Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) meszike91


meszike91
senior tag

Remélem azért gombos a készülékeket sem fogják elfelejteni.

du, du hast, du hast mich

(#2) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

„hiszen a Lumia 800 eredetileg „Sea Ray” néven megismert első prototípusa is OSD vezérlőgombokkal bírt, ám a végleges változatba visszakerültek a kapacitív gombok.”

Ezt nem teljesen értem, mert az N9, ami a Lumia 800 alapja, szintén nem rendelkezett előlapi gombokkal.
Akkor mégis honnan kerültek vissza a Lumia 800-ra? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3) Воланд válasza sz.balazs.95 (#2) üzenetére


Воланд
titán

sehonnan.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) #16820480


#16820480
törölt tag

Olyan szempontból mondjuk nem sok gyakorlati haszna van, hogy WP alatt tényleg fixek a gombok, nincs rá annyira szükség, hogy a képernyőre kerüljenek a vezérlőelemek.

(#5) Cathfaern válasza sz.balazs.95 (#2) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem előd, prototípus: [link]

(#6) batai15 válasza #16820480 (#4) üzenetére


batai15
félisten

annyiban nem, hogy az opicóként szolgáló 3 kis pontocska külön helyen van, ez ilynekor mehetne ide a virtuális gombokra, illetve szvsz más haszna is lesz még. Én csipázom az ilyen telókat.

(#7) alevan


alevan
őstag

NEEEEEEE!

Én egyszerűen nem tudok megbékélni a kapacitív gobokkal, hát akkor az onscreen gombokkal. Ezért adtam öcsémnek a frissen vásárolt Lumia 520-am, és mentem vissza LG Optimus 7re: nem tudom megszokni őket. Folyamatosan vagy a bing search vagy a vissza gombokat nyomtam meg véletlenül. Az androidos tabletomon peddig az képernyős gombokkal gyűlik meg a bajom...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#8) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Még rakjanak bele Exynos és MTK támogatást meg dualbootot és jöhet a gagyi droidos telókra :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9) sz.balazs.95 válasza Cathfaern (#5) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

na és a proto szerinted mi alapján készült?

(#10) sheratan: nekem mondjuk valamiért tetszett, amikor 4 gomb volt droidon, de ízlés dolga.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#10) #16820480 válasza batai15 (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, tényleg, ez is igaz. Meg nem tudom amúgy mennyire gyakran használt a keresés gomb úgy általában, de én droidon is örültem neki, hogy eltűnt, sosem használtam semmire, csak foglalta a helyet.

(#11) Lambach válasza meszike91 (#1) üzenetére


Lambach
tag

Nincs ezzel semmi gond, csak lehessen elrejteni őket, egyébként egy centis részt ellopnak a kijelzőből

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#12) C$abi


C$abi
aktív tag

Remélem azért majd még lesznek kapacitív gombos WP-s telefonok.

(#13) Trevize1987 válasza #16820480 (#10) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

WP8-on most QR kódok olvasására használom a kereső gombot, bingben még csak véletlenül kerestem eddig.

(#14) kolosanyi válasza #16820480 (#10) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én a keresősávot nem értettem soha androidon sem, minek ha egyszer ott a kereső gomb? Mindig azt használtam (utolsó droidos telóm Nexus S volt).

(#15) #16820480 válasza kolosanyi (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én sem értettem a keresősávot igazán. Illetve opciónak oké, de így, hogy bele van drótozva a launcherbe, szerintem nem annyira jó. Első mozdulat friss droidos telepítéskor, hogy felteszem a Nova-t, és kikapcsolom a keresősávot...

(#16) Zolik válasza Lambach (#11) üzenetére


Zolik
senior tag

pont ezt akartam írni! ez az egész másra nem jó csak helylopásra. nekem ezért nem jönnek be a nexus féle telók. szeretem ha fizikai gombokat, az ember legalább érzi hogy megnyomta és nem néz ki a fejéből hogy most mi történt mert véletlen hozzáértél a vissza gomboz és megy az anyázás.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#17) batai15 válasza #16820480 (#15) üzenetére


batai15
félisten

pláne hogy abba a sávba nem realtime írsz, hanem behozza a kereső oldalt. ennyit erről tök fölösleges..

(#18) Воланд válasza batai15 (#6) üzenetére


Воланд
titán

igy tippre az alkalmazasok 90%-a eseten van valamilyen kezelogomb alul, ami nem a harom ponttal hivhato elo, hanem alapbol megjelennek a gombok. most ezek ala (vagy rajuk) meg berakni a harom kezelogombot, haaat erdekes lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19) batai15 válasza Воланд (#18) üzenetére


batai15
félisten

Hátha lesz valami variálás majd , appokat felkészítik erre . Személy szerint várok azért némi ráncfelvarrást és fejlesztést az ui-t illetően is.

(#20) Plazmacucci válasza Воланд (#18) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tök gagyi ahogy a vibernek külön üzenetküldő gombja van egy sorral a gépelés alatt :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#21) dreamdancer válasza Воланд (#18) üzenetére


dreamdancer
őstag

Viszont így lehetőség van rá, hogy adott esetben - ha nem kell - egyáltalán ne legyen ott semmilyen gomb, amik most az előlapon álandóan "foglalják a helyet" a kijelző elől, én pl alig használom a keresés gombot, ami nem sokkal több, mint az Explorer gyorsindítója.

Mondjuk egy valódi, fizikai Home gombot jó lenne megtartani, az mindig hasznos.

Nem a lényeg a fontos.

(#22) kolosanyi válasza dreamdancer (#21) üzenetére


kolosanyi
veterán

"ami nem sokkal több, mint az Explorer gyorsindítója"

Állítsd át a keresés és böngészés nyelvét angolra, akkor nem a böngészőt indítja el (ki volt az a hülye aki ezt kitalálta, alap, hogy a normál kereső alkalmazás induljon, nem a böngésző).

(#23) batai15 válasza dreamdancer (#21) üzenetére


batai15
félisten

na az lenne még csak érdekes..

(#24) Воланд válasza kolosanyi (#22) üzenetére


Воланд
titán

nalunk a bing music-nak, local scout-nak es a bing hireknek nincs tul sok ertelme. egyedul a vision lenne hasznalhato.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25) kolosanyi válasza Воланд (#24) üzenetére


kolosanyi
veterán

Na mondjuk ez is jogos, de azért a zenefelismerő nem rossz, párszor már szórakoztam vele.

(#26) Воланд válasza kolosanyi (#25) üzenetére


Воланд
titán

jogos, az csak 50%-ban hasznalhatatlan, mert a felismeres utan nem tudod a szamot letolteni a store-bol, ha nincs music pass-od.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) Paul119 válasza Plazmacucci (#8) üzenetére


Paul119
addikt

Köszönjük a flamet.. mehetsz is :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#28) Jaded


Jaded
senior tag

Én csak attól félek, hogy ez a sok újdonság a rendszer lassulását hozza magával és nem lesz különb egy Android lagg-tengernél :(

Renault Megane IV Limited

(#29) nemlehet válasza Jaded (#28) üzenetére


nemlehet
őstag

Még jó, hogy az intelligens WP-sek nem keltenek flame wart.... Akkor most mondjam én is azt, hogy a csempe meg a fürdőszobába való nem telefonra?....

Amúgy én jobban szeretem a kapacitív gombokat. Nem tudom miért. Ha már rendes fizikai nincs ez is jobb mint a képernyőgomb. Legyen ilyen is, olyan is aztán majd a piac eldönti. Mindenesetre jó ha a rendszer támogatja mind a kettőt.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#30) kolosanyi válasza Jaded (#28) üzenetére


kolosanyi
veterán

Emiatt nyugodt álmaid lehetnek, nem hiszem, hogy ez a rendszer valaha is olyanná válna, mint a droid, más koncepció.

(#31) batai15 válasza kolosanyi (#30) üzenetére


batai15
félisten

nagyon remélem hogy nem is , nem akarok egy szifonra benevezni xD
Ugyis 1- év mulva tervezek egy 1020-at. szal nekem a winfos bevált.

(#32) kolosanyi válasza batai15 (#31) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem is bevált. Amit én elvárok egy telefontól, azt tudja a Lumia 800 (a hangminőség lehetne jobb, de ezt megoldom, keveset hallgatok ezen zenét, akkor meg megteszi ez is). Van pár hiányossága ugyan, de egyik sem életbevágó és cserébe kárpótol más módon, szóval valószínűleg maradok WP vonalon. Jövőre jár le a hűségidő, akkor fogok váltani, addig meg úgyis kiderül, ha a MS annyira elcsesz valamit a platformon, hogy ne akarjak ilyet. :)

(#33) azopi74 válasza kolosanyi (#30) üzenetére


azopi74
addikt

Én is ebben reménykedek...

(#34) cairojack


cairojack
aktív tag

Ez egy kifejezetten jó dolog. Tudom, majd jön az "ellopjaahelyet" duma, de szerintem sokkal jobb ez, mint a fizikai érintőgombok.
Ideje volt már megteremteni ennek a lehetőségét.

(#7) alevan: Jah én is állandóan a bing (amely gombnak amúgy sincs semmi értelmes funkciója) gombora tenyereltem, ezért is jobb az on-screen vezérlés. Én kevésbé vagyok hajlamos félre nyomkodni/tenyerelni az ilyen kialakításoknál. Meglásd jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#35) batai15 válasza kolosanyi (#32) üzenetére


batai15
félisten

Nekem l710 volt, attól viszont elpártoltam.
a 820 nagyon is meg teszik, csak lehetne combosabb akku is.

(#36) gyurkikrisz válasza cairojack (#34) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Az on-screen gomb azért car, mert ha lefagy a rendszer (ez WPnel nem realisztikus) akkor cumizhatod, mert a kepernyore nem reagal, fizikai gombok meg ugye nincsenek.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#37) batai15 válasza gyurkikrisz (#36) üzenetére


batai15
félisten

oszt a póver meg ezek a gombok meg minek? szerinted hogy koppra fagy valami akkor majd a home gomb nyomkodása segíteni fog?

(#38) cairojack válasza gyurkikrisz (#36) üzenetére


cairojack
aktív tag

Raknak rá egy powááá gombot, amit ha 10 másodpercig nyomsz, akkor restart... de rohadt bonyolult...

Jah látom beelőztek.

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#39) Róby


Róby
csendes tag

én nem örülnék ha a kijelzőböl vennék el a helyet a gombok... :(

A telefonom erősebb mint a laptopom.. mi lesz itt tíz év múlva?!?! Mikor a galaxy nexus volt a legerősebb mobil, nem gondoltam volna hogy ennyire gyors lesz a fejlődés! :D (Iphone Xs)

(#40) gyurkikrisz válasza cairojack (#38) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Jaigen recovery mód 30 mp nyomás, bootloader 20 mp, persze, nyilvan. Akkoris rohadt undorito hogy nem tesznek ra legalabb egy hangerogombot vagy home gombot, hanem inkabb ra a kepernyore , igen vanotthely, nemerdekel senkit hogy ocsmany, menjen, lesz nagy gázsi, bár ez a tipikus 12 ezer forintos tabletek, ahol unalmadban nekiállsz szamolgatni a pixeleket a kepernyon, meg ahol kulon fel van tuntetve ficsorkent hogy tamogatja az Android sjaat storejat. Olyan ronda WPn is, ez elvileg premium lenne erre megcsinaljak ezt a 2 forintot ero telefonokra jellemzo gombsort. Asszem volt hir, hogy olcsobb llenne a wp ha nem lenne kkapacitiv erintgomb, gondolom Redmondban is sporolni kell...

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#41) batai15 válasza gyurkikrisz (#40) üzenetére


batai15
félisten

álj már le ember. nem arról van szó hogy a power meg ezeket a gombokat elveti. Mindössze az előlapi kapacitiv gombok helyett lesz más.

(#42) cairojack válasza gyurkikrisz (#40) üzenetére


cairojack
aktív tag

Ez mifaxé érintené a hangerő, vagy akár a kamera gombot? (Kötelező kamera gomb az egyik legjobb dolog a WP-s telókban).
Csak a három előlapi gombról van szó.

(Batai wazz, te klónozod a gondloataimat, ráadásul előre... :):) :R )

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#43) batai15 válasza cairojack (#42) üzenetére


batai15
félisten

rejtett képesség ! ;] ;] ;] :DDD :DDD

(#44) cairojack válasza batai15 (#43) üzenetére


cairojack
aktív tag

:))

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#45) Jaded válasza nemlehet (#29) üzenetére


Jaded
senior tag

Semmi flamekeltő nem volt benne, csupán egy feltevés hogy mi lesz ha a sok sz@rság miatt elveszti ezt az előnyét pl az Androiddal szemben. Ennyi.

Renault Megane IV Limited

(#46) Воланд válasza cairojack (#34) üzenetére


Воланд
titán

vegulis korulbelul 10 hsz-el elotted irtak le, hogy milyen funkcioi vannak a bing gombnak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#47) nemlehet válasza Jaded (#45) üzenetére


nemlehet
őstag

Részemről a laggdroid/android laggtenger/fosdroid és a hasonló szinonímák használata igenis flame keltésnek minősülnek.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#48) gyurkikrisz válasza cairojack (#42) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Jolvan, tovabb lett gondolva a téma, csak szerintem ocsmány ez az egész képernyön gomb szindróma. Egy szoval sem mondtam hogy WP-n is hangero gomb lenne a keprnyon.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#49) cairojack válasza Воланд (#46) üzenetére


cairojack
aktív tag

Jah, kinek mi az értelmes. QR kódok... faxa... nekem spec több kárt okozott, mint hasznot, de nem vagyunk egyformák. No meg persze félévente egyszer dicsérem meg a WP-t, hogy végre valami értelmes fejlődés, de ez persze nem számít, az a lényeg, hogy TE be tudjál szólni, amiért nem úgy látom a dolgokat, ahogy te, és persze hátha rám tudod húzni, hogy "szemét troll" vagyok. Mert ha nincs ellenség, csinálunk. Awesome. :C

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#50) Sonyfan válasza gyurkikrisz (#48) üzenetére


Sonyfan
tag

Akárki akármit mond, elveszi a helyet a képernyőről..
Nem igazán tudom mi értelme van képernyőre rakni.
Elmagyarázná valaki? :D

"Az volna a legnagyobb üzlet, ha embereket vásárolnék annyiért, amennyit érnek, és eladhatnám őket annyiért, amennyire tartják magukat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.