Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung hutil

Hozzászólások

(#1) Kepe


Kepe
aktív tag

Sziasztok!


A fennt említett programról érdeklődnék, hogy ha eme progit használom a vincsimen, akkor a rajta lévő adatok elvesznek?

Az a bajom, hogy a vinyám ata-133-as, viszont a lap csak 100-asként ismeri fel.
A lap is a kábel is és a vinya is tudja a 133-at, de mégis csak 100-ként ismeri fel...
Ajánlották, hogy a fennti programot használva át lehet állítani, és ez olyan samsung megoldás...


Szóval? Ha rajta vannak az adataim, azok menthetetlenül huss elvésznek?

Asus a8n-e -s a lap és tudja az ata 133-at.

Üdv! Kepe...

"Élj úgy, mint nem akárki és halj meg úgy, mint bárki!''

(#2) Vangelis válasza Kepe (#1) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Bővebben: link
Talán volt benne hasonlóról szó, nézd meg.

[Szerkesztve]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#3) gprspeter válasza Kepe (#1) üzenetére


gprspeter
senior tag

Nem vesznek el az adataid!
Csak a winchester biosaban állítja át az átvitelt ata133-ra.
Ez olyan Samsungos probléma. Én már többször megcsináltam....

(#4) luciferc válasza Kepe (#1) üzenetére


luciferc
őstag

amennyiben nem választod az erase hdd pontot, akkor az adataidnak semmi baja nem lesz.

(#5) Kepe


Kepe
aktív tag

akkor nyugodtan ráereszthetem? csak ata 100-ról 133-ra akarom állítani a cuccot :))
Kösziiii Ja és wint ugye nem befolyásolja semmi mértékben csak gyorsabb lesz ugye?????

Üdv! Kepe...

"Élj úgy, mint nem akárki és halj meg úgy, mint bárki!''

(#6) Kepe


Kepe
aktív tag

Üdv!

Megcsináltam! Progi letölt kislemezre ki gép restart kislemezről, és progiba be, átállítás és most ata-133! Thx mindenkinek, és főleg a tippadónak: gprspeter -nek!


Üdv! Kepe!

"Élj úgy, mint nem akárki és halj meg úgy, mint bárki!''

(#7) KRi2


KRi2
aktív tag

'en lenni b'ena vagy ezzel a hutil-al nem lehet sata-s samsungot vizsga'lni ?mert nemla'tja
(SP1614C) (bios la'tja)

||| | || ||||| | ||| ||

(#8) alienpapa


alienpapa
senior tag

Megcsináltam a samsung vinyómon az ata133-at, mert nekem is csak 100-on ment. Viszont lenne vele még egy problémám. A vinyó olvasási sebessége nagyon ingadozik. Szerintetek ezt milyen progival tudnám kijavítani?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#9) liksoft válasza alienpapa (#8) üzenetére


liksoft
nagyúr

Biztos, hogy a winyo a változó sebességű? Lehet, hogy más fut a háttérben, vagy a gép lassabb és vár míg a lemez odafordul? A sebességcsökkenés szekvenciális felületi olvasásnál ritmikus vagy össze-vissza történik? Kicsi a váltosás, vagy jelentős? Adatok szétszórtsága? Stb...

Ha jelentősen ingadozik az olvasási sebesség és össze-vissza pozícióban, akkor az nekem nem tetszik. Lehet, hogy a fejszerelvény vagy csak az egyik fej nem olvas teljesen stabilan. De táphiba is lehet. Zajos táp esetén a winyók ''csodákra'' képesek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10) mr_ricsi válasza alienpapa (#8) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Szerintetek ezt milyen progival tudnám kijavítani?''

Töredezettség mentesítővel. :)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) liksoft válasza mr_ricsi (#10) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha szétszórt az adat. És ha nem az a gond? Fizikai hibát milyen progival lehet javítani? Mi lenne, ha mint felhasználó időnként elgondolkodnánk azon, hogy ez mechanika! Irdatlan mennyiségben tömegárúként készül, a légpárna meg 9 nanométer! A legkisebb gyártási hiba megbosszulja magát, vagy hangban, elérésben, meghibásodásban jelentkezik. Mivel ezek szerelt darabok, csereszabatosság nem követelmény. Olyanok is. Hányszor kell még leírni, hogy Ők fejlesztenek, Mi meg vagyunk a nyulak. A sok változatból valamelyik majd jó lesz, azt fejlesztik tovább. De Mi tesztelünk.

Ha egy autó egyik hengere kilyukad, a computere kiiktathatja, még tudunk ''safe'' módban tovább menni. De meg lesz az ára! Ha egy winyó egyik felülete szétporlik, az a fej elméletileg kiiktatható. De a por mindegyik fej alá bekerül! Akkor milyen PROGIT használsz?

NEM LEHET MINDENT ''PROGIVAL'' MEGOLDANI !!!!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12) mr_ricsi válasza liksoft (#11) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ha szétszórt az adat. És ha nem az a gond?''

Először akkor is az egyszerűen kivitelezhető, és olcsó dolgokkal kell kezdeni a ''hibakeresést''.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13) liksoft válasza mr_ricsi (#12) üzenetére


liksoft
nagyúr

És az egyszerű dolgok próbálgatásának ideje alatt (ha éles, értékes adatok vannak a drive-on, akkor érdekes csak) pedig szépen lassan elhalálozik, ha mechanikai a gond. Hibás winyónál az idő életbevágó tényező! Ha rosszul mérsz fel egy hibát mindened odaveszhet.

Gondolkozz 1 órát és dolgozz öt percet, mert az öt perc gondolkodás és több órás munka után a semmi nem mindig a legjobb arány.

Programot csak akkor célszerű használni, ha 100%-ig biztos vagy abban, hogy közben a mechanika nem gyalulja szét magát. A fej olyan mint az esztergakés! Bővebben: link :DD :DD :DD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14) mr_ricsi válasza liksoft (#13) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szakmai ártalom lehet, hogy mivel Te rossz vinyókkal foglalkozol, ezért minden vinyót eleve rossznak gondolsz.
Viszont szerintem a kérdezőnek mindössze annyi gondja lehet, hogy valami progival lekért egy ilyen diagrammot:
[kép]
...és mivel Samsungja van, több tüskéje van, mint a Maxtoromnak. Ezen úgysem tud semmivel segíteni, a töredezettségmentesítés meg időnként úgysem árt. :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#15) liksoft válasza mr_ricsi (#14) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK. Elfogadom. Lehet, hogy elfogult vagyok. De számomra az a tesztprogi ami protected OP alatt fut az nem teszt, csak tájékoztató jellegű adat. Egy valós eredmény eléréséhez 100%-ban uralni kell a teljes HW-t. Protected OP alatt ez lehetetlen.

Namármost - ha figyeltél, én kérdeztem, nem állítottam. Arra durrant be az agyam, hogy kezdjük progival. Igen, a szakmámból tudom, hogy éles adat esetén ha valaki progival kezdi, mert kapkod (érthető, mert gondja van), ezt ajánlották, a szomszéd fia guru, stb... sokkal SZ..bb helyzetbe kerül. Nap-nap után szembesülök vele. És képzeld, van szívem, és sajnálom, hogy nem tudok segíteni (akkor már). Akkor amikor még a ''szakmát'' is megjárt szétszedett ujjlenyomatos winyót (nem a felhasználó bontotta ki) kapom, sírni tudnék. Azért regisztráltam, hogy egy két gondolattal megpróbáljak segíteni mielőtt minden elvész. Igen, én vagyok az utolsó pont. De nem akarom, hogy itt végezd (még ha ebből élek is)! (Orvoshoz sem mész szívesen, de karambol után Te örülnél a leginkább a rohamkocsinak.)

A célom, hogy használjuk az eszünket, mérlegeljünk, ha tudásunkat meghaladja, keressünk szakembert (lehet többet is felhívni). A szakembernek meg, legyen szak-''ember'' és ne nyúljon olyanba amihez nem ért.

Van amihez én sem értek (nem is kevés). Nem is babrálom, és a fórumban nem is szólok hozzá. Legfeljebb kérdezek. Nem szégyen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16) DoubleD válasza KRi2 (#7) üzenetére


DoubleD
aktív tag

Boot indítólemezről próbáld. ;)

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#17) Ocean


Ocean
tag

Üdv!

Az én problémám súlyosabbnak tűnik, de kutatásaim során ehhez a progihoz jutottam el.
Szóval van egy 160-as samsung winyóm, amit a pqmagic jelenleg 32-esnek lát, így egyszerűen képtelen vagyok nagyobbra formázni.
Most letöltöttem ezt a progit hozzá, meló után otthon majd küzdök, és ha esetleg sikerül, akkor a hozzászólásom tárgytalan. Ám mivel bizalmatalan vagyok az eredményt illetően, azt kérdezném, hogy találkoztatok-é már hasonló problémával, és mi a megoldás?

thx

(#18) c41r0^ válasza Ocean (#17) üzenetére


c41r0^
őstag

Ha a BIOS is 32 gigásnak látja, akkor el van jumperelve a vinyó (tüskék a tápcsati és az IDE csatlakozó között). A vinyón rajtavan, hogy milyen jumper-állás mit takar, ott van egy 32GB-ra lekorlátozó mód. Sztem el van jumperelve.

(#19) Ocean válasza c41r0^ (#18) üzenetére


Ocean
tag

Nem-nem, nem ilyen egyszerű. Biosban 160-as, sőt eddig windows-ban is az volt, csak átraktuk 1 másik gépbe, ott a win nem ismerte fel, aztán vissza az enyémbe, az sem, pqmagic-eltem kicsit, és ez az eredméyn...

(#20) c41r0^


c41r0^
őstag

Én úgy tudtam, hogy az ATA133 ''szabvány'' az a Maxtor kitalációja. Nincs ATA 133-as kábel, csak 40(ATA33ig) és 80 eres(ATA133-ig), azt viszont valóban az alaplap chipkészlete és a vinyó határozza meg, hogy ATA-100, vagy ATA-133 a maximális adatátviteli sebesség.
Én azt is úgy tudtam, hogy a Samsungok (Seagate-ek, WD-k) hivatalosan UDMA5 módban, tehát ATA-100-ban mennek. Mivel ez a +33 MB átviteli sebesség a valóságban úgy sincs jelen, ezért szvsz teljesen mindegy, hogy ATA100, vagy 133.

Nekem otthon van egy Maxtor 40 gigás, ATA133-as vinyó, ami valóban UDMA-6-ban megy, és van egy Samsung SpinPoint 80GB/8MB cache, ami ATA-100-on. Tezstképpen én is át fogom állítani a HUTIL-ban 133-asra...nektek ez mennyi teljesítménytöbbletet hozott?

(#21) c41r0^ válasza Ocean (#19) üzenetére


c41r0^
őstag

Akkor nemtom, csak feltűnt a 32 GB (pont ez a lekorlátozás van PATA-s Samsungoknál)...hát ha nincs fontos adat rajta, akkor low-level-format a HUTIL-lal talán segít, de lehet, hogy kapott egy lökést haverod tápjától, és elszállt valami elektronika benne.

(#22) Ocean válasza c41r0^ (#21) üzenetére


Ocean
tag

Ha így van, garival cserélik az ilyet?

(#23) c41r0^ válasza Ocean (#22) üzenetére


c41r0^
őstag

szerintem igen, csak ne legyen rajta külsérelmi nyom

(#24) -Thomas válasza c41r0^ (#21) üzenetére


-Thomas
csendes tag

Hali!

32Gb-osnak akkor látja, ha MA, vagy SL-nek van jumperelve.
Nézd meg a winyó tetején a helyes jumperelést, ha jól melékszem CS a jó, ha nagyobbnak akarod látni.

Az én problémám a winyóval a köv:
Win 2000 és WinXP alatt is használom.
1. először az első partíció bejegyzései hieroglifákká váltak, se olvasni, se törölni nem lehetett, format...
2. Most másolgattam rá cuccot, 2000 alatt és utána átmentem XP-re.
A guta megütött, mert nem láttam az adatokat. Könyvtár megfvolt, benne semmi.
Visszamentem 2000-be és lám, itt van.
Szerintetek?


-Thomas

(#25) finest válasza c41r0^ (#20) üzenetére


finest
őstag

A Maxtor vinyóm, ami UDMA 6-on megy lassabb, mint az UDMA 5 -ös Samsung vinyóm... Én nem is vesződöm az átállítgatással.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#26) finest válasza finest (#25) üzenetére


finest
őstag

Csak kipróbáltam. A ''Burst speed'' valamivel gyorsabb 102.5, ''Sustained speed'' 62.4.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#27) c41r0^ válasza -Thomas (#24) üzenetére


c41r0^
őstag

Hali!

Nos nem nekem kellett volna címezned a leírást, mert nem én vetettem fel a problémátde ha már itt tartunk, Te vedd jól szemügyre a jumper-ábrát :

két sor van
1. sor azt mutatja, hogyan kell masterre, cable selectre, ill. slave-re jumperolni a vinyót (teljes kapacitás)
2. sor azt mutatja, hogyan kell masterre, slave-re, cable-selectre jumperolni, de 32 GB kapacitáskorláttal

:))

A te problémád pedig szvsz az volt, hogy rosszul érintkezett az IDE-kábel, vagy meg volt törve, hieroglifák akkor jelentkeznek könyvtárnevek helyett, én is jártam már így mobilrack-kel (nem érintkezett rendesen mind a 80 ér). Azt viszont ne kérdezd, hogy miért nem látja a másik oprendszer...

[Szerkesztve]

(#28) c41r0^ válasza finest (#26) üzenetére


c41r0^
őstag

nekem a 2 vinyó 1 kábelen van, Samsung a master, Maxtor a slave. secondary-n CD-író, tehát ide semmi esetre nem kötök vinyót.

Samsung SP0812N(80 GB 8 MB cache) ATA100
burst:76.5
sustained:63.4

Maxtor 6E040L0(40 GB 2 MB cache) ATA133
burst:108.4
sustained:59.9

nForce2 2.6-os ATA Controller driver

(#29) c41r0^ válasza c41r0^ (#28) üzenetére


c41r0^
őstag

nem tudom kipróbálni a HUTIL-t, mert bár csináltam Win98 indítólemezből bootCD-t, a HUTIL-t cd-ről futtatom, és 2 menüpontnál azt írja ki, hogy ''The program is locked''. Ez egyik menüpont pont a max. DMA mód...valószínűleg írna is a floppyra ilyenkor valamit, de hát CDről fut...nincs floppym, csak meghajtóm...könyörgöm, mért kell a kislemezzel szenvedni a 21. században? miért nem lehet úgy megírni a programot, hogy CDről is fusson...?

[Szerkesztve]

(#30) -Thomas válasza c41r0^ (#27) üzenetére


-Thomas
csendes tag

Kedves c41r0^ !

Való igaz, nem te nyitottad a kérdéskört, sorry.
A jumperelést én is így gondoltam, de mivel a fórumos oldal 2x szállt el, miközben írtam a választ, harmadjára már nem volt kedvem az egészet körüölírni; ha megnézi a winyót, úgyis leesik neki és észreveszi a szitut.

Ami az én problémámat illeti, köszi a tippet, kipróbálom.
Az van,hogy a 200Gb Smasung slave (itt tűnnek el a dolgok, pl a minap néztem egy filmet, ma már nem volt rajta a winyón XP alatt - a helyet azért foglalta, 2000-ből simán láttam), a 80 Gb-os Mactornak, ami ugyanezen a kábelen master, semmi baja, pedig van nyüstölve.
A kábel tippet kipróbálom, thnx.
Ha valami még eszébe jut valakinek, azt megköszönöm, mert nincs kedvem visszavinni az üzletbe (persze a vége az lesz, hiszen 3 év gari az 3 év).

-Thomas

(#31) Met


Met
nagyúr

Egy IDE kábel, középen master 120-as SAMSUNG SP1213N udma 5-ben 18 fok, kábel végén 120-as SAMSUNG SP1203N udma4-ben 27 fok.

Hogy tudom udma 5-re állítani, egyáltalán miért nem 5-ös?
Normális az ekkora hőmérsékletkülönbség?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32) c41r0^


c41r0^
őstag

na volt egy kis időm, leszedtem az Ultimate Boot CD-t, amin rajtavan a HUTIL legújabb verziója is
átállítottam UDMA6-ra, de WinXP visszaszabályozza a vinyót UDMA5-re, mert azt írja az nVIDIA IDE driver (abit nf7), hogy nem volt stabil az adatátvitel UDMA6-ban ,ezért visszaváltott UDMA5-re, ellenőrizzem a kábelt vagy a vinyót. 80 eres kábel vadiúj, és tökéletesen megy. Mi lehet a megoldás?

(#33) c41r0^ válasza c41r0^ (#32) üzenetére


c41r0^
őstag

Amit elfelejtettem mondani, hogy viszont a kábel 90cm-es, tehát ez a hosszabbik sárga fajta, nem kötegelt. Lehet, hogy a hossz befolyásolja az adatáramlást, mégpedig azért mehet a slave Maxtor UDMA6-ban, mert az közelebb van fizikailag az alaplapi csatlakozóhoz, a Samsung meg a kábel végén csücsül masterként...de ki fogom úgy is próbálni, hogy csak 1 eszköz lesz rajta (csak a samsung, a kábel végén és közepén is).

[Szerkesztve]

(#34) tomcsi23 válasza c41r0^ (#29) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ezzel a dologgal én is szenvedtem, mire rájöttem, hogy nem mindig a legfrissebb HUTIL kell a vinyóhoz. Az a legjobb, ha a honlapról letöltöd az adott típushoz ajánlottat.
Tudom, hogy már megoldottad, de azért beírtam, hátha más is szenved vele. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung hutil
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.