Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung 3 év gari megéri-e? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bocsika


bocsika
aktív tag

Hakihó, szerintetek megéri megvenni 1-2000 ft-ért többért egy sansung vincsit mint mondjuk egy maxtort 1+2 év garival. köszi

(#2) CDColt


CDColt
tag

igen. mindenképpen.

Computers are like air conditioners... can't get job done if windows are open...

(#3) Alvin_ti4200 válasza bocsika (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

mindenképpen.

(#4) zsiga667 válasza bocsika (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Inkább vegyél Seagate-et szvsz.

(#5) Graphy


Graphy
aktív tag

Vedd meg a Samsungot 3 év garival, jobban jársz!!!!!

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#6) Break


Break
aktív tag

....csak eltünődöm egy trenden......a Samsung is visszavonhatja bármikor a 3 év gariját......volt már rá példa más gyártóknál.....

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#7) CDColt


CDColt
tag

Eddig minden vinyóm Seagate volt (most is van 3 - 1x20GB, 2x120GB). Most vettem egy Samsungot (160 GB). Nagyon jó. Halk, gyors.

Computers are like air conditioners... can't get job done if windows are open...

(#8) mr_ricsi válasza CDColt (#7) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Azért az érdekes, hogy akinek ''nagyon jó'' a Samsungja, az mind most vette. (Vagy 1 hónapja, vagy 2 hónapja)
De nagyon kevés olyan hozzászólást látok, hogy a Samsungját 1 vagy 2 éve vette, és nagyon jó. ;)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) simonzé


simonzé
addikt

Az adatvesztés mindegyik vinyónál bármikor bekövetkezhet, de a Samsung 3 éven belül ingyen javít/cserél. A garancia nem a biztonságodat szavatolja.

I don't fit in. I fit out.

(#10) xuldar válasza Break (#6) üzenetére


xuldar
őstag

Ok, de a már eladott vinyókra nem vonhatják vissza a garanciát. Amit 3 év garral veszel meg, az addig is érvényes.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#11) Sefter válasza Break (#6) üzenetére


Sefter
veterán

igen DE a már így eladott vinyókra meg kell adnia :)

Psn ID: sefter_hun

(#12) anaqer válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


anaqer
veterán

A Samsung korábban is elég jó vinyókat csinált, főleg a lassú-de-strapabíró kategóriában. Az, hogy Hungarisztánba eddig nem sok jutott el, semmit nem jelent.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13) CDColt válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


CDColt
tag

mr_ricsi: igazad van. pont.

Viszont te is láthatod, hogy a samsung jó cuccokat csinál minden téren. TV, monitor (757, 957), winyó. Az viszont továbbra is tény, hogy nincs nagy történelme, de attól még jók a cuccok.

Computers are like air conditioners... can't get job done if windows are open...

(#14) simonzé válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


simonzé
addikt

Igen, csak vagy két éve hallottam először a Samsung vinyóról. A régi Quantum, vagy a Seagate egyesek szerint ''rossz'' hírét azért ismeri mindenki, mert azoknak a hosszú piaci szereplése alatt volt gyenge szériájuk is. A Samsungnál ilyenről nem tudunk. Ha én Vennék valszleg Samsungot vennék, de nem tudom, milyen szempontok vinnének rá. Talán csak a szimpátia. De eddig a Maxtorral sincs bajom, a Seagate-tel már volt. IBM/Hitachit az IBM SZf.vári cserbenhagyásos gázolása miatt elvből nem vennék.

[Szerkesztve]

I don't fit in. I fit out.

(#15) simonzé válasza CDColt (#13) üzenetére


simonzé
addikt

Ez a ''minden téren'' söveg csak nagyjából igaz. Gyártanak ők béna tv-t, a videómagnóikról nem is beszélve. De a hardvereik ténleg a legjobbak közé nőttek fel.

I don't fit in. I fit out.

(#16) CDColt válasza simonzé (#15) üzenetére


CDColt
tag

Na ja.

Computers are like air conditioners... can't get job done if windows are open...

(#17) Sefter válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


Sefter
veterán

ebben igazad van de a maxtor miért nem ad 3 év garit ;] (talán mert Ők is tudják, hogy sz@rból nem lehet várat építeni... )

Psn ID: sefter_hun

(#18) CDColt válasza Sefter (#17) üzenetére


CDColt
tag

Nem értem én ezt a winyó kérdést. Nem lehet ezt objektíven eldönteni (mert a szín, szag közömbös ebben az esetben, ugye :)?) Szóval, nem elég egy sebesség/hang(dB) mátrix a döntéshez? És ebből van egy rakás a neten. Na jó, még melléteszed a garanciát is, na bumm.

[Szerkesztve]

Computers are like air conditioners... can't get job done if windows are open...

(#19) Kraptor válasza simonzé (#14) üzenetére


Kraptor
őstag

Én Samsungot vennék. Mostanába csak azokat vettem, ha kellett valahova egy vinyo. Seagate-tel nekem is volt bajom, egy vinyom besűlt. Maxtorral minden rendben, de valamiért a Samsungot jobban vennék. IBM ami volt az úgy búgott mint egy tank, tehát az kilőve.

(#20) Sefter válasza CDColt (#18) üzenetére


Sefter
veterán

hiába jó a sebesség/hang ha a megbízhatósága 00 .....

Psn ID: sefter_hun

(#21) mr_ricsi válasza CDColt (#13) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a samsung jó cuccokat csinál minden téren''
Viszont láttam azokat a cuccait, amelyekkel kezdte a pályafutását, és azok a TV-k és videók nem voltak annyira jók.
Nehéz azt elhinni, hogy a Samsung úgy dönt: mostantól vinyókat gyárt, és ez kapásból sikerül is nekik.

Nem mondom, hogy a Samsung vinyók rosszak, csak azt, hogy nem tudhatjuk, hogy valóban jók-e!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#22) b.bone válasza simonzé (#14) üzenetére


b.bone
senior tag

szégyelem magam.de _OFF_ (gyötör a kiváncsiság)

''IBM/Hitachit az IBM SZf.vári cserbenhagyásos gázolása miatt elvből nem vennék''

mi volt ez a gázolásos akármi?:B

ON

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#23) anaqer válasza mr_ricsi (#21) üzenetére


anaqer
veterán

Még egyszer, a gyengébbek kedvéért : a Samsung nem, ismétlem, NEM ( tehát nem ) most kezdett merevlemezek gyártásába. Az, hogy Te vagy bárki más most hall róla először, semmit nem jelent.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#24) xuldar válasza b.bone (#22) üzenetére


xuldar
őstag

Nem hallottál a fehérvári IBM vinyógyár bezuárásáról? Több ezer ember az utcára került anélkül, hogy más munkát biztosítottak volna nekik (ne feledd, ez _tömeges_ volt). A ''cserbenhagyásos gázolás'' ennek a metaforája volt.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#25) mikrobibi válasza CDColt (#13) üzenetére


mikrobibi
csendes tag

''Viszont te is láthatod, hogy a samsung jó cuccokat csinál minden téren. TV, monitor (757, 957).''

Ez ellen tiltakozom, tiltakoznom kell, mert olyat sz*pt*m 957p-s monitorral mint a ház. Két nap után beszart a tápja, szemétláda szervízbe felvittem tatáról és nekik
adni kellett volna egy papírt a kereskedő felé, hogy adhat egy új monitort., a rossz monitornak pedig a szervízben kellett volna maradnia, e helyett velem cipeltették a monitort a kereskedőhöz :((. Úgyhogy megvan a véleményem a samsungról, soha többé nem veszek samsung márkát semmiből. Nekem van 5 maxtor vinyóm
a legrégebbi 2 éves és semmi gondom velük :)).

[Szerkesztve]

(#26) fokukac válasza xuldar (#24) üzenetére


fokukac
nagyúr

viszont az IBM most Pestre helyezi Londonból az európai HR központját...
Ez persze nem ugyanaz, mert itt ''fehérgallérosok'' fognak dolgozni, de mégis cska egyfajta kompenzáció...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#27) Yaye válasza anaqer (#23) üzenetére


Yaye
őstag

De nem ám. Valamikor '92 környékén az első 386-osban amit saját kezűleg megtapogathattam, már egy 120 megás Samsung zümmögött.

(#28) mr_ricsi válasza Sefter (#17) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a maxtor miért nem ad 3 év garit''
Ez nem is kicsi elfogultság a Maxtorral szemben, két dolog miatt is: a szerverbe szánt vinyóira továbbra is 3évet ad. Csak az IDE-s desktopvinyóira szüntette meg a 3 éves garit, de erre a termékkörre ugyanaznap(!) a Seagate is visszavette 1 évre! (Eszerint ők is abból építkeznek? :) )

És még a hivatalos indoklásuk is ugyazaz volt, miszerint a +2 év alatt minden 1000 vinyó közül 2-4db hibásodik meg a gyártónak felróható okból, így csak ennek a pár embernek okoznak kárt a gari csökkentésével.

(Vagyis éppen a nagyon jó minőség miatt nincs értelme a 3 éves garival szórakozni <- ezt már csak én fordítottam le így magyarról magyarra) :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#29) Sefter válasza mr_ricsi (#28) üzenetére


Sefter
veterán

''a +2 év alatt minden 1000 vinyó közül 2-4db hibásodik meg a gyártónak felróható okból, így csak ennek a pár embernek okoznak kárt a gari csökkentésével''

Én ezt nagyon nem így tapasztalom.... :( a legtöbb Maxtor rendszerint az 1év után sz@rik be



''(Vagyis éppen a nagyon jó minőség miatt nincs értelme a 3 éves garival szórakozni <- ezt már csak én fordítottam le így magyarról magyarra)''

szerintem a vevők bizalma ahoz nagyobb aki MERI vállalni a 3 évet....


''jó minőség''

akkor Te nem a Maxtorról beszélsz :( ;]

Psn ID: sefter_hun

(#30) saliven válasza bocsika (#1) üzenetére


saliven
csendes tag

Helló!
Nekem már több mint 1 éve Samsung winchim van. Nagyon megvagyok vele elégedve. És a legjobb hogy hogy nagyon halk nem kereppel. Én csak ajánlani tudom!!!

[Szerkesztve]

(#31) anaqer válasza mr_ricsi (#28) üzenetére


anaqer
veterán

''Vagyis éppen a nagyon jó minőség miatt nincs értelme a 3 éves garival szórakozni <- ezt már csak én fordítottam le így magyarról magyarra.''

Nem. Magyarról ferdítetted le mr_ricsi logika szerint. Ez az ''olyan jó, hogy kevés garanciát merünk rá vállalni'' az egyik legmeredekebb PR-BS duma amit valaha hallottam.

[Szerkesztve]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#32) Sefter válasza Sefter (#29) üzenetére


Sefter
veterán

Általában minél több garit vállalnak egy termélkre annál biztosabbak, a ''létjogosultságába''....
jól néznénk ki ha a Merci levinné az 5 évet 1-re mondván, hogy a Merci az aztán überf@sz@...''

Psn ID: sefter_hun

(#33) fokukac válasza anaqer (#31) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát igen, ez elég hülye marketing-duma volt...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#34) mr_ricsi válasza Sefter (#29) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''szerintem a vevők bizalma ahoz nagyobb aki MERI vállalni a 3 évet...''
... elég ha csak az autókra gondolunk például. Az európai gyártók közül szinte senki sem vállal 3 évet, a VW-nak valahogy mégis nagyobb a ninbusza, mint a Hyundainak.

''akkor Te nem a Maxtorról beszélsz''
Nem vagyok az, aki vizet prédikál, és bort iszik: csak Maxtor vinyóim vannak. :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#35) Szeke válasza mr_ricsi (#34) üzenetére


Szeke
senior tag

OFF
:DDD
LOL
Európai autók meg a megbízhatóság :D
Európaiak hiszik azt, h milyen f*szák az európai autók, de menjetek már ki Európán kívülre, hol látsz te európai autót?? Főleg franciát?? Csak távol-keletit fogsz :D
LOL
ON

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#36) mr_ricsi válasza Sefter (#32) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''jól néznénk ki ha a Merci levinné az 5 évet 1-re mondván, hogy a Merci az aztán überf@sz@...'''
Persze, hogy nem viszi le, hiszen eleve csak 1-et ad!

És ha engem ''támadtok'' a furcsa marketigduma miatt, akkor íme egy idézet a Mercitől:
''Bár az általános garancia 12 hónapja talán kevésnek tûnik, a márka ismerõi jól tudják, ebben a vételben így is nagyon sokáig bízhatnak.''
:C

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#37) Szeke válasza mr_ricsi (#36) üzenetére


Szeke
senior tag

Csak éppen ha megbontod a műszerfalat, elvágja a kezed a sorjázatlan és festetlen acél :D Merci ''minőség'' :) És ez egy 20milliós autó volt...
ON
UI: jó sokat offoltunk már :)
Van egy 160-as Samsungom pár hónapja, nagyon csendes, gyors, és 10 fokkal hidegebb mint az azonos módon hűtött Maxtorom....

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#38) mr_ricsi válasza Szeke (#35) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem ''megbízhatóság''-ot, hanem ''nimbusz''-t írtam!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#39) Szeke válasza mr_ricsi (#38) üzenetére


Szeke
senior tag

Oké, úgy helyes a dolog :) Na jóéjt.
ON

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#40) mr_ricsi válasza Szeke (#37) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''és 10 fokkal hidegebb mint az azonos módon hűtött Maxtorom....''
Mer' a Maxtor többet dolgozik! :t

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#41) anaqer válasza mr_ricsi (#36) üzenetére


anaqer
veterán

A marketing akkor is marketing, ha nem a Maxtortól jön, hanem a Mercedestől vagy akár magától az Atyaúristentől is. Semmit nem jelent.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#42) fügike válasza Szeke (#35) üzenetére


fügike
senior tag

És a német tartóssági teszteket sorra a Toyoták nyerik! hehe.
Mellesleg nekem július óta vagyon Samsung vinyóm! NAGYON JÓ MEG HALK!:DD

Boci-boci tarka!:D

(#43) Reac^


Reac^
őstag

Nézzetek át 1 picit ebbe a topikba is, hasonló témával foglalkozik (Seagate vs Samsung): [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=46879[/L]

Én 2 hónapja vettema a SATAs samsun 80as vinyom. Hűvős, mint állat :) Gyorsaságával semmi gond, halk...

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#44) mr_ricsi válasza fügike (#42) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mellesleg nekem július óta vagyon Samsung vinyóm!''
Nekem pedig a legrégebbi Maxtorom 2001.07.12-óta van meg. Még egy-két hónap, és lejár az a 3 év gari, amit nem kaptam meg hozzá. :C

2002.02.08
2002.02.26
2002.06.11
2002.11.20
2003.04.24

Ezek pedig mind régebbiek, mint a Samsungod, és biztosan gyártáshibásak lehetnek, mert még működnek. :)).

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#45) fügike válasza mr_ricsi (#44) üzenetére


fügike
senior tag

Nekem is volt, a Samsung előtt, egyszer csak CD-írás közben megállt, és annyi. 40GB, minden oda. :( Mivel csak 1 vinyóra telik. Ja, közel 2 éves lett volna, és nem adtak rá akkor sem 3 évet. Mármint nagykerben.

[Szerkesztve]

Boci-boci tarka!:D

(#46) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

A samsung régen is gyártott vinyot a compaq gépek azzal voltak szerelve rről ennyit :)

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#47) Zoltán


Zoltán
őstag

Úgy látom, hogy akik itt autókról vitatkoznak(fikáznak), azoknak valszeg egy német autójuk se volt. Nekem volt 2 német autóm. Full meg voltam velük elégedve. Volt egy francia és egy japán is, azok tök szarok voltak(Renault és suzuki).

(#48) VÁMpír válasza Zoltán (#47) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

1 db. Suzuki után akarsz véleményt mondani a japán autókról? Ne vicceljünk már...
Hogy ONtopic is legyek: szerintem a Samsung a best buy: sebesség, hang és garanica is OK.

(#49) Charlie


Charlie
tag

Nekem két Maxtor szarom is volt a Samsung elött, mondanom sem kell mindkettő fél év alatt megdöglött. A Samsung halkabb gyorsabb és 3 év gari van rá.

(#50) Notes


Notes
senior tag

OFF
- Mercedesre nincs 5 év gari, ' csak ' 27 év átrozsdásodás.
- Európán kívül rengeted európai autót láthatsz pl. Amerikában.
ON

Romanes eunt domus!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Samsung 3 év gari megéri-e? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.