Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adrian360


adrian360
őstag

Én több lottózóban, postán megfordulok, ha én kérek sorsjegyet, mindig elém tolnak egy köteget, hogy húzzak. Nem állítom biztosra, de nem emlékszem hogy lett volna olyan egyáltalán hogy csak úgy odaadtak volna egy darabot. Az egyik lottozóban ha már csak három darab van valamiből, akkor kérdezi a csaj hogy bontson-e egy új köteget.

(#2) zsori_peter


zsori_peter
csendes tag

Nem volt szándékom valótlant írni a cikkbe!(Ha esetleg úgy tűnt volna)
Egyébként ezért még szerencsésnek mondhatod magad! :)

(#3) adrian360 válasza zsori_peter (#2) üzenetére


adrian360
őstag

nem akartalak meghazudtolni, neked biztos csak úgy odadobták, de mint általanosság szerintem nem állja meg a helyét :R

(#4) Vangelis válasza adrian360 (#3) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én találkoztam már mind a két verzióval.
Van amikor csak adtak egyet... de nem az a jellemző.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5) zsori_peter


zsori_peter
csendes tag

Nem azt mondom h csak úgy oda dob egyet,hanem belenyúl a "stócba" kivesz egyet és annyi,bár beltudható lehet annak is h itt vidéki kis községekben annyira kicsi a lottózó hogy 10 ember alig fér el benne és a lottó árus is inkább haladna a sorral...na de akkor is! :)

(#6) zsori_peter


zsori_peter
csendes tag

De természetesen megértem a te álláspontodat is! :R

(#7) bacsis


bacsis
Közösségépítő

"Szerencsejáték-mindig egy lépés választ el a milliós nyereménytől"
Én aszittem hogy arra célzol, hogy kaparsz egy sorsjegyet és mindíg egy szám, vagy egy piktogram stb hiányzik hogy megnyerd a főnyereményt :DD :DDD
vagy csak én vagyok ilyen szerencsés, hogy mindíg csak egy-egy aprócska picike majdnemen múlik a jackpot? :DDD

(#8) adrian360 válasza bacsis (#7) üzenetére


adrian360
őstag

nekem egyszer volt egy olyan fáraós szelvényem, hogy minden sorban egy hiányzott a nyereményhez :) mostanában inkább nem is úgy kaparom, csak megnézem a betüket és tudom hogy nyer vagy nem

(#9) bacsis válasza adrian360 (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azaz, nekem is sokszor így jön ki :DDD
akkor már ketten vagyunk majdnem szerencsések :DD

(#10) marositech


marositech
senior tag

Én is kapartam meg lottóztam, de beláttam, nem éri meg. Legnagyobb nyereményem 3000 ft volt...
Inkább tippmikszülök, bár ott eléggé vastag a bunda...

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#11) zsori_peter válasza bacsis (#7) üzenetére


zsori_peter
csendes tag

arra céloztam igen,hogy egy hiányzik :D

(#12) Lauda


Lauda
félisten

Szerintem teljesen mindegy melyik sorsjegyet kapod, mert senki sem tudja mit tartalmaz. En a lottoszamokat is mindig ossze-vissza jelolom, mar amikor toltok ki. Tok mindegy melyik szamokat jatszuk meg, barmit kihuzhatnak, mar ha eltekintunk attol, hogy bundazhato szar az egesz (a lotto).

(#13) zsori_peter válasza marositech (#10) üzenetére


zsori_peter
csendes tag

Hát ebben igazad van...van a black jack..mikor látom h 10 misit nyerhetek akk mondom ez is elment :D
a tipszmiksz meeg..hát van itthon egy halom köteg szelvényem :)
megfigyeltem h ha pár ezret nyerhetnék mondjuk 200 ftból akkor több megy el mintha 200ból nyerhetnék legalább 50-60 ezret :)
de ott persze 10/8 az arány h 1 megy el -_-
de azért néha beesik 10-15-20 ezer :)

(#14) zsori_peter válasza bacsis (#7) üzenetére


zsori_peter
csendes tag

de igen arra céloztam :D

(#15) zsori_peter válasza Lauda (#12) üzenetére


zsori_peter
csendes tag

ebben igazad van valahol..de gondolj bele a lottó árus elveszi a legfelsőt amivel te mondjuk nem nyersz semmit..de lehet ha te választasz akkor a 2. helyen állót választod amivel nyertél volna mondjuk 100.000 ftot :)

(#16) Lauda válasza zsori_peter (#15) üzenetére


Lauda
félisten

A Te logikad szerint akkor az nem lehet nyero, amit az arus ad, csak amit Te valasztasz ki? ;)

(#17) zsori_peter válasza Lauda (#16) üzenetére


zsori_peter
csendes tag

de lehet..lehet amit az árus az azzal nyerek..és amit én húznék azzal nem...vagy ugye fordítva :)
csak én úgy vagyok vele h ha már fizetek érte..legyen enyém a döntés joga,ne az árúsé csak mert belefáradt a munkájába és haladna a sorral és így ink oda dob egyet..mert kifizettem érte az X összeget és neki tökmind1 :)

(#18) Lauda válasza zsori_peter (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem amit irsz es meg se ertem a bajod. Oda dob egyet mert neki tok mindegy. Ahogy neked is, mert senki sem tudja mit tartalmaz a sorsjegy. :) Teljesen mindegy, hogy oda dobja az elsot, te valasztod vagy a fiokbol adja a legalsot epp emiatt.

(#19) zsori_peter válasza Lauda (#18) üzenetére


zsori_peter
csendes tag

Mert a saját sorsomról én akarok dönteni,nem akarom h más döntsön! :)
Lehet nem tudom mi van benne és ő sem de ha már fizetek én válasszak és az én szerencsémen és választási akaratomon/döntésemen múljon minden :)

(#20) Lauda válasza zsori_peter (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt csak te gondolod, valojaban nem dontesz semmirol, hiszen te sem tudod mit rejtenek. A sorsodrol akkor dontesz, mikor valasztasz, hogy orvos leszel vagy informatikus, megnosulsz vagy sem stb, mert latod mindket oldalt, itt nem latsz semmit, ezert a dontesedet sem tudod megindokolni.
Mondok egy masik peldat. Odamesz a lottozoba, szolsz a holgynek, hogy mondjon 5 szamot, a masik eset, hogy te jelolsz be magadtol 5 szamot. Na most melyik esetben van nagyobb eselyed nyerni? ;)
Nem gyozkodlek, nekem mindegy mit csinalsz, de szerintem feleslegesen izgulsz ezek miatt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21) Krugszvele


Krugszvele
senior tag

Én idén háromszor vásároltam sorsjegyet.
Mindhárom alkalommal én választhattam ki, de már-már zavarbaejtő szinten.
Legutóbb egy fóliázott, bontatlan csomagot bontott ki a nő, mert én 5 db-ot kértem és öt darab volt már összesen abból a fajtából. Aztán kérdezte, hogy belekeverje-e amit most bontott ki, vagy az első ötből nem kérek egyet sem, gondolom járnak olyan állatfajták oda, hogy semmi sem mindegy neki :)

Egyébként a szerencsejáték rt oldalán fent van az összes forgalmazott sorsjegy, a várható nyereményekkel, ki lehet számolni, hogy melyiknek mekkora esélye van, én már megtettem, akit érdekel fél óra alatt ellenőrizheti.
Találni fogtok egyet, aminek háromszorosan jobb esélye van, mint a többinek :) Én azóta csak azt vásárolom.

(#22) Shamy


Shamy
tag

Ez kőkemény matek, és pszihológia.

Sorsjegynél tök mind1, ő adja e, vagy te húzol (kivéve, ha tud valamit ...), de a lélek megnyugtatása itt a lényeg, a mozizás, hogy jajj mit vennék belőle, ha nyernék, és jobb a szájíz, ha választhat az illető. Persze matematikailag tök8.

Lottónál kicsit érdekesebb a helyzet. A gyakorlatban minden szám ötössel ugyanannyi az esélye, hogy 5 találatos lesz a szelvény, de ugyanakkor nem minden szám ötössel fogsz ugyanakkora eséllyel ugyanannyit nyerni.

A legtöbb ember alap dátumokkal lottózik, pl szülinap, házassági évforduló stb.
Azaz a leggyakoribb per pill az 50-90 ill a 1-12 és az 1-31 halmaz.
Magyarul, ha te 32-től játszol számokat kb 50-ig, akkor sokkal nagyobb az esélyed, hogyha ötösöd lesz, akkor nem osztozol mással ...

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#23) Krugszvele válasza Shamy (#22) üzenetére


Krugszvele
senior tag

Most épp 1185 millió a főnyeremény az ötöslottón. Még ha tízfelé is kell osztani, akkor is egy életre elég, hogy kényelmesen élhess :) Engem nem zavarna az osztozkodás.

(#24) marositech válasza Krugszvele (#23) üzenetére


marositech
senior tag

Bárcsak...
Nekem aza bajom a lottóval, hogy 1 találatos esetén 1 milliárd felett van, míg 4 találatos esetén több mint fél millió forint. (47. játék) Annyira nem korrekt, inkább érjen a 4-es 10 misit vagy 20-at...

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#25) Krugszvele válasza marositech (#24) üzenetére


Krugszvele
senior tag

A lottónyereményre annyira kicsi az esély, hogy nem tudom elképzelni, hogy valaha egyet is feladjak.
Mindjárt kiszámolom, hogyha valaki 18 évesen elkezdi lottóra költeni a pénzét akkor 50 évesen mennyit költött rá és ha inkább eltette volna, akkor most mennyit érne.
#justmondaythings

(#26) Lauda válasza Krugszvele (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Heti 1 lottoval nincs evi 12000. :) Ha meg van egy harmasod evente, mar ingyenbe volt. ;)

(#27) Krugszvele válasza Lauda (#26) üzenetére


Krugszvele
senior tag

1:1231 az esélyed a hármasra, tehát ELVILEG 23 évig kéne játszani hetente egy szelvénnyel, hogy matematikailag közel biztos esemény legyen egy hármas találat :)
A kettes esélye 1:44-hez, szóval évente egy kettes találat a reális elvárás.

Az ötös meg 1:44 millióhoz :)
A fáraós sorsjegynél az esélyed, hogy megnyered a főnyereményt 1:386 ezerhez, tehát 113-szor nagyobb esélyed van, de így is iszonyú kicsi!
Gondolj bele, ha évente veszel egy fáraós sorsjegyet, akkor bizony 1057 évenként nyered meg a főnyereményt :)

Ezek statisztikai adatok, tehát hogy jól oszoljon el nem 1057, hanem 105 700 évre lenne szükség. A valóságban lehet, hogy elsőre megveszed a nyertes szelvényt. Ez a nyeremény illúziója, ami miatt játszanak az emberek.

(#28) Shamy válasza Lauda (#26) üzenetére


Shamy
tag

Azért ne dobálózzunk itt ilyenekkel, hogyha van egy hármasod, már ingyen volt, mert ha van egy ötösöd, akkor meg tök jó vagy.
Utánaszámolva évi 3% kamattal 50 éves korodra lesz kb 630.000 Ft-od, ha mindent félreteszel, amit lottóra költenél.

Ezzel szember 384k-t költenél lottóra, nagyjából 37db kettesed lenne, és 1,3 db hármasod. Nem 13, jól oldasod, 1,3 tized. A hármas nyerési esélye 1:1231-hez kb. 50 éves korodig 1664 db szelvényt vettél.
A fentiekből kb 75.000 Ft nyereményt kapsz. Jól hangzik, ugye?

Lottózó: -309.000 Ft és 1,6% egy 4-esre, + 0,0038% egy 5-ösre.

Nem lottózó: +630.000 Ft

Lefordítom halandó nyelvre.

Hajlandó vagy e 939.000 Ft-ot feltenni a következő fogadásra:
Dobhatsz 1et egy 63 oldalú dobókockával, ha 1-es, akkor nyertél 1,5 milliót, és utána dobhatsz egyet egy 26316 oldalú kockával, és ha 1-es nyertél 1 milliárd Ft-ot. Összes többi esetben buktad a befizetést.

Biztos megéri......

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#29) zsori_peter


zsori_peter
csendes tag

Édekes,tanulságos hozzászólásokat olvashatunk! :) :R

(#30) adrian360 válasza Shamy (#28) üzenetére


adrian360
őstag

akkor lenne értelme számolgatni, ha a lottózásra használt pénzt valóban félre raknád. tudod van a példa hogy a cigis 20 év alatt annyit költ dohányra mint egy ferrari ára, de aki nem dohányzik annak mégsincs ferrarija.
ha nincs mögötte valós függőség, akkor egy szerencsejátékra elköltött ezresben semmi baj nincs

(#31) Shamy válasza adrian360 (#30) üzenetére


Shamy
tag

Matematikailag egyik sem éri meg, de a cigit élvezik az emberek, és a lottó is olyan, hogy ha megvetted a szelvényt, csak elábrándozol, mire költenéd ....az már egy fél mozi.... :) realtíve olcsó mozijeggyel...

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#32) zsori_peter válasza Shamy (#31) üzenetére


zsori_peter
csendes tag

:DD :DDD :R

(#33) Lauda válasza Krugszvele (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Krugszvele, Shamy

Ti csak bonyolodjatok bele ebbe. :) En megjozan paraszti esszel azt mondtam, hogy mivel 230 ft kb egy szelveny es 52 het van egy evben, akkor kijon az osszeg amit irtam. En mikor lottoztam volt harmasom, kettesed meg meg gyakrabban lehet es akkor egy havi szelvenyed nem kerult semmibe. De persze aki nem foglalkozik vele, az jon szamokkal meg eselyekkel, en meg azt mondom, hogy ha toltesz lottot, legalabb az eselyt megadtad, hogy nyerjel, nem hinnem hogy evi 12 ezer forintot ez ne erne meg valakinek. Egy igen jo baratom is nyert negyest 2011-ben, tobb mint egymilliot fizetett nekik. ;)

(#34) Krugszvele válasza Lauda (#33) üzenetére


Krugszvele
senior tag

Én másban utazom, nem lottóban. De ha nem ismerném, amit csinálok, akkor valószínűleg vagy pókereznék vagy lottóznék vagy tippmixeznék valamilyen formában.

(#35) Lauda válasza Krugszvele (#34) üzenetére


Lauda
félisten

:)

(#36) exchanger


exchanger
tag

Nem teljesen lényegtelen, hogy X kimenetelű dologban eléd tesznek egyet vagy te választasz egyet? Angliában pl sehol sem lehet választani, hogy melyik kaparós sorsjegyet szeretnéd, mert mind hengerben érkezik a helyekre.

(#37) Shamy válasza Lauda (#33) üzenetére


Shamy
tag

Hobbynak jó, amivel pénzt költesz, és igazad van, pár embernek lesz szerencséje. Sőt, volt már, akinek 5-öse lett, nem is egy. Nekem is volt ismerősöm, akinek 2x volt 4-ese, de mellette meg van 100 másik, akinek semmi. A számok nem hazudnak, az esélyeket leírtam, a te döntésed, hogy ilyen esélyek mellett ennyit hajlandó vagy e kockáztatni. Egy biztos, hosszú távon nem éri meg.
Pusztán pszihológiai oka van, hogy a lottó, mint olyan, még működik, mert az emberek nem tudnak számolni, de reménykedni annál inkább.

Ismét egy számtani példa:
400 Ft egy szelvény. Tegyük fel ezt ruletten 1 számra. 1:37 az esély. Ha nyersz, kapsz 14400 Ft-ot.
Lottó 3-asé 1:1231-hez. Még a két találatos szelvényé is 1:45, amiért csak 1200 Ft-ot kapsz.

De ha a milliárdokra fáj a fogad:
Rulett egymás után.
Ha a nyereményt mindig felteszed egy számra:
2. zsinórban nyerés esélye 0,075%, mellyel 518.400 Ft üti a markod. A lottó négyes ugyan fizethet akár 1,2 milliót is, de mindezt 77x kisebb eséllyel (0,001% csak az esély).

4. egymás utáni nyerés esetén már 671M lesz a jutalom, mindezt 25x nagyobb eséllyel, mint a lottó 5-ös.
5. zsinórban nyerésnél már 24 milliárdot kapsz, mindezt kb 0,7x annyi eséllyel, mint a lottó 5-ös....., ami 1-2 milliárdot fizet.
Szóval ha hiszel a lottóban, lehet inkább rulettezned kellene. Jobban megéri. :)

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#38) Lauda válasza Shamy (#37) üzenetére


Lauda
félisten

En azt nem ertem , hogy miert all neki valaki egy szerencsejateknal barmit is szamolgatni. Lehet az elso szelvennyel otosod lesz es lehet, hogy 50 ev alatt nem fogsz nyerni semmit. Ezt minden lottot kitolto ember tudja, nem kell nekik elmagyarazni. Ezert szerencsejatek, az eselyt megadod es kesz, ez errol szol. ;) A rulett is ugyan ez meg a tobbi ilyen. Ha nyersz, az nem azert van, mert olyan ugyes vagy, ha nem nyersz szinten nem azert, mert ugyetlen vagy. ;)

(#39) Shamy válasza Lauda (#38) üzenetére


Shamy
tag

Én csak arra reagáltam, hogy kicsit árnyaltabb a kép, mint ahogy gondolod. Nem lesz minden évben legalább 1db 3-asod, nem leszel 0-ás, sőt, megmutattam, hogy 50 év alatt 1 vagy 2 db hármas találat a valószínű ...
Sokan csak a "szegények adója"-nak hívják a lottót, mert a remény mellett normális nyerési esélyt nem ad sajnos. Egyik ismerősöm régebben, amikor felkúszott a nyeremény 2 Milliárdra, vett 2000 db lottószelvényt .....elköltött fél millát rá, anélkül, hogy kiszámolta volna az esélyeket. Persze lett kb 3 db 3-asa, és ennyi.

"Ha nyersz, az nem azert van, mert olyan ugyes vagy, ha nem nyersz szinten nem azert, mert ugyetlen vagy. "

Ezzel teljes mértékben egyet tudok érteni. Egy probléma van csak, jól megválasztva a játékot, a feltett pénzből nagyobb eséllyel csinálsz több pénzt. Sajnos a lottó a legszarabb választás az odds-ok terén. Ennyi. :(

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#40) exchanger válasza Shamy (#39) üzenetére


exchanger
tag

Pont az a lényege a szerencsejátéknak, hogy nincs értelme utána számolni, mert vagy bejön vagy nem. A statisztika nagyon jól mutat matek órán, de se több se kevesebb haszna sincs ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#41) Krugszvele válasza exchanger (#40) üzenetére


Krugszvele
senior tag

Köszönjük a napi több (tíz???) millió dollárt "csináló" HFT robotok készítői nevében :D

(#42) zsori_peter válasza Krugszvele (#41) üzenetére


zsori_peter
csendes tag

:D :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.