Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sentra


Sentra
csendes tag

Szevasztok!

Kellene egy ki segítség nekem!
Olyan programot keresek amivel a routeremmel leosztott internet sávszélességét le tudom korlátozni a többi számítógépnek! Az nagyon fontos lenne hogy csak az én gépemről lehessen ezt a programot kezelni és hogy ne lássák a többi gépen a felhasználók hogy mi történt!
Akinek van valami ötlete legyenszíves jelezze!:Y

(#2) LordX válasza Sentra (#1) üzenetére


LordX
veterán

Netlimiter, csinálsz neki egy új felhasználót, a bejelentkező képernyőről elrejted ezt a felhasználót, és távoli asztallal beállíthatod.

Vagy szerezz olyan routert, ami támogatja.

(#3) amargo válasza LordX (#2) üzenetére


amargo
addikt

Nekem nem jeleníti meg a másik felhasználó álltal futattot programokat.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4) L3zl13 válasza amargo (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Talán nem vagy rencergazda?

Aki hülye, haljon meg!

(#5) LordX válasza amargo (#3) üzenetére


LordX
veterán

1. Rendszergazdánál mutatja, bár azok ellen nem tud mit tenni.
2. A bejelentkező képernyőn szépen felsorolja a júzereket, és erről kell elrejteni, ezt mondtam.

(#6) Sentra


Sentra
csendes tag

Azt tudtam hogy erre jó a netlimiter, de annak háttérben kell futnia az összes gépen. Amúgy rendszergazda vagyok különben semmi ilyet sem tudnék csinálni, de a gond az hogy nem csinálhatom meg azt hogy az emberek a saját gépükön(ahová leosztom a netet) ne legyenek rendszergazdák! Ha pedig rendszergazdák akkor tudnak a netlimiterrel játszani! Egyéb megoldás?

(#7) amargo válasza LordX (#5) üzenetére


amargo
addikt

Hopp, akkor pontosítok :)
A Netlimiter nem jeleníti meg a más felhasználó álltal futattot programokat (le-feltöltés ügyileg)

Szerk: 1.29es verzio.

[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8) Sentra


Sentra
csendes tag

Ha lehet akkor fogalmazz pontosabban mert ezt nem nagyon értem...pls
:(

(#9) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Kliens oldalon futtatott programokkal soha nem fogsz jó eredmény elérni. Főleg ha még rendszergazdák is a kliensek. A netlimiter egyébként is csak statikus limitálásra jó az pedig nem valami hatékony. Pl. ha van 100 egységnyi kapacitás akkor netlimiterrel beállíthatod hogy A kapjon 40-et, B 30-at C 20-at D 10-et. De ha pl. B,C,D épp nem használja a netet akkor A nem fog 100-zal netezni a statikus korlátok miatt. Ezt pedig állandóan kézzel utána állítgatni és kisakkozni igen csak macerás.

Az egyedüli megoldás a központi szerver oldali szabályozás. Ehhez vagy egy olyan router kell ami képes ezen funkciókra(az ilyen eszköz viszont drága nem a tescoban kapható tízezer forintos cucc) vagy egy softwares routert kell rakni a gateway gépre és azt megfelelően configolni.

(#10) Sentra


Sentra
csendes tag

Köszi az infot shabbarulez, de ha estkeg még eszedbe jutna valami akkor kérlek írd le mert minden ezzel kapcsolatos dologra szükségem van ahhoz hogy rendesen meg tudjam csinálni a korlátozást!:C

(#11) zeharom


zeharom
csendes tag

Sziasztok! Látom a topic 2005 ös... most 2013 at írunk. Hardver árai lementek pár év alatt.... Tudnátok mondani egy olyan router márkát amiben lehet adminisztrálni a sávszélességet?

(#12) Claude Leon válasza zeharom (#11) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Attól tartok, ez inkább típusfüggő (n-esek között persze már ritkaság, hogy kihagyja a gyártó), de a gyárilag hozzáadott korlátozási lehetőségek eléggé szegényesek szoknak lenni.

Ellenben ha olyan típust használsz, amire openwrt telepedik, az alatt sokkal tisztességesebben beállítható a dolog.
Openwrt-ből, ha még nem játszottál ilyesmivel, a gargoyle összeállítást javasolnám elsőre, na nem mintha a "gyári" alapverzió rosszabb volna, bizonyos dolgokban jobb is,

Ja, persze a típusok: az openwrt oldalán utánanézhetsz ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.