Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Az ára az ami meredek.

Meg az , hogy ennyire kiáll. Ezen még lehet kicsit dolgozni

4-6-8$ között repkednek az ilyen kábelek amúgy a webshopokban

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) .Szaki. válasza Graphics (#1) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ha azt veszem, hogy az iStyleban egy egyszerű Lightning kábel 7-8-9.000 Forint, ahhoz képest 5-ért kapható egy ilyen mágneses cucc, akkor nem is olyan vészes. Ha microUSB-s eszközhöz kell az más.

(#3) CptAdamica válasza Graphics (#1) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ez a kiállás tok esetében szerencsés csak. Nekem egy spigen neo hybrid van rajta és így nem venném észre a kiállást, kb pont annyira állna ki, mint a tok maga. :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#4) darvinya válasza Graphics (#1) üzenetére


darvinya
titán

Pont ezt akartam írni, $2-6 van már ilyen kábel. :D
Ez meg $20, kicsit brutál ára van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

A telefonba való pöcköt lehet külön kapni, vagy ha elvesztem, vehetek új kábelt?

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

200ft-ot adnek erte, es valszeg egy het mulva kihajitanam, mert idegesitene a dudor a telefon aljan. :D

(#7) Wesder


Wesder
félisten

Ipaky-ban talàn nem is làtszana, de 5K egy kàbelért?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

A szó amit kerestek: Aliexpress...

Minden szavam magánvélemény!

(#9) troviko


troviko
senior tag

Ennek az a legnagyobb baja, hogy nem reverzibilis. Ahogy nézem nem mindegy, hogy hogy dugod rá a kábelt a fejre, innentől kezdve számomra megette a fene. Sokszor este töltök telefont, már sötét szobában kell baxakodnom a fos mikrousb-vel, amit nagyon utálok. És sajnos még jövőre sem lesz C-s telóm, mert most S7-re fogok váltani. Szóval ez egy jó megoldás lenne számomra, ha csak a cucc közelébe kéne vinni a kábelt, és függetlenül annak pozíciójától, rácuppanna magától. De így a felesleges kategória.
Ami még gáz, hogy nagyon kiáll. Láttam ennél szebb, igényesebb megoldásokat.

https://www.oldtech.hu/

(#10) nemlehet


nemlehet
őstag

Már volt egy ilyen cikk itt, de a micro USB-s "változathoz". Amúgy egyáltalán nem zavaró az, hogy kiáll az alján, a kényelem kárpótol. Azért nem éri meg a pár dolláros vackokat venni, mert azok jellemzően elég lassan töltenek és pl adatot sem lehet mindegyikkel másolni (vagy baromi lassú). A WSKEN-el meg mind a kettő rendben van, másrészt a gyűrődést is jól bírja, pedig elsőre nem tűnik egy masszív valaminek.

Nálunk már csak ilyet használ mindenki, pedig vegyesen van apple és mindenféle termék a házban. Legalább most minden töltő kompatibilis mindennel :D

Amúgy bár ez az apple termékekre nem annyira jellemző, de droidoknál nagyon gyakori hiba a töltőport kikopása, aztán elkezd kotyogni, meg nem jól tölteni ezzel ilyen nincs. Amúgy aliról olyan 3500 Ft-ért lehet beszerezni, flash sale-ben vagy valamilyen akcióban néha már 2k-ért is láttam. Annyiért ajándék.

(#9) troviko

A droidost mindegy hogyan dugod rá. Annyi, hogyha a LED lefelé van akkor nem működik az MTP mód, de ez töltésnél nem szempont. Ott a telefonba rakott pöcök máshogy is néz ki.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) noPublicFG válasza troviko (#9) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Próbáld ki a vezeték nélküli töltést.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#12) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Nekem WSKEN mágneses töltő van (SONY Xperia Z3-hoz ugye) teljesen jól teszi a dolgát, strapabíró :) És szép is, igényes kidolgozás, maga a cuc, amit a telóra rakok fém, amit a töltőbe dugok az is. Szép nagyon :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#13) Kasya válasza tothmaxy182 (#8) üzenetére


Kasya
nagyúr

Csak gyenge a magnese az ott levoknek.

(#14) zazenke


zazenke
őstag

csak állítólag nem szalad rajta át annyi amper mint amennyi kellene csak a fele pl 2A helyett csak 1A tehát dupla töltési idő

(#15) Fejvadi válasza darvinya (#4) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Igen ln is ezt néztem és kicsit túlárazott. Meg kell fizetni a nevet is. Lehet, hogy ez jobb minőség.

(#16) kleinguru


kleinguru
addikt

Van olyan, aki próbálta már autóban a szélvédőre rakott tartóban tartott telefonhoz használni?
Elég erős a mágnes, megtartja a kábelt?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#17) tuzpenge válasza nemlehet (#10) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nekem ugyan nem wsken gyártmányú van, de olyan lassan tölt hogy azt szinte képtelenség kivárni. Csak éjszakai töltésre lenne jó. Ez nem tudom hogy tényleg annyival gyorsabban tölt? Ha más a sima kábeles töltés sebességét hozná (nem a gyors töltését) akkor jó lenne. Ez hozza azt a tapasztalatod szerint?

ˣ

(#18) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nálam ezek a cuccokat kapásból ott elbuknak, hogy egy külön felületet kell illeszteni a telefonba. Én 3 adatkábelt használok (otthon 1 beépített töltésre, 1 külön a gépre való csatlakozásra és 1 a munkahelyen), tehát vagy mindegyik kábeled ilyen (és az kurva drága), vagy semmit nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#19) Kasya válasza Jhonny06 (#18) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nekem is ez a gondom, hogy 4 helyen kellene. Az Aliexpress meg bar olcso, gagyi.

(#20) darvinya válasza Fejvadi (#15) üzenetére


darvinya
titán

Nem, ez is ugyanazt a kábelt adja, csak márkanév szita felárral.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21) berek21


berek21
senior tag

Nálunk fél éve már csak ilyen van otthon. Több fajtája is van a Wsken cuccoknak. Van sima, és visszajelző ledes is. A kocsiban is ezt használom a Vibe Z2 Pro - hoz. Valaki kérdezte hogy megtartja-e a kábelvéget. Ha rácuppantod, akkor a telefon súlyát is megtartja lógatva. A töltési sebessége ugyanaz mint a gyári kábelnek. Aliról rendeltem, ahol a gyártónak külön shopja van. Onnan érdemes.
Épp most néztem, hogy van már teljesen kör alakú is, igaz csak töltésre. :Y
Kasya: Talán most innen a legjobb venni.
http://s.aliexpress.com/yAZvIJvI

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#22) Kasya válasza berek21 (#21) üzenetére


Kasya
nagyúr

Tudnad linkelni az Ali oldalt, ha megkerlek? :R

(#23) Ákkk


Ákkk
addikt

Jó pár hasonlót kipróbáltam ez bevált szerintem megéri az árát igaz eddig külföldröl rendeltem pár darabot de az ár hasonló volt akkor is a szállítási költséggel együtt.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#24) aytukabozs válasza nemlehet (#10) üzenetére


aytukabozs
addikt

Jaja, pont 1 éve jelent meg egy logoutos írás a kábel akkori változatáról.
Azóta finomodott kicsit a kivitel. :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#25) kleinguru válasza berek21 (#21) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi, szuper:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#26) helltp


helltp
aktív tag

Újnak azért nem nevezném, kb. egy éve volt róla cikk a logouton, akkor rendeltem egyet én is kb 5$-ért.
Előnye hogy nem terheli a folyamatos kábel dugdosás a telefon csatlakozóját, valamint hogy szimmetrikus és ráadásul mágneses így sötétben is nagyon egyszerű csatlakoztatni.
Az a baj vele hogy utána csak a saját kábele lesz jó hozzá, ha azt nem viszed magaddal mindenhová, nem tudod tölteni a telefont, vagy kikaparod minden alkalommal a helyéről (az enyém meglepően erősen tartja magát) és elhagyod azt a pici kütyüt.
Én kb 2 hónapig használtam egyhuzamban, tetszett de egyszer kivettem mert pár napra elutaztam és azóta vissza se tettem. :DDD 5$-t amúgy szerintem simán megér, de 5k-t biztos nem adnék érte.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#27) kleinguru válasza helltp (#26) üzenetére


kleinguru
addikt

5$ esetén venni kell többet.

Szerintem max 3 rendszeres kábellel le lehet fedni a mindennapi ésszerű kábelhasználatot egy átlagembernek.

Otthon, munka, kocsi.

15$-ér szerintem ez a kényelem, ha pedig valamiért normál kábel kell (nagy ritkán), akkor kiveszed a készülékből a csatlakozót.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#28) kchris78


kchris78
veterán

Isszonyat ronda az a valami a telefon alján...

(#29) Matada2.3 válasza zazenke (#14) üzenetére


Matada2.3
veterán

Erről valami forrás?

Finn the human

(#30) Ákkk válasza Matada2.3 (#29) üzenetére


Ákkk
addikt

Működik vele a gyorstöltés s6 és s7 edgen használom ellentétben a pár dolláros változatokkal mert ott 10-ből 9-nél ez van.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#31) -=Starwing=- válasza Kasya (#22) üzenetére


-=Starwing=-
tag

Itt van egy, ráadásul két "fejegységet" adnak hozzá... :)

Original Wsken X-Cable Double Metal Magnetic Cable For Micro USB Smartphones with 2pcs Magnetic Adapter Converters

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#32) -=Starwing=-


-=Starwing=-
tag

"2.4A Electric current can be allowed..." ha hihetünk a szövegnek

[ Szerkesztve ]

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#33) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Egy 2 kilós laptopnál valóban megakadályozza a lerántást az asztalról, de egy 150 grammos mobilnál mi értelme van? Ha megtartja a mobilt a kábelen lógatva, ahogy valaki írta, akkor le is rántja az asztalról...

(#34) -=Starwing=- válasza Sebhelyes (#33) üzenetére


-=Starwing=-
tag

Mondjuk nem kopik ki az usb csati idővel

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#35) CB


CB
senior tag

Azért ez a cikk elég gagyira sikerült. Ezzel az erővel beszúrhattatok volna egy linket az elérhetőségéről, és egy linket a youtube-ról.
Azért egy-két makró képet szívesen láttam volna a csatlakozókról, és mi történik, ha fordítva szívja oda a mágnes. Egyáltalán fordítva odacuppantja a mágnes? Nem taszítja a csatlakozót?
Elég sok fajtája van már ennek a márkának, ezeket be lehetett volna legalább fotó szinten mutatni, mivel lehet találni a neten fotókat.
Milyen a vezeték, hogy bírja a hajlítgatást, stb, stb.
Kicsit többet vártam.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#36) kleinguru válasza -=Starwing=- (#34) üzenetére


kleinguru
addikt

Elsősorban nem a leverés megakadályozására van valóban. Ettől még nagyon hasznos tud lenni.

CB: +1

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37) -=Starwing=-


-=Starwing=-
tag

Én azt sem bánnám, ha eleve ilyen megoldással gyártanák a mobilokat...

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#38) Sebhelyes válasza -=Starwing=- (#34) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Ha benne hagyod a kiálló dugasz-aljzatot folyamatosan a telefonban, akkor valóban.

(#39) Sword válasza CB (#35) üzenetére


Sword
őstag

De, taszítja.
Legalábbis a WSKEN, nekem van két kábel is, lightning és micro végekkel.

Vannak gagyi kínai koppintások (WSKEN is kínai ha jól tudom, aliexpress a fő terítő helye, talán máshol nem is lehet kapni), azok egyrészt megsülnek a fast chargingtól, és azok fordítva is rácuppannak, de azok szimmetrikusak, tehát úgy is töltenek.

Ami nagy probléma, hogy nincs USB TYPE-C, ahogy írták, "underdeveloping". Ígéretet nem kaptam, hogy mikor. Külön a kis pöckök nem kaphatóak, csak zsinórral együtt. A doboz, a kidolgozás igényes, 10/10.
El tudtam volna képzelni vékonyabb kivitelben is, nekem a telefonomból a micro vég eléggé kiáll és irritálja az ujjamat, ahogy egy kézzel fogom a telefont. Ipad Mininél ez nem zavar, máshogy fogom.
Kimértem a töltést, nem csökken a nafta, fullosan tölti, ahogy tölti az eredeti kábel (9v / 1A körül).

2 A-s töltést még nem mértem, de megpróbálom. -> 1.68-at láttam a saját szememmel (Note 3 töltés, másik töltővel). Az biztos, hogy a lent elhangzott 1 A-nél többet tud.

[ Szerkesztve ]

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#40) Griff55


Griff55
senior tag

És akkor ez most miért is érné meg?

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#41) Sword válasza Griff55 (#40) üzenetére


Sword
őstag

11.11-n megérte megvenni, 10-12 dollár körül volt az eredeti cucc, dupla dugóval (micro + lightning), baromi kényelmes átdugni egyik töltendőből a másikba. Egy töltő kell, 1 kábel, elég döbb dugó (anya rész).
Persze nem biztos, hogy anyagilag éri meg, inkább jó feeling, nem kell feszegetni, nem akarom mindenáron beleerőltetni fordítva a micro-s csatlakozót (csak egyszer, amikor a kis pöcköt erőltetem :D ).

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#42) vicze válasza CB (#35) üzenetére


vicze
félisten

"Techmoan" azért elég minőségi dolgokat csinál, így nem biztos, hogy még felsorolva se érték volna utol.

Nem csak sok fajta van, de sokan is "hamisítják"(utánozzák) és egyik szarabb mint a másik.
Nagyon szeretem a "csak egy kábel" hozzáoszlásokat, végül is csak 1 kábel miatt nem tudod értelmesen tölteni az eszközöd, vagy csak egy kábel miatt nem visz át adatot, csak egy kábel miatt nincs gyorstöltés, stb.

WSKEN-nel nagyon nem lehet melléfogni. Értelmes minőség mind kábelből, mind csomagolásból, támogatja mind az adatátvitelt, mind a gyorstöltést gond nélkül. Tényleg az az egyetlen idegesítő dolog benne, hogy nem lehet fordítva rádugni, a aszimmetrikus kialakítás miatt, és kb. eddig ennyi gondol volt vele, 1 év alatt.

@Sword: USB-C már nekem is hiányzik, nagyban segítene a kábel problémámon. A vékonyításnak az lenne az ára, hogy a mágnes túl gyenge lenne és könnyeben leesik, most is az a "gyenge" pont, a kábelvég fél kilót simán megtart.

[ Szerkesztve ]

(#43) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Van ilyen már 1500Ft-ért is: [link]

(#44) Sword válasza Sword (#41) üzenetére


Sword
őstag

Jah, Aliról, megjött 10 nap alatt.
Ezen pöttyet meglepődtem, manapság az Edigitalnak is ilyen a sebessége :D

Én ettől az eladótól vettem, ezt.

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#45) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sikerült a kutyának össze/betörnie a szekrény üvegét és a telefon képernyöjét mert beleakadt a lába mikor futott a kajáért. Örültem is neki.
Még OFFABB: Macbookon viszont lehetne picivel erősebb a mágnes, mert ha nem óvatosan veszem az ölembe nagyon könnyen kijön...

(#46) vicze válasza csipszikutya (#45) üzenetére


vicze
félisten

Ezt a problémát megoldotta az új generációban az Apple. :DDD

(#47) CB


CB
senior tag

Sword és vicze1: Köszönöm a válaszokat. Rendeltem is kettő kábelt a mellékelt linkről. Hátha karácsonyra megjön.

Azért ami érdekelt, az nagyjából a válaszokból megtudható. De ha már bemutató, a cikk írójától vártam volna ezeket az infókat.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#48) Fejvadi válasza darvinya (#20) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Akkor meg érdemes az olcsóbbat venni.

(#49) hitvanyalak válasza troviko (#9) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Nekem valami régebbi mágneses van és arra mindegy milyen iránnyal csatlakoztatod a kábelt. De az meg a kitüremkedés miatt nem oké nekem.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#50) judas13


judas13
addikt

Sokan írták már...de én is csak ezt tudom.
3-5$-ért utánad vágják, úgyhogy haladjatok a pélóba ezért az árért!!! :((( :( 😤

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.