Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pprod94


pprod94
aktív tag

Jópofa dolog ez! Egyszerű, mint pc-n. A ramot mennyire zabálja? A végére üzemképes lett az érintő? Azt nem tudtam kiszűrni szavaidból, ne haragudj :U

(#2) bisti79 válasza pprod94 (#1) üzenetére


bisti79
tag

Hát igen, végülis ez is egy pc...
Memóriaigénye ugyanakkora, mint a 8.1-nek, viszont villámgyors a boot. Sajnálom, ha nem voltam egyértelmű, az összes eszköz működik az eredeti 8.1-es driverekkel (amit az eredeti rendszerből nyertem vissza) kivéve a giroszkóp. Ez utóbbi sem a driver hibája szerintem, mert nyomozgattam ez ügyben, és vannak olyan vélemények, hogy a bétákban a Microsoft blokkolja az eszközt...

(#3) pprod94


pprod94
aktív tag

Fura, hogy a beta-ban blokkolják a giroszkópot.. A végleges verziónál ez esetben érdemes lesz váltani, ha már van előnye!

(#4) bisti79 válasza pprod94 (#3) üzenetére


bisti79
tag

Az insider hub-on is lehetett látni, mit írogatnak a többiek, jópár visszajelzés volt tablet-esektől, hogy nem megy a giroszkóp... egy típus van majdnem az összesben, még a hp-ben is, szinte az összes gyártó driverét megpróbáltam. Ez a legutolsó 10159-es build dobta az eszköz telepítésekor, hogy nem tudja elérni a hardvert.
Ezek a tények, a többi - amit a fórumokon olvashat az ember - az spekuláció... :)

(#5) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Ez még mindig fullos telepítés? Vagyis nem wimboot-os? Jó lenne, ha valaki össze tudna hozni egy alacsony tárhelyigényű telepítést kicsi recovery partícióval, hogy legalább 9-10 giga szabad hely maradjon egy friss telepítés után. Állítólag a Win10-et összébb préselték valamennyire, érezhető ez? Én szereztem egy Ainol iNovo8-at is, azért a 32 giga háttértár jóval barátságosabb, simán felfér az office és a frissítések miatt sem kell annyira aggódni. A plusz csatlakozókról (HDMI, USB3, külön töltőcsati) nem is beszélve... Akksiban azért ez sem túl erős.
Azért megmaradt a kis Allview is kísérletezni, meg aztán nincs is szívem megválni tőle.

(#6) bisti79 válasza zotyesz66 (#5) üzenetére


bisti79
tag

Lehet wimboot-ost gyártani, de amíg nincs végleges build, és kétnaponta van frissítés nem állok neki. Elvileg 2,5-3 GB elég neki vimboottal...

(#7) bisti79 válasza zotyesz66 (#5) üzenetére


bisti79
tag

Az insider sajnos nem települ wimboot-ra. A pro verzió telepítése után így 5,5-6 GB körül marad szabad hely... kb. mint a 8.1, csak az wimboot-tal tudja ugyanezt...

[ Szerkesztve ]

(#8) zotyesz66 válasza bisti79 (#6) üzenetére


zotyesz66
őstag

ez így egész ígéretes, jó lenne, ha a végleges verzióban is így maradna, a szűkös tárhely nagyon korlátoz

(#9) bisti79 válasza zotyesz66 (#8) üzenetére


bisti79
tag

Hát igen, bár a "tízes" olyan trükköket is tud, hogy a felhasználó saját mappáit át lehet helyezni külső sd-re. A 10130-asban még olyan is volt, hogy az app-könyvtár is mehetett külső tárra, és települtek , futottak is onnan a metro-s alkalmazások. Az utolsó két build-ben ez valamiért inaktív... :(

[ Szerkesztve ]

(#10) pprod94 válasza bisti79 (#4) üzenetére


pprod94
aktív tag

Minden esetre fura.. De jobb, mintha egy fontosabb eszközt (pl. érintőpanel) tiltanánk.

(#11) jFox válasza bisti79 (#4) üzenetére


jFox
őstag

Giroszkóp alatt mit értesz? A képernyő forgatást? Az működik nekem. :K Találtam hozzá drivert. Ha gépközelben leszek megkeresem és elküldöm a linket.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#12) bisti79 válasza jFox (#11) üzenetére


bisti79
tag

Király vagy! Nekem sem a gyárival, sem mással nem volt hajlandó működni, pedig jópárat kipróbáltam...

(#13) jFox válasza bisti79 (#12) üzenetére


jFox
őstag

Sajnos nem találom. :(
Otthon le van mentve, de csak szombaton érek haza. Akkor fel tudom tenni One/G drive-ba és megosztom. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#14) bisti79 válasza jFox (#13) üzenetére


bisti79
tag

Rendben, köszi! :R

(#15) jFox


jFox
őstag

Sziasztok Insider-ek!

A gyári zene lejátszó (Groove) nektek sem szól a háttérben?
Ma próbáltam, de ha megnyitok fölé egy másik app-ot akkor elhalgat. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#16) bisti79 válasza jFox (#15) üzenetére


bisti79
tag

Nem próbáltam, mert én nem használom, de szerintem valami bug lehet. Más is panaszkodott, hogy ha tálcára teszi - ami gyakorlatilag az, amiről te is írtál - akkor elhallgat a lejátszás. Remélhetőleg a véglegesben megoldják...

(#17) jFox válasza jFox (#13) üzenetére


jFox
őstag

Sziasztok!

Feltöltöttem a OneDrive-omba a drivereket amiket én használtam. (Chipset, VGA, g senzor)
Ezeken kívül még a WI7 bemutató topic kezdő oldalán belinkelt, nagynorbiman álltal lementett drivereket használtam, azokra, amit ezek a driverek nem fedtek le.

Itt OneDrive link: [link]

A kionix driver a g-senzor. Remélem jól sikerült megosztanom.
Használjátok egészséggel! :R

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#18) bisti79 válasza jFox (#17) üzenetére


bisti79
tag

Ezer köszi! Megkukkantom... :)

(#19) bisti79 válasza jFox (#17) üzenetére


bisti79
tag

Király a Kionix driver! Szuperül működik Win10-el is! :)

(#20) jFox válasza bisti79 (#19) üzenetére


jFox
őstag

Örülök, hogy segíthettem. :R
Esetleg rakd bele a cikkbe a driveres linkemet! Nem fogom törölni egyhamar. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#21) jFox válasza jFox (#15) üzenetére


jFox
őstag

Jött egy frissítés a Groove-ra és azóta szól a háttérben is. :C

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#22) Ricsis válasza bisti79 (#19) üzenetére


Ricsis
csendes tag

Sziasztok
Tudnátok segíteni?
Van egy windows tabletem Modecom Freetab 8025 IPS win 10
na ezt ujraraktam friss telepítéssel de a driverek semmit nem talált meg ea neten föleg a touch panelét. Na már most probáltam az itt közzétett driverekkel amik többnyire jok is de a touch is érzékel de nem azon a ponton ahol érintem és inkább tükör érintésben szoval nagyon elcsúszva.
És ha tudtok segíteni megköszönném
Üdv

Ricsis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.