Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) egik


egik
csendes tag

Thx1138Hu jól becsüld meg ezt, mert csak miattad regisztráltam be 8)

Épp cikkeket olvasgattam, mikor megláttan a fórumtémát, és nem bírtam megállni, hogy elmondjam a következőket:

Az interneten mindenki router mögött. Ha közvetlenül nem is mindig, de ha a csomagjaidat nyomon követnéd, előbb-utóbb egy routerbe ütköznél.
Nagyon leegyszerűsítve routernek hívjuk azt az eszközt, amelyik csomagokat továbbít egyik alhálózatról a másikra.
Viszont alapesetben routerek mögül is mindenféle szerver könnyen üzemeltethető, kivéve egy speciális esetet, a tiéd is ilyen 8-(
Ennek a gyökerei messzire nyúlnak vissza. Az IPv4 szabvány szerinti IP címek ugyanis gyakorlatilag mára elfogytak, ezért sok szolgáltató, cég arra kényszerül, hogy címtartományát ún. ''lokális'' címekkel bővítse ki. Ilyenek pl. a 10.x.x.x vagy a 192.168.x.x címek
Ezek sajnos nem teljes értékű címek, nem tudják ugyanazt, mint egy hagyományos, ''igazi'' ún. publikus IP cím. Ennek ellenére sok cég ezt nem mondja el az előfizetőnek, sőt! Tudok olyanról, ahol ezt eleve előnyként próbálták meg bemutatni.
Ha egy ilyen címed van, akkor bármilyen szolgáltatás, amihez neked kvázi szerverként kellene működnöd, problémás lehet.
Ezeket a lokális címeket az úgynevezett ''NAT'' router fordítja át publikus címmé, és vissza, ez az, amit te routernek hívtál. De eredetileg a routerek (míg pl. volt elég cím) nem csináltak ilyen szolgáltatást, legalábbis nem volt elterjedve.

Konkrétan a te esetedben 2 lehetőség van:
- a NAT router a szolgáltatódnál van
Ez esetben át kell kérned magadat olyan előfizetésre, amely publikus IP címet biztosít

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.