Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M107


M107
addikt

:R

Nem csalódtam a Microsoftban, használ valaki még Internet Explorer ?

Személyem mélyen csalódott benne, már a 7-8 verzióban főleg azóta inkább Firefox.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Kérdés, hogy van e értelme. Ezzel gyorsabban jön le a chrome/firefox/opera? :DD

Bár a fentiek ellenére feltettem a 7-esre. :))

[ Szerkesztve ]

(#3) Sub-ZeRo válasza M107 (#1) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, én pl. Win7-en és 8-on is csak only ie.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4) kromatika


kromatika
veterán

köszi.már töltöm is le.

(#5) M107 válasza Sub-ZeRo (#3) üzenetére


M107
addikt

:R

Döntésed tiszteletben tartom, személyem anno két Trójait is bekapott virusírtó mellett IE7- használata mellett.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#6) Sub-ZeRo válasza M107 (#5) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mse4 mindkét gépen és még nem jött be. Sőt, még gyári defender is használtam 2 hónapig és akkor sem jött be. ;] User error. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7) M107 válasza Sub-ZeRo (#6) üzenetére


M107
addikt

:R

:DDD :DDD

Rendszergazda vagyok.... De elfogadom User Error :DDD

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#8) #72042496 válasza M107 (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az emberek jó része rendszergazda, legalábbis az otthoni gépén. Van is belőle probléma. :D

Viccet félretéve, sajnos - nem meglepő módon - a 10-esben is rondák a betűk. Amíg nem változtatnak a szöveg renderelésén, addig más böngészőt használok, mert ez így olyan, mint egy hiper-szuper bicikli, ami papíron mindenre jó, csak éppen biciklizni rohadt kényelmetlen vele.

[ Szerkesztve ]

(#9) ng0ofy válasza M107 (#7) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Attól függ mit nézegettek és hol ;]

IE-t én is használnám, de néha valamiért megakad,pedig tényleg csak a chrome mellett használom bizonyos weboldalakhoz. Majd ha szinkronizálja a beállításokat MS fiókkal használni fogom.

(#10) Sub-ZeRo válasza M107 (#7) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD

(#8) Balika911 :

Hol rondák a betűk? Én nem látom. :F

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Már nagyon vártuk, de végre itt van [/sarcasm]

(#12) Cythyel


Cythyel
senior tag

IE-t a FF 1.2 óta nem használok és sosem fogok mást használni. IE lassú, fagy, kb egy tárva hagyott kapu a trójaiknak, megkerülve a tűzfalakat és a víruskergetőket. FF sem istenkirály, de eléggé gyors, nem fagy (legalábbis nekem), beállítása pofonegyszerű és átlátható. Chrome-ot is sokan szeretik, én spec csak azért nem, mert a beállítás menüje iszonyat átláthatatlan.

(#13) t72killer válasza M107 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Biztonság téren történt egy-s-más az IE házatáján: bevezették az activeX szűrést például. Különben a többi böngészőhöz hasonlóan benne is lehet tiltani a plugineket, javascripteket, hirdetéseket.

Az persze más kérdés, hogy elég mélyen bele kell mászni az IE lelkivilágába, hogy mindezt megcsináljuk, de nem lehetetlen.

Amúgy statisztika alapják a két trójaid jó eséllyel Flash, Java, pdf vagy Javascript-úton került be.

Amúgy fő-böngészőként Comodo Dragont (chrome alapú) használok, adblock-plus pluginnel, scriptek tiltva. IE csak alkalmanként, de rajta is van TPL-lista (hirdetésblokkolásra), és benne is tiltva van pár csúnyaság.

#17, nicu71: hja, utoljára nekem is XP alatt voltak kártevőproblémáim (sőt, még vannak is, a melóhelyen találkoztam XP-s géppel, ami folyton megfertőzte a pendriveomat)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14) ETOM


ETOM
addikt

Aki BF3-al játszik azért óvatosan: [link]
[link] (KB2670838 okozza jelenleg ami IE 10-hez kell úgye..)

(#15) Telda


Telda
addikt

Köszönjük, de én inkább maradnék a Chromenál :K .

(#16) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Win8RP óta IE10 only nálam, kitűnő böngésző. Gyors, stabil. :)

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#17) nicu71 válasza M107 (#5) üzenetére


nicu71
addikt

IE7? xp alatt?akkor nem csoda.
A cikk az IE 9-10 ről szól,természetesen win7-8.
Nem kis különbség.
Winter : teljesen egyetértek,mint egykori FF-user. :R

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#18) LBandi


LBandi
aktív tag

Én meg vagyok elégedve az IE-vel, viszont a sokak által kedvelt FF-al elég gyakran meggyűlt a bajom, ráadásul szerintem sebességben is alul marad az IE, vagy akár a Chrome-al szemben.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#19) Nand_i


Nand_i
tag

Céges policy miatt csak IE-t lehet használni, uh várom. :)

(#20) Glenda válasza #72042496 (#8) üzenetére


Glenda
addikt

Ez nagyon vicces téma, nekem Firefoxon (vagy Operán?) tűntek rohadt vastagnak és mintha árnyékuk lett volna. Itt szép karcsúak.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#21) #72042496 válasza Sub-ZeRo (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mindenhol:
- IE10
- Chrome

Nekem kifolyik a szemem az IE10 betűitől. kompatibilitási módban már teljesen rendben van (ekkor ugyanolyan, mint a Chrome), csak azt meg nem minden oldal támogatja.

(#20) Glenda

Nekem csak a Chrome-mal van összehasonlítási alapom, ld. fenti két kép.

[ Szerkesztve ]

(#22) captainm


captainm
tag

IE10 preview-t használok, már az is jobb volt sokkal ie9-nél, úgyhogy megéri frissíteni :)

(#23) Glenda válasza Cythyel (#12) üzenetére


Glenda
addikt

IE-t a FF 1.2 óta nem használok és sosem fogok mást használni.
Én is azt használtam, a 2.0-ig, amíg meg nem untam hogy 1 percig indul tunefox-szal vagy hogy hívtákkal is.

IE lassú
Nem.

fagy
Nem. Kivéve ha a flash magával rántja az AMD drivert, de ilyen Chromeon is van.

kb egy tárva hagyott kapu a trójaiknak
Nem.

megkerülve a tűzfalakat és a víruskergetőket.
Nem.

FF sem istenkirály, de eléggé gyors, nem fagy (legalábbis nekem), beállítása pofonegyszerű és átlátható.
Oszt mondja Kend, rég foglalkoztam Ferirókával, de kijavították már a leakelést, vagy majd a következő verzióban fogják?

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#24) Telda


Telda
addikt

Rendesen felcsigáztatok, komolyan ha hazaértem felrakom :K .

(#25) próbakocka válasza Telda (#24) üzenetére


próbakocka
senior tag

Ne tedd, bugos. Többen írták, több helyen is, és teszem ezt én is.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#26) lorinser


lorinser
senior tag

Én is preview óta használom otthon és a munkahelyemen az IE10-et. Otthon aztán szép lassan elsődleges böngésző lett a fox és az Opera mellett.
Nekem nagyon bejött az IE10, bugot nem találtam, nálam rendben van. Az oldalakat is jól jeleníti meg.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#27) nicu71 válasza próbakocka (#25) üzenetére


nicu71
addikt

Na... ne már.Haver win7-s gépére tegnap ment fel, semmi baja nem volt,sőt.
Nekem win8 van.
Hol olvastad és mik azok a bugok?

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#28) kiskekko


kiskekko
tag

Tegnap óta használom, letisztult, gyors, szépen jeleníti meg az általam használt oldalakat. Nincs szükségem más böngészőre ezen kívül. Amit még észrevettem hogy sokkal "simább" a görgetés, nem tudom másképp leírni :D.

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#29) próbakocka válasza nicu71 (#27) üzenetére


próbakocka
senior tag

ok, az ipon fórum nem releváns, de ha gondolod, akkor minden ablakbezárás utáni, dupla IE10 ablak fagyás üzenetről, akár animgif-et is gyárthatok neked, mert annyi van belőle a gépemen, mint égen a csillag ... pedig IE9-es semmi gáz nem volt.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#30) Glenda válasza kiskekko (#28) üzenetére


Glenda
addikt

Ez volt a másik ok, amiért nem tudtam mást megszokni, ez a görgetés. Nagyon meg lehet szokni :)

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#31) kiskekko válasza Glenda (#30) üzenetére


kiskekko
tag

Igen szerintem is nagyon szépen meg van oldva :).

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#32) lorinser válasza próbakocka (#29) üzenetére


lorinser
senior tag

Pontosan mi ez az ablak fagyás? Én semmi ilyet nem tapasztaltam eddig.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#33) nicu71 válasza próbakocka (#29) üzenetére


nicu71
addikt

" de ha gondolod, akkor minden ablakbezárás utáni, dupla IE10 ablak fagyás üzenetről",

Ezt nem nagyon értem?what? :F
Nekem win8 van lehet azért nincs ilyen tapasztalatom?
egyetlen bug van,amivel nem tudok mit kezdeni,az az,hogy youtube-ról való közvetlen megosztáskor fagy ki totálisan,az ablak ilyenkor teljesen megbolondul/win8+ IE 10/ ez lehet valami más miatt is,de ezt a metodust kerülöm.
ezenkívül én hibáról nem tudok,a betűkkel sincs semmi bajom,és igen,a görgetés valóban nagyon smooth.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#34) nyunyu válasza #72042496 (#8) üzenetére


nyunyu
félisten

Viccet félretéve, sajnos - nem meglepő módon - a 10-esben is rondák a betűk. Amíg nem változtatnak a szöveg renderelésén, addig más böngészőt használok,

ClearType rendesen be van allitva a Winben?

Kikapcsolt ClearTypepal tenyleg ronda pixelesek a betuk IE9-ben.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35) t72killer válasza próbakocka (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez érdekes, nem találkoztam ilyennel, pedig win8 és win7 alatt is használom.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36) Akula válasza Telda (#24) üzenetére


Akula
őstag

én még azért várnék vele. nyárra már szerintem rendben lesznek a bug-ok

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#37) Pano


Pano
addikt

IE-re egyszerűen nincs ingyenes, érdemben használható reklámblokkoló. Engem iszonyat irritálnak a reklámok, így nem tudok efelett szemet hunyni. Ha ezt megoldanák, tuti azt használnám.
A követési lista alapján megoldott reklám blokkolás meg halottnak a csók.. olyanokat is kiszed a weboldalból, ami annak szerves része, nem pedig reklám ill. rengeteget nem blokkol.

(#38) t72killer válasza Pano (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

privoxy?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39) #72042496 válasza nyunyu (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, ezeket a köröket már lefutottam. Win alatt szépek is a betűk.

(#40) nyunyu válasza Pano (#37) üzenetére


nyunyu
félisten

IE-re egyszerűen nincs ingyenes, érdemben használható reklámblokkoló.

Ad Muncher egy gepre 20USD/ev, vagy 50USD/3?

Megorultek ezek?
2008-ban fizettem egyszeri 30AUD-ot, azota sem lett idoben korlatos/nem jart le a licenszem.

Mondjuk van par hulyesege, de mar megszoktam.
Pl. nem birom kiirtani az errefele egyre inkabb szaporodo hatterkepre kattintva gemiusos linkeket, mert a forum kodjaba vannak beegetve.
Meg egy-ket oldalra manualisan be kellett allitani, hogy ne blokkoljon, mert kulonben nem jelent meg az oldal tartalma.

[szerk:]Aha, megtalaltam az eredeti visszaigazolo levelet, 4.x verziokra vonatkozik csak a licenszem.
Most tartunk 4.93-nal.

[szerk2:]Csak er valamit, frissen elkuldve a hozzaszolasomat egy ures hozzaszolast lattam csak, szerkesztes gomb nelkul.
Aztan kikapcsoltam a blokkolast, es voila, megjelent a szoveg is.
Beletellett par masodpercbe, mire leesett, hogy az emlegetett g-s kulcsszo tiltva van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Helyesírási ellenőrző?
Azt mondták lesz a Wind 8-nál........

Nexus 5

(#42) t72killer válasza nyunyu (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az Adblocker kifejezetten olyan, amiért nem vagyok hajlandó fizetni.

#1: nem létfontosságú. Nem/ritkán járok olyan helyeken, ahol a használhatóságot veszélyezteti a sok
hirdetés.
#2: a malware-ek betöréséért legtöbbször felelős plugineket (=flash, java), ActiveX-et, iframe-ből futtatást és a javascriptet a böngésző alapbeállításaiban lehet blokkolni.
#3: vannak ingyenes megoldások - a fentebbiekkel ellentétben én meg vagyok elégedve a TPL-lel is, nem halok bele, ha véletlen 1-2 hirdetés átjön.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43) Dluinet válasza Kunsztler (#41) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Speckie bővítmény működik mint helyesírás ellenőrző, a beépített még nem tud magyarul

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44) Sub-ZeRo válasza #72042496 (#21) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem 2 köülönböző font-ot használ a 2 két böngésző. FF alatt is ilyen vastagok a betűk. Így nem lehet leszűrni melyik a csúnyább. :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45) HZoli87 válasza Sub-ZeRo (#44) üzenetére


HZoli87
veterán

Firefox alatt már régóta nem olyanok a betűk, mint az Explorer alatt.

Tesztkép:

(#46) Glenda válasza HZoli87 (#45) üzenetére


Glenda
addikt

A FF nekem halványnak tűnik. De lehet csak nagyon hozzászoktam az IE-hez.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#47) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Az a baj, hogy hiába lesz egyre jobb az IE, a FF/Chrome páros mellett már nem rúg labdába, ráadásul az emberekben rögzült, hogy az IE = szar böngésző.

[ Szerkesztve ]

(#48) Wolverine válasza Cythyel (#12) üzenetére


Wolverine
félisten

A Firefox jelenleg egy erőforrás-zabáló istencsapás. Az IE-vel meg csak az a bajom, hogy nem emlékszik, milyen nyitott füleim voltak és újraindításkor nem hajlandó ezeket automatikusan megnyitni... legalábbis az IE9-ig bezárólag.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#49) Mice_007


Mice_007
tag

IE a 8-as, 9-es verzióval egész normális lett szerintem, én valamikor a 6-os környékén álltam át firefoxra, majd chrome-ra. Utóbbit használom jelenleg is, egyelőre nem tervezem a visszaállást mondjuk, nem szeretem váltogatni a már megszokott dolgokat. IE 10 viszont a Sidebad Gadgetünket elkefélte, CSS3-at meg nem támogatja ebben az esetben. Ez fura mondjuk.

AIDA64.com

(#50) Воланд válasza Wolverine (#48) üzenetére


Воланд
titán

ie10 mar tudja ezt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.