Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolás


Zolás
addikt

Kezdő hsz mert megérdemlem :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

kérdés ki az út kezelője, pl. vidéken a legtöbb lámpás csomópont a Magyar Közúthoz tartozik, ez esetben a területileg illetékes mérnökségnél, vagy a diszpécsereknél kell érdeklődni. (naplózzák az ilyesmit)

esetleg küldd el pm-ben a pontos helyszínt

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ha elötte nem kaptál határozatot, hogy az eljárást megindították, akkor nyugodtan kifogásold meg. határidőn túli ez már..

I humbly and respectfully decline™

(#4) mephi666 válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

megelőztél... nem értek a lovakhoz, de én a közlekedésrendészethez mennék a problémával, hátha irányba tudnak állítani, vagy konkrét javaslatot adnak :K ...jól tippeltem a naplózást is akkor :K ...szerintem simán bizonyítható, hogy ott/akkor rossz volt a lámpa

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) Zolás válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


Zolás
addikt

A pontos helyszin az Budapesten a 17. kerület Bakancsos u.-Pesti út kereszteződés. Engem pedig a Pesti út-Ferihegyi út kereszteződés után állítottak meg. Szóval vadul üldöztek másfél kilométeren keresztül miközben örültem hogy nem esek ki az út szélén a havazásba :DDD

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6) Zolás válasza Magnum_ (#3) üzenetére


Zolás
addikt

Köszönöm, ezt fogom tenni. Felhívom az illetékes elvtársat akinek a neve szerepel a okmányon amit kaptam és megkérdezem tőle mi is a tennivaló.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#7) Zolás válasza Zolás (#6) üzenetére


Zolás
addikt

Az illetékes elvtárs csak kedden és csütrötökön fogadja a hívásokat :DDD
Azért ez elég erős. Remélem kedden elérhető lesz a méltóságos elvtárs.

Mindenkinek köszönöm a segítséget. Ötletek jöhetnek továbbra is. Aki esetleg tudja pontosan hogy hova van leírva mennyi idő mulva hivatkozhatok az elévülésre-időbeni túllépésre azt külön megköszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#8) föccer


föccer
nagyúr

simán bíróságra lehet/kell vinni az ügyet. Ilyen esetben ugyebár a bizonyíték kell arra vonatkozólag, hogy márpedig áthajtottál a piroson. Nem neked kell bizonyítani, hogy nem. Ha nem írtál alá semmit, és nem készült videó vagy állókép az esetről, akkor nyert ügyed van. A ciki csak akkor lehet, ha 2 rendőr ült a rendőr aotóban. Bár akkor mind a ketten kiszáltak volna, és addig nem engettek volna, amíg nem jattolsz nekik...

üdv, föccer

mod: RE: #7: ne az ügyintézőt hívd, hanem sétálj be a kerületi ügyészrégre. Ott jobb és pontosabb felvilágosítást kapsz, és nem csak mellédumát fogsz kapni. És helyben meg is tudod támadni a bírságot.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#9) Mr.Csizmás válasza föccer (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Na akkor fogta a papirjaim és beült a rendőrautóba, majd 3 perccel később visszaadta a papirjaimat és elmentek.

(#11) föccer reméljük hogy nem süllyednek le a bkv ellenőrök szintjére, hogy a bírságlapra odabasznak tollal, és rámondják hogy te írtad alá

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) Zolás válasza föccer (#8) üzenetére


Zolás
addikt

2rendőr ült de csak az egyik jött oda. Ezen csodálkoztam is de mondom a másik biztos fázósabb meg utálja a havat :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11) föccer válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


föccer
nagyúr

Jogos... A többesszám valahogy lemaradt... Ez ugye azért ciki, mert ők ketten tanuskodhatnak a mellett, hogy márpedig piroson mentél át. Ebben az esetben tényleg neked kell megvédened az igazad. Tessék fellebbezni, és ügyvédet keresni :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12) Zolás válasza föccer (#11) üzenetére


Zolás
addikt

Ha el tudom intézni azzal hogy nem küldtek időben értesítést akkor az megfelel.
Ha mégsem akkor ügyvéd lesz természetesen. 25k főleg most hogy kiraktak a melóból nem kicsi összeg.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#13) Magnum_ válasza Zolás (#6) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én nem őt hívnám fel... hanem konzultálnék vkivel, aki vágja a Ket-et pl. jogász ismerösöd nincs. ő segithetne megirni.
gondolom közigazgatási eljárás keretében hozták a bírságot.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#14) tkazmer


tkazmer
addikt

furcsa dolog ez, nem úgy van, hogy kb. az objektív felelősség óta már 100k egy piroson való áthajtás?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#15) truba


truba
tag

Én így járnék el a helyedben.
1. Mikor és hol történt az eset, ennek függvényében szükséges saját bizonyítékok beszerzése, pl. KPM stb.
2. Mire hivatkoznak a határozatban,/mikor volt az eset/ összevág e ez az én bizonyítékaimmal.
3. Ha minden stimmel akkor aláírtam e a szabs. lapot. Ha alá írtam szívás. Ha nem írtam alá akkor hivatali a feljelentés, és azt mindig meglehet felbelezni.
Nagyjából ennyi a tanácsom.

(#16) lorenzen válasza Zolás (#12) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Írásban kell reagálnod.

Nagyon fontos, hogy mit írsz és mondsz később. Az útkereszteződést, a KRESZ előírásainak megfelelően közelítetted meg. Értelmezted a kihelyezett közúti jelzőlámpa jelzését, és a jelzés figyelembevételével haladtál át a kereszteződésen. Ez esetben a villogó sárga jelzés értelmében fokozott figyelemmel hajtottad végre az átkelést. Az intézkedéskor azonnal jelezted, hogy nem piroson haladtál át.

Évekkel ezelőtt volt egy "parkolási ügyem" Szegeden. Egy építkezés miatt szinte naponta cserélgették a kihelyezett táblákat. Saját költségem részt vehettem az intézkedő rendőr meghallgatásán. (Aki helyett a kolléga jelent meg.) Végül bizonyíték hiányában szűnt meg az eljárás. (Senki sem tudta megmondani, hogy aznap éppen melyik tábla és kiegészítőtábla volt kihelyezve.)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#17) Dictator^ válasza tkazmer (#14) üzenetére


Dictator^
veterán

De elvileg akkor ha fényképezve, vagy videón vagy. Ha helyszinen kap el, elvileg nem 100k.

De amúgy ezt fellebbezném mint a picsa... Eddig 4x kellett fellebbeznem, mind a 4x megnyertem, az 5. most bukovár.
Ráadásul mind a 4x hülyére akartak venni, így az illetéket azt a 3000 ft-ot sem szoktam befizetni.

Szóval hajrá, ne hagyd magad

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#18) tkazmer válasza Dictator^ (#17) üzenetére


tkazmer
addikt

na de ez nem a helyszínen volt, ha 1km-rel arrébb állították meg:) olyan messzire szerintem még a rendőr szeme sem lát el:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#19) Dictator^ válasza tkazmer (#18) üzenetére


Dictator^
veterán

A nem helyszínt úgy értsd, hogy lefényképezték, vagy videóra vették miközbe mögötte jöttek, esetleg térfigyelő.

Igy ez eléggé necces.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#20) Zolás válasza Dictator^ (#19) üzenetére


Zolás
addikt

Ha már jártas vagy a témában akkor:
Kinél kell fellebbezni? Esetleg ismered az idevágó jogszabályt? Nem vagyok egy szerencsétlen alak de nehogy valami idiótaságra hivatkozva elzavarjanak. :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#21) Dictator^ válasza Zolás (#20) üzenetére


Dictator^
veterán

Hát attól függ hol követted el a szabálysértést.

Az utolsó két esetben pl, engem Vecsés mellett Maglódon büntettek meg. Akkor pl a Monori rendőrfőkapitányságnál kellett.

Aztán Bp Március 15 térnél, így a Vas Megye rendőrfőkapitányságtól (Szombathely)-ről jött a levél. Igy nekem pl. oda kellett.

A szabálysértési papiron lesz a cím, ahova írhatsz. Amig a fellebzés folyik, ugye addig nem is vagy köteles fizetni.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#22) Winner_hun válasza tkazmer (#18) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ne becsüld le az embereket, van itt a PH-n aki 1 km-ről megmondja hogy merre néz a kocsiban ülő személy:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23) Dictator^


Dictator^
veterán

Na sikerült megírni a fellebbezést?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#24) Zolás válasza Dictator^ (#23) üzenetére


Zolás
addikt

Éjjel melóztam, most ébredtem fel, még nem sikerült írnom semmit.
Van valami séma ami szerint ki kell nézni egy ilyennek?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#25) Zolás


Zolás
addikt

Nos utánakerestem a dolognak. Mindehol mást írnak de találtam egy forrást amely szerint tavaly áprilisba a közlekedési szabálysértés eljárási ideje 60 napra módosult. Nálam ezt simán túllépték. Nem bonyolítom a dolgomat erre fogok hivatkozni. ha nem fogadják el akkor jön a következő verzió.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#26) Lauda válasza Zolás (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Hat ha igy van, akkor nem leptek tul a 60 napot.

(#27) Thome válasza Lauda (#26) üzenetére


Thome
addikt

De igen, pont túllépték, biztos hogy nem számoltam jól, de kb 2-3 nappal.

(#28) Zolás válasza Lauda (#26) üzenetére


Zolás
addikt

Merthogy? Pénteken kaptam meg a papirt. 62 nappal az eset után. Nem munkanapról van szó! Sima naptári nap. A hétvége ugyanugy beletartozik.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#29) Lauda válasza Zolás (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Nezd meg mikor keszult a level amit kaptal, ha az is tulment a 60 napon, akkor mak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#30) truba válasza Dictator^ (#21) üzenetére


truba
tag

Nincs Monori rendőrfőkapitányság, ilyen van csak Monori Rendőrkapitányság.

(#31) Zolás válasza Lauda (#29) üzenetére


Zolás
addikt

A szabályban a kézbesités szerepel. Innetől lényegtelen hogy mikor készült. Az számit hogy mikor kaptam meg.
január 6ára van dátumozva a határozat elkészülte, ha nem képesek 20 nap alatt feladni az nem az én saram. Igy járt.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#32) truba válasza Zolás (#25) üzenetére


truba
tag

Tévedsz, az eljárási szabály szerint a közig eljárás elévülési hat. ideje: 6 hónap. ide való tv. tényállás 1999.évi LXIX. Tv. 11 §. [részleteket itt találsz. ]
Egyébként fentebb már leírtam a megfelelő lépéseket, én azokat járnám végig.

(#33) Zolás válasza truba (#32) üzenetére


Zolás
addikt

Különvették a közlekedési szabálysértést 60 napra, tavaly áprilisban.[link]
Most megyek melózni szóval nem válaszolok egy darabig. :R

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#34) Lauda válasza Zolás (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Te sajat magadat vezeted felre. Amit linkeltel az a kozigazgatasi birsagra vonatkozik, amit objektiv felelosseg eseten szabnak ki, a Te ugyed pedig nem az, igy mar nem is szamit a 60 nap. Truba jol mondja, fel ev az idotartam, itt is talalsz egy osszehasonlitast.

(#35) truba válasza Zolás (#33) üzenetére


truba
tag

Én nem tudok ilyen szabályról. A tény az, hogy az elkövetéstől számítva a hatóságnak 6 hónapja van az eljárás megindítására, és az eljárást kell 30+30 napon belül befejezni.
Tehát a neked kézbesített határozat az elmondásod alapján teljesen rendben van.

(#36) truba válasza Lauda (#34) üzenetére


truba
tag

Köszi a segítséget.

(#37) Zolás válasza Lauda (#34) üzenetére


Zolás
addikt

Értem igy már tiszta.
Ha fényképeztek volna akkor él a 30 nap. Igy hogy megállítottak és tudják ki ellen folyik az eljárás igy 6hónapja van a rendőrségnek.
Köszönöm a segítséget :R . Igy marad a nehezebb bizonyításos megoldás.
Majd adok én nekik :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#38) Lauda válasza Zolás (#37) üzenetére


Lauda
félisten

Errol van szo. fogadd meg truba tanacsait [link] es aszerint probalkozz. ;)

(#39) Zolás válasza Lauda (#38) üzenetére


Zolás
addikt

Mégegyszer köszi a felhomályosítást :DDD
Valahogy nem vagyok otthon a jogrendszerünkben.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#40) Lauda válasza Zolás (#39) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mit!

Jobb ha elobb tajekozodsz, mert nem szerencses olyan dologgal vedekezni, amiben nincs is igazad, gondolok itt a 60 napos idotartamra. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.