123 válasza gardener (#32) üzenetére


Korte123
csendes tag

Helo

Én is kezdő vagyok, de hátha tudok segíteni. A winyón kell lennie 3 vagy 4 jumperhelynek, amik:
- ID BIT 0
- ID BIT 1
- ID BIT 2, és
- ID BIT 3
névre hallgatnak.

Ezen az oldalon jobb oldalt egy képen látható a jumperelés ID 0 - ID 7-ig, hogy hogy kell.
Azt olvastam valahol, hogy a ID 0 a boot, ID 1-3 winyók, ID 4 a tape (szalagos meghajtó), ID 5 az bármi, ID 6 CD-ROM meghajtó. A 7-es ID fenntartott a vezérlő kártya számára.

Ha az ID BIT 3-at is jumpereled, akkor 8-15-ig tudod állítani az ID-t a BIT 0-1-2-vel.
(ha ismered a kettes számrendszert, akkor nem okozhat gondot. 4 bit van, és így 0-15-ig állítható az ID)
Az ID 8-15 wide SCSI diszkek számára van. (nem tudom pontosan mit jelent. Azt hogy 68-80 pines? :F )
Remélem segítettem, ha nem, akkor bocs :)

(#36) Korte123 válasza Korte123 (#34) üzenetére


Korte123
csendes tag

Egyik barátom azt mondta, mindenképp kell lezáró a kábelre. Én azt hittem minden rendben van, mert hiszen kezeli a winyót a kártya. Megpróbálom lezárni, ha találok egyáltalán itthon ilyen lezárót... Neten megtaláltam hogy néz ki, és pont van is egy ilyen csatlakozó a kábelen, amibe beleillik majd.
Ja és nem tudom emiatt szakad-e félbe a winXP betöltése legalább 3 percre, mert a winyót keresi veszettül, majd feladja, és akkor folytatódik a win betöltés... remélem ez megszünik majd, mert nagyon sokáig kell várakozni emiatt.

(#37) gardener válasza Korte123 (#36) üzenetére


gardener
senior tag

A lezárás a jel visszaverődését akadályozza meg.

Azt nem tudom,hogy a vinyókon a Terminate kiváltja-e a lezárót. Utána kellene olvasni.

(#38) kadza


kadza
csendes tag

Hello mindenki

Vettem egy HITACHI 73GB 10K U320 8MB 80p SCSI vinyót
ami nagyon jó csak az alaplapomra nem tudom rákötni.Elkezdtem kutatni.
A 80 pines scsi kártyát nem találtam. A 80pin to 68pin átalakitót meg nem nagyon támogatják az Adaptec.Meg még olvastam hogy ezek az átalakitók teljesítmény vesztést okoznak.
Az a kérdésem hogy megéri e venni mindenféle átalakitós cuccot meg olyasmit vagy
inkább dobni az egészet a .... ?
Ha volt valaknek hasonló prolémálya és talált rá megoldást akkor kérem ossza meg a tapasztalatait!
üdv

[ Szerkesztve ]

(#39) pilóta válasza kadza (#38) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mit jelent az, hogy nem támogatják az Adaptec?

Ha azt érted ez alatt, hogy az Adaptec vezérlők nem támogatják a 68/80 átalakítót, akkor ez hülyeség, akárki mondta ne higgy el neki semmit a jövőben.

A 68/80-as átalakítóról nem tud a vezérlő, ez egyszerűen egy "mechanikus" átalakító. A 80-as csati attól több, mint a 68-as, hogy a hot-swap rendszerhez lett tervezve és benne van a táp is. Az átalakító annyit csinál, hogy az adatderótkoszorút különválasztja a tápvezetéktől meg a jumperektől és kész. Semmi köze a vezérlőnek hozzá... A 80-as vinyóhoz is 68-as kábelen megy az adat, csak van egy tartókeret, amibe belemegy az adatkábel meg a táp belül átalakítja 80-assá. A 68/80-as átalakító ugyanezt csinálja fordítva.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#40) pilóta válasza kadza (#38) üzenetére


pilóta
nagyúr

A teljesítményvesztés is ugyanakkora marhaság, mint a nemtámogatás.

80 pines scsi kártya nem is létezik, azért nem találsz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41) kadza válasza pilóta (#40) üzenetére


kadza
csendes tag

helo

nekem is úgy tünt csak nem tudtam mi ez a swappolás.
ezek szerint ez csak arrol szol hogy egy kábelen menyjen a táp meg az info.ok
Akkor az átalakíton egyáltalán nem mulik semmi?
És az adapter:: Lsi vagy Adaptec?
Pci-x olyan csatlakozás amit sima pci-re is rámegy?

köszönöm a türelmet!

(#42) pilóta válasza kadza (#41) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az átalakítón tényleg nem múlik semmi.
Az adapter Lsi vagy Adaptec :D Személy szerint LSI-t is használok meg Adaptecet is, az Adaptec kényesebb, van olyan vinyóm, ami LSI-vel tökéletesen megy, Adapteccel meg nem, de azt vedd, amelyik olcsóbb azonos tudásnál.
Meg kell nézni, hogy a kártya megy-e sima PCI-ban, vagy csak PCI-X-ben. Általában megy, de azért nem árt az óvatosság, ha nincs PCI-X az alaplapodon...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43) kadza válasza pilóta (#42) üzenetére


kadza
csendes tag

kösz az infot

erröl pl ilyet találtam:

Certification level
PCI 2.2, PCI-X 1.0a,
PC2001 ver 1.0
ez most azt jelenti hogy lehet pci-be , de lehet pci-x be is tenni?

A szabvány amit a vinyórol találtam : Ultra 320
az össze scsi kártya amit találtam 320mb/s atatátviteli sebességgel volt megáldva
akkor miben különböznek?

(#44) pilóta válasza kadza (#43) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha 320-as a kártya, akkor jó bármelyik. 160-as is elég, ha csak egy vinyód van.
Elvileg megy a PCI-ban is. Mennyiért adják és milyen?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#45) kadza válasza pilóta (#44) üzenetére


kadza
csendes tag

ezt találtam ugy gyorsan:
http://www.scsi4me.com/lsi20320-hp.html
vélemény?

(#46) pilóta válasza kadza (#45) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jó ez, csak attól függ, hogy mennyiért.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#47) kadza válasza pilóta (#46) üzenetére


kadza
csendes tag

forintba átszámolva 13k jön ki

(#48) gardener válasza kadza (#47) üzenetére


gardener
senior tag

vagy elcseréled a vinyót egy 68 pinesre valakivel és az leegyszerűsíti a dolgokat :P
Erre vonatkozólag küldtem egy pm.-et neked :K

[ Szerkesztve ]

(#49) pilóta válasza kadza (#47) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az jó.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#50) pilóta válasza kadza (#47) üzenetére


pilóta
nagyúr

Esetleg ha nem jön össze, akkor van egy Adaptec 39320D kártyám, 15-ért odaadom. Ez annyiból jobb, hogy kétcsatornás.

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.